Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μιχάλης Ρώτας - Μαιευτήρας, Χειρούργος Γυναικολόγος


Eve1

Recommended Posts

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε τον γυναικολόγο Μιχάλη Ρώτα (http://gynaikologos.edu.gr/). Ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για απόψεις από γυναίκες που γέννησαν ή πρόκειται να γεννήσουν με αυτό το γιατρό.

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε τον γυναικολόγο Μιχάλη Ρώτα (http://gynaikologos.edu.gr/). Ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για απόψεις από γυναίκες που γέννησαν ή πρόκειται να γεννήσουν με αυτό το γιατρό.

Σας ευχαριστώ!

 

Εve1 καλησπερα , γεννησα με το Ρωτα το δευτερο μου κοριτσακι τον Ιουνιο του 2013. Τον βρηκα μεσα απο το ιντερνετ στην 10 εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου γιατι εψαχνα για καποιον πολυ ειδικευμενο στην εμβρυομητρολογια καθοτι εμενα η μπεμπα ειχε πολυ υψηλη αυχενικη.

Τελικα αφησα το γυναικολογο που ειχα 13 χρονια και κατεληξα να τον εχω γιατρο μου.

Ειναι νομιζω παρα πολυ καλος γιατρος. Παρα πολυ καλος στην εμβρυομητρολογια-αστερι πραγματικα- και πολυ καλος ανθρωπος διαθεσιμος παντα επεξηγηματικος , ασχολειται, εγω εχω τις καλυτερες εντυπωσεις και ημουν μια πραγματικα δυσκολη περιπτωση εγκυμοσυνης.

Με στηριξε σε ολη την διαδρομη.

Ρωτησε με αν θες κατι πιο συγκεκριμενο να σου πω πολυ ευχαριστως

Με το καλο οτι και αν αποφασισεις.

Link to comment
Share on other sites

Εve1 καλησπερα , γεννησα με το Ρωτα το δευτερο μου κοριτσακι τον Ιουνιο του 2013. Τον βρηκα μεσα απο το ιντερνετ στην 10 εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου γιατι εψαχνα για καποιον πολυ ειδικευμενο στην εμβρυομητρολογια καθοτι εμενα η μπεμπα ειχε πολυ υψηλη αυχενικη.

Τελικα αφησα το γυναικολογο που ειχα 13 χρονια και κατεληξα να τον εχω γιατρο μου.

Ειναι νομιζω παρα πολυ καλος γιατρος. Παρα πολυ καλος στην εμβρυομητρολογια-αστερι πραγματικα- και πολυ καλος ανθρωπος διαθεσιμος παντα επεξηγηματικος , ασχολειται, εγω εχω τις καλυτερες εντυπωσεις και ημουν μια πραγματικα δυσκολη περιπτωση εγκυμοσυνης.

Με στηριξε σε ολη την διαδρομη.

Ρωτησε με αν θες κατι πιο συγκεκριμενο να σου πω πολυ ευχαριστως

Με το καλο οτι και αν αποφασισεις.

 

Σ' ευχαριστώ πολυ για την απάντησή σου!

Γνωρίζεις αν είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού ή της καισαρικής; Θα τον χαρακτήριζες ακριβό; Για παράδειγμα, πληρώθηκε για τον τοκετό ανάλογα με το δωμάτιο που επέλεξες ή είχε διαφορετική τιμή;

Συνεργάζεται με το Λητώ;

 

Ελπίζω να μη σε κουράζω με τόσες ερωτήσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα μονο τη β επιπεδου μαζι του κ ειχε πολυ γελιο...πολυ ευχαριστος ανθρωπος! Ξερω οτι μπορει να ειναι το τελευταιο που σε νοιαζει, αλλα καθε πληροφορια μπορει να φανει χρησιμη! :D

"Εννέα μήνες στην κοιλιά σου και μια ζωή στην αγκαλιά σου...

Σ΄ ευχαριστώ! Kαι σ'αγαπώ!!! Mα ένα μονάχα σου ζητώ,

μάθε μου τρόπο να αγαπώ, όπως εσύ έμενα...

και όταν θα δίνω αγκαλιά να δίνω σαν και σένα...

και να αγαπώ τον κόσμο μου όπως εσύ εμένα..."

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα μονο τη β επιπεδου μαζι του κ ειχε πολυ γελιο...πολυ ευχαριστος ανθρωπος! Ξερω οτι μπορει να ειναι το τελευταιο που σε νοιαζει, αλλα καθε πληροφορια μπορει να φανει χρησιμη! :D

 

Δε μου φαίνεται ασήμαντη πληροφορία, το αντίθετο. Αν μου έλεγες ότι είναι ψυχρός και απόμακρος σίγουρα θα το έβλεπα σαν μειονέκτημα. Οι γνώσεις και η ικανότητα του να τις εφαμόζει είναι σίγουρα πρωταρχικά κριτήρια για επιλογή ενός γιατρού αλλά μια ευχάριστη προσωπικότητα διευκολύνει τη συνεργασία.

Σ' ευχαριστώ πολυ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει την πιστοποίηση για τις αυχενικές α και β επιπέδου και doppler. Θεωρείτε πολύ καλός στους υπερήχους

Έχει τα καλύτερα μηχανήματα αν και σημαντικό ρόλο παίζει το "μάτι" του γιατρού στους υπερήχους.

Είναι πολύ φιλικός!!

Με παρακολουθεί άλλος γιατρός εδώ και 10 χρόνια που δεν τον αλλάζω!

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει την πιστοποίηση για τις αυχενικές α και β επιπέδου και doppler. Θεωρείτε πολύ καλός στους υπερήχους

Έχει τα καλύτερα μηχανήματα αν και σημαντικό ρόλο παίζει το "μάτι" του γιατρού στους υπερήχους.

Είναι πολύ φιλικός!!

Με παρακολουθεί άλλος γιατρός εδώ και 10 χρόνια που δεν τον αλλάζω!

 

Ευχαριστώ πολυ!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

είχα μια πολύ δύσκολη εγκυμόσυνη με μονοχορικά δίδυμα την οποία δεν ανέλαβαν απο ένα σημείο και μετά δύο άλλοι γυναικολόγοι

 

Με σύστησε στον Ρώτα ένα ζεύγαρι με την ίδια επιπλοκή . Χρειάστηκε να πάμε στο Λονδίνο για να κάνουμε διαχωρισμό του πλακούντα στα δύο έμβρυα και ο γιατρός ήρθε και έκανε την επέμβαση μαζί με τον καθηγήτη Κύπρο Νικολαίδη

 

επείδη το έψαξα πολύ δεν νομίζω οτι υπάρχουν πολλοί άλλοι με την δική του εμπειρία

 

κάναμε καισαρική λογω του τύπου της εγκυμοσύνης .Ηταν άψογος, μοναδικός μας στήριξε αφάνταστα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΥΧΑΙΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑ ΜΟΛΙΣ ΜΕΛΟΣ. ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΜΙΑ ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΤΙΣ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΥΗΣΗΣ. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΙ. ΕΠΕΙΔΗ ΨΑΧΝΩ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΨΑΓΜΕΝΟ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΚΥΗΣΗΣ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΧΑΛΗ ΡΩΤΑ??ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα κι από μένα!

 

Το θέμα είναι παλιό, αλλά θα ήθελα να το επαναφέρω και να ρωτήσω κι εγώ για τον Μιχάλη Ρώτα.

Ποια είναι η γνώμη σας; Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα κι από μένα!

 

Το θέμα είναι παλιό, αλλά θα ήθελα να το επαναφέρω και να ρωτήσω κι εγώ για τον Μιχάλη Ρώτα.

Ποια είναι η γνώμη σας; Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού;

 

Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα ,

 

Σκέφτομαι να επισκεφτώ τον Μιχάλη Ρωτα για εγκυμοσυνη .

 

Εχω περάσει πολλα κ ψάχνω ένα γιατρό που να εμπιστευτώ κ να ειναι εξειδικευμένος στην έμβρυο μητρική.

 

Ευχαριστω πολυ !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Σκέφτομαι να επισκεφτώ τον Μιχάλη Ρωτα για εγκυμοσυνη .

 

Εχω περάσει πολλα κ ψάχνω ένα γιατρό που να εμπιστευτώ κ να ειναι εξειδικευμένος στην έμβρυο μητρική.

 

Ευχαριστω πολυ !!!

 

Συμπλήρωμα !! Θέλω γνώμες κ εμπειρίες αν έχετε ...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω για τον κ. Μιχάλη Ρώτα.

Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού? Ξέρετε πόσα χρήματα θέλει για τοκετό? Έχει κάνει καμία διάγνωση πολύποδα μαζί του? Έαν ναι με ποιον τρόπο? 3D υπερυχογράφημα , απλό υπέρηχο , διαγνωστική υστεροσκόπηση ?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλες! Έχω ακούσει για τον κ.Ρώτα ότι είναι καλός!Ψάχνω έναν μαιευτήρα να μπορώ να αισθανθώ εμπιστοσύνη. Σε ποιο μαιευτήριο είναι; Τα χρήματα που ζητάει; Υποστηρίζει το φυσιολογικό τοκετό; Όποια γνωρίζει περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ να μου στείλει, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Καλημέρα !Θα 'ηθελα και εγω πληροφορίες γαι τον κ. Ρώτα.

Σε ποιο μαιευτήριο είναι; Τα χρήματα που ζητάει; Εάν υποστηρίζει το φυσιολογικό τοκετό; Όποια γνωρίζει περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ να μου στείλει, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ειμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά το διαβάζω καιρό! Ενδιαφέρομαι κι εγώ για τον συγκεκριμένο γυναικολόγο, όποια κοπέλα έχει πληροφορίες θα μου ήταν πολύ χρήσιμες. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα φυσιολογικά με τον συγκεκριμένο ιατρό..Στον τοκετό μου ένιωσα πως δεν λήφθηκαν υπόψη όσα είχαμε πει στις επισκέψεις όπως και το πλάνο που είχα ετοιμάσει.Αυτή βέβαια είναι μόνο η προσωπική μου εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, marlin1 said:

Γέννησα φυσιολογικά με τον συγκεκριμένο ιατρό..Στον τοκετό μου ένιωσα πως δεν λήφθηκαν υπόψη όσα είχαμε πει στις επισκέψεις όπως και το πλάνο που είχα ετοιμάσει.Αυτή βέβαια είναι μόνο η προσωπική μου εμπειρία

marlin1 ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, ειναι πολύ σημαντικό αυτό που λες και για μένα. Πιστεύω πως ο γιατρός πρεπει να σέβεται όσο είναι δυνατόν το "birth plan" της κάθε κοπέλας. Θέλεις να δώσεις περισσότερες πληροφορίες? Καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην θες, αλλά αν δεν σε πειράζει θα ήταν πολύ χρησιμες για εμένα και φαντάζομαι για τα υπόλοιπα κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό είναι πως όταν κάναμε το doppler ζήτησα ξεκάθαρα κάποια πράγματα (όπως να έχω πεταλούδα στο χέρι και όχι ορό, να μην αποχωριστώ το μωρό μετά τον τοκετό,να μην γίνει περινεοτομή ) και τα δέχτηκε.Τότε αποφασίσαμε με τον άντρα μου πως θα γεννούσα μαζί του.Δυστυχώς όμως στον τοκετό φάνηκε πως δεν τα είχε λάβει υπόψη του και οι ανάγκες μου υποεκτιμήθηκαν παρόλο που δεν υπήρξε κάποια επιπλοκή.Επίσης στον τοκετό δεν τον ένιωσα να με ενθαρρύνει και δεν μου εξήγησε κάποια πράγματα.Ήταν σαν να ήμουν απούσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια!! Θα ήθελα κι εγώ κάποιες πληροφορίες σχετικά με τον Ρώτα. Εάν είναι υπέρ των επεμβάσεων, πόσο παίρνει για καισαρική, εάν γενικότερα είναι καλός στη δουλειά του... Οποιαδήποτε πληροφορία έχετε σχετικά, θα ήθελα πολύ να μου πείτε σας παρακαλώ... Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα σε όλη την όμορφη παρέα! Σας διαβάζω καιρό και να που τώρα ήρθε η σειρά μου να γίνω μέλος, καθώς διανύω τις πρώτες εβδομάδες της πρώτης μου κύησης και νιώθω πως πελαγοδρομώ, στην προσπάθεια μου να βρω έναν γυναικολόγο που θα με αναλάβει σε αυτό το ταξίδι της ζωής μου. Βλέπω ότι το θέμα είναι παλιό, αλλά όποια έχει κάποια εμπειρία με τον εν λόγω γιατρό, θα ήμουν ευγνώμων εάν μου έδινε κάποιες πληροφορίες.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...