Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φαρμακίδης ή Κανακάκης στο ΈΛΕΝΑ ποιόν λέτε?


agapaki

Recommended Posts

Κορίτσια είμαι σε μεγάλο δίλημμα, θέλω να με αναλάβει κάποιος γιατρός στο Έλενα έχω ακούσει καλά λόγια για αυτούς όμως δεν ξέρω που να καταλήξω. Βοηθήστε με! Είμαι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού μέχρι αηδίας να ξέρετε.. Ποια τους είχε γιατρό τι μου προτείνετε σας παρακαλώ???

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια είμαι σε μεγάλο δίλημμα, θέλω να με αναλάβει κάποιος γιατρός στο Έλενα έχω ακούσει καλά λόγια για αυτούς όμως δεν ξέρω που να καταλήξω. Βοηθήστε με! Είμαι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού μέχρι αηδίας να ξέρετε.. Ποια τους είχε γιατρό τι μου προτείνετε σας παρακαλώ???

 

Εμενα ο γιατρός μου είναι ο Φαρμακίδης. Γέννησα με καισαρική (λόγω δικών μου προβλημάτων υγείας) το 1ο παιδί και τώρα στο 2ο πάλι εκείνον έχω. Πολύ καλός γιατρός και άνθρωπος. Δεν είναι πολυλογάς, λέει αυτά που πρέπει και είναι καθησυχαστικός. Άσε που δεν κόβει και "ταρίφες" όπως κάποιο άλλοι του Δημοσίου. Τον άλλον τον γιατρό δεν τον γνωρίζω.

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο γιατρός μου είναι ο Φαρμακίδης. Γέννησα με καισαρική (λόγω δικών μου προβλημάτων υγείας) το 1ο παιδί και τώρα στο 2ο πάλι εκείνον έχω. Πολύ καλός γιατρός και άνθρωπος. Δεν είναι πολυλογάς, λέει αυτά που πρέπει και είναι καθησυχαστικός. Άσε που δεν κόβει και "ταρίφες" όπως κάποιο άλλοι του Δημοσίου. Τον άλλον τον γιατρό δεν τον γνωρίζω.

 

Ευχαριστώ, εγώ είμαι υπερ του φυσιολογικού τοκετού, δεν μου αρέσουν οι προγραμματισμένες γέννες.. Πηγαίνεις το πρωί?? και σε βλέπει?? τι λεφτά δίνεις?

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites

Γεννήσαμε με το Φαρμακίδη το Νοέμβρη του '12. Είναι υπέρ του φυσιολογικού, μας έβλεπε το απόγευμα (από τις 3 και μετά) και πληρώναμε μόνο τις εξετάσεις (όχι την επίσκεψη) π.χ. υπέρηχος 8,25?

Τον άλλο γιατρό δεν τον ξέρω.

Καλή συνέχεια.

Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, εγώ είμαι υπερ του φυσιολογικού τοκετού, δεν μου αρέσουν οι προγραμματισμένες γέννες.. Πηγαίνεις το πρωί?? και σε βλέπει?? τι λεφτά δίνεις?

 

Εγω είχα άλλα θεματα και έκανα καισαρική. Αλλά νομίζω είναι υπέρ του φυσιολογικού. Βλέπει απόγευμα μετά τις 15.00, δεν ζητάει χρήματα, δεν παίρνει χρηματα, δεν κοβει ταρίφες. 'Ότι έδωσα στο 1ο παιδί μου το έδωσα από καλή καρδιά, εκείνος δεν ζήτησε τίποτα. Στο Έλενας πληρώνεις μόνο τους υπερήχους (8 ευρώ περίπου) και όποια άλλη εξεταση κάνεις. Στην αυχενική πλήρωσα 98 ευρώ. Στην άμνιο στο 1ο παιδί πλήρωσα 25-30 ευρώ (για την συλλογή, η ανάλυση έγινε σε ιδιωτικό).

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω είχα άλλα θεματα και έκανα καισαρική. Αλλά νομίζω είναι υπέρ του φυσιολογικού. Βλέπει απόγευμα μετά τις 15.00, δεν ζητάει χρήματα, δεν παίρνει χρηματα, δεν κοβει ταρίφες. 'Ότι έδωσα στο 1ο παιδί μου το έδωσα από καλή καρδιά, εκείνος δεν ζήτησε τίποτα. Στο Έλενας πληρώνεις μόνο τους υπερήχους (8 ευρώ περίπου) και όποια άλλη εξεταση κάνεις. Στην αυχενική πλήρωσα 98 ευρώ. Στην άμνιο στο 1ο παιδί πλήρωσα 25-30 ευρώ (για την συλλογή, η ανάλυση έγινε σε ιδιωτικό).

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου. Τα ραντεβού τα κλείνεις από το κινητό του? Μέχρι ποια ώρα το απόγευμα δέχεται? Στις 6.00 ας πούμε... Τις 3 βασικές εξετάσεις (αυχενική, β επιπέδου, ντοπλερ) τις έκανες στο Έλενα? είναι αξιόπιστο? ή μου προτείνεις ιδιωτικά?

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου. Τα ραντεβού τα κλείνεις από το κινητό του? Μέχρι ποια ώρα το απόγευμα δέχεται? Στις 6.00 ας πούμε... Τις 3 βασικές εξετάσεις (αυχενική, β επιπέδου, ντοπλερ) τις έκανες στο Έλενα? είναι αξιόπιστο? ή μου προτείνεις ιδιωτικά?

 

Νομιζω μεχρι τις 17.30 βλεπει. Αλλα σκεψου οτι βλεπει καμια 25 γυναικες. Τις εξετάσεις τις έκανα όλες εκει γιατί εμπιστεύομαι το γιατρό. Ο γιατρός τις κάνει. Το νοσοσκομείο μονο αιματολογικές. Το ραντεβού μέσω κινητού. Καλύτερα να του μιλάς πρωινές ώρες 08.30-10.30 νομίζω είναι καλύτερα.

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

για τον κύριο Φαρμακίδη μπορείτε επίσης να δείτε κι εδώ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=62712

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου. Τα ραντεβού τα κλείνεις από το κινητό του? Μέχρι ποια ώρα το απόγευμα δέχεται? Στις 6.00 ας πούμε... Τις 3 βασικές εξετάσεις (αυχενική, β επιπέδου, ντοπλερ) τις έκανες στο Έλενα? είναι αξιόπιστο? ή μου προτείνεις ιδιωτικά?

 

Τα ραντεβού σε απευθείας συνεννόηση μαζί του.

Κάνει απογευματινό ιατρείο στο Έλενα κάθε Τρίτη 3-5

Κάνει όλες τις εξετάσεις εκεί, νομίζω πως το pap-a το κάνει πρωί, όπως και τη λήψη του αμνιακού υγρού. Παρεμπιπτόντως, αν προχωρήσεις σε αμνιοπαρακέντηση και θέλεις να γλυτώσεις το μεγάλο κόστος ανάλυσης σε ιδιωτικό εργαστήριο, μπορείς να κλείσεις από νωρίς στο Χωρέμειο εργαστήριο ιατρικής γενετικής, όπου η ανάλυση είναι δωρεάν (πληρώνεις 5? για να πάρεις τα αποτελέσματα). Θέλει 2-3 μήνες πριν να κλείσεις ημερομηνία.

Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Τα ραντεβού σε απευθείας συνεννόηση μαζί του.

Κάνει απογευματινό ιατρείο στο Έλενα κάθε Τρίτη 3-5

Κάνει όλες τις εξετάσεις εκεί, νομίζω πως το pap-a το κάνει πρωί, όπως και τη λήψη του αμνιακού υγρού. Παρεμπιπτόντως, αν προχωρήσεις σε αμνιοπαρακέντηση και θέλεις να γλυτώσεις το μεγάλο κόστος ανάλυσης σε ιδιωτικό εργαστήριο, μπορείς να κλείσεις από νωρίς στο Χωρέμειο εργαστήριο ιατρικής γενετικής, όπου η ανάλυση είναι δωρεάν (πληρώνεις 5? για να πάρεις τα αποτελέσματα). Θέλει 2-3 μήνες πριν να κλείσεις ημερομηνία.

 

Μήπως γνωρίζεις τον χρόνο αναμονής στο Χωρέμειο? Θα κάνω τον Μαίο αμνιο και θα πάω την συλλογή για ανάλυση εκει! Έχεις πάει??

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, εκεί μας έκαναν την ανάλυση του αμνιακού υγρού. Θέλει 2-3 μήνες πριν να έχεις κλείσει. Δεν χάνεις τίποτα να τους πάρεις, εμείς βρήκαμε ημερομηνία από ακύρωση.

Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Τα ραντεβού σε απευθείας συνεννόηση μαζί του.

Κάνει απογευματινό ιατρείο στο Έλενα κάθε Τρίτη 3-5

Κάνει όλες τις εξετάσεις εκεί, νομίζω πως το pap-a το κάνει πρωί, όπως και τη λήψη του αμνιακού υγρού. Παρεμπιπτόντως, αν προχωρήσεις σε αμνιοπαρακέντηση και θέλεις να γλυτώσεις το μεγάλο κόστος ανάλυσης σε ιδιωτικό εργαστήριο, μπορείς να κλείσεις από νωρίς στο Χωρέμειο εργαστήριο ιατρικής γενετικής, όπου η ανάλυση είναι δωρεάν (πληρώνεις 5? για να πάρεις τα αποτελέσματα). Θέλει 2-3 μήνες πριν να κλείσεις ημερομηνία.

 

Οταν κλείνουμε μαζί του τηλέφωνο για το απόγευμα υπάρχει χρέωση 75 ευρώ ή όχι. Φαντάζομαι ότι τα απογευματινά ραντεβού είναι για να του πάμε εξετάσεις που έχουμε ήδη κάνει το πρωί στο νοσοκομείο. Χρεώνει τα απογευματινά του ραντεβού?Σε ρωτάω για να παίρνω άδεια από την δουλειά μόνο όταν είναι να κάνω τις εξετάσεις στο μαιευτήριο μην παίρνω για να τις δει απλά και άλλα πρωινά.Ευχαριστώ

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι.

Παίρνεις τον γιατρό στο κινητό, κλείνεις (μεσημεριανό συνήθως) ραντεβού στο Έλενα, πας, περιμένεις στη σειρά (κανένα τέταρτο ο μέσος όρος), κάνεις τον υπέρηχο (ή όποια άλλη εξέταση πρέπει), μιλάς με το γιατρό για άλλα θέματα αν έχεις, κατεβαίνεις στο ταμείο, πληρώνεις (κάπου 8? περίπου ο υπέρηχος, 40? το papp-a κ.ο.κ.), ανεβαίνεις, παίρνεις τις φωτογραφίες του υπερήχου μαζί με το χαρτί που γράφει τις λεπτομέρειες και φεύγεις.

Την επόμενη φορά, πάλι από την αρχή...

Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εκεί μας έκαναν την ανάλυση του αμνιακού υγρού. Θέλει 2-3 μήνες πριν να έχεις κλείσει. Δεν χάνεις τίποτα να τους πάρεις, εμείς βρήκαμε ημερομηνία από ακύρωση.

 

Έχω κλείσει ραντεβου εδω και 2 μήνες! Τα αποτελέσματα πόσο κάνουν να βγούν??? Εχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το Χωρέμειο γενικότερα.

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν κλείνουμε μαζί του τηλέφωνο για το απόγευμα υπάρχει χρέωση 75 ευρώ ή όχι. Φαντάζομαι ότι τα απογευματινά ραντεβού είναι για να του πάμε εξετάσεις που έχουμε ήδη κάνει το πρωί στο νοσοκομείο. Χρεώνει τα απογευματινά του ραντεβού?Σε ρωτάω για να παίρνω άδεια από την δουλειά μόνο όταν είναι να κάνω τις εξετάσεις στο μαιευτήριο μην παίρνω για να τις δει απλά και άλλα πρωινά.Ευχαριστώ

 

 

δεν χρεώνει ραντεβού γενικοτερα! πρωί ή απογευμα. Βλέπει μόνο απόγευμα. Συλλογή αμνιακού κάνει ΜΟΝΟ πρωί. Εγω εξετάσεις του λέω και τηλεφωνικά.

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω κλείσει ραντεβου εδω και 2 μήνες! Τα αποτελέσματα πόσο κάνουν να βγούν??? Εχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το Χωρέμειο γενικότερα.

 

Θέλει κάπου 7-10 μέρες για τα σύντομα αποτελέσματα (φύλλο & εξετάσεις για 4 κύριες παθήσεις) και κάπου 15-20 μέρες για τα πλήρη αποτελέσματα.

Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω γιατρο μου τον Κανακακη και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Δε ζηταει ποτε λεφτα(με εχει ξεγεννησει 2 φορες και παμε για την τριτη) ειναι πολυ ηρεμος και συζητησιμος ανθρωπος. Εγω παντα τον περνω τηλεφωνο και παω πρωι. Κανω υπερηχους εκει τους βλεπει αμεσως και γενικα δεν εχω ποτε ταλαιπωρηθει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει κάπου 7-10 μέρες για τα σύντομα αποτελέσματα (φύλλο & εξετάσεις για 4 κύριες παθήσεις) και κάπου 15-20 μέρες για τα πλήρη αποτελέσματα.

 

Α! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Είχα ακούσει για 20_30 μέρες χωρίς πρώτα αποτελέσματα και είχα αγχωθει!!!

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν χρεώνει ραντεβού γενικοτερα! πρωί ή απογευμα. Βλέπει μόνο απόγευμα. Συλλογή αμνιακού κάνει ΜΟΝΟ πρωί. Εγω εξετάσεις του λέω και τηλεφωνικά.

Ευχαριστώ για την απάντηση, Ξέρεις αν δέχεται 6.00 το απόγευμα?? Υπάρχει χρόνος αναμονής μεγάλος? ΟΙ μπαμπάδες μπαίνουν μέσα στους υπερήχους?

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, Ξέρεις αν δέχεται 6.00 το απόγευμα?? Υπάρχει χρόνος αναμονής μεγάλος? ΟΙ μπαμπάδες μπαίνουν μέσα στους υπερήχους?

 

Agapaki θα πρότεινα να κάνεις ένα ραντεβού μαζί του να συζητήσεις κάποια πράγματα και αν σου κάνει ως γιατρός τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες. Εννοείται πως ο μπαμπάς είναι μαζί. Μην το παρατείνεις και πολύ το ραντεβού γιατί είναι περιζήτητος γιατρός και δεν σημαίνει ότι θα σε αναλάβει επειδή θα τον πάρεις τηλέφωνο. Μπορεί το διάστημα που εσύ γεννάς, εκείνος να είναι εκτός Ελλάδας ή να λείπει εκτός Αθηνών και μην σε αναλάβει ώς εγκυμονούσα. Απλά στο λέω να μην χάνεις πολύτιμο χρόνο ρωτώντας... ;);)

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Agapaki θα πρότεινα να κάνεις ένα ραντεβού μαζί του να συζητήσεις κάποια πράγματα και αν σου κάνει ως γιατρός τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες. Εννοείται πως ο μπαμπάς είναι μαζί. Μην το παρατείνεις και πολύ το ραντεβού γιατί είναι περιζήτητος γιατρός και δεν σημαίνει ότι θα σε αναλάβει επειδή θα τον πάρεις τηλέφωνο. Μπορεί το διάστημα που εσύ γεννάς, εκείνος να είναι εκτός Ελλάδας ή να λείπει εκτός Αθηνών και μην σε αναλάβει ώς εγκυμονούσα. Απλά στο λέω να μην χάνεις πολύτιμο χρόνο ρωτώντας... ;);)

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου πραγματικά. Είμαι τόσο χαλαρή γιατί δεν είμαι έγκυος, είμαι στις προσπάθειες στο δεύτερο παιδάκι μου. Καλά όμως που μου το είπες μόλις μείνω να τον πάρω τηλ. να ρωτήσω αν μπορεί να με αναλάβει. Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση να έχεις..

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλους!

 

Καλή λευτεριά σε όσες περιμένουν παιδί!

 

Ψάχνουμε για γυναικολόγο στο έλενα.Ο παπαδής τον ιούνιο του 2015 (εκτιμώμενη ημερομηνία τοκετού) θα λείπει και δεν μπορεί να μας αναλάβει.

Ξέρει καμιά σας πληροφορίες για τον κανακάκης σταύρος, φαρμακίδης γεώργιος, Κολιόπουλο γιώργο, βάρρας μιχαήλ και τον γαβάρη ηλία?έχουμε πελαγώσει και ζητάμε πληροφορίες πρόσφατες.

 

Ο σύζυγος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...