Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βραδινό Φαγητό


Recommended Posts

Καλημέρα,

είμαι στον 6ο μήνα και έχω θέμα με το βραδινό φαγητό, δεν ξέρω τι να φάω. Θέλω κάτι υγιεινό, αλλά να μην χρειάζεται να μαγειρεύω πολύ ώρα ξανά το βράδυ.

Μέχρι τώρα τι βγάζω με τοστάκια, σαλάτες και πολύ ψωμί. Πριν κοιμηθώ θα πιω και γάλα.Αλλά πραγματικά δεν μου φτάνει ξυπνάω τι νύχτα και πεινάω.

Μόνο όταν παραγγείλουμε σουβλάκια χορταίνω (!!!) αλλά δεν γίνεται να τρώω συνέχεια από delivery.

Έχετε να προτείνετε βραδινά γεύματα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα πρότεινα ντάκο Κρητικό (κρίθινο παξιμάδι ραντισμένο με νεράκι για να μαλακώσει κι από πάνω βάζεις λαδάκι, ντοματούλα ψιλοκομμένη, τυράκι φέτα ή ανθότυρο, ριγανούλα), επίσης ομελετούλα απλή με τυράκι, μακαρονοσαλάτες ή πατατοσαλάτα αν δεν έχεις πρόβλημα με κιλά ή διαβήτη. γιαουρτάκι με μέλι και φρουτοσαλάτες.

με το καλό το μωράκι σου!!

Link to comment
Share on other sites

θα πρότεινα ντάκο Κρητικό (κρίθινο παξιμάδι ραντισμένο με νεράκι για να μαλακώσει κι από πάνω βάζεις λαδάκι, ντοματούλα ψιλοκομμένη, τυράκι φέτα ή ανθότυρο, ριγανούλα), επίσης ομελετούλα απλή με τυράκι, μακαρονοσαλάτες ή πατατοσαλάτα αν δεν έχεις πρόβλημα με κιλά ή διαβήτη. γιαουρτάκι με μέλι και φρουτοσαλάτες.

με το καλό το μωράκι σου!!

 

Η Χανιώτισα από εδώ κάτω ψηφίζει ΝΤΑΚΟ δαγκωτό. Μιαμ μιαμ μιαμ!!!

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

πωωωω τι ωραία ιδέα ο ντάκος! εγώ επίσης παίρνω αραβική πίτα και την γεμίζω με τυρί και γαλοπούλα και την βάζω λίγο στο φουρνάκι...φυσικά μπορείς να βάλεις ένα σωρό μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Η Χανιώτισα από εδώ κάτω ψηφίζει ΝΤΑΚΟ δαγκωτό. Μιαμ μιαμ μιαμ!!!

αχ και μου'χουν λείψει τα γνήσια κρητικά προϊόντα... γιατί πού να βρεις καλή μυζήθρα στην Αθήνα να φτιάξεις ωραίο ντάκο ή μπουρέκι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ και μου'χουν λείψει τα γνήσια κρητικά προϊόντα... γιατί πού να βρεις καλή μυζήθρα στην Αθήνα να φτιάξεις ωραίο ντάκο ή μπουρέκι???

 

Όταν με το καλό έρθετε θα πάρεις μπόλικη, θα την βάλεις στην κατάψυξη και θα την απολάμβάνετε για πολύ καιρό.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό έρθετε θα πάρεις μπόλικη, θα την βάλεις στην κατάψυξη και θα την απολάμβάνετε για πολύ καιρό.

αυτό κάνω κάθε φορά. άντε και σε 2 βδομάδες ερχόμαστε!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΥΧΕΡΕΣ!!!ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΝΕ? Α ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!! ΚΑΛΤΣΟΥΝΙΑ!!!!!!!ΣΩΣΤΑ???? ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΝΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΕΓΚΥΟΥΣ ΠΙΑ!!!!!ΧΙΧΙΧΙΧΙ!!!!ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ???????ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ, ΘΑ ΤΗΣ ΠΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΥΤΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΥΧΕΡΕΣ!!!ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΝΕ? Α ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!! ΚΑΛΤΣΟΥΝΙΑ!!!!!!!ΣΩΣΤΑ???? ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΝΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΕΓΚΥΟΥΣ ΠΙΑ!!!!!ΧΙΧΙΧΙΧΙ!!!!ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ???????ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ, ΘΑ ΤΗΣ ΠΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΥΤΑ!!!!!

α, υπάρχουν και αλμυρά... μυζηθροκαλίτσουνα, χορτοκαλίτσουνα, μαραθοπιτάκια...αχχχχ

και να μην ξεχάσουμε να μνημονεύσουμε τη μπουγάτσα του Ιορδάνη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α, υπάρχουν και αλμυρά... μυζηθροκαλίτσουνα, χορτοκαλίτσουνα, μαραθοπιτάκια...αχχχχ

και να μην ξεχάσουμε να μνημονεύσουμε τη μπουγάτσα του Ιορδάνη....

 

Η τιμή της οποίας έχει ανέβει αλλά αξίζει. Εγώ κάθε Σάββατο συνήθιζα κατά την διάρκεια της βόλτας μου να χτυπάω και μία μεριδούλα αλλά τώρα το άκοψα.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Βρε κορίτσια, τί λέτε τώρα? Καλτσουνάκια και μπουγατσούλα!!!!! Πάω Πειραιά ΤΩΡΑ! Φτάνουμε λιμάνι, περνάμε από Ιορδάνη για πακέτο και μετά remezzo για καφεδάκι! Κάθε χρόνο αυτό κάνουμε με τον άντρα μου. Και φέτος ελπίζω, αλλά λόγω διαβήτη θα παραλείψω την μπουγάτσα... :|

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 11 months later...

καλησπερα...ειμαι 7 βδομαδων εγκυος στο δευτερο μου παιδακι....στην πρωτη εγκυμοσυνη πηρα 25 κιλα...ξεκινησα την 2η εγκυμοσυνη με 65 κιλα ενω στην πρωτη με 63....θελω να προσεξω σε αυτη την εγκυμοσυνη γιανα μην ζοριστω παλι...εχει αλλαξει το σωμα μου πολυ κ αμα παρω παλι πολλα κιλα καηκα!!!!αν και ειμαι πολυ αρχη εχω χασει 1 κιλο απο εντονες καουρες και ταση για εμετο-δεν μπορω να φαω τιποτα.... τι τρωγατε οταν ειχατε λιγουρες???τι ωρα τρωγατε το τελευταιο γευμα της ημερας???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...