Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΤΕΡΙΚΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ


Recommended Posts

Καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλους!

Στον β επιπέδου είδε η γιατρός μια ήπια διάταση του εντέρου του μπέμπη μας. Μας είπε ότι μπορεί να ήταν εντελώς τυχαία. Θα το ξανουδούμε μετά την 30η εβδομάδα κι αν φαίνεται και πάλι να υπάρχει διάταση, θα σημαίνει ότι είναι πρόωρο σύμπτωμα εντερικής απόφραξης. Πράγμα που σημαίνει ότι μόλις θα γεννηθεί το μωράκι μας θα χρειαστεί να κάνει επέμβαση προκειμένου να αποκατασταθεί το πρόβλημα στο εντεράκι του.

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


επ που χαθηκες εσυ..

μηπως να εκανες επαναληψη β επιπεδου καπου αλλου να παρεις και αλλη γνωμη. ή εστω να επαναλαμβανες σε πιστοποιημενο κεντρο μονο το συγκεκριμενο κομματι της εξετασης...

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Ματιλντάκι μου! Λίγο το Πάσχα, λίγο η δουλειά χάθηκα. Μπαίνω και σας διαβάζω όμως!

Για τον β επιπέδου πήγα σε κορυφαία γιατρό. Στη Σούκα. Είναι τόσο της λεπτομέριας που αν πήγαινα σε άλλο γιατρό ενδεχομένως να μην παρατηρούσε καν την ήπια διάταση που υπάρχει. Αυτό που μου είπε είναι ότι θα ξέρουμε σίγουρα αν η διάταση αυτή σημαίνει κάτι ή όχι μετά την 30η εβδομάδα. Θα το δεί και ο γιατρός μου στον υπέρηχο και αν θεωρήσει ότι θα πρέπει να κάνω πιο εξειδικευμένο υπέρηχο τότε θα με στείλει ξανά στην Σούκα. Προς το παρόν είμαστε στην αναμονή να περάσουν 6 εβδομάδες. Ελπίζουμε να μην είναι τίποτα γιατί πραγματικά δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί το μωράκι μου με χειρουργείο. Το θετικό είναι ότι είναι πλήρως αντιμετωπίσιμο αν τελικά πρόκειται για εντερική απόφραξη, αλλά όσο να ναι ένα χειρουργείο πάντα σε αγχώνει.

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

αναλογη εμπειρια δεν ειχα προσωπικα αλλα στης αδελφης μου τη 2η εγκυμοσυνη ειδαν κατι αναλογο στο β επιπεδου το οποιο ομως υποχωρησε και θεωρηθηκε τυχαιο ευρημα....οποτε μην αγχωνεσαι..πραγματικα ευχομαι και σε εσενα να εχεις παρομοια νεα στην επανεξεταση.

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα κορίτσι μου μου έφτιαξες το κέφι! Να είσαι καλά! Μακάρι να μου πούνε και εμένα ότι ήταν τυχαίο! Ευχαριστώ πάρα πολύ για το μηνυμά σου!

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Και ναι, τελικά αυτό μας είπε ο γιατρός! Ότι η διαστολή εξαφανίστηκε! Δόξα Τον Θεο!

 

 

Μπραβο βρε ειδες! Τσαμπα μας τρομαζουν αυτοι οι γιατροι ωρες ωρες! ;):)

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...