Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι συμβαίνει με τη σύνδεσή μου??


Recommended Posts

Εδώ και 20 περίπου μέρες και ενώ η σύνδεσή μου στο parents, ήταν γρήγορη, υπάρχει πρόβλημα..

Ενώ το πρωί συνδέομαι κανονικά και οι σελίδες στο parents ανοίγουν τάχυστα, από το μεσημέρι και μετά και να συνδεθώ αργώ και οι σελίδες ανοίγουν απελπιστικά αργά..

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει πρόβλημα με τον server στην περιοχή της Θεσσαλίας???

Σε όποια άλλο site συνδέομαι δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όπως το περιγράφεις φαίνεται ως πρόβλημα του ISP σου. Ξυπνάνε όλοι μετά και μπαίνουν στο ιντερνΈ και δημιουργούν φόρτο στις γραμμές κορμού (backbone ελληνιστί :)) του παρόχου σου στην περιοχή.

 

Εφόσον εμείς δεν έχουμε πρόβλημα και το site πάει σφαίρα παρά τους πάρα πολλούς αναγνώστες που έχει, τότε δεν θα πρέπει να είναι πρόβλημα του parents.gr

Link to comment
Share on other sites

Όπως το περιγράφεις φαίνεται ως πρόβλημα του ISP σου.

Σ΄αυτή την περίπτωση όμως , δεν θα είχα πρόβλημα σε οποιοδήποτε site έμπαινα??

Οπουδήποτε αλλού και να μπω, συνδέομαι πολύ γρήγορα..

Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε 'συ μπας και σου ελέγχουν την IP; :P

 

Πάντως καλά τα λες, αν ήταν το πρόβλημα στην περιοχή σου θα είχες γενικότερο πρόβλημα. Άρα είναι πρόβλημα του ISP σου στην σύνδεση με την Telia και US γενικότερα που βρίσκεται το web hosting του parents.gr. Από διεθνής σύνδεση πως πάει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ panoz δεν έχω τόσο εξειδικευμένες γνώσεις..μου φαίνονται λίγο κινέζικα αυτά που γράφεις.. :lol::lol:

Σ΄ευχαριστώ πάντως για το χρόνο σου..έστειλα pm στους admin και θα επικοινήσω και με τον ISP...ελπίζω να βρεθεί άκρη...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...