Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Η ΟΧΙ??


Recommended Posts

Ναι τώρα που θα ξαναπαω στην γιατρό θα το συζητήσω και μαζι της!!Δεν είμαι όμως και συνεπής! Κανοβικα πρέπει να παίρνω τα χαπια μου συνεχεία!Φταίω και εγώ από μέρους μου.

 

Θελει λιγο υπομονη κ επιμονη κ ολα θα πανε καλα ειμαι σιγουρη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 468
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσι μου τι κυκλο εχεις περιπου? Εγκυος δεν νομιζω να εισαι εκτος κ αν κανεις κ μεγαλους κυκλους δηλαδη 40 50 μερες οποτε κ να εγινε πολυ αργα η ωορηξια σου αν κ ειναι λιγο τραβηγμενο πιστευω θα εδειχνε η χοριακη. Πρεπει να εποσκευτεις το γυναικολογο σου μηπως εχεις καμια κυστη ή καποια ορμονικη διαταραχη. Μην το αμελλησεις αλλο πρεπει να πας στο γιατρο σου.

 

Ε τοτε θα ειναι απτο ανχος σου ισως να μην εκανες κ καθολου ωορηξια κ γιαυτο να σου καθηστερει. Καλο ειναι να κανεις εναν ορμονικο ελενχο μολις σου ερθει περιοδος κ να κοιταξεις κ λιγο το θυροειδη σου . Εγκυος δεν εισαι αφου λες οτι εκανες χοριακη στις 33 μερες περιπου οποτε σχεδον ειναι αδυνατο. Ελενξε ορμονες λοιπον με την επομενη περιοδο σου πες στη γιατρο σου να στις γραψει απο τωρα γιατι πρεπει να τις κανεις 2-3 μερα περιοδου κ κανε κενα υπερηχο θυροειδη.

 

Θελει λιγο υπομονη κ επιμονη κ ολα θα πανε καλα ειμαι σιγουρη!!!

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου! ! (Προσπαθώ να μάθω παρεπιπτοντως πως να απαντάω στα σχόλια σου,ειμαι καινουργια στην παρεα)

Link to comment
Share on other sites

Stelet καλά θα ήταν να έκανες και σαλπιγγογραφία να δεις σε τι κατάσταση βρίσκονται οι σάλπιγγες και παρακολούθηση ορμονών.Μπορεί να υπάρχει κάποιο θεματάκι που σίγουρα θα λύνεται.Αλλά και το άνγχος είναι σοβαρός παράγοντας.Εγώ απ το άνγχος είχα 14 μήνες που προσπαθούσα.Πιστεύω αφού έμεινες έγκυος μία φορά θα ξαναμείνεις.Βρές τρόπους όσο μπορείς να ξεφεύγεις.Σου εύχομαι τα καλύτερααααα!!

Link to comment
Share on other sites

Stelet καλά θα ήταν να έκανες και σαλπιγγογραφία να δεις σε τι κατάσταση βρίσκονται οι σάλπιγγες και παρακολούθηση ορμονών.Μπορεί να υπάρχει κάποιο θεματάκι που σίγουρα θα λύνεται.Αλλά και το άνγχος είναι σοβαρός παράγοντας.Εγώ απ το άνγχος είχα 14 μήνες που προσπαθούσα.Πιστεύω αφού έμεινες έγκυος μία φορά θα ξαναμείνεις.Βρές τρόπους όσο μπορείς να ξεφεύγεις.Σου εύχομαι τα καλύτερααααα!!

Έχω κάνει εξετάσεις δεν έχω κάποιο θέμα! Ολα είναι θέμα άγχους. Δεν θεκω να έχω αγχος αλλά φοβάμαι λόγω του εξωμητριου και για αυτό δεν μπορώ να αφεθω.την πρώτη φορά δεν είχαούτε λιγο άγχος για αυτό έμεινα κατευθείαν. Ευχαριστώ πάντως για την στηριξη

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και απο μενα, θα θελα να σας ρωτησω: κανουμε προσπαθειες για δευτερο παιδακι ο κυκλος μου ειναι απο 28-30 περιπου μερες, χθες την 28 μερα του κυκλου δεν αντεξα και πηγα εκανα χοριακη η οποια και βγηκε αρνητικη (0,1) λιγο αργοτερα ειχα λιγα καφε υγρα και μετα σταματησαν. Μεχρι σημερα ουτε εχω αλλα καφε ουτε αδιαθετησα υπαρχει καμια πιθανοτητα να εχω καθυστερημενη συλληψη?:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα και απο μενα, θα θελα να σας ρωτησω: κανουμε προσπαθειες για δευτερο παιδακι ο κυκλος μου ειναι απο 28-30 περιπου μερες, χθες την 28 μερα του κυκλου δεν αντεξα και πηγα εκανα χοριακη η οποια και βγηκε αρνητικη (0,1) λιγο αργοτερα ειχα λιγα καφε υγρα και μετα σταματησαν. Μεχρι σημερα ουτε εχω αλλα καφε ουτε αδιαθετησα υπαρχει καμια πιθανοτητα να εχω καθυστερημενη συλληψη?:roll:

 

Νομίζω απ τη στιγμή που έχεις σταθερό κύκλο 28-30 μέρες δεν είναι λάθος.Αν δεν σου έρθει περίοδος καλά ήταν να πάρεις τηλέφωνο τον γυναικολόγο σου.Σου εύχομαι σύντομα με δεύτερο μπεμπέεεεε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι 34 χρονων, απο τον Ιουνιο με τον συζυγο προσπαθούμε για μωρακι. Καθε μηνα νιωθω διαφορετικα συμπτωματα αλλα τιποτα.. Εχω αρχισει να απογοητευομαι, να πανικοβαλλομαι κλπ. τα ξερετε τα συναισθηματα οσες βιωνετε τα ιδια. Τωρα που σας γραφω περιμενω περιοδο αλλα ειμαι απογοητευμενη καθως τη νιωθω να ερχεται.. πονο στη μεση κ χαμηλα στην κοιλια, ενας χαρακτηριστικός πονος που οποτε τον νιωθω γκρεμιζονται οι ελπιδες για εγκυμονσυνη κ σκαει μυτη η περιοδος... Πάντως ένα θετικό είναι ότι τους τελευταιους μηνες ο κυκλος μου εχει γινει ρολοι, ενω παλια ηταν 3 με 5 μερες πανω ή κάτω. Τώρα στις 26 το πολυ 27 μερες "περιοδεύω¨". Σεπτεμβρη κ Οκτωβρη να σημειωσω οτι δεν ειχαμε επαφες γιατι ελειπε ο συζυγος. Αρα πανω κατω 6 μηνες προσπαθουμε. Ξερω οτι ειναι σχετικα λιγος καιρος αλλα ειμαι κ μεγαλη κ με έχει πιασει το αγχος. Η γιατρος μου λεει να κλεισουμε εναν χρονο προσπαθειων κ μετα εξετασεις κλπ. Εγω θελω να κανω απο τωρα.. τι με συμβουλευετε; ποιες εξετασεις κανουν σε αυτες τις περιπτωσεις κ ποσο κοστιζουν; Πριν αρχισουμε προσπαθειες η γιατρος μου εκανε τα κλασικα, τεστ παπ κ ενδοκολπικο υπερηχο.. τη ρωτησα αν χρειαζεται κατι αλλο κ μου ειπε να μην αγχωνεσαι, νεοι ειστε, υγιεις ειστε θα τα καταφερετε. επισης μου εγραψε το φνωστο φελισιν που το παιρνω απο τοτε. Δωστε μου τα φωτα σας γιατι ειμαι σε συγχυση :confused::(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι 34 χρονων, απο τον Ιουνιο με τον συζυγο προσπαθούμε για μωρακι. Καθε μηνα νιωθω διαφορετικα συμπτωματα αλλα τιποτα.. Εχω αρχισει να απογοητευομαι, να πανικοβαλλομαι κλπ. τα ξερετε τα συναισθηματα οσες βιωνετε τα ιδια. Τωρα που σας γραφω περιμενω περιοδο αλλα ειμαι απογοητευμενη καθως τη νιωθω να ερχεται.. πονο στη μεση κ χαμηλα στην κοιλια, ενας χαρακτηριστικός πονος που οποτε τον νιωθω γκρεμιζονται οι ελπιδες για εγκυμονσυνη κ σκαει μυτη η περιοδος... Πάντως ένα θετικό είναι ότι τους τελευταιους μηνες ο κυκλος μου εχει γινει ρολοι, ενω παλια ηταν 3 με 5 μερες πανω ή κάτω. Τώρα στις 26 το πολυ 27 μερες "περιοδεύω¨". Σεπτεμβρη κ Οκτωβρη να σημειωσω οτι δεν ειχαμε επαφες γιατι ελειπε ο συζυγος. Αρα πανω κατω 6 μηνες προσπαθουμε. Ξερω οτι ειναι σχετικα λιγος καιρος αλλα ειμαι κ μεγαλη κ με έχει πιασει το αγχος. Η γιατρος μου λεει να κλεισουμε εναν χρονο προσπαθειων κ μετα εξετασεις κλπ. Εγω θελω να κανω απο τωρα.. τι με συμβουλευετε; ποιες εξετασεις κανουν σε αυτες τις περιπτωσεις κ ποσο κοστιζουν; Πριν αρχισουμε προσπαθειες η γιατρος μου εκανε τα κλασικα, τεστ παπ κ ενδοκολπικο υπερηχο.. τη ρωτησα αν χρειαζεται κατι αλλο κ μου ειπε να μην αγχωνεσαι, νεοι ειστε, υγιεις ειστε θα τα καταφερετε. επισης μου εγραψε το φνωστο φελισιν που το παιρνω απο τοτε. Δωστε μου τα φωτα σας γιατι ειμαι σε συγχυση :confused::(

 

Να σου πώ και έγω είμαι ύπερ να κάνεις εξετάσεις γιάτι έτσι μπορεί και να χαλαρώσεις.Εγώ και ο σύζυγος είμαστε 30 χρονών και κάναμε έξετάσεις στον χρόνο που βγήκανε καλές αλλα αύτο με ήρεμησε.Να κάνεις ορμονολογικές που γράφονται από γυναικολόγο κα είχαν νομίζω συμμετοχή 15e,σπερμοδιάγραμμα που δεν γραφόταν πλέον και είχε 20e.Επίσης ουρέπλασμα χλαμύδια άλλα 20 e που είναι και στα πλαίσια του προγεννετηκού.Και τέλος σαλπιγγογραφία που είναι στα 120e άλλα εγώ δεν πρόλαβα να την κάνω γιατί έμεινα έγκυος.Mπορείς χαλαρά να ξεκίνησεις να κάνεις μια μια τις έξετασεις συζητώντας βέβαια και με τον γιατρό σου.Σου έυχομαι τα καλύτερα και όσο λιγότερο άνγχος γιατί μας τρώει χώρις να το καταλαβαίνουμε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ και έγω είμαι ύπερ να κάνεις εξετάσεις γιάτι έτσι μπορεί και να χαλαρώσεις.Εγώ και ο σύζυγος είμαστε 30 χρονών και κάναμε έξετάσεις στον χρόνο που βγήκανε καλές αλλα αύτο με ήρεμησε.Να κάνεις ορμονολογικές που γράφονται από γυναικολόγο κα είχαν νομίζω συμμετοχή 15e,σπερμοδιάγραμμα που δεν γραφόταν πλέον και είχε 20e.Επίσης ουρέπλασμα χλαμύδια άλλα 20 e που είναι και στα πλαίσια του προγεννετηκού.Και τέλος σαλπιγγογραφία που είναι στα 120e άλλα εγώ δεν πρόλαβα να την κάνω γιατί έμεινα έγκυος.Mπορείς χαλαρά να ξεκίνησεις να κάνεις μια μια τις έξετασεις συζητώντας βέβαια και με τον γιατρό σου.Σου έυχομαι τα καλύτερα και όσο λιγότερο άνγχος γιατί μας τρώει χώρις να το καταλαβαίνουμε:lol:

 

Ξέχασα σημαντικό είναι ο θυροειδής και το σάκχαρο.Μέτα τα 30 συνήθως στο εξάμηνο κάνουμε εξετάσεις για την γονιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω παρα πολυ Arya! Αυτο θα κανω γιατι κ γω πιστευω οτι μονο ετσι θα ηρεμησω. Κ στο κατω κατω αν υπαρχει καποιο προβλημα θα το αντιμετωπισουμε γρηγοροτερα. Οσο για τη γιατρο μου, λεω να παω σε καποιον-καποια αλλη, γιατι ενω της εδειχνα την αγωνια μου και την επιθυμια μου να κανουμε τις εξετασεις για να ειμαστε σιγουρη, εκεινη επεμενε να περιμενουμε ενα χρονο. Αν ημουν μικροτερη δε θα με πειραζε να περιμενω. Εσεις τα καταφερατε μολις κανατε τις εξετασεις κ διαπιστωσατε οτι ολα ειναι καλα;; Αν ειναι ετσι κ παλι επιβεβαιωνεται η βαρυτητα του παραγοντα ψυχολογια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστω παρα πολυ Arya! Αυτο θα κανω γιατι κ γω πιστευω οτι μονο ετσι θα ηρεμησω. Κ στο κατω κατω αν υπαρχει καποιο προβλημα θα το αντιμετωπισουμε γρηγοροτερα. Οσο για τη γιατρο μου, λεω να παω σε καποιον-καποια αλλη, γιατι ενω της εδειχνα την αγωνια μου και την επιθυμια μου να κανουμε τις εξετασεις για να ειμαστε σιγουρη, εκεινη επεμενε να περιμενουμε ενα χρονο. Αν ημουν μικροτερη δε θα με πειραζε να περιμενω. Εσεις τα καταφερατε μολις κανατε τις εξετασεις κ διαπιστωσατε οτι ολα ειναι καλα;; Αν ειναι ετσι κ παλι επιβεβαιωνεται η βαρυτητα του παραγοντα ψυχολογια!!!

 

Κ εγω συμφωνω να τις κανεις τις εξετασεις οπως ακριβως στις ειπε το κοριτσι οχι γιατι εισαι μεγαλη αλλα μπορει να υπαρχει κατι πολυ απλο που να λυνετε αμεσα γιατι να μην το αντιμετωπισεις κ να περιμενεις αλλο ενα εξαμηνο μεσα στην αγωνια αν θα μεινεις εγκυος. Οσο για την ηλικια αν θες υπαρχει κ μια εξεταση η αμη που σου δειχνει περιπου τα αποθεματα στις ωοθηκες σου δεν γραφετε σαν εξεταση κ κοστιζει 40 ευρω αν θες την κανεις κανεις για να ξερεις στο περιπου τι παιζει κ απο αποθεματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ninaki! αμη λοιπον, θα την αναφερω στον καινουριο μου γιατρο. απο Τριτη ξαμολιεμαι να κανω ο,τι εξεταση χρειαστει. Δεν μπορω αλλο να βαδιζω στα τυφλα! και πριν λιγο εσκασαν μυτη τα πρωτα καφε ροζ.. Ρολοι παντως η περιοδος! Υπαρχει καποια συγκεκριμενη φαση του κυκλου που ειναι καταλληλη για αυτες τις εξετασεις; ή οποτε να'ναι;

Αυτη τη φορα ειχα ιδιαιτερα ευαισθητες θηλες, ειχαν σκουρυνει, κατι που δε μου συμβαινει κ ηλπιζααα... Αλλα τπτ! Το μονο εγκυρο συμπτωμα ειναι η καθυστερηση.. Στους 6 μηνες προσπαθειων μια φορα ειχα 5 μερες, εκανα τεστ αλλα τζιφος. Ημουν σε φαση μετακομισης κ μαλλον ηταν η κουραση. Τους υπολοιπους μηνες καθε φορα μετα τις γονιμες ειχα ή νομιζα οτι ειχα τα παντα: πονοκεφαλους, ζαλαδες, τσιμπηματακια δεξια κ αριστερα, ευαισθησια σε μυρωδιες και πολλα αλλα που ομως τελικα μαλλον ηταν της περιοδου κ απλα λογω του οτι τωρα ειμαι στην τσιτα τα προσεχω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες του forum! Είμαι καινούρια στην σελίδα και με έφερε εδώ η ανυπομονησία μου να διαπιστωσω αν είμαι έγκυος!έχω σχετικά μικρό κύκλο (η περίοδος μου έρχεται πάντα πέντε μέρες νωρίτερα από την προηγούμενη). Με το σύζυγό μου αρχίσαμε τις ελεύθερες επαφές εδώ και ένα μήνα (τελευταία περίοδος 07/02 περιμένω τώρα στις 02/03).επαφές μέρα παρά μέρα... Εδώ και μια εβδομάδα έχω πονακια χαμηλά στην κοιλιά, πρησμενο στήθος (γενικά είμαι πρησμενη και στα πόδια). Την Πέμπτη είχα λίγο αχνο αίμα σχεδόν ροζ, το οποίο περιορίστηκε σε μερικές σταγόνες και σταμάτησε.:D λετε κορίτσια μου να έγινε τόσο νωρίς το θαύμα ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες του forum! Είμαι καινούρια στην σελίδα και με έφερε εδώ η ανυπομονησία μου να διαπιστωσω αν είμαι έγκυος!έχω σχετικά μικρό κύκλο (η περίοδος μου έρχεται πάντα πέντε μέρες νωρίτερα από την προηγούμενη). Με το σύζυγό μου αρχίσαμε τις ελεύθερες επαφές εδώ και ένα μήνα (τελευταία περίοδος 07/02 περιμένω τώρα στις 02/03).επαφές μέρα παρά μέρα... Εδώ και μια εβδομάδα έχω πονακια χαμηλά στην κοιλιά, πρησμενο στήθος (γενικά είμαι πρησμενη και στα πόδια). Την Πέμπτη είχα λίγο αχνο αίμα σχεδόν ροζ, το οποίο περιορίστηκε σε μερικές σταγόνες και σταμάτησε.:D λετε κορίτσια μου να έγινε τόσο νωρίς το θαύμα ??

 

Κ βεβαια μπορει να εγινε αλλα θα πρεπει να περιμενεις τουλαχιστον μεχρι την μερα της περιοδου σου ή εστω μια δυο μερες πριν να κανεις μια χοριακη τωρα ειναι πολυ νωρις κ το πιο πιθανο ειναι να μην δειξει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα περιμένω! Απλά η αναμονή είναι λιγάκι εκνευριστικη! Είναι κιόλας που στο νοσοκομείο σηκώνω βαρεις ασθενείς και ασθενείς με κολλητικα νοσήματα και ψιλοφοβαμαι,ώστε να πάρω τα μέτρα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή Αποκριά! Είμαι στην 3η μέρα καθυστέρησης και τα συμπτώματα που νιώθω ίσως προμηνύουν κάτι ευχάριστο... Ίσως αύριο να κάνω τεστ!!! Ανυπομονώ να σας ανακοινώσω το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή Σαρακοστη! Σήμερα το πρωί έκανα ένα από τα τεστ που δείχνουν νωρίτερα και φυσικά ήταν αρνητικό.... Να πω την αλήθεια ψιλοαπογοητευτηκα... Τότε πήρα το ημερολόγιο του κύκλου μου και μέτρησα την διάρκεια του κύκλου μου τους τελευταίους 10 μήνες. Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι είναι εντελώς ασταθής ενώ τον νόμιζα για σταθερό (λόγω του ότι η περίοδος μου έρχεται σχεδόν πάντα νωρίτερα). Αποτέλεσμα μέτρησης :4 κύκλοι των 27 ημερών, 2 κύκλοι 30-31 ημερών, 2 κύκλοι 25 ημερών, 1 κύκλος 28 ημερών, 1 κύκλος 29 ημερών... Εάν η περίοδος μου έρθει 5 μέρες νωρίτερα, θα έρθει Πέμπτη και το τεστ θα έπρεπε να δείξει λογικά... Αλλά οι 27 μέρες κύκλου συμπληρώνουν την Κυριακή... Μπερδεύτηκα τελείως τώρα... Ούτε ξέρω πότε να κάνω τεστ, ούτε πότε θεωρείται καθυστέρηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή Σαρακοστη! Σήμερα το πρωί έκανα ένα από τα τεστ που δείχνουν νωρίτερα και φυσικά ήταν αρνητικό.... Να πω την αλήθεια ψιλοαπογοητευτηκα... Τότε πήρα το ημερολόγιο του κύκλου μου και μέτρησα την διάρκεια του κύκλου μου τους τελευταίους 10 μήνες. Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι είναι εντελώς ασταθής ενώ τον νόμιζα για σταθερό (λόγω του ότι η περίοδος μου έρχεται σχεδόν πάντα νωρίτερα). Αποτέλεσμα μέτρησης :4 κύκλοι των 27 ημερών, 2 κύκλοι 30-31 ημερών, 2 κύκλοι 25 ημερών, 1 κύκλος 28 ημερών, 1 κύκλος 29 ημερών... Εάν η περίοδος μου έρθει 5 μέρες νωρίτερα, θα έρθει Πέμπτη και το τεστ θα έπρεπε να δείξει λογικά... Αλλά οι 27 μέρες κύκλου συμπληρώνουν την Κυριακή... Μπερδεύτηκα τελείως τώρα... Ούτε ξέρω πότε να κάνω τεστ, ούτε πότε θεωρείται καθυστέρηση...
καλησπερα!!!να αρχισεις να μετρας καθυστερηση απο την ημερα του μεγαλυτερου κυκλου που ειχες αφου δεν ειναι σταθερος.επισης πιστευω οτι τα τεστακια ωοριξιας θα σε βοηθησουν να πεσεις μεσα στις γονιμες μερες σου
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω μέχρι την Κυριακή.... Ουυυυφ... Εν τω μεταξύ ενώ συνήθως δύο βδομάδες πριν από την περίοδο έχω αρκετές βλεννωδεις εκκρισεις αυτό το μήνα, εκτός από το αχνο ροζ αιματακι τίποτα.. Το στήθος μου έχει πρηστει υπερβολικά, τόσο που φαίνονται μπλε φλεβιτσες, και γύρω από τις θηλες έχω βουζουνακια μερικά σαν σπυρακια!οι κραμπες στην κοιλιά συνεχίζονται κι εγώ αγωνιω αν θα μου έρθει περίοδος! Αχ κορίτσια μου τι τραβάμε!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω παρα πολυ Arya! Αυτο θα κανω γιατι κ γω πιστευω οτι μονο ετσι θα ηρεμησω. Κ στο κατω κατω αν υπαρχει καποιο προβλημα θα το αντιμετωπισουμε γρηγοροτερα. Οσο για τη γιατρο μου, λεω να παω σε καποιον-καποια αλλη, γιατι ενω της εδειχνα την αγωνια μου και την επιθυμια μου να κανουμε τις εξετασεις για να ειμαστε σιγουρη, εκεινη επεμενε να περιμενουμε ενα χρονο. Αν ημουν μικροτερη δε θα με πειραζε να περιμενω. Εσεις τα καταφερατε μολις κανατε τις εξετασεις κ διαπιστωσατε οτι ολα ειναι καλα;; Αν ειναι ετσι κ παλι επιβεβαιωνεται η βαρυτητα του παραγοντα ψυχολογια!!!

 

Κελυ μου κάναμε τις εξετάσεις Σεπτέμβριο του 2016 εκτός από σαλπιγγογραφία.Είχα σκεφτεί δεν βαριέσαι άσε να την κάνω Ιανουάριο γιατί είχα λίγο κουραστεί απ το τρέξιμο.Και Νοέμβριο του 2016 έμεινα έγκυος.Σίγουρα παίζει τεράστιο ρόλο το άγχος αλλά και να κάνουμε τις εξετάσεις κάλα είναι ώστε αν υπάρχει κάποιο θέμα να λυθεί.Σου εύχομαι τα καλύτεραααα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα,5 μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ το πρωί και βγήκε αρνητικό. Είμαι όμως σχεδόν σίγουρη ότι είμαι έγκυος γιατί απο προχθές έχω τρομερή ανακατωσούρα και ναυτία. συν όλα τα άλλα....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά τα φώτα σας!!!! Θα σκασωωω! Λοιπόν Ξεκινάω..εχω κυκλο περιπου 30 με 32 μερες.1 Φεβρουαρίου περίοδος στης 9 Φεβρουαρίου ήρθαμε σε επαφή..!! Την κυριακη 26 του μηνός πήγαμε στο καρναβάλι της Ξάνθης..περπατήσαμε παρά πολύ..κ όλη μα ολη μερα είχα έντονους πόνους περιόδου..τόσο που όταν φεύγαμε ξεκουμπωσα το παντελόνι Μου. Χθες ήρθαμε σε επαφή κ μόλις σκουπιστηκα είδα στο χαρτί ροζ υγρα. Έβαλα σερβιετακι..Κ μέσα στα επομενα 5 λεπτά είχα μια ροζ καφέ κηλίδα. Από τότε μέχρι κ Σήμερα είμαι πεντακάθαρη. Δεν έχω ίχνος αίματος η ροζ η καφε...τι λέτε ρε κορίτσια ? Μίλησα με τον γιατρό κ με είπε η περιμένω μέχρι Δευτέρα....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά τα φώτα σας!!!! Θα σκασωωω! Λοιπόν Ξεκινάω..εχω κυκλο περιπου 30 με 32 μερες.1 Φεβρουαρίου περίοδος στης 9 Φεβρουαρίου ήρθαμε σε επαφή..!! Την κυριακη 26 του μηνός πήγαμε στο καρναβάλι της Ξάνθης..περπατήσαμε παρά πολύ..κ όλη μα ολη μερα είχα έντονους πόνους περιόδου..τόσο που όταν φεύγαμε ξεκουμπωσα το παντελόνι Μου. Χθες ήρθαμε σε επαφή κ μόλις σκουπιστηκα είδα στο χαρτί ροζ υγρα. Έβαλα σερβιετακι..Κ μέσα στα επομενα 5 λεπτά είχα μια ροζ καφέ κηλίδα. Από τότε μέχρι κ Σήμερα είμαι πεντακάθαρη. Δεν έχω ίχνος αίματος η ροζ η καφε...τι λέτε ρε κορίτσια ? Μίλησα με τον γιατρό κ με είπε η περιμένω μέχρι Δευτέρα....

 

Ε αν δεν σε πειραζει να δωσεις 15 ευρω μπορεις να κανεις κ χοριακη την παρασκευη πιστευω θα δειξει ετσι κ αλλιως συμφωνα με τον κυκλο σου καπου εκει περιμενεις περιοδο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...