Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης και καφέ υγρά


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακι.. Λοιπον.. μιας και επαιρνα πολλα χρονια αντισυλληπτικα.. πρωτον ποσες μερες μετα που σταματας σου ερχετε συνηθως,,,??με τα αντισυλληπτικα συνηθως η περιοδος ερχετε 5-7 μερες μετα που τα σταματας.. !! οποτε παιζει να ειναι και περιοδος αυτο..

τωρα εαν δεν σου ερθει τελικα.. θα πρεπει να δεις τον γυναικολογο σου...!!

να ξεριες οτι υπαρχει το 1% που μπορει να μεινεις εγκυος.. αλλα εαν μεινεις ενω ηδη παιρνεις χαπια, τοτε το μωρο εχει παρα μα παρα πολλες πιθανοτητες τερατογεννεσης...!!!

γιατι στην ουσια τα αντισυλλιπτικα καταστεφουν τα ωαρια που παραγεις καθε μηνα, με αποτελεσμα και να γονιμοποιηθει να μην ειναι σωστο..!!!

το αργοτερο στις 3 μερες μου ερχεται απλα τωρα εκανε 7 μερες και η ροη ειναι μικρη.επισης δεν εχω πονο καθολου σχεδον και αυτο με παρεξενεψε..μεχρι να κανω τεστ δεν θα παρω γιατι το ξερω για τις τερατογενεσεις και δεν θελω να συμβει οτιδηποτε..ευχαριστω για την αμεσγ απαντηση :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


Γεια σας και απο εμενα!ειμαι καινουργια στο foroum και θα ηθελα τα φωτα σας!ειχαμε τελσυταια επαφη 27-11 ελςυθερα και ωρεξια ειχα 3,4 μερες μετα!τωρα εχουν περασε 12 μερες και νιωθω πονο στη μεση που ποτε δεν ειχα πριν,η κοιλια μ ειναι λιγο πρησμενη και νιωθω πονουσ και τσιμπιματακια χαμηλα!δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου η αν οντως ειναι συπτωματα εγκυμοσυνης!επισης να προσθεσω 3 μερες μετα την επαφη ξυπνησα με πονο χαμηλα και ειδα λιγες κοιλιδες ροζ αιμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα...χρειάζομαι την πολύτιμη συμβουλή σας κυριως για ψυχολογικους λόγους...πριν 4 μηνες ειχα μια βιοχημικη κυηση...εχω κυκλο 25-28 ημερων.Ελευθερη επαφη ειχα πριν 9 μερες.σημερα το πρωι στην 26μερα του κυκλου μου δλδ ειδα μονο καφε εκκρισεις στο σερβιετακι κ τπτ αλλο...υπαρχουν πρηξιματα,εντονη οσφρηση,ταχυκαρδιες,λιγες ανακατοσουρες κ πολυ ουρηση. Please help me...μπορει???

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και καλή χρονιά εύχομαι σε όλες :) σας γράφω γιατί νιώθω ότι μπορείτε να με βοηθήσετε...περασμένο καλοκαίρι είχα δυστυχός μια αποβολή αφού έμεινα έγγυος απο την πρώτη προσπάθεια..απο τότε προσπαθούμε με τον σύζυγο μου για παιδάκι...κάθε μήνα νιώθω πως θα έρθει αλλά τίποτα..αυτό το μήνα ήταν και οι διακοπές ήμουνα απίστευτα ήρεμη...κανονικά σε 5 μέρες θα αδιαθετίσω....έχω όμως εδω και 3 μέρες ενοχλήσεις στη περιοχή γύρω απο το αμφαλό μου και κάτω στο αιδίο σαν κάψημο..το στήθος μου με πονάει πολύ και νίωθω ότι θα αδιαθετίσω...η περίοδος μου στα 30 μου χρόνια ήταν πάντοτε σταθερή..επίσης είμαι πολύ ευαίσθητη κλαίω με το παραμικρό και έχω παλινδρόμηση μόλις φάω....λέτε να είμαι? Πραγματικά δεν αντέχω να περιμένω άλλο....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Γειά σας κορίτσια και καλή χρονιά εύχομαι σε όλες :) σας γράφω γιατί νιώθω ότι μπορείτε να με βοηθήσετε...περασμένο καλοκαίρι είχα δυστυχός μια αποβολή αφού έμεινα έγγυος απο την πρώτη προσπάθεια..απο τότε προσπαθούμε με τον σύζυγο μου για παιδάκι...κάθε μήνα νιώθω πως θα έρθει αλλά τίποτα..αυτό το μήνα ήταν και οι διακοπές ήμουνα απίστευτα ήρεμη...κανονικά σε 5 μέρες θα αδιαθετίσω....έχω όμως εδω και 3 μέρες ενοχλήσεις στη περιοχή γύρω απο το αμφαλό μου και κάτω στο αιδίο σαν κάψημο..το στήθος μου με πονάει πολύ και νίωθω ότι θα αδιαθετίσω...η περίοδος μου στα 30 μου χρόνια ήταν πάντοτε σταθερή..επίσης είμαι πολύ ευαίσθητη κλαίω με το παραμικρό και έχω παλινδρόμηση μόλις φάω....λέτε να είμαι? Πραγματικά δεν αντέχω να περιμένω άλλο....

 

Ειναι πολύ πιθανό!!? έχεις κανένα νεότερο??

🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

 

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

καλησπέρα κορίτσια, εκανα (για δεύτερη φορά) σπερματεγχυση όπως αναφερω και σε αλλη σχετική ενότητα του φορουμ στις 13/11 μετα απο προκληση ωορρηξιας και ειμαι τώρα στο περίμενε. Την Δευτέρα ειναι η αναμενομενη και καθολου ευπρόσδεκτη εμφανιση της περιοδου μου και χωρις καποιο συμπτωμα για περιοδο ή εγκυμοσυνη εφτασα μεχρι σήμερα έχοντας εναποθεσει πολλες ελπίδες στην προσπαθεια μας. Σημερα λοιπον το πρωί ειδα μια απροσδιοριστου χρωματος κηλιδα στο χαρτι που δεν ηταν ικανη να με "λερωσει" και με έχουν ζωσει τα φιδια. Απο το πρωι λοιπον μεχρι τωρα εχω παει δεκα φορες στο μπάνιο, δεν ξαναεμφανιστηκε κατι. Κυριακή κοντη γιορτη, προφανώς, αλλα ολες εσεις (και μονο εσεις) μπορειτε να καταλαβετε την αγωνια μου. Εβαλα και θερμόμετρο εκει που επαιζα στα 37αρια συν, μεχρι χτες, 36.9 σημερα και αρχισε η προσωπικη μου ματαιωση. Υπαρχει περιπτωση να μιλαμε για εμφυτευση; Ημερολογιακα βγαίνει ή φαντασιωνομαι ο,τι ναναι για να μην πεσω σε θλιψη; Εχει νοημα να κανω ενα τεστακι;

Σας ευχαριστώ πολυ για το χρονο σας, καλο τριημερο σε ολες :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια, εκανα (για δεύτερη φορά) σπερματεγχυση όπως αναφερω και σε αλλη σχετική ενότητα του φορουμ στις 13/11 μετα απο προκληση ωορρηξιας και ειμαι τώρα στο περίμενε. Την Δευτέρα ειναι η αναμενομενη και καθολου ευπρόσδεκτη εμφανιση της περιοδου μου και χωρις καποιο συμπτωμα για περιοδο ή εγκυμοσυνη εφτασα μεχρι σήμερα έχοντας εναποθεσει πολλες ελπίδες στην προσπαθεια μας. Σημερα λοιπον το πρωί ειδα μια απροσδιοριστου χρωματος κηλιδα στο χαρτι που δεν ηταν ικανη να με "λερωσει" και με έχουν ζωσει τα φιδια. Απο το πρωι λοιπον μεχρι τωρα εχω παει δεκα φορες στο μπάνιο, δεν ξαναεμφανιστηκε κατι. Κυριακή κοντη γιορτη, προφανώς, αλλα ολες εσεις (και μονο εσεις) μπορειτε να καταλαβετε την αγωνια μου. Εβαλα και θερμόμετρο εκει που επαιζα στα 37αρια συν, μεχρι χτες, 36.9 σημερα και αρχισε η προσωπικη μου ματαιωση. Υπαρχει περιπτωση να μιλαμε για εμφυτευση; Ημερολογιακα βγαίνει ή φαντασιωνομαι ο,τι ναναι για να μην πεσω σε θλιψη; Εχει νοημα να κανω ενα τεστακι;

Σας ευχαριστώ πολυ για το χρονο σας, καλο τριημερο σε ολες :)

 

Ναι μπορει να ειναι κ εμφυτευση βεβαια τεστακι ισως κ να μην δειξει αν ειναι την δευτερα η μερα της περιοδου σου ειναι λιγο νωρις για να εχεις σιγουρο αποτελεσμα μην απογοητευεσε κ τσαμπα. Καλητερα να πας για χοριακη απευθειας!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια, εκανα (για δεύτερη φορά) σπερματεγχυση όπως αναφερω και σε αλλη σχετική ενότητα του φορουμ στις 13/11 μετα απο προκληση ωορρηξιας και ειμαι τώρα στο περίμενε. Την Δευτέρα ειναι η αναμενομενη και καθολου ευπρόσδεκτη εμφανιση της περιοδου μου και χωρις καποιο συμπτωμα για περιοδο ή εγκυμοσυνη εφτασα μεχρι σήμερα έχοντας εναποθεσει πολλες ελπίδες στην προσπαθεια μας. Σημερα λοιπον το πρωί ειδα μια απροσδιοριστου χρωματος κηλιδα στο χαρτι που δεν ηταν ικανη να με "λερωσει" και με έχουν ζωσει τα φιδια. Απο το πρωι λοιπον μεχρι τωρα εχω παει δεκα φορες στο μπάνιο, δεν ξαναεμφανιστηκε κατι. Κυριακή κοντη γιορτη, προφανώς, αλλα ολες εσεις (και μονο εσεις) μπορειτε να καταλαβετε την αγωνια μου. Εβαλα και θερμόμετρο εκει που επαιζα στα 37αρια συν, μεχρι χτες, 36.9 σημερα και αρχισε η προσωπικη μου ματαιωση. Υπαρχει περιπτωση να μιλαμε για εμφυτευση; Ημερολογιακα βγαίνει ή φαντασιωνομαι ο,τι ναναι για να μην πεσω σε θλιψη; Εχει νοημα να κανω ενα τεστακι;

Σας ευχαριστώ πολυ για το χρονο σας, καλο τριημερο σε ολες :)

 

 

koritsi mou se katalabeno apolita to exo perasei k go treis fores!!!tha sou elega na pas gia xoriaki k na min kaneis test einai poli psixofthoro olo auto!!!sou euxomai me mia terastia xoriaki:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορει να ειναι κ εμφυτευση βεβαια τεστακι ισως κ να μην δειξει αν ειναι την δευτερα η μερα της περιοδου σου ειναι λιγο νωρις για να εχεις σιγουρο αποτελεσμα μην απογοητευεσε κ τσαμπα. Καλητερα να πας για χοριακη απευθειας!!!

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! πραγματι αν δεν δω κατι την Δευτέρα, την Τρίτη πρωι πρωι έφυγα για χοριακή. Με εχει αποδιοργανωσει εντελως αυτη η κηλιδα σημερα, ο,τι ι αν κανω, το μυαλο μου είναι εκει

Link to comment
Share on other sites

koritsi mou se katalabeno apolita to exo perasei k go treis fores!!!tha sou elega na pas gia xoriaki k na min kaneis test einai poli psixofthoro olo auto!!!sou euxomai me mia terastia xoriaki:wink:

 

 

Αχ απο το στόμα σου και στου Θεου το αυτί, για όλες μας. Κανουμε ο,τι περναει απο το χερι μας να πραγματωθει η επιθυμία μας, θα ερθει! σε ολες μας θα έρθει! εχουμε περισση αγάπη και αυτη η αγαπη θα μοιραστει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ απο το στόμα σου και στου Θεου το αυτί, για όλες μας. Κανουμε ο,τι περναει απο το χερι μας να πραγματωθει η επιθυμία μας, θα ερθει! σε ολες μας θα έρθει! εχουμε περισση αγάπη και αυτη η αγαπη θα μοιραστει.
koritsi ti egine telika?ekanes xoriaki?
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...