Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύποδας


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΓΑΠΗΤΕΣ ΦΙΛΕΣ!!! ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 35 Κ ΜΕ ΣΧΕΔΟΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ-ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ-ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ) Κ ΤΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ(ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ-ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ Κ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ) Κ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ: Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ, ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Κ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ (ΟΥΤΕ ΤΕΛΕΙΑ ΟΥΤΕ ΧΑΛΙΑ, NORMAL) KAI ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ Κ ΚΑΝΑΜΕ Κ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ, ΟΠΟΥ ΑΦΑΙΡΕΣΑΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ. ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΟΡΙΑΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ, ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ Κ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΧΑΠΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΕΜΠΕΛΙΑΣΕΙ Ο ΘΥΡΟΕΙΔΗΣ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΘΥΡΟΕΙΔΗ Κ Η ΜΑΜΑ Κ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ Κ ΠΕΡΝΟΥΝΕ ΧΑΠΙ. Η TSH ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ Κ Η ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 36,8 ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ 33. Κ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ Κ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΟΚ.

ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 2016. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ.

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΩΣ Η ΒΑΣΙΚΗ ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ. ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΤΟΝ ΑΦΑΙΡΕΣΑ ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ ΤΟΥ 2016. ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΟΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ. ΕΧΕΤΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑΤΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ? ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΛΥΣΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!

Επεξεργάστηκαν by ΜΠΟΖΟΣ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 586
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΓΑΠΗΤΕΣ ΦΙΛΕΣ!!! ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 35 Κ ΜΕ ΣΧΕΔΟΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ-ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ-ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ) Κ ΤΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ(ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ-ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ Κ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ) Κ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ: Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ, ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Κ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ (ΟΥΤΕ ΤΕΛΕΙΑ ΟΥΤΕ ΧΑΛΙΑ, NORMAL) KAI ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ Κ ΚΑΝΑΜΕ Κ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ, ΟΠΟΥ ΑΦΑΙΡΕΣΑΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ. ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΟΡΙΑΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ, ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ Κ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΧΑΠΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΕΜΠΕΛΙΑΣΕΙ Ο ΘΥΡΟΕΙΔΗΣ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΘΥΡΟΕΙΔΗ Κ Η ΜΑΜΑ Κ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ Κ ΠΕΡΝΟΥΝΕ ΧΑΠΙ. Η TSH ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ Κ Η ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 36,8 ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ 33. Κ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ Κ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΟΚ.

ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 2016. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ.

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΩΣ Η ΒΑΣΙΚΗ ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ. ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΤΟΝ ΑΦΑΙΡΕΣΑ ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ ΤΟΥ 2016. ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΟΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ. ΕΧΕΤΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑΤΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ? ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΛΥΣΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!!!

 

Καλησπερα Μποζος.

Η ενδοκρινολογος σου δεν προβληματιστηκε με την ανεβασμενη προλακτινη και TSH; Και τι εννοει οταν λεει οτι δεν σου δινει χαπι για να μην τεμπελιασει ο θυρεοειδης;

Ενας θυρεοειδης μη ρυθμισμενος θα μπορουσε να ειναι μια απο τις αιτιες των ακαρπων προσπαθειων. Οπως και η ανεβασμενη προλακτινη.

Εχεις σταθερο κυκλο γενικα; Προσπαθεις περιπου στις γονιμες;

Link to comment
Share on other sites

Μπόζος όπως στα ειπε η hope ειναι, με πάνω απο 33 προλακτινη πως γινεται να μείνεις εγκυος?

Εγω είχα 22 και μου εδώσαν χάπι για να το ρίξουμε πριν την προσπαθεια. Αν εχεις και πάνω απο 2 tsh ίσως θα έπρεπε να βρεις πιο εξειδικευμένους γιατρους.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να πάρεις δεύτερη γνώμη, προσωπικά είχα 55.7 προλακτίνη με οριο το 23 και κάνω θεραπεία εδω και 2 μήνες και την έχω ριξει στο 2.Βεβαια εγκυμοσύνη δεν εχω δει αλλά δεν απελπιζομαι...Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι και με το καλό να μείνεις έγκυος!!

Link to comment
Share on other sites

Μπόζος όπως στα ειπε η hope ειναι, με πάνω απο 33 προλακτινη πως γινεται να μείνεις εγκυος?

Εγω είχα 22 και μου εδώσαν χάπι για να το ρίξουμε πριν την προσπαθεια. Αν εχεις και πάνω απο 2 tsh ίσως θα έπρεπε να βρεις πιο εξειδικευμένους γιατρους.

 

Καντι να σε ρωτήσω κατι;Έμεινες έγκυος μετά την θεραπεία που έκανες; Αν ναι,μετά από πόσο καιρό; Και τι χάπι έπαιρνες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καντι να σε ρωτήσω κατι;Έμεινες έγκυος μετά την θεραπεία που έκανες; Αν ναι,μετά από πόσο καιρό; Και τι χάπι έπαιρνες;

 

Dostinex και όχι δεν έμεινα τα πήρα για δυο εβδομάδες μόνο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙ ΠΟΛΥ... Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ Κ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Κ ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΑ. ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΜΕ ΝΕΑ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Απόξεση ή υστεροσκόπηση ? Πείτε μου κορίτσια ξέρετε τι είναι καλύτερο? Ο γιατρός μου είπε απόξεση για τον πολύποδα που έχω. Και η άλλη γιατρός μου είπε το αντίθετο. Να πάρω και τρίτη γνώμη?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απόξεση ή υστεροσκόπηση ? Πείτε μου κορίτσια ξέρετε τι είναι καλύτερο? Ο γιατρός μου είπε απόξεση για τον πολύποδα που έχω. Και η άλλη γιατρός μου είπε το αντίθετο. Να πάρω και τρίτη γνώμη?

 

Νομιζω πρεπει να παρεις κ αλλη γνωμη γιατρου. Πιστευω η υστεροσκοπηση ειναι καλητερη επειδη θελεις να μεινεις εγκυος. Η αποξεση ισως σου κανει κακο στο ενδομητριο ομως καθε περιπτωση διαφερει γιαυτο καλητερα να παρεις κ μια αλλη γνωμη απο εναν εμπειρο χειρουργο γυναικολογο.

Link to comment
Share on other sites

Απόξεση ή υστεροσκόπηση ? Πείτε μου κορίτσια ξέρετε τι είναι καλύτερο? Ο γιατρός μου είπε απόξεση για τον πολύποδα που έχω. Και η άλλη γιατρός μου είπε το αντίθετο. Να πάρω και τρίτη γνώμη?

 

Κορίτσι καλησπέρα.Εννοείται υστεροσκόπηση.Πριν 1.5 χρόνο αφαίρεσα ένα πολύποδα με υστεροσκόπηση.Με την απόξεση εκτός του ότι μπορεί όπως αναφέρει και η ninaki πιο πάνω να σου πειράξει το ενδομήτριο,είναι τυφλή μέθοδος και όπως μου είχαν πει μπορεί και να μην αφαιρεθεί καλά ο πολύποδας.Σου λέω αυτά που μου είχαν πει και εμένα.Η υστεροσκόπηση είναι η καλύτερη μέθοδος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομιζω πρεπει να παρεις κ αλλη γνωμη γιατρου. Πιστευω η υστεροσκοπηση ειναι καλητερη επειδη θελεις να μεινεις εγκυος. Η αποξεση ισως σου κανει κακο στο ενδομητριο ομως καθε περιπτωση διαφερει γιαυτο καλητερα να παρεις κ μια αλλη γνωμη απο εναν εμπειρο χειρουργο γυναικολογο.

 

Ωραία λοιπόν για εκεί με βλέπω. Θα ρωτήσω κι άλλον γιατρό. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου κορίτσι μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι καλησπέρα.Εννοείται υστεροσκόπηση.Πριν 1.5 χρόνο αφαίρεσα ένα πολύποδα με υστεροσκόπηση.Με την απόξεση εκτός του ότι μπορεί όπως αναφέρει και η ninaki πιο πάνω να σου πειράξει το ενδομήτριο,είναι τυφλή μέθοδος και όπως μου είχαν πει μπορεί και να μην αφαιρεθεί καλά ο πολύποδας.Σου λέω αυτά που μου είχαν πει και εμένα.Η υστεροσκόπηση είναι η καλύτερη μέθοδος.

 

Θα πάω ακόμα σε έναν γιατρό είναι στο νοσοκομείο Αλεξάνδρα. Να δω τι θα μου πει και αυτός. Αλλά το βλέπω να κάνω υστεροσκοπηση. Ότι και αν μου πει και αυτός.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Είμαι στην διαδικασία για εξωσωματική κ στο σημερινό υπερηχο για να δούμε τα ωαρια πόσο μεγάλωσαν είδε ο γιατρός ότι μάλλον υπάρχει ένας πολυποδας στον τραχηλο αλλά η μήτρα είναι καθαρή. Γνωρίζεται αν σε περίπτωση εγκυμοσύνης μπορεί να δημιουργήσει αποβολή ή προωρο τοκετό? Από την αναστάτωση μου δεν τον ρώτησα καν πόσο είναι κ αν πρέπει να τον αφαιρέσουμε. Θα μιλήσω ξανά μαζί του, αλλά ήθελα κάποια γνώμη ή εμπειρία από εσάς. Ευχαριστώ πολύ κ καλή σαρακοστη!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Θα πάω ακόμα σε έναν γιατρό είναι στο νοσοκομείο Αλεξάνδρα. Να δω τι θα μου πει και αυτός. Αλλά το βλέπω να κάνω υστεροσκοπηση. Ότι και αν μου πει και αυτός.

 

Καλησπέρα, αν πήγες στο Αλεξάνδρα μήπως σου είπαν και το κόστος για την υστεροσκόπιση; Μόλις μου βρήκαν έναν πολύποδα στη μήτρα 1εκ. και μου είπαν για ιδιωτικό της περιοχής μου 600? και είναι πολλά χρήματα. Είχα γεννήσει στο Αλεξάνδρα και είμαι γενικά πολύ ευχαριστημένη και σκέπτομαι μήπως ανέβω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κι εγώ έμεινα έγκυος φυσιολογικά στο πρώτο μου παιδάκι ενώ είχα έναν πολύποδα 4-5 χιλιοστά (τον είδαμε και με διαγνωστικη υστεροσκόπηση). Οι περισσότεροι μου έλεγαν πάντως να μην τον πειράξω αμέσως.

Όταν προσπαθούσαμε για το δεύτερο, φαινόταν πάλι ο πολύποδας στον υπέρηχο!!! Έκοψα εντελώς το κρέας και έτρωγα πιο υγιεινά (δεν ξέρω αν συνέβαλε αυτό σε κάτι) και πήγα μετά και έκανα διαγνωστική υστεροσκόπηση και δεν είχα τίποτα! Μπορεί να ήταν και τυχαίο βέβαια, δεν ξέρω.

Θα σου πω πάντως ότι και τις δύο φορές που έμεινα έγκυος ήταν στον κύκλο που έκανα διαγνωστική υστεροσκόπηση! Όχι επεμβατική. Δηλαδή απλώς είδαν το εσωτερικό της μήτρας. Τυχαίο ή η διαγνωστική υστεροσκόπηση αυξάνει τις πιθανότητες; Δεν έχεις να χάσεις κάτι αν κάνεις μια για να ξέρεις και τι μέγεθος ακριβώς έχει ο πολύποδας. Σε δημόσιο νοσοκομείο είναι δωρεάν.

Εύχομαι καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας!

 

Μόλις ανακάλυψα έναν πολύποδα 1εκ. και ρώτησα τη γιατρό αν υπάρχει περίπτωση με κάποιο τρόπο να μειωθεί και μου είπε όχι. Λες να αλλάξω διατροφή; βοηθάει; πόσο χρόνο μετά τη διατροφή έκανες υπέρηχο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλη σας ημερα,

 

αύριο θα κάνω αφαιρεση μικρου πολυποδα με υστεροσκοπηση σε ιδιωτική κλινική και ψάχνοντας στο διαδίκτυο πληροφορίες, όλοι οι δρόμοι με οδήγησαν εδώ. Αναστατωθηκα με την ανακαλυψη του, οχι γιατι ειναι κάτι τόσο φοβερό, αλλα 40 μηνες προσπαθουμε, 8 χρονια με παρακολουθει ο ιδιος γιατρος, και τωρα που μπηκαμε στο χωρο των εξωσωματιστων τρια στα τρια εγινε αναφορα σε αυτό, απο ανθρωπους που με εξεταζαν πρωτη φορά. Προχωραω λοιπον αυριο στην αφαίρεση του και με επόμενα βήματα πιο γοργα και σταθερα.

In the end we all become stories

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τελικά έβγαλα και εγώ τον πολυποδα χθες όντως δεν ήταν κάτι. Όλα καλά πήγαν. Πήγα στο μητέρα γιατί ο γιατρός που μου σύστησαν στο Αλεξάνδρα είχε πολλά ραντεβού. Φαντάσου ότι για να με έβλεπε χωρίς να κλείσουμε ραντεβού για χειρουργείο ήταν 1,5 μήνα μετά. Και εγώ μέσα σαυτον τον μήνα πήγα με είδαν και έκανα και το χειρουργείο στο μητέρα.

2 minutes ago, ΧΑΡΑ τριανταφυλλακι said:

Iouliam.  Τελικά έβγαλα και εγώ τον πολυποδα χθες όντως δεν ήταν κάτι. Όλα καλά πήγαν. Πήγα στο μητέρα γιατί ο γιατρός που μου σύστησαν στο Αλεξάνδρα είχε πολλά ραντεβού. Φαντάσου ότι για να με έβλεπε χωρίς να κλείσουμε ραντεβού για χειρουργείο ήταν 1,5 μήνα μετά. Και εγώ μέσα σαυτον τον μήνα πήγα με είδαν και έκανα και το χειρουργείο στο μητέρα.

 

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κορίτσια καλημέρα και από εμένα.. Είμαι νέο μέλος... Είμαι 29 χρονών και εδώ και 1,5 χρόνο ταλαιπωρούμαστε με τον άντρα μου για παιδάκι...έχω αρκετά θεματάκια γυναικολογικά...διάβασα για πολύποδες γι' αυτό και γράφω να με βοηθήσετε... έχω έναν πολύποδα μέσα στην μήτρα μου η οποία είναι σε οπίσθια κλίση και ένα ινομύωμα από πάνω που την τραβάει λίγο πίσω ακόμα,...δυστυχώς στις 25/04/2017 έκανα υστεροσκόπηση  χειρουργική στο Αλεξάνδρας η οποία δεν πέτυχε...ο γιατρός δεν τον έβγαλε...δεν μπορούσε να δεί καλά μου είπε... παρακαλώ πολύ όποια έχει εμπειρία από υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολύποδα να με βοηθήσει, εάν ξέρει κανέναν καλό γιατρό...ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.! Είμαι καινούρια είχα γραφτεί πολύ καιρό..

Ήθελα να ρωτήσω μέσα σε 1 χρόνο μπορεί να εμφανιστεί ξανά ο πολύποδα; ρωτάω επειδή έχω ακριβώς ότι είχα και τότε δλδ πολύ λίγη ροή στην περιοδο δλδ μόνο στο σκουπισμα.; να ενημερώσω ότι από τότε που τον αφερεσαμε δεν είχα και περίοδο και ήρθε εχθές από μόνη της αλλά πάρα πολύ λίγο 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μια απάντηση.. ; στο ερώτημα μου. Έχω αρχίσει να ανυσιχω λόγο ότι η περίοδος μου είχε διάρκεια από 9 ως 12 ημέρες και τώρα είμαι στην 16 ημέρα με περίοδο. Πριν ένα χρόνο είχα ακριβώς το ίδιο αλλά τότε είχε κρατήσει πανό από 28 ημέρες μέχρι που έκανα υστεροσκόπηση και σταμάτησε. Γίνεται νέα σε 1 χρόνο να ξανά έχω ακριβώς τα ίδια; τόσο σύντομα.;  

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2017 at 11:20 ΜΜ, Niki94 είπε:

Καλησπέρα σας.! Είμαι καινούρια είχα γραφτεί πολύ καιρό..

Ήθελα να ρωτήσω μέσα σε 1 χρόνο μπορεί να εμφανιστεί ξανά ο πολύποδα; ρωτάω επειδή έχω ακριβώς ότι είχα και τότε δλδ πολύ λίγη ροή στην περιοδο δλδ μόνο στο σκουπισμα.; να ενημερώσω ότι από τότε που τον αφερεσαμε δεν είχα και περίοδο και ήρθε εχθές από μόνη της αλλά πάρα πολύ λίγο 

Δεν είναι απίθανο να εμφανιστεί μέσα σε έναν χρόνο γιατί έχω ακούσει από κοπέλα ότι της έχει συμβεί. Με τη διαδικασία σου έκανε αφαίρεση του πολυποδα ο γιατρός? Και που βρισκόταν εάν επιτρέπεται. Έκανες επανελεγχο μετά το χειρουργείο για να δεις εάν σε "καθάρισε" καλά? Πότε έκανες το χειρουργείο?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2017 at 10:17 ΠΜ, nivma είπε:

κορίτσια καλημέρα και από εμένα.. Είμαι νέο μέλος... Είμαι 29 χρονών και εδώ και 1,5 χρόνο ταλαιπωρούμαστε με τον άντρα μου για παιδάκι...έχω αρκετά θεματάκια γυναικολογικά...διάβασα για πολύποδες γι' αυτό και γράφω να με βοηθήσετε... έχω έναν πολύποδα μέσα στην μήτρα μου η οποία είναι σε οπίσθια κλίση και ένα ινομύωμα από πάνω που την τραβάει λίγο πίσω ακόμα,...δυστυχώς στις 25/04/2017 έκανα υστεροσκόπηση  χειρουργική στο Αλεξάνδρας η οποία δεν πέτυχε...ο γιατρός δεν τον έβγαλε...δεν μπορούσε να δεί καλά μου είπε... παρακαλώ πολύ όποια έχει εμπειρία από υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολύποδα να με βοηθήσει, εάν ξέρει κανέναν καλό γιατρό...ευχαριστώ

Καλά τι λες τώρα. Πως γίνεται αυτό? Αφού μπήκε με κάμερα πως είναι δυνατόν να μην έβλεπε καλά? Συγνώμη κιόλας κορίτσι μου πλήρωσες κιόλας? Δεν μπαίνω πολύ συχνά και τώρα είδα τα μνμ . 

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΧΑΡΑ τριανταφυλλακι είπε:

Καλά τι λες τώρα. Πως γίνεται αυτό? Αφού μπήκε με κάμερα πως είναι δυνατόν να μην έβλεπε καλά? Συγνώμη κιόλας κορίτσι μου πλήρωσες κιόλας? Δεν μπαίνω πολύ συχνά και τώρα είδα τα μνμ . 

Ναι δυστυχως η απαντηση του γιατρού ηταν πως δεν έβλεπε καλα λογω οπίσθια κλίσης της μητρας μου και υπερκαμψης οπως είπε! Και δυστυχως του εδωσα και λεφτά ναι! Αλλα δεν ξερω εαν πιστεύετε στα θαύματα κοριτσια! Στην περίπτωση μου εγινε θαύμα! Είχα παει και σε άλλον γιατρό μετα απο την επέμβαση αφου πέρασε περίπου 1,5 εβδομάδα για να κανω υπέρηχο να δω εαν βγήκε ο πολυποδας γιατι είχα πολύ άγχος με αυτο που μου είπε μετα την επέμβαση ο άλλος γιατρός! Ο υπέρηχος έδειξε τον πολύποδα 7 χιλιοστά οσο ακριβως ηταν πριν την επέμβαση! Έχασα την γη κατω απο τα πόδια μου. Αλλα οχι την πίστη μου! Πηγα στην Αγία Ειρήνη την Χρυσοβαλάντου και πηρα το μηλαρακι της. Εκανα νηστεία τρεις ημέρες και έβαζα και το λαδακι της στην κοιλιά μου! Μολις εφαγα το μήλο με πηρε ο γιατρός του νοσοκομείου και μου είπε πως η ιστολογική έδειξε πολύποδα! Παω την ιδια ημέρα σε τρίτο ιδιωτικό γιατρό! Μου κανει υπέρηχο και ξαφνικά πολυποδας πουθενα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2017 at 2:56 ΜΜ, Niki94 είπε:

Μια απάντηση.. ; στο ερώτημα μου. Έχω αρχίσει να ανυσιχω λόγο ότι η περίοδος μου είχε διάρκεια από 9 ως 12 ημέρες και τώρα είμαι στην 16 ημέρα με περίοδο. Πριν ένα χρόνο είχα ακριβώς το ίδιο αλλά τότε είχε κρατήσει πανό από 28 ημέρες μέχρι που έκανα υστεροσκόπηση και σταμάτησε. Γίνεται νέα σε 1 χρόνο να ξανά έχω ακριβώς τα ίδια; τόσο σύντομα.;  

Καλησπέρα , εμενα μου είχαν πει οτι πολύποδες εμεις οι γυναίκες βγάζουμε και θα βγάζουμε! Δεν μπορει κανεις να σου εγγυηθεί οτι δεν θα ξανα βγάλεις! Πρεπει να κάνουμε σταθερά έλεγχο καθε χρονι για να ειμαστε σίγουρες και να προλαβαινουμε τα χειρότερα! Συγγνωμη έναν ολόκληρο χρονο δεν ειχες περίοδο; εγω μετα την επέμβαση τον επόμενο μήνα κανονικά στις ημέρες που περίμενα αδιαθέτησα!

Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2017 at 6:20 ΜΜ, ΧΑΡΑ τριανταφυλλακι είπε:

Δεν είναι απίθανο να εμφανιστεί μέσα σε έναν χρόνο γιατί έχω ακούσει από κοπέλα ότι της έχει συμβεί. Με τη διαδικασία σου έκανε αφαίρεση του πολυποδα ο γιατρός? Και που βρισκόταν εάν επιτρέπεται. Έκανες επανελεγχο μετά το χειρουργείο για να δεις εάν σε "καθάρισε" καλά? Πότε έκανες το χειρουργείο?

Καλησπέρα έκανα με υστεροσκόπηση ήταν μέσα στην μητρα όταν λες επανελεγχο; εγω πήγα μετά από την 1 περίοδο και μου έκανε υπέρηχο και ήταν όλα μια χαρά πριν 1 χρόνο και 2 μηνες 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...