Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποτε τα ωαρια θεωρουνται πολυ μεγαλα για να ειναι καλης ποιοτητας?


phoinix

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια ειμαι στη δευτερη προσπαθει με σπερμτεγχυση,αυτη τη φορα παρολο που εκανα και ενεσεις αλτεμορ εχω μονο 2 ωαρια 22*20 κια 25*24.ενδομητριο 8,6.αυτο το μεγεθος ειναι φυσιολογικο η ωαρια σε πολυ μεγαλο μεγεθος ειναι τζουφια ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φυσιολογικοτατο το μεγεθος και των ωαριων, και του ενδομητριου.

η ποσοτητα των ωαριων που βγαζουμε εξαρταται απο τη δοση φαρμακου που παιρνεις. δηλαδη, αν ειναι πολυ λιγες οι μοναδες, δεν θα βγαλεις πολλα.

αν ειναι τζουφια τα ωαρια (ειτε μεγαλα ειτε μικρα), μπορουν να το δουν μονο μετα την ωοληψια. στην σπερματεγχυση δεν το γνωριζουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ειχε φτασει 26 και δεν ειχε σπάσει. Μετα απο λίγες ωρες βεβαια εγινε η ωορηξια, αλλα δεν σημαίνει οτι τα πολυ μεγάλα ειναι και Τζούφια.

Επίσης εχω να πω οτι δεν μας ταιριάζουν όλα τα φαρμακα, με κλομιφαινη πχ εκανα 3 και μόνο το 1 ωρίμασε ενώ με μικρές δόσεις διέγερσης gonal κλπ έφτανα στα 15 ωοθηλακια.

Καλή επιτυχία να εχεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...