Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μια σάλπιγγα!


BLUBLU

Recommended Posts

με μια σαλπιγγα + μια προσπαθεια = ενα μωρακι...

δεν ειναι κατι τραγικο η μια σαλπιγγα για να το παιρνεις τοσο κατακαρδα..

εαν ο συζηγος δεν εχει ''προβλημα'', τοτε μην ανυσηχεις..

κυριως οι αντρες εχουν τα προβληματα και οχι οι γυναικες..το σπερμα ειναι πολυ ''ευαισθητο''..

ολα θα πανε καλα..να σκεφτεσαι θετικα..

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

bgika xthes apo to nosokomeio....eimai xalia moy aferesan mia salpiga....eimai polu skata ...eimai 38 xronwn fobamai ti na kanw to oneiro mou komatiastike..

δεν κομματιαστηκε ΤΙΠΟΤΑ δεν θελω ηττοπαθειες..εχεις αλλη μια σαλπιγγα που θα σου κανει το ονειρο πραγματικοτητα..εγω με δυο βουλωμενες εκανα εξωσωματικη και εχω δυο υπεροχα παιδακια...η επιστημη προχωραει και με λιγη πιστη στον θεο ολα θα γινουν.καλη αναρωση και με το καλο η συλληψη!

Link to comment
Share on other sites

maria-a αυτό που βιώνεις είναι πολύ πρόσφατο και γι' αυτό σε πονάει και νιώθεις έτσι. Κι εγώ αφαίρεσα την αριστερή μου σάλπιγγα πριν 8 μήνες λόγω εξωμητρίου. Εφόσον υπάρχει η άλλη σάλπιγγα, μπορείς να μείνεις φυσιολογικά έγκυος όταν θα έχεις ωορηξία από την δεξιά ωοθήκη! Τόσο απλά! Εάν βιάζεσαι, απλά θα παρακολουθείς με τον γυναικολόγο από ποια πλευρά έχεις ωάριο και όλα θα πάνε καλά! Μόλις συνέλθεις ψυχολογικά, άρχισε τις προσπάθειες και όλα θα πάνε καλά! Καλές προσπάθειες!

Link to comment
Share on other sites

se olous....xehasa na pw oti eixa exwmitrio giauto aferesan ti salpiga...

prospathw na anarosw ....mporei auta na egina gia na allaxw gunaikologo giati kai san anthrwpos kai san giatros eitane aparadexti......sas euxaristw gia to koyragio pou mou dinete.....apla fobamai tora min pathw to idio kai apo tin alli pleura....alladen kerdizeis ton polemo :):wink:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με μια σάλπιγγα είμαι κοριτσάκι μου και μετά από χρόνια προσπαθειών,αμέτρητα κλάματα μετά από κάθε περίοδο, αποφασίσαμε να καταφύγουμε σε εξωσωματική. Λίγο πριν ξεκινήσω τις ορμόνες και τα σχετικά, η μητέρα μου μπήκε εσπευσμένα στο νοσοκομείο, οπότε θεώρησα σωστό να αφήσω την εξωματική λίγο πιο πίσω. Άλλωστε περίμενα τόσο καιρό, έλεγα, τι θα πείραζε άλλους 1-2 μήνες; Και τότε έμεινα έγκυος χωρίς να το περιμένω καν. Και αφού γέννησα, θεωρώντας ότι ήταν τυχαία η σύλληψη, ξανα-αφέθηκα, με αποτέλεσμα το δεύτερο μπεμπάκι μου. Μην απελπίζεσαι και προσπάθησε να χαλαρώσεις, όσο μπορείς. Κάποιοι γιατροί θα προσπαθήσουν να σε ωθήσουν σε εξωσωματική και κάποιοι θα σου πουν να περιμένεις. Μη βιαστείς να πάρεις ακόμη καμιά απόφαση. Ζύγισε καλά τα πράγματα και μετά βλέπεις. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

se olous....xehasa na pw oti eixa exwmitrio giauto aferesan ti salpiga...

prospathw na anarosw ....mporei auta na egina gia na allaxw gunaikologo giati kai san anthrwpos kai san giatros eitane aparadexti......sas euxaristw gia to koyragio pou mou dinete.....apla fobamai tora min pathw to idio kai apo tin alli pleura....alladen kerdizeis ton polemo :):wink:

εγω παντως μαρακι μου θα σου προτεινα να κανετε κανα χρονο προσπαθειες και αν δεν...να πας για εξωσωματικη...γιατι και εμενα μου ειχαν προτεινει να κανω επεμβαση στις σαλπιγγες μηπως ξεβουλωσουν και και...και....και...αφου αλλαξα γυναικολογο(μεγαλη υποθεση)πηγα για εξωσωματικη και ευτυχως πετυχα με την πρωτη.δεν λεω χρονοβορα και ψυχοφθορα διαδικασια ΚΑΙ ακριβη ΑΛΛΑ και το περιμενεεεε ακομα χειροτερο.τωρα πλεον χαλαρα και με δυο παιδια σκεφτομαι να δω τι θεμα με τις σαλπιγγες μου και ισως μπω στην διαδικασια μηπως μπορεσουμε για τριτο παιδακι....βεβαια ολα αυτα ειναι σκεψεις γιατι και αυτο λεφτα θελει.οπως και να εχει ειμαι σιγουρη οτι με καλη ψυχολογια(διωξε ολες τα μηπως) εναν καλο γυναικολογο και φυσικα την δυναμη του θεου συντομα θα εισαι εγκυος!

Link to comment
Share on other sites

Mαρακι μου μην απελπιζεσε σε παρακαλω πολυ,εγω ξεκινισα προσπαθιες για παιδακι και τελικα εκανα χειρουργειο και αφρεσα μια σαλιγγα και μια ωοθηκη σε παρακαλω....και μετα το χειρουργειο σε 3 μηνες εμεινα εγκυος και τωρα εχω την κορακλα μου οποταν μην ακουω τετοια παιδακι θα κενεις φτανει να το πιστεψεις !!!!!

Μομιτσακι μου Κατερινακι μου τι κανεις??? Τα ζουζουνακια σου ??

Link to comment
Share on other sites

Mαρακι μου μην απελπιζεσε σε παρακαλω πολυ,εγω ξεκινισα προσπαθιες για παιδακι και τελικα εκανα χειρουργειο και αφρεσα μια σαλιγγα και μια ωοθηκη σε παρακαλω....και μετα το χειρουργειο σε 3 μηνες εμεινα εγκυος και τωρα εχω την κορακλα μου οποταν μην ακουω τετοια παιδακι θα κενεις φτανει να το πιστεψεις !!!!!

Μομιτσακι μου Κατερινακι μου τι κανεις??? Τα ζουζουνακια σου ??

 

κοριτσαρα μου γλυκεια....ασε χαθηκαμε ρε!καναμε μωρα αλλα παλι εδω να δινουμε κουραγιο στις υπολοιπες.να χαιρεσαι και την κορακλα σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια.εγω εχω μια τελειως βουλωμενη σαλπιγγα και μια διαβατη.ειμαι 40 χρονων και απο εξωσωματικη απεκτησα μια κορουλα.υπαρχει περιπτωση να αποκτησω αλλο μωρακι φυσιολογικα; περιοδος μου ηρθε πριν 6 μηνες και οχι και τοσο σταθερη ουτε και φυσιολογικη και αυτο με αγχωνει καπως.βεβαια θα παω και στο γυναικολογο την πεμπτη,αλλα ηθελα τη γνωμη σας....

Link to comment
Share on other sites

Απίθανο τίποτα δεν είναι. Αλλά θα πρέπει να συνεκτιμηθούν και άλλοι παράγοντες όπως το θέμα της περιόδου και της ηλικίας. Δηλαδή αν δεν έχεις σταθερή ωορρηξία, τότε είναι μάλλον πολύ δύσκολο να βρεις την συγκεκριμένη ημέρα και μάλιστα να πετύχεις και την καλή σάλπιγγα. Σίγουρα μόνο ένας γιατρός μπορεί να σε συμβουλέψει σωστά. Από την άλλη αν δεν καίγεσαι για δεύτερο παιδί, άστο και ότι γίνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 χρόνια μετά...

Κορίτσια καλημέρα. . είμαι στο site εδώ και καιρό απλά όχι στη δική σας συζήτηση. Θέλω να σας πω και εγώ την ιστορία μου ..ίσως γτ έχω ανάγκη να ακούσω γνώμες ..αλήθειες. .εμπειρίες και πράγματα που ίσως δε γνωρίζω. Είμαι 28 χρονών. .ο άντρας μου είναι υγιέστατος 30 χρονών. Εγώ όμως είχα ένα θέμα στο περιτονιο στα 20 μου και υποβλήθηκα σε χειρουργείο γιατί γέμισα πειον και συμφυσεις. έγινε λύση συμφυσεων και καθαρισμός. όλα αυτά από ένα μικρόβιο. μετά από αυτήν την εγχείρηση μου είπαν ότι εζω υπογονιμοτητα.λόγω φλεγμονής κτλ.αργότερα το έψαξα σε καθηγητή υπογονιμοτητας και με τον γιατρό μου μαζί και με εξετάσεις και σαλπιγγογραφιες είδαμε ότι η μία σάλπιγγα είναι κλειστή εντελώς όμως δεν είναι υδροσαλπιγγα.και από την άλλη το υγρό πέρασε με δυσκολία δυστυχώς.πέρασε όμως . έχει 2 χρόνια προσπάθειας μου φυσιολογικά. δεν έχω πιαστεί όμως. ο γιατρός είπε εξωσωματική. όχι ότι δεν μπορεί κ φυσιολογικά αλλά ιατρικά είναι λίγες οι πιθανότητες και έτσι με παραπέμπουν για εξωσωματική. εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι. .θεραπεία δεν υπάρχει καμία? σπερματέγχυση δε γίνεται? δε θα βοηθήσει στην περίπτωση μου? η γονιμότητα μου αν δεν είχα το θέμα της σάλπιγγας είναι στο ψηλότερο στάδιο στις εξετάσεις μου. συγνώμη αν κούρασα. . Απλά πάντα ελπίζω αλλά συγχρόνως στεναχώριεμαι και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. . είμαι στο site εδώ και καιρό απλά όχι στη δική σας συζήτηση. Θέλω να σας πω και εγώ την ιστορία μου ..ίσως γτ έχω ανάγκη να ακούσω γνώμες ..αλήθειες. .εμπειρίες και πράγματα που ίσως δε γνωρίζω. Είμαι 28 χρονών. .ο άντρας μου είναι υγιέστατος 30 χρονών. Εγώ όμως είχα ένα θέμα στο περιτονιο στα 20 μου και υποβλήθηκα σε χειρουργείο γιατί γέμισα πειον και συμφυσεις. έγινε λύση συμφυσεων και καθαρισμός. όλα αυτά από ένα μικρόβιο. μετά από αυτήν την εγχείρηση μου είπαν ότι εζω υπογονιμοτητα.λόγω φλεγμονής κτλ.αργότερα το έψαξα σε καθηγητή υπογονιμοτητας και με τον γιατρό μου μαζί και με εξετάσεις και σαλπιγγογραφιες είδαμε ότι η μία σάλπιγγα είναι κλειστή εντελώς όμως δεν είναι υδροσαλπιγγα.και από την άλλη το υγρό πέρασε με δυσκολία δυστυχώς.πέρασε όμως . έχει 2 χρόνια προσπάθειας μου φυσιολογικά. δεν έχω πιαστεί όμως. ο γιατρός είπε εξωσωματική. όχι ότι δεν μπορεί κ φυσιολογικά αλλά ιατρικά είναι λίγες οι πιθανότητες και έτσι με παραπέμπουν για εξωσωματική. εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι. .θεραπεία δεν υπάρχει καμία? σπερματέγχυση δε γίνεται? δε θα βοηθήσει στην περίπτωση μου? η γονιμότητα μου αν δεν είχα το θέμα της σάλπιγγας είναι στο ψηλότερο στάδιο στις εξετάσεις μου. συγνώμη αν κούρασα. . Απλά πάντα ελπίζω αλλά συγχρόνως στεναχώριεμαι και πολύ.

 

Από την πλευρά που είναι κλειστή σάλπιγγα δεν γίνεται τίποτα, δυστυχώς. Ακόμα και σπερματέγχυση να κάνεις, πώς θα γονιμοποιηθεί το ωάριο, αφού δεν μπορεί να περάσει, δηλαδή είναι φραγμένος ο δρόμος; Αφού η άλλη σάλπιγγα είναι βατή έχεις πιθανότητες για τους μήνες που κάνεις ωορρηξία από εκείνη την πλευρά (είτε με φυσικό τρόπο είτε και με σπερματέγχυση). Έχεις δηλαδή το 50% (περίπου) των πιθανοτήτων που θα είχες αν είχες 2 βατές σάλπιγγες. Δεν είναι απίθανο να συλλάβεις και με 1 σάλπιγγα, πολλές κοπέλες το έχουν καταφέρει, όμως εξαρτάται και από το πόσο καιρό είσαι διατεθειμένη να περιμένεις και να προσπαθείς. Εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. . είμαι στο site εδώ και καιρό απλά όχι στη δική σας συζήτηση. Θέλω να σας πω και εγώ την ιστορία μου ..ίσως γτ έχω ανάγκη να ακούσω γνώμες ..αλήθειες. .εμπειρίες και πράγματα που ίσως δε γνωρίζω. Είμαι 28 χρονών. .ο άντρας μου είναι υγιέστατος 30 χρονών. Εγώ όμως είχα ένα θέμα στο περιτονιο στα 20 μου και υποβλήθηκα σε χειρουργείο γιατί γέμισα πειον και συμφυσεις. έγινε λύση συμφυσεων και καθαρισμός. όλα αυτά από ένα μικρόβιο. μετά από αυτήν την εγχείρηση μου είπαν ότι εζω υπογονιμοτητα.λόγω φλεγμονής κτλ.αργότερα το έψαξα σε καθηγητή υπογονιμοτητας και με τον γιατρό μου μαζί και με εξετάσεις και σαλπιγγογραφιες είδαμε ότι η μία σάλπιγγα είναι κλειστή εντελώς όμως δεν είναι υδροσαλπιγγα.και από την άλλη το υγρό πέρασε με δυσκολία δυστυχώς.πέρασε όμως . έχει 2 χρόνια προσπάθειας μου φυσιολογικά. δεν έχω πιαστεί όμως. ο γιατρός είπε εξωσωματική. όχι ότι δεν μπορεί κ φυσιολογικά αλλά ιατρικά είναι λίγες οι πιθανότητες και έτσι με παραπέμπουν για εξωσωματική. εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι. .θεραπεία δεν υπάρχει καμία? σπερματέγχυση δε γίνεται? δε θα βοηθήσει στην περίπτωση μου? η γονιμότητα μου αν δεν είχα το θέμα της σάλπιγγας είναι στο ψηλότερο στάδιο στις εξετάσεις μου. συγνώμη αν κούρασα. . Απλά πάντα ελπίζω αλλά συγχρόνως στεναχώριεμαι και πολύ.

 

Κοριτσι μου οχι θεραπεια δεν υπαρχει. Απτην στιγμη που εχεις προσπαθησει δυο χρονια κ εσυ το βλεπεις οτι δεν γινετε με φυσικο τροπο κ αν γινει περνεις το ρισκο να χασεις πολλα χρονια κ στο τελος να τρεχεις κ να μην φτανεις. Το μονο αν προσπαθησεις σαν τελευταια προσπαθεια ισως αν παρακολουθησεις με υπερηχους την ωορηξια σου ποτε γινετε απο την ωοθηκη που εχεις ανοικτη σαλπιγγα κ κανεις καποιους κυκλους με προγραματισμενες επαφες. Κ αυτο ομως οχι παραπανω απο ενα εξαμηνο. Την εξωσωματικη καταρχας μην την φοβασαι καθολου ειναι μια διαδικασια που κραταει λιγες μερες πλεον κ στην ηλικια σου κνμε το προβλημα που εχεις θα εχεις επιτυχια με την πρωτη. Σπερματεχυση θα πεταξεις απλα τα λεφτα σου με το προβλημα που ηπαρχει. Το θεμα σου τωρα ειναι να βρεις εναν καλο εξωσωματικο κ ενα καλο κεντρο με καλους εμβρυολογους. Υπαρχουν παρα πολλοι εξωσωματικοι απατεωνες γιαυτο ψαξτο καλα ενημερωσου εσυ πρωτα για την διαδικασια ρωτα οποιον βρεις κ δεν βρεις να σου πει εμπειριες κ οχι μονο οποιον θα σου συστησει ο γιατρος σου οσο εμπιστοσυνη κ αν του εχεις. Πολυ προσοχη λοιπον στην επιλογη εξωσωματικου κ ενημερωση κ πρωχωρα οσο ακομα η ηλικια ειναι με το μερος σου.

Link to comment
Share on other sites

Με σπερματέγχυση δηλαδή πιστεύετε ότι δύσκολα θα γίνει κάτι. δε φοβάμαι καθόλου την εξωσωματική. η σαλπιγγογραφια που έκανα με πόνεσε πάρα πολύ γιατί η μία ήταν κλειστή. η εξωσωματική ούτε πονάει. απλά είναι το κόστος. έλεγα μήπως μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να φτάσω εξωσωματική. τώρα θα κλείσω σε μια ακόμη γυναικόλογο που κάνει εξωσωματική και σπερματέγχυση όλα. να πάρω 3η... 4η γνώμη από γιατρούς καθηγητές κτλ. τι να πω κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

Με σπερματέγχυση δηλαδή πιστεύετε ότι δύσκολα θα γίνει κάτι. δε φοβάμαι καθόλου την εξωσωματική. η σαλπιγγογραφια που έκανα με πόνεσε πάρα πολύ γιατί η μία ήταν κλειστή. η εξωσωματική ούτε πονάει. απλά είναι το κόστος. έλεγα μήπως μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να φτάσω εξωσωματική. τώρα θα κλείσω σε μια ακόμη γυναικόλογο που κάνει εξωσωματική και σπερματέγχυση όλα. να πάρω 3η... 4η γνώμη από γιατρούς καθηγητές κτλ. τι να πω κορίτσια.

 

Οχι με μια σαλπιγγα ειναι οι πιθανοτητες εντελως μηδαμινες. Αν ομως απλα θελεις να δοκιμασεις δεν χρειαζεται να περνεις τοσες πολλες γνωμες περισσοτερα εξοδα θα κανεις περνωντας γνωμες πιστευω. Απλα παρε αλλη μια γνωμη κ προχωρα σε εξωσωματικη μην χασεις τα λεφτα σου ρωτωντας για σπερματεχυση απλα. Γενικα να ξερεις οτι η σπερματεχυση σαν μεθοδος εχει περιπου τις ιδιες πιθανοτητες με φυσικη συλληψη. Ψαξε εσυ μεσω εμπειριων να δεις τα ποσοστα επιτυχιας. Μην χαλας τα λεφτα σου γενικα ψαχνωντας για την σπερματεχυση. Ή δοκιμασε την για να σου φυγει η ιδεα ή παρε αλλη μια γνωμη μονο κ πρωχωρα παρακατω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με σπερματέγχυση δηλαδή πιστεύετε ότι δύσκολα θα γίνει κάτι. δε φοβάμαι καθόλου την εξωσωματική. η σαλπιγγογραφια που έκανα με πόνεσε πάρα πολύ γιατί η μία ήταν κλειστή. η εξωσωματική ούτε πονάει. απλά είναι το κόστος. έλεγα μήπως μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να φτάσω εξωσωματική. τώρα θα κλείσω σε μια ακόμη γυναικόλογο που κάνει εξωσωματική και σπερματέγχυση όλα. να πάρω 3η... 4η γνώμη από γιατρούς καθηγητές κτλ. τι να πω κορίτσια.

 

Δεν θεωρώ κακό το να ζητήσεις και δεύτερη και τρίτη γνώμη, εάν δεν έχεις διαμορφώσει ακόμα άποψη. Και για να μη δίνεις συνέχεια χρήματα, εκτός από τους ιδιώτες γιατρούς, μπορείς να ρωτήσεις και στα ειδικά τμήματα των δημοσίων νοσοκομείων που ασχολούνται με υπογονιμότητα κλπ. Δεν έχεις να χάσεις κάτι.

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

για σπερματεγχυση δεν υο έψαξα ποτέ. στους 2 γυναικολόγους και έναν καθηγητή Θεσσαλονίκη που πήγα απλά πήγα για να πάρω γνώμες και για να κάνω όλες τις εξετάσεις. κιεγω και ο άντρας μου. απλά τώρα μου είπαν για μια πολύ καλή και συζητήσιμη γιατρό που έχει και κλινική εδώ στην πόλη που μένω κ έλεγα να πάω να της δείξω το ιστορικό μου μια τελευταία φορά μήπως προτείνει κάτι άλλο έστω και συμβουλή ... δεν ξέρω. ρε κορίτσια πολλά τα χρήματα για εξωσωματική. αξίζει δεν το συζητώ .... αλλά πως να βρεθούν τόσα.

Link to comment
Share on other sites

για σπερματεγχυση δεν υο έψαξα ποτέ. στους 2 γυναικολόγους και έναν καθηγητή Θεσσαλονίκη που πήγα απλά πήγα για να πάρω γνώμες και για να κάνω όλες τις εξετάσεις. κιεγω και ο άντρας μου. απλά τώρα μου είπαν για μια πολύ καλή και συζητήσιμη γιατρό που έχει και κλινική εδώ στην πόλη που μένω κ έλεγα να πάω να της δείξω το ιστορικό μου μια τελευταία φορά μήπως προτείνει κάτι άλλο έστω και συμβουλή ... δεν ξέρω. ρε κορίτσια πολλά τα χρήματα για εξωσωματική. αξίζει δεν το συζητώ .... αλλά πως να βρεθούν τόσα.

 

Να παρακολουθεις την ωορηξια το εχεις κανει?? Με υπερηχους??? Μπορεις να δοκιμασεις κ σε δημοσιο εξωσωματικη βρε κοριτσι. Ξερεις περιπου τιμες για εξωσωματικη??? Γιατι καμια φορα φανταζομαστε διαφορα ποσα κ δεν ισχυουν.

Link to comment
Share on other sites

Να παρακολουθεις την ωορηξια το εχεις κανει?? Με υπερηχους??? Μπορεις να δοκιμασεις κ σε δημοσιο εξωσωματικη βρε κοριτσι. Ξερεις περιπου τιμες για εξωσωματικη??? Γιατι καμια φορα φανταζομαστε διαφορα ποσα κ δεν ισχυουν.

ξέρω από τον γιατρό μου και όλους όσους πήγα ότι είναι 3.500!!! με φάρμακα ενέσεις ότι χρειάζεται τελοσπαντων. όλα μέσα. σε δημόσιο δε ρώτησα όχι. και με υπέρηχο δεν κοιταξα ωορηξια. αυτό τι ακριβώς είναι ?

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν σας ζάλισα. απλά μετά από 1μιση χρόνο που έκανα όλες τις εξετάσεις κ το έψαξα. .. Τώρα πρέπει να κάνω και κάτι παραπάνω και πραγματικά παίρνω κουράγιο από εσάς. δεν ειμαι απογοητευμενημέρωση συο αν θα γίνει. με τα χρήματα απογοητευομαι.γιαυτό κ ψάχνω μπας και υπάρχει κάτι άλλο να προσπαθήσω γτ ο θεός είναι μεγάλος.

Link to comment
Share on other sites

ξέρω από τον γιατρό μου και όλους όσους πήγα ότι είναι 3.500!!! με φάρμακα ενέσεις ότι χρειάζεται τελοσπαντων. όλα μέσα. σε δημόσιο δε ρώτησα όχι. και με υπέρηχο δεν κοιταξα ωορηξια. αυτό τι ακριβώς είναι ?

 

Θα πηγαινεις στον γιατρο σου απο την αρχη του κυκλου σου μετα την περιοδο κ θα παρακολουθητε τα ωοθηλακια με υπερηχο κ θα βλεπει ο γιατρος απο πια μερια θα γινει η ωορηξια κ ποτε θα γινει. Αν δει ο γιατρος οτι θα γινει ωορηξια απο την ωοθηκη που εχεις ανοιχτη σαλπιγγα εντεινεις την προσπαθεια. Σου μετραει κ τα ωοθηλακια κ ξερει κ πια μερα θα κανεις ωορηξια κ σου λεει παρασκευη κυριακη δευτερα πχ να εχεις επαφες. Θα χρειαστουν 3 4 επισκεψεις περιπου στο γιατρο υπερηχος θα γινετε.

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν σας ζάλισα. απλά μετά από 1μιση χρόνο που έκανα όλες τις εξετάσεις κ το έψαξα. .. Τώρα πρέπει να κάνω και κάτι παραπάνω και πραγματικά παίρνω κουράγιο από εσάς. δεν ειμαι απογοητευμενημέρωση συο αν θα γίνει. με τα χρήματα απογοητευομαι.γιαυτό κ ψάχνω μπας και υπάρχει κάτι άλλο να προσπαθήσω γτ ο θεός είναι μεγάλος.

 

Δεν μας ζαλισες ειναι φυσικο να εχεις ανχωθει για τα χρηματα. Ομως λυσεις θα βρεις κ για αυτο το κομματι. Να κοιταξεις σε δημοσιο νοσοκομειο γινονται σε πολλα κ στην αθηνα κ στην θεσσαλονικη. Μην πελαγωνεις λυσεις υπαρχουν αλλωστε γιαυτο ειναι τα φορουμ για να λεει ο καθενας την εμπειρια του. Ο θεος ειναι μεγαλος αλλα θελει να βαλεις κ εσυ το χερακι σου γιαυτο κ πλεον με την επιστημη δεν υπαρχουν γυναικες που θελαν κ δεν απεκτησαν παιδι!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πηγαινεις στον γιατρο σου απο την αρχη του κυκλου σου μετα την περιοδο κ θα παρακολουθητε τα ωοθηλακια με υπερηχο κ θα βλεπει ο γιατρος απο πια μερια θα γινει η ωορηξια κ ποτε θα γινει. Αν δει ο γιατρος οτι θα γινει ωορηξια απο την ωοθηκη που εχεις ανοιχτη σαλπιγγα εντεινεις την προσπαθεια. Σου μετραει κ τα ωοθηλακια κ ξερει κ πια μερα θα κανεις ωορηξια κ σου λεει παρασκευη κυριακη δευτερα πχ να εχεις επαφες. Θα χρειαστουν 3 4 επισκεψεις περιπου στο γιατρο υπερηχος θα γινετε.

 

Ωραία αυτό δεν το ήξερα και είναι πολύ σημαντικό γιατί όντως οι προσπάθειες μου οι μισές ήταν άσκοπες γιατί ήταν από την λάθος μεριά η ωορηξια.έκλεισα ραντεβού την τρίτη σε αυτόν τον καινούργιο που σας εοπα και μαζί με το ιστορικό θα τον ρωτήσω και για αυτό αν από μόνος του δεν το αναφέρει. είναι εξειδικευμενος σε υπογονιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κορίτσια πήγα στον γιατρό. μου έκανε υπερηχο ενώ είχα περίοδο και είπε ότι δεν είδε κάτι τραγικό η κάτι διογκομενο από σάλπιγγες κτλ.μου έβαλε να κάνω 3..4 εξετάσεις για τις ωοθήκες . η μικροβιολογος είπε ότι είναι καλές και αύριο έχω ραντεβού ξανά στο γιατρο να τις δει και εκείνος. η ερώτηση μου όταν πήγα. .. ανάλογα με το ιστορικό μου κ το πως με είδε αν μπορώ χωρίς εξωσωματική. εκείνος είπε πιστεύει πως ναι. είπα και για την παρακολουθηση με υπέρηχους και συμφώνησε. επίσης μου είπε ότι μόνο 3 μέρες έχω γονιμες. την τελευταία της περιόδου και άλλες 2. γιατί έχω μικρό κύκλο. αντε να δούμε ....

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πήγα στον γιατρό. μου έκανε υπερηχο ενώ είχα περίοδο και είπε ότι δεν είδε κάτι τραγικό η κάτι διογκομενο από σάλπιγγες κτλ.μου έβαλε να κάνω 3..4 εξετάσεις για τις ωοθήκες . η μικροβιολογος είπε ότι είναι καλές και αύριο έχω ραντεβού ξανά στο γιατρο να τις δει και εκείνος. η ερώτηση μου όταν πήγα. .. ανάλογα με το ιστορικό μου κ το πως με είδε αν μπορώ χωρίς εξωσωματική. εκείνος είπε πιστεύει πως ναι. είπα και για την παρακολουθηση με υπέρηχους και συμφώνησε. επίσης μου είπε ότι μόνο 3 μέρες έχω γονιμες. την τελευταία της περιόδου και άλλες 2. γιατί έχω μικρό κύκλο. αντε να δούμε ....

 

Με το καλο να εχεις καλα αποτελεσματα συντομα μην απογοητευεσε ολα θα βρουν το δρομο τους κ θα πετυχεις.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...