Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

λιγα ωαρια


Recommended Posts

κοριτσια εχω μια puregon ανοιγμενη 900αρα. εχω κανει τις 400 ,Εχει αλλες 500 .βασικα εχει παντα καβατζα μεσα. οποια κοπελα την εχει πραγματικη αναγκη θα χαρω πολυ να της τη δωσω.την ανοιξα του αγιου νικολαου και κραταει 28 ημερες

 

Θα πάρω το θάρρος και θα ενημερώσω μία φίλη που είναι και μέλος του φόρουμ και που ξέρω ότι χρειάζεται puregon για προσπάθεια που θα κάνει το Γενάρη. Μπράβο σου που κάνεις αυτή την κίνηση!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 186
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 5 χρόνια μετά...

Γεια σας κοριτσια , ειναι η πρώτη φορα που γράφω εδω και θα ηθελα

Βοήθεια σε κάποιες ερωτησεις που ισως μπορείτε κάποιες να με βοηθήσετε σαν πιο έμπειρες , ξεκίνησα την πρώτη μου εξωσωματική τον Αύγουστο (πρωτόκολλο ανταγωνιστή) και ο γιατρός μου ειπε πως πρεπει να σταματήσουμε τι διαδικασία γιατι δεν είχε τα αποτελέσματα που ήθελε ηταν "τεμπέλικα" τα ωράρια μου και λιγο "γερασμένες" οι ωοθηκες μου και επειδη δεν θέλει να αποτύχουμε πρεπει να παμε σε αλλο πρωτόκολλο πιο αποτελεσματικό . Να σημειώσω πως εχω αφαιρέσει της σάλπιγγες και τις δυο σε μια σοβαρή επεμβαςη στο παρελθόν , τωρα ειμαι στην διαδικασία να δοκιμάσω ξανα και φοβάμαι πολυ, ειμαι 35 χρόνων. Σκευτομουνα διαβάζοντας κάποια άρθρα που δεν σας κρύβω πως με τρόμαξαν μηπως η πιο αποτελεσματική λύση ειναι να προχωρήσω σε δότρια ωαρίων; τι πιστεύετε εσείς ; υπάρχει κάποια κοπέλα που να είχε το ίδιο πρόβλημα και να έμεινε έγκυος ;

 

Ευχαριςτω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια , ειναι η πρώτη φορα που γράφω εδω και θα ηθελα

Βοήθεια σε κάποιες ερωτησεις που ισως μπορείτε κάποιες να με βοηθήσετε σαν πιο έμπειρες , ξεκίνησα την πρώτη μου εξωσωματική τον Αύγουστο (πρωτόκολλο ανταγωνιστή) και ο γιατρός μου ειπε πως πρεπει να σταματήσουμε τι διαδικασία γιατι δεν είχε τα αποτελέσματα που ήθελε ηταν "τεμπέλικα" τα ωράρια μου και λιγο "γερασμένες" οι ωοθηκες μου και επειδη δεν θέλει να αποτύχουμε πρεπει να παμε σε αλλο πρωτόκολλο πιο αποτελεσματικό . Να σημειώσω πως εχω αφαιρέσει της σάλπιγγες και τις δυο σε μια σοβαρή επεμβαςη στο παρελθόν , τωρα ειμαι στην διαδικασία να δοκιμάσω ξανα και φοβάμαι πολυ, ειμαι 35 χρόνων. Σκευτομουνα διαβάζοντας κάποια άρθρα που δεν σας κρύβω πως με τρόμαξαν μηπως η πιο αποτελεσματική λύση ειναι να προχωρήσω σε δότρια ωαρίων; τι πιστεύετε εσείς ; υπάρχει κάποια κοπέλα που να είχε το ίδιο πρόβλημα και να έμεινε έγκυος ;

Ευχαριςτω πολυ

 

Καλησπέρα! Αν έχεις κουράγιο και χρηματα δοκίμασε μια δεύτερη διεγερση με άλλο πρωτόκολλο και κανενα φυσικό κύκλο! Αν δεις ότι δεν βγάζεις ποιοτικά ωάρια τότε η δωρεά ωαρίων είναι πράγματι πολύ καλή λύση. Θα μείνεις εγκυος εύκολα αρκεί να απευθυνθείς σε αξιόπιστο κέντρο και πολύ προσεκτικό γιατρό. Καλή επιτυχία!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια , ειναι η πρώτη φορα που γράφω εδω και θα ηθελα

Βοήθεια σε κάποιες ερωτησεις που ισως μπορείτε κάποιες να με βοηθήσετε σαν πιο έμπειρες , ξεκίνησα την πρώτη μου εξωσωματική τον Αύγουστο (πρωτόκολλο ανταγωνιστή) και ο γιατρός μου ειπε πως πρεπει να σταματήσουμε τι διαδικασία γιατι δεν είχε τα αποτελέσματα που ήθελε ηταν "τεμπέλικα" τα ωράρια μου και λιγο "γερασμένες" οι ωοθηκες μου και επειδη δεν θέλει να αποτύχουμε πρεπει να παμε σε αλλο πρωτόκολλο πιο αποτελεσματικό . Να σημειώσω πως εχω αφαιρέσει της σάλπιγγες και τις δυο σε μια σοβαρή επεμβαςη στο παρελθόν , τωρα ειμαι στην διαδικασία να δοκιμάσω ξανα και φοβάμαι πολυ, ειμαι 35 χρόνων. Σκευτομουνα διαβάζοντας κάποια άρθρα που δεν σας κρύβω πως με τρόμαξαν μηπως η πιο αποτελεσματική λύση ειναι να προχωρήσω σε δότρια ωαρίων; τι πιστεύετε εσείς ; υπάρχει κάποια κοπέλα που να είχε το ίδιο πρόβλημα και να έμεινε έγκυος ;

 

Ευχαριςτω πολυ

 

Πολυ πιθανο να μην σου ταιριαζε το πρωτοκολο κ αν παρεις αλλα φαρμακα να εχεις καλη παραγωγη. Εξαλλου υπαρχει κ ο φυσικος κυκλος που μαζευεις σιγα σιγα δικα σου ωαρια χωρις φαρμακα κ τα γονιμοποιεις. Εισαι μονο 35 χρονων τα δανεικα δεν πανε πουθενα γιατι να μην προσπαθησεις με τα δικα σου. Το οτι καποια φαρμακα σε ενα κυκλο δεν σου ταιριαζαν δεν σημαινει τιποτα. Αυτα επρεπε να στα ειχε εξηγησει ο γιατρος σου. Κοπελες 45 χρονων χωρις ανταποκριση στα φαρμακα πετυχαινουν εγκυμοσυνη με δυο τρια ωαρια που εχουν μαζεψει οποτε γινοταν ωορηξια γιατι να μην πετυχεις εσυ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια , ειναι η πρώτη φορα που γράφω εδω και θα ηθελα

Βοήθεια σε κάποιες ερωτησεις που ισως μπορείτε κάποιες να με βοηθήσετε σαν πιο έμπειρες , ξεκίνησα την πρώτη μου εξωσωματική τον Αύγουστο (πρωτόκολλο ανταγωνιστή) και ο γιατρός μου ειπε πως πρεπει να σταματήσουμε τι διαδικασία γιατι δεν είχε τα αποτελέσματα που ήθελε ηταν "τεμπέλικα" τα ωράρια μου και λιγο "γερασμένες" οι ωοθηκες μου και επειδη δεν θέλει να αποτύχουμε πρεπει να παμε σε αλλο πρωτόκολλο πιο αποτελεσματικό . Να σημειώσω πως εχω αφαιρέσει της σάλπιγγες και τις δυο σε μια σοβαρή επεμβαςη στο παρελθόν , τωρα ειμαι στην διαδικασία να δοκιμάσω ξανα και φοβάμαι πολυ, ειμαι 35 χρόνων. Σκευτομουνα διαβάζοντας κάποια άρθρα που δεν σας κρύβω πως με τρόμαξαν μηπως η πιο αποτελεσματική λύση ειναι να προχωρήσω σε δότρια ωαρίων; τι πιστεύετε εσείς ; υπάρχει κάποια κοπέλα που να είχε το ίδιο πρόβλημα και να έμεινε έγκυος ;

 

Ευχαριςτω πολυ

 

Συμφωνώ με τις προλαλήσασες! Μου φαίνεται εξαιρετικά πρώιμη και άκαιρη η συζήτηση για τα δανεικά. Αν ο γιατρός σου επιμείνει, οπωσδήποτε να πας για δεύτερη γνώμη.

 

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριςτω πολυ κοριτσια ! Ενοιτε οτι θα προςπαθηςω

Παλι με δικά μου την ερώτηση για τα δανεικά ωάρια την εκανα

για να ακούσω την γνώμη σας , ειναι σίγουρα πολυ

νωρίς να προχωρήσω εκει .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια , ειναι η πρώτη φορα που γράφω εδω και θα ηθελα

Βοήθεια σε κάποιες ερωτησεις που ισως μπορείτε κάποιες να με βοηθήσετε σαν πιο έμπειρες , ξεκίνησα την πρώτη μου εξωσωματική τον Αύγουστο (πρωτόκολλο ανταγωνιστή) και ο γιατρός μου ειπε πως πρεπει να σταματήσουμε τι διαδικασία γιατι δεν είχε τα αποτελέσματα που ήθελε ηταν "τεμπέλικα" τα ωράρια μου και λιγο "γερασμένες" οι ωοθηκες μου και επειδη δεν θέλει να αποτύχουμε πρεπει να παμε σε αλλο πρωτόκολλο πιο αποτελεσματικό . Να σημειώσω πως εχω αφαιρέσει της σάλπιγγες και τις δυο σε μια σοβαρή επεμβαςη στο παρελθόν , τωρα ειμαι στην διαδικασία να δοκιμάσω ξανα και φοβάμαι πολυ, ειμαι 35 χρόνων. Σκευτομουνα διαβάζοντας κάποια άρθρα που δεν σας κρύβω πως με τρόμαξαν μηπως η πιο αποτελεσματική λύση ειναι να προχωρήσω σε δότρια ωαρίων; τι πιστεύετε εσείς ; υπάρχει κάποια κοπέλα που να είχε το ίδιο πρόβλημα και να έμεινε έγκυος ;

 

Ευχαριςτω πολυ

 

καλησπερα Ελενα!!!!

και εγω δεν ειχα ανταποκριση σε πρωτόκολλο ανταγωνιστη στη πρωτη προσπάθεια, δεν εχω σαλπιγγες απλα ειμαι 3χρονια μικρότερη.

εννοείται ουτε λογος για δοτρια,,, ξεχασε το!!σε καταλαβαίνω νιώθεις οτι πρεπει να βιαστείς γιατι η εξωσωματικη ειναι η μόνη περίπτωση να αποκτησουμε παιδάκι!

στην πρωτη προσπάθεια καλως ή κακώς οι γιατροί εχουν λιγα δεδομένα τι θα μας ταιριάξει στα φαρμακα επομένως πειραματιζονται!!!

Αυτες οι εκφρασεις τεμπελικα ή γέρικα δεν αρμόζουν σε γιατρους και αυτο επειδη ειμαστε σε τοσο ευαίσθητη θεση στο τελος μας κανουν να νιωθουμε και ενοχές!!!!Ειδικα στα 35 που θεωρείται μικρη για εξωσωματικη!!! οχι δεν το δεχομαι!!!

σου ευχομαι στην επόμενη να πετύχεις!!! :-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, είναι η πρώτη φορα που συμμετεχω σε φορουμ σχετικα με υποβοηθουμενη αναπαραγωγή..είμαι 39 χρονων κ πριν 10.μερες βγήκε αρνητικο το αποτελεσμα της χοριακης μετα απο τη πρωτη μου προσπάθεια. Εχω πολυ χαμηλη αμη κ ξεκινησα με πολυ υψηλή fsh. Είχα ακολουθησει short πρωτόκολλο και δεν ανταποκριθηκα καθόλου στη διεγερση. Ενα μονο το οποιο μου το πηραν γονιμοποιηθηκε εγινε η μεταφορα αλλά δεν.... Απο την αρχη δεν ημουν αισιόδοξη γιατι οι ενδειξεις ητανχάλια. Τωρα ψάχνω τις επιλογες μου αν κ με τοσο χαλια ορμονες κ καθολου διεγερση δε ξερω αν αξιζει το κοπο. Ειναι κ πολλα τα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, είναι η πρώτη φορα που συμμετεχω σε φορουμ σχετικα με υποβοηθουμενη αναπαραγωγή..είμαι 39 χρονων κ πριν 10.μερες βγήκε αρνητικο το αποτελεσμα της χοριακης μετα απο τη πρωτη μου προσπάθεια. Εχω πολυ χαμηλη αμη κ ξεκινησα με πολυ υψηλή fsh. Είχα ακολουθησει short πρωτόκολλο και δεν ανταποκριθηκα καθόλου στη διεγερση. Ενα μονο το οποιο μου το πηραν γονιμοποιηθηκε εγινε η μεταφορα αλλά δεν.... Απο την αρχη δεν ημουν αισιόδοξη γιατι οι ενδειξεις ητανχάλια. Τωρα ψάχνω τις επιλογες μου αν κ με τοσο χαλια ορμονες κ καθολου διεγερση δε ξερω αν αξιζει το κοπο. Ειναι κ πολλα τα χρηματα.

 

Τον φυσικο κυκλο τον εχεις σκεφτει? Η αληθεια ειναι οτι με υψηλη fsh ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα αλλα με τον φυσικο κυκλο ισως καποια απτα ωαρια ειναι καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον φυσικο κυκλο τον εχεις σκεφτει? Η αληθεια ειναι οτι με υψηλη fsh ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα αλλα με τον φυσικο κυκλο ισως καποια απτα ωαρια ειναι καλα.

 

Το σκέφτομαι..απλα, δε ξερω αν υπαρχει κάποιος γιατρος η κέντρο που να εχει μεγαλύτερη εμπειρία για περιπτώσεις σαν τη δικη μου...απλα μένω κ σε νησί και όλη τη διαδικασια τη κανει πιο δυσκολη

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι..απλα, δε ξερω αν υπαρχει κάποιος γιατρος η κέντρο που να εχει μεγαλύτερη εμπειρία για περιπτώσεις σαν τη δικη μου...απλα μένω κ σε νησί και όλη τη διαδικασια τη κανει πιο δυσκολη

 

Δεν ειναι σπανια η περιπτωση σου. Υπαρχουν πολλες κοπελες που κανουν φυσικο κυκλο γιατι δεν εχουν ανταποκριση. Υπαρχουν γιατροι που υποστηριζουν τον φυσικο κυκλο κ εχουν επιτυχιες ειναι δυσκολο που μενεις σε νησι η αληθεια ειναι αλλα αν μπορεσεις με καποιο τροπο να μεινεις για λιγο στην αθηνα νομιζω αξιζει τον κοπο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...