Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

διαταραχη περιοδου;


Recommended Posts

καλησπερα:)δεν ξερω αν γραφω σωστα εδω μολις εκανα εγγραφη αν και σας διαβαζω πολυ πολυ καιρο και η αληθεια ειναι οτι εχω βοηθηθει πολες φορες:D.Ειμαι 37 ετων και μαμα 2 παιδιων .Εκεινο που θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποια να μου πει ειναι σχετικα με την περιοδο.Ειχα μια ανωμαλια θα ελεγα τελευταια δλδ ειχα καθηστεριση 12 μερες πηγα στο γιατρο καναμε υπερηχο κτλ.εκανα και 3 τεστ καλου κακου :-P ολα καλα απο τον γιατρο και εγκυμοσυνη δεν υπαρχει ...εν τελει πηρα προγεστερονη 3 μερες απο δυο χαπια ντουφαστον μολις σταματησα ηρθε και η περιοδος μου μετα απο 2 περιπου μερες και εξεληχθηκε φυσιολογικα .βεβαια να πω οτι την καθηστερηση μαλλον την επαθα επειδη σηκωσα πολυ μεγαλο βαρος τις μερες που ηταν να αδιαθετησω (πριν την καθηστεριση εννοω)τωρα δυο μερες μετα το τελος νιωθω πονο χαμηλα στην κοιλια και αρκετα υγρα αλλα μου φαινετε νωρις για ωορηξια ..και αυτη ειναι και η ερωτηση υπαρχει περιπτωση να κανω ωορηξια τοσο νωρις;νιωθω οτι θα αδιαθετησω ξανα :confused:...ειμαι και αγχωδης με αυτα μια ζωη !!!! συγνωμη για το τεραστιο μνμ ελπιζω να γραφω στην σωστη στηλη :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα:)δεν ξερω αν γραφω σωστα εδω μολις εκανα εγγραφη αν και σας διαβαζω πολυ πολυ καιρο και η αληθεια ειναι οτι εχω βοηθηθει πολες φορες:D.Ειμαι 37 ετων και μαμα 2 παιδιων .Εκεινο που θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποια να μου πει ειναι σχετικα με την περιοδο.Ειχα μια ανωμαλια θα ελεγα τελευταια δλδ ιχα καθηστεριση 12 μερες πηγα στο γιατρο καναμε υπερηχο κτλ.εκανα και 3 τεστ καλου κακου :-P ολα καλα απο τον γιατρο και εγκυμοσυνη δεν υπαρχει ...εν τελει πηρα προγεστερονη 3 μερες απο δυο χαπια ντουφαστον μολις σταματησα ηρθε και η περιοδος μου μετα απο 2 περιπου μερες και εξεληχθηκε φυσιολογικα .βεβαια να πω οτι την καθηστερηση μαλλον την επαθα επειδη σηκωσα πολυ μεγαλο βαρος τις μερες που ηταν να αδιαθετησω (πριν την καθηστεριση εννοω)τωρα δυο μερες μετα το τελος νιωθω πονο χαμηλα στην κοιλια και αρκετα υγρα αλλα μου φαινετε νωρις για ωορηξια ..και αυτη ειναι και η ερωτηση υπαρχει περιπτωση να κανω ωορηξια τοσο νωρις;νιωθω οτι θα αδιαθετησω ξανα :confused:...ειμαι και αγχωδης με αυτα μια ζωη !!!! συγνωμη για το τεραστιο μνμ ελπιζω να γραφω στην σωστη στηλη :roll:

 

Καταρχας γιατι ανχωνεσε?? Ωορηξια μπορει να κανεις φυσικα πολυ νωρις αφου υπηρξε διαταραχη στον κυκλο το συστημα αποσυντονιστηκε. Επισης λογω ηλικιας ο κυκλος σου ισως εχει αρχισει να αλλαζει σιγα σιγα!! Τιποτα το ανησυχητικο συμβαινει σε ολες τις γυναικες!! Αφου εχεις παιδακια γιατι τοσο ανχος?? Κ η περιοδος δεν καθηστερει επειδη σηκωσες βαρος απλα ισως ο κυκλος αυτος να μην ειχε ωορηξια! Συμβαινει να μην γινεται σε ολους τους κυκλους ωορηξια ειναι φυσιολογικο κ ειδικα μετα τα 35.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω που μου απαντησατε!!!με αγχωνει ισως οτι ειναι πρωτη φορα που ειχα τοση καθηστερηση αν και γνωριζω οτι συμβαινουν αλλαγες στο κυκλο μας απλα μου κανει εντηπωση που εχω πονο σαν οταν περιμενω περιοδο και λεω λες να αδιαθετησω ξανα ...

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω που μου απαντησατε!!!με αγχωνει ισως οτι ειναι πρωτη φορα που ειχα τοση καθηστερηση αν και γνωριζω οτι συμβαινουν αλλαγες στο κυκλο μας απλα μου κανει εντηπωση που εχω πονο σαν οταν περιμενω περιοδο και λεω λες να αδιαθετησω ξανα ...

 

Μην ανχωνεσε θα φτιαξει ο κυκλος!! Μια διαταραχη ορμονικη ηταν κ θα στρωσει! Με το ανχος το επιδεινωνεις!! Τιποτα το ανησυχητικο παντως δεν ειναι!! Τσεκαρε κ λιγο θυροειδη γιατι καμια φορα φερνει διαταραχες στην περιοδο tsh κ δεν εχεις να φοβασαι για τιποτα αυτες οι διαταραχες δεν σημαινουν κατι σοβαρο σε καμια περιπτωση!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι αν συνεχισει θα κοιταξω και τον θυροειδη μηπως κατι εχει χαλασει εκει ....και αυτα τα χαπια ομως ειναι καπως δεν ξερω αν σε ολες κανουν παρενεργειες αν μπορω να το πω ετσι παντως σε εμενα εκαναν διιαφορα πριστηκε το στηθος πολυυυ και πονο στην μεση και λιγο ανακατεμα ...δεν ηταν και οτι καλητερο οσο αφορα τον δικο μου οργανισμο τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι αν συνεχισει θα κοιταξω και τον θυροειδη μηπως κατι εχει χαλασει εκει ....και αυτα τα χαπια ομως ειναι καπως δεν ξερω αν σε ολες κανουν παρενεργειες αν μπορω να το πω ετσι παντως σε εμενα εκαναν διιαφορα πριστηκε το στηθος πολυυυ και πονο στην μεση και λιγο ανακατεμα ...δεν ηταν και οτι καλητερο οσο αφορα τον δικο μου οργανισμο τουλαχιστον

 

Τα εχω παρει κ εγω δεν μου ειχαν κανει κατι ιδιαιτερο. Αλλα γενικα που ειχα διαβασει το χαρτακι εχουν παρενεργειες. Μην ανχωνεσε τα περισσοτερα το ανχος τα δημιουργει!! Κ διαταρασετε η ισορροπια των ορμονων κ γινετε ο κυκλος αστα να πανε κ ο θυροειδης απτο ανχος κ αυτος ξεκιναει τα κολπα του!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...