Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτωματα εγκυμοσυνης?!


trag56

Recommended Posts

Καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σας . Η κοπελα μου ειχε περιοδο γυρω 18 του μηνος διαρκειας 5 ημερων(με αυξημενη ροη). Μετα ειχαμε 2 ελευθερες επαφες ( χωρις να τελειωσω μεσα της. Μετα στο τελος του μηνα νομιζω ειχε καφε υγρα και λιγο αιμα 4 μερες παλι αλλα το παθαινει αρκετες φορες μεσα στο χρονο περασε και ιωση και πηρε αρκετα φαρμακα δεν ξερω αν επηρεαζουν. Το θεμα ειναι οτι 18 της ηρθε περιοδος αλλα η διαρκεια ηταν μονο 3 ημερων και αιμα ειχε μονο 1η μερα και 2η 3η πολυ λιγο και μετα τελειωσε. Απο τοτε κανενα αλλο συμπτωμα και μου λεει ολα ειναι καλα αλλα εγω ανησυχω. Μηπως ξερετε αν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης? Να σημειωθει ο κυκλος της δεν ειναι σταθερος.(ειμαστε 18 και 19 χρονων αντιστοιχα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σας . Η κοπελα μου ειχε περιοδο γυρω 18 του μηνος διαρκειας 5 ημερων(με αυξημενη ροη). Μετα ειχαμε 2 ελευθερες επαφες ( χωρις να τελειωσω μεσα της. Μετα στο τελος του μηνα νομιζω ειχε καφε υγρα και λιγο αιμα 4 μερες παλι αλλα το παθαινει αρκετες φορες μεσα στο χρονο περασε και ιωση και πηρε αρκετα φαρμακα δεν ξερω αν επηρεαζουν. Το θεμα ειναι οτι 18 της ηρθε περιοδος αλλα η διαρκεια ηταν μονο 3 ημερων και αιμα ειχε μονο 1η μερα και 2η 3η πολυ λιγο και μετα τελειωσε. Απο τοτε κανενα αλλο συμπτωμα και μου λεει ολα ειναι καλα αλλα εγω ανησυχω. Μηπως ξερετε αν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης? Να σημειωθει ο κυκλος της δεν ειναι σταθερος.(ειμαστε 18 και 19 χρονων αντιστοιχα)

 

Το πιθανότερο είναι να μην είναι έγκυος. Συμβαίνουν πολλές φορές τέτοιες ανωμαλίες στην περίοδο. Κατά τη γνώμη μου δεν πρέπει να ανησυχείτε, αλλά για να είστε σίγουροι κάντε ένα τεστ εγκυμοσύνης.

Εύχομαι να έχετε το αποτέλεσμα που επιθυμείτε!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σας . Η κοπελα μου ειχε περιοδο γυρω 18 του μηνος διαρκειας 5 ημερων(με αυξημενη ροη). Μετα ειχαμε 2 ελευθερες επαφες ( χωρις να τελειωσω μεσα της. Μετα στο τελος του μηνα νομιζω ειχε καφε υγρα και λιγο αιμα 4 μερες παλι αλλα το παθαινει αρκετες φορες μεσα στο χρονο περασε και ιωση και πηρε αρκετα φαρμακα δεν ξερω αν επηρεαζουν. Το θεμα ειναι οτι 18 της ηρθε περιοδος αλλα η διαρκεια ηταν μονο 3 ημερων και αιμα ειχε μονο 1η μερα και 2η 3η πολυ λιγο και μετα τελειωσε. Απο τοτε κανενα αλλο συμπτωμα και μου λεει ολα ειναι καλα αλλα εγω ανησυχω. Μηπως ξερετε αν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης? Να σημειωθει ο κυκλος της δεν ειναι σταθερος.(ειμαστε 18 και 19 χρονων αντιστοιχα)

 

Καλησπερα,και εγω δεν πιστευω να υπαρχει πιθανοτητα εγγυμοσυνης,πιθανον προκειται για ανωμαλια η ειναι λογω της ιωσης.αν δεν θελετε μωρο ακομα καλο θα ηταν να παιρνετε προφυλαξεις γιατι γινονται πολλα κ δεν μπορει να σου εγγυηθει κανεις οτι δεν θα συμβει κατι!!ευχομαι καλα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι να σε καθυσηχασουμε.. καθως σκεφτεσαι μονο το θεμα της εγκυμοσυνης.. που θα μπορουσε να μεινει μια κοπελα εγκυος ακομα και χωρις να τελειωσεις μεσα της (ετσι εμεινα και εγω με τ προσπερματικα) το θεμα ειναι τα ΣΜΝ.. Σορρυ κιολας αλλα εσυ που ξερεις με ποσους εχει παει πιο πριν απο σενα και κανετε χωρις προφυλαξεις? Το ξερεις οτι ειναι πολυ επικινδυνο? Ακομα και η μια φορα ειναι αρκετη για να κολλησεις κατι που θα το κουβαλας μια ζωη!! Δεν ειναι λοιπον μονο το ενδεχομενο μιας ανεπιθυμητης εγκυμοσυνης αλλα και πολλων ΣΜΝ! Απο κονδυλωματα( που ειναι τα πιο ευκολα σμν και το εχει το 80% του πληθυσμου και καποιοι δεν το γνωριζουν καν) μεχρι και AIDS. Η απολαυση κραταει μια στιγμη η υγεια σου ομως?? Μην σε ξεγελα το μικρο της ηλκια σας.. ή το οτι ειναι πολυ καλη για να εχει την ταδε αρρωστια π.χ.. και εφοσον εχετε ξεκινησει επαφες να την συνοδευσεις σε εναν γυναικολογο για test pap και για να σας λυσει ολες τις αποριες σχετικα με την αντισυλληψη τα σμν και οτι αλλο θελετε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και οι 2 μας ειναι 1η φορα που το καναμε. Τεσπα εχεις δικιο θα πρεπει να παμε σε γυναικολογο να μας εξηγησει καλυτερα. Τουλαχιστον με το θεμα εγκυμοσυνης ηρεμησε ολα καλα τελικα

Link to comment
Share on other sites

και οι 2 μας ειναι 1η φορα που το καναμε. Τεσπα εχεις δικιο θα πρεπει να παμε σε γυναικολογο να μας εξηγησει καλυτερα. Τουλαχιστον με το θεμα εγκυμοσυνης ηρεμησε ολα καλα τελικα

 

Αφου ειναι και η πρωτη φορα τοτε σιγουρα το καλυτερο θα ηταν να πατε μαζι σε εναν γυναικολογο να σας εξηγησει ολους τους τροπους αντισυλληψης καθως κ τα παντα γυρω απο τα μεταδιδομενα νοσηματα ωστε να ξεκινησετε σωστα κ ασφαλη την σεξουαλικη σας ζωη;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...