Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυουλες του 2017


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσιαα!! Ποσες θα γινουμε μανουλες το 2017?? Εγω ειμαι στην 7η βδομαδα.. αν και με εχει ταλαιπωρησει καπως η εγκυμοσυνη (με τις ναυτιες κτλ) ειμαι πολυυυ χαρουμενηη!!! Ανυπομονουμε να μαθουμε το φυλο του μωρου μας!😊😁

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Βιολέτα! Με το καλό το μωράκι σου! Εγώ διανύω την 12η εβδομάδα τώρα και παρόλο που είναι το 2ο παιδάκι μου έχω τον ίδιο ενθουσιασμό που είχα στο πρώτο! Ναι, είμαι χαζομαμά!!!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!!! Κ σε σενα ευχομαι κλ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! Μπα δεν θα τ λεγα οτι εισαι χαζομαμα.. πιστευω πως οσα παιδια και να κανει κανεις παντα θα ειναι σαν να ειναι πρωτη φορα! Ειναι ευλογια τ παιδακια.😊 αν και θελω μονο ενα! 😁

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι πανω απ ολα υγεια να εχουν.Συγχαρητήρια σ ολες . Σας ευχομαι να χετε καλή εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσετε στην αγκαλιά σας ένα υγιέστατο και πανέμορφο μωρακι!! Κ μ ενα πονο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!θελω τη γνωμη σας για κατι γιατι θα τρελαθω!

Με τον ανδρα μου προσπαθουμε για παιδακι! Λογο οτι μ εκανε κατι κολπα το τελευταιο καιρο η περιοδος κ λογο οτο η φουλεια μ ειναι αρκετα εξαντλητικη τους 2 μηνες χρησιμοποιω τεστ ωορηξιας ωστε να πετυχαινουμς τις σωστες μερες τουλαχιστον! Ετσι αυτο το μηνα αδιαθετησα 30/12 και ωορηξοα στις 12/1 οπου ηρθαμε σε επαφη!

Αποψε το βραδυ ειδα στον υπνο μου οτι εκανα τεστ κ ημουν εγκυος κ μαλιστα 2 τεστ και τα δυο θετικα! Ξυπναω λεω απο τη λαχταρα μου ειναι, ειναι πολυ νωρις ακομα!παρολα αυτα κανω εναντεστ εγκυμοσυνης hometest να μνφυγει απο το μυαλο...το κανω το αφηνω τη σκυλα μου να κανει την αναγκηντης οσα ισα για να φυγω για δουλεια!ετσι 5 λεπτα αργοτερα γυρναω παιρνω τη ταινια κ παω στο αμαξι τη κοιταω μια αχνη γραμμη!λεω δε παιζει...δια βαζω της οδηγιες που μ στειλανε μαζι μεβτα τεστ μηπως περασε η ωρα καινλεεινδιαβαστε το αποτελεσμα μεσα σε 5 λεπτα αλλα αγνοουμε τοβαποτελεσμα μετα τα 30' ημουν μεσα στα 5-10 λεπτα! Μου φαινεται πολυυ νωρις να φανει εγκυμοσυνη ρε παιδια τι γινεται; ειναι λαθος αποτελεσμα; εχει συμβεινσε καποια αλληβτοσο νωρις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Ευχομαι να φτασουμε μεχρι τελους και να κρατησω τον αυγουστο να μωρακια μου!

Ολοκληρωνω τη 10η εβδομαδα, εχω διδυμακια μετα απο εξωσωματική. Τελειόμηνες εγκυμοσύνες εύχομαι!

 

pangipot εμενα το τεστ μου εδειξε θετικο 4ημερες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Για να βγει αχνό ισως κατι να σημαίνει !!! Ποτε δεν ξερεις! Κανε υπομονη μέχρι να κανεις μια χοριακούλα! Καλη επιτυχία!

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!θελω τη γνωμη σας για κατι γιατι θα τρελαθω!

Με τον ανδρα μου προσπαθουμε για παιδακι! Λογο οτι μ εκανε κατι κολπα το τελευταιο καιρο η περιοδος κ λογο οτο η φουλεια μ ειναι αρκετα εξαντλητικη τους 2 μηνες χρησιμοποιω τεστ ωορηξιας ωστε να πετυχαινουμς τις σωστες μερες τουλαχιστον! Ετσι αυτο το μηνα αδιαθετησα 30/12 και ωορηξοα στις 12/1 οπου ηρθαμε σε επαφη!

Αποψε το βραδυ ειδα στον υπνο μου οτι εκανα τεστ κ ημουν εγκυος κ μαλιστα 2 τεστ και τα δυο θετικα! Ξυπναω λεω απο τη λαχταρα μου ειναι, ειναι πολυ νωρις ακομα!παρολα αυτα κανω εναντεστ εγκυμοσυνης hometest να μνφυγει απο το μυαλο...το κανω το αφηνω τη σκυλα μου να κανει την αναγκηντης οσα ισα για να φυγω για δουλεια!ετσι 5 λεπτα αργοτερα γυρναω παιρνω τη ταινια κ παω στο αμαξι τη κοιταω μια αχνη γραμμη!λεω δε παιζει...δια βαζω της οδηγιες που μ στειλανε μαζι μεβτα τεστ μηπως περασε η ωρα καινλεεινδιαβαστε το αποτελεσμα μεσα σε 5 λεπτα αλλα αγνοουμε τοβαποτελεσμα μετα τα 30' ημουν μεσα στα 5-10 λεπτα! Μου φαινεται πολυυ νωρις να φανει εγκυμοσυνη ρε παιδια τι γινεται; ειναι λαθος αποτελεσμα; εχει συμβεινσε καποια αλληβτοσο νωρις;

 

Ειναι λαθος το τεστ μην κανεις αλλο τοσο νωρις. Η ορμονη σε αυτο το διαστημα αν εχει αρχισει να εκρινετε που το πιο πιθανο οχι θα ειναι κατω απο 5 κανενα τεστ δεν την ανιχνευει. Μη χαλας τα λεφτα σου διαβασε ποτε εκρινετε αυτη η ορμονη κ για καθε εβδομαδα κυησης ποσο ειναι ειναι στανταρ αυτα τα πραγματα αν διαβασεις λιγο θα καταλαβεις γιατι δεν κανουν τεστ απο τοσο νωρις δεν ειναι επειδη θελουν να βασανιζουν τις κοπελες... μην ανχωσε με λιγο υπομονη θα το πετυχεις το μωρακι συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Μα κ μενα στο μετρημα δε μ εβγαινε..6 μερες μετα ωορηξια αδυνατον!τοθς πηρα τηλεφωνο την εταιρια κ μ τα μασησαν φασηβεχει ξανασυμβει νανανιχνευσει τοσο νωροςβαλλα ειναιβ σπανιο ναντονστειλω σε φωτογραφια και τετοια!κ εγω βαση ναθηνατικων θεωρω οτι πηγε κατι λαθος! Ρωτησανμηπως ειναι η λαθος γραμμη που εμφανιζουν καμια φορα τουβειπα οτι ηταν παχια αχνη κνροζ αλλα μετα απο καποοα ωρα ειχε γινει λεπτη κ σκουρο ροζ καμια σχεση με γκρι χρωμα κ μ ειπε οτι δε μπορει να καταλαβει κ να επαναλαβψ με πρωινα ουρα σε τουλαχιστον 3 μερες...

Εμενα τα μαθηματικα δε μ βγαινουν νεβτιποτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα κ μενα στο μετρημα δε μ εβγαινε..6 μερες μετα ωορηξια αδυνατον!τοθς πηρα τηλεφωνο την εταιρια κ μ τα μασησαν φασηβεχει ξανασυμβει νανανιχνευσει τοσο νωροςβαλλα ειναιβ σπανιο ναντονστειλω σε φωτογραφια και τετοια!κ εγω βαση ναθηνατικων θεωρω οτι πηγε κατι λαθος! Ρωτησανμηπως ειναι η λαθος γραμμη που εμφανιζουν καμια φορα τουβειπα οτι ηταν παχια αχνη κνροζ αλλα μετα απο καποοα ωρα ειχε γινει λεπτη κ σκουρο ροζ καμια σχεση με γκρι χρωμα κ μ ειπε οτι δε μπορει να καταλαβει κ να επαναλαβψ με πρωινα ουρα σε τουλαχιστον 3 μερες...

Εμενα τα μαθηματικα δε μ βγαινουν νεβτιποτα!

 

Ουτε 6 μερες ειναι ειναι 4 μερες απο την επαφη σου 12/1 η πεμπτη μερα σημερα δεν εχει περασει καν. Εχεις ανχωθει πολυ ξερω ειναι δυσκολο να μην το σκεφτεσε αλλα με τοσο ανηπομονησια κ ανχος κανεις κακο κ μπλοκαρεις τον οργανισμο σου.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσιαααααααααααα

εγω ευελπιστω να γινω δευτερη φορα μανουλα...

ευχομαι τα καλυτερα για ολες!!!!!

μακαρι να ειμαι τοσο τυχαιρη οσο ημουν στο πρωτο μου παιδακι...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαα σε ολες σσας ευχομαι τα καλυτερα!!

 

Pangipot.εκανες πολυ νωρις το τεστ. Η αχνη γραμμη παντως σημαινει εγκυμοσυνη να ξερεις. Γιατι και εγω στο πρωτο τεστ εγκυμοσυνης ειχα πολυ αχνη γραμμη και τωρα ειμαι σ την 8η βδομαδα κυησης!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλή λευτεριά σε όλες μας.....

κι εγώ ειμαι στο δεύτερο ζουζουνι μου και γεννάω 22 μαρτίου με καισαρική επισκληρίδιο λόγω του ότι και ηπρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν καισαρική. Με το καλό τα νινάκια μάς να τα πάρουμε αγκαλίτσα!!!! :-D

 

 

«Πίστεψε πως μπορείς, και έχεις διανύσει ήδη τη μισή διαδρομή».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανουλες, ευχομαι καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σε ολεςΕιμαι στην 7η εβδομαδα κυησεως και περιμενω το τριτο μας μωρακι.Εχω αλλα 2 κοριτσια 15 μηνων και 4 χρονων.Ναυτιες, ζαλαδες εμετους, και εγω.

Πως το αντιμετωπιζετε?

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...