Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστερηση


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Κοριτσιαα ειμαι εγκυος! Εκανα την χωριακη 4400!!! Τα συναισθηματα ειναι αναμεικτα.. απο τη μια χαιρομαι που εχω ενα σπορακι μεσα μου απο την αλλη ομως ειμαι μονη μου σε ολο αυτο δεν το ξερει κανεις ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαα ειμαι εγκυος! Εκανα την χωριακη 4400!!! Τα συναισθηματα ειναι αναμεικτα.. απο τη μια χαιρομαι που εχω ενα σπορακι μεσα μου απο την αλλη ομως ειμαι μονη μου σε ολο αυτο δεν το ξερει κανεις ακομα..

Συγχαρητήρια κοριτσι μου!!!!!γιατι εισαι μονη σου?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαα ειμαι εγκυος! Εκανα την χωριακη 4400!!! Τα συναισθηματα ειναι αναμεικτα.. απο τη μια χαιρομαι που εχω ενα σπορακι μεσα μου απο την αλλη ομως ειμαι μονη μου σε ολο αυτο δεν το ξερει κανεις ακομα..

 

Συνχαρητηρια κοριτσι μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε. Παρε ενα γιατρο να κλεισεις ραντεβου κ ολα θα πανε κατευχην!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ!!!

Δεν του εχω μιλησει ακομα.. θα του το πω το βραδυ αν βρω τη δυναμη..

 

Να το πεις κ τωρα πρεπει να προσεχεις. Ξερεις τι πρεπει να προσεχεις? γιατρο βρηκες? Μην ανχωνεσε φανταζομαι για να εχεις σχεση τοσο καιρο κ να τον περιμενεις κ απτα μπαρκα αξιζει τον κοπο οποτε θα ειναι καλο παιδι

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια βδομαδα ακουμε χτυπους και γενικα αρχιζει να φαινεται τ εμβρυο?

 

Καρδια ακους την εβδομη εβδομαδα. Πρεπει να κλεισεις ραντεβου αμεσα με γιατρο να σου δωσει βιταμινες για εγκυμοσυνη κ να σου γραψει τις εξετασεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να προσεχω.; καλο παιδι ειναι ναι.. εχει και τη δουλεια του. Ειναι και μεγαλυτερος μου (27) μου εχει πει μια κοπελα για εναν γιατρο. Μαλλον σ αυτον θα παω. Απλως θελω πρωτα να το πω στο αγορι μου.να παμε μαζι. Μην ειμαι μονη μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι πρεπει να προσεχω.; καλο παιδι ειναι ναι.. εχει και τη δουλεια του. Ειναι και μεγαλυτερος μου (27) μου εχει πει μια κοπελα για εναν γιατρο. Μαλλον σ αυτον θα παω. Απλως θελω πρωτα να το πω στο αγορι μου.να παμε μαζι. Μην ειμαι μονη μου.

 

Ναι να το πεις σημερα. Λοιπον οχι βαρος οχι ποτο τα σαλατικα πλυμενα με ξυδι τα βουτας μεσα κ τα αφηνεις να μουλιασουν κ το κρεας καλοψημενο μην περνεις απεξω τιποτα που να εχει κρεας ή ωμα σαλατικα. Οχι καφε αναψυκτικα οχι κ γενικα προσεχεις δεν τρεχεις δεν κανεις βαριες δουλειες δεν κουραζεσε. Ολα οκ θα ειναι .να παρεις γιατρο συντομα μην το παραμελησεις αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Δεν τα ηξερα ολα αυτα.. τοσοι περιορισμοι πια.. να ρωτησω και κατι αλλο το φυλο ποτε θα φανει. Ειμαι τοσο ασχετη:roll:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Δεν τα ηξερα ολα αυτα.. τοσοι περιορισμοι πια.. να ρωτησω και κατι αλλο το φυλο ποτε θα φανει. Ειμαι τοσο ασχετη:roll:

 

 

Α κ οχι βαφη μαλλιων νυχιων. Ναι τα λαχανικα κ το κρεας ειναι επικυνδινα αν δεν ξερεις πως θα μαγειρεψεις αν κολλησεις κατι απο εκει ενω εισαι εγκυος παει το εχασες. Τα υπολοιπα προσεχεις γιατι εχουν ουσιες που μπορει να προκαλεσουν ανωμαλη αναπτηξη του εμβρυου κ καλο θα ειναι να τα αποφευγεις ειδικα ποτο κ τσιγαρο. Καφες ελαχιστος κ μονο αν στο επιτρεψει ο γιατρος. Το φυλο το βλεπεις στον πεμπτο μηνα εχεις μελον ακομα. Μπορει να σου πουν μια πιθανοτητα τον τριτο μηνα αλλα δεν πεφτουν μεσα πολυ συχνα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο. τωρα τελευταια ποναω στο αριστερο μου ποδι λιγο πιο πανω απ το γονατο στον μηρο.. σαν σουβλιες. Μπορει να συνδεεται μ την εγκυμοσυνη αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωω πω ουτε νυχιων? Σοβαρα τωρα?οποτε θελει Πολυ προσοχη σπο δω κ περα σ ολα..

 

Ναι γιατι ειναι χημικα κ τα εισπνεεις κ περνανε απο τους πορους. Βεβαια θα δεις καποιες κοπελες να τα κανουν αλλα εγω δεν θα το ρισκαρα. Ααα κ οχι ντεπον φαρμακα κτλ ουτε κρεμες αν δεν ρωτησεις τον γιατρο σου πρωτα. Κ το ντεπον ακομα απαγορευεται μονο αν ρωτησεις το γιατρο κ σου πει ποσο κ ποτε θα παρεις!

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα για το μικρο σπορακι.. να σαι καλα παντως που μ τ ειπες δεν τ ηξερα ολα αυτα. Και σκεφτομουν να βαψω τα νυχια μου..

 

Τιποτα να εισαι καλα! Να ξερεις ειδικα το πρωτο τριμηνο ειναι σημαντικο γιατι δημιουργουνται τα παντα νευρα εγκεφαλος κ γιαυτο κιολας δινουν κ βιταμηνες στην αρχη ειδικα για να βοηθησουν. Για το ποδι δεν νομιζω να συνδεετε μαλλον καποιο τραβηγμα εχεις παθει κ σε ποναει κανενα νευρο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ,του το ειπα ... στην αρχη νομιζε οτι του κανω πλακα και γελασε αφου καταλαβε οτι ειναι αληθεια ηταν λιγο σκεπτικος και υστερα ηρθε και μ αγκαλιασε και μου ειπε οτι θα ειναι διπλα μου σ ολο αυτο τ δρομο ολα θα γινουν οπως πρεπει.θα παντρευτουμε. Σημερα θα τ ανακοινωσουμε και στις οικογενειες μας. Και αυριο θα παω στον γιατρο μαζι του.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ,του το ειπα ... στην αρχη νομιζε οτι του κανω πλακα και γελασε αφου καταλαβε οτι ειναι αληθεια ηταν λιγο σκεπτικος και υστερα ηρθε και μ αγκαλιασε και μου ειπε οτι θα ειναι διπλα μου σ ολο αυτο τ δρομο ολα θα γινουν οπως πρεπει.θα παντρευτουμε. Σημερα θα τ ανακοινωσουμε και στις οικογενειες μας. Και αυριο θα παω στον γιατρο μαζι του.

 

Κοριτσι μου καθε ευτυχια στη νεα σου ζωη!! Καλο θα ηταν πριν το πειτε να ακουσετε καρδουλα πρωτα! Ολα καλα θα πανε!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ,του το ειπα ... στην αρχη νομιζε οτι του κανω πλακα και γελασε αφου καταλαβε οτι ειναι αληθεια ηταν λιγο σκεπτικος και υστερα ηρθε και μ αγκαλιασε και μου ειπε οτι θα ειναι διπλα μου σ ολο αυτο τ δρομο ολα θα γινουν οπως πρεπει.θα παντρευτουμε. Σημερα θα τ ανακοινωσουμε και στις οικογενειες μας. Και αυριο θα παω στον γιατρο μαζι του.

Τελεια!!!!!!!καθε ευτυχια σας ευχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...