Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Primolut και περίοδος


Recommended Posts

:-(:sad::-(αχ" ρε κορίτσια τίποτα τελικά δεν ήρθε η περίοδος μετά από δέκα μέρες και τώρα ξανά πάλη για δύο μέρες σήμερα είναι η δεύτερη μέρα τώρα πάλη περιμένω:confused::confused::confused:τι να περιμένω άραγε λέτε να έχει κλήση η τρυπούλα και να χρειάζεται κάποια επέμβαση αυτό μου το είπε ο άλλος γιατρός που έχω στην Αθήνα και είμαι λίγο αγχωμένη.πόσες:μέρες να περιμένω: μήπως ξέρετε:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:-(:sad::-(αχ" ρε κορίτσια τίποτα τελικά δεν ήρθε η περίοδος μετά από δέκα μέρες και τώρα ξανά πάλη για δύο μέρες σήμερα είναι η δεύτερη μέρα τώρα πάλη περιμένω:confused::confused::confused:τι να περιμένω άραγε λέτε να έχει κλήση η τρυπούλα και να χρειάζεται κάποια επέμβαση αυτό μου το είπε ο άλλος γιατρός που έχω στην Αθήνα και είμαι λίγο αγχωμένη.πόσες:μέρες να περιμένω: μήπως ξέρετε:

 

 

ποια τρυπούλα??? τι σου λένε κορίτσι μου??? Πριν κάνεις οποιαδήποτε επέμβαση κοιτα να πάρεις γνώμη δευτερη και τρίτη, μην σου βάλουν άδικα νυστερί....Βλακείες λένε μερικοι γιατροι και τρελένομαι...

 

Όπως σου είπα και εγώ χρειάστηκε να κάνω δευτερη φορά θεραπεία με primolut γιατι δεν μου ερχόταν η περίοδος...ένα μήνα πριν μείνω έγκυος..

 

Απέβαλε αυτο το άγχος!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα stellinula συγνώμη για την καθυστέρηση να σου απαντήσω άλλα έτρεχα με τον γιο μου μία μικρή αλλεργία και έτρεχα στους γιατρούς όλα καλά,ήθελα να σε ρωτήσω πόσες μέρες μετά την δεύτερη φορά είδες περίοδο και εάν είχες πονάκια γιατί δύο μέρες τώρα έχω πονάκια περιόδου άλλα τίποτα ακόμα,όσο για το άγχος καλά λες μου είναι λίγο δύσκολο, όσο για την τρυπούλα που σου είπα μου το είπε ο γιατρός μου στην Αθήνα είναι από το σημείο που β γένη η περίοδος το είχε πάθη και η αδερφή μου πριν από χρόνια μετά από απόξεση. σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα stellinula συγνώμη για την καθυστέρηση να σου απαντήσω άλλα έτρεχα με τον γιο μου μία μικρή αλλεργία και έτρεχα στους γιατρούς όλα καλά,ήθελα να σε ρωτήσω πόσες μέρες μετά την δεύτερη φορά είδες περίοδο και εάν είχες πονάκια γιατί δύο μέρες τώρα έχω πονάκια περιόδου άλλα τίποτα ακόμα,όσο για το άγχος καλά λες μου είναι λίγο δύσκολο, όσο για την τρυπούλα που σου είπα μου το είπε ο γιατρός μου στην Αθήνα είναι από το σημείο που β γένη η περίοδος το είχε πάθη και η αδερφή μου πριν από χρόνια μετά από απόξεση. σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρων.

 

 

Στον ίδιο γιατρο έχετε με την αδερφή σου??? Αν θές την γνώμη μου δεν κάνει κακό να ζητήσεις δευτερη γνώμη....

Εμείς είμαστε εδώ να λεμε εμπειρίες μας με σκοπο να βοηθήσουμε όσο μπορούμε...

Μην πάς με κλειστά μάτια να κάνεις επεμβασούλα!!!

Link to comment
Share on other sites

εδώ που είμαι στο νησί έχω άλλη γιατρό και δεν μου είπε τίποτα γιαυτό δεν μου είπες όμως γιαυτό που σε ρώτησα πόσες μέρες μετά είδες αίμα από την διακοπή του primolut.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 26/6 ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ.ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΤΟ PRIMOLUT ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΜΟΥ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ PRIMOLUT;ΝΑ ΠAΩ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

kalispera k apo mena..exw ena provlima...exe polukistikes wothikes k eperna 6 xronia antisiliptika..apofasisa na ta kopsw gia ligo k egine o kuklos mou anw katw,,exw sxedon 2 mines kathisterisi..ekana test egkumosinis k β xorikaki k dn eimai egkuos..mou eipe o gynaikologos mou na parw primolut gia dyo meres..thn epomeni mera pou eixa stamatisei ta xapia eixame ena atyxima k o kalos mou oloklirwse mesa..yparxei pithanotita egkumosinis??

sos koritsia mou perimenw apantisi sas!!!!euxaristw..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας.θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.δεν εχω σταθερο κυκλο.ειχα παει στο γυναικολογο και μου ειχε δωσει τα primolut nor για να ερθει η περιοδος.για πολυ καιρο ειχα σταματησει να τα παιρνω γτ ερχοταν η περιοδος,αλλα ξαφνικα σταματησε να ξανα ερχεται τακτικα και αποφασισα να ξεκινησω παλι.στις οδηγιες διαβασα οτι η αιμορραγια ξεκιναει 2 με 4 μερες αφου σταματησεις τα χαπια.και εδω στο σαιτ διαβασα 5.ποιο να ακολουθησω?υπαρχει περιπτωση να ργησει και παραπανω???δεν εχω καθολου πονο.αυτο εχει καμμια σημασια???θα ηθελα μια απαντηση,επειγοντως!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.δεν εχω σταθερο κυκλο.ειχα παει στο γυναικολογο και μου ειχε δωσει τα primolut nor για να ερθει η περιοδος.για πολυ καιρο ειχα σταματησει να τα παιρνω γτ ερχοταν η περιοδος,αλλα ξαφνικα σταματησε να ξανα ερχεται τακτικα και αποφασισα να ξεκινησω παλι.στις οδηγιες διαβασα οτι η αιμορραγια ξεκιναει 2 με 4 μερες αφου σταματησεις τα χαπια.και εδω στο σαιτ διαβασα 5.ποιο να ακολουθησω?υπαρχει περιπτωση να ργησει και παραπανω???δεν εχω καθολου πονο.αυτο εχει καμμια σημασια???θα ηθελα μια απαντηση,επειγοντως!!!!

 

dimitraki καλισπερα εγω εχω πολυκυστικες ωοθηκες κ φυσικα πολυ αστατη περιοδο.τα primolut δεν τα επερνα για να φτιαξει ο κυκλος μου απλα για να μου ερχεται περιοδος σε καθε καθυστερηση.στις 28 μερες περιμενα 5-7 μερες,εκανα τεστ κ αν εβγενε αρνητικο επερνα primolut.υπηρξε φορα που μου ηρθε κ την επομενη μερα που τα σταματησα.αλλα ως συνηθως μπορει κ απο 3 μερες αλλα μπορει και 5.αν δεις οτι στις 5 μερες δεν σου ερχεται ρωτα το γιατρο σου.ελπιζω να βοηθησα.......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γειά σας κορίτσια! είμαι καινούργια στη παρέα!!!

παρακολουθώ καιρό τις συνομιλίες σας και πραγματικά με έχουν βοηθήσει πολύ!

Εγώ είμαι μάλλον πριν την εμμηνόπαυση και ο κύκλος μου έχει γίνει χάλια....

Μετά από τρεις λευκούς μήνες, ο γιατρός μου έδωσε primolut και μόλις τα τελείωσα, σε 5 ημέρες αδιαθέτησα!

Μου εξήγησε ότι βοήθησε να ξεκολλήσει το ενδομήτριο και μία κύστη που είχε δημιουργηθεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
  • 4 months later...

αν παιρνεις primolut και μεινεις εγκυος μετα τη διακοπή ερχεται αιμα υποχρεωτικα ή όχι? αυτο δεν το εχω καταλαβει. οποιος ξερει ας απαντησει για 6 μηνες θα τα παιρνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλημέρα σας, εχω παρει τα primolut και ενω ξεκινησε η περιοδος με καφε υγρα εχει συνεχιστει και στην τριτη μερα και εχω αγχωθεί παρα πολυ, σας εχει συμβει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα σας, εχω παρει τα primolut και ενω ξεκινησε η περιοδος με καφε υγρα εχει συνεχιστει και στην τριτη μερα και εχω αγχωθεί παρα πολυ, σας εχει συμβει?

 

Γεια σου κοπελα μου και εγω το ιδιο επαθα, για 3 μερες ειχα καφε υγρα, καθολου αιμα. Τοσο κρατησε. Εχει περασει ενας μηνας και περιμενω την επομενη περιοδο μου κ ειμαι στην 7η μερα καθυστερησησ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...