Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

primolut


arlet

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εγω εχω σταθερο κυκλο 26 ημερων αλλα αυτη τη φορα που ειχαμε ελεύθερη επαφη μου ηρθε σταγονες ροζ και καφε και επειτα αιμα και τα πηρα για 10 μερες. Και αντι για περιοδο καφε υγρα για δυο μερες. Επηρεάζουν στην περιοδο?

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια εγώ δεν έχω δει κάτι διαφορετικό. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι όσες φορές τα έχω πάρει είχα πιο δυνατούς πόνους την πρώτη μέρα της περιόδου. Με μπέρδεψες λίγο σχετικά με το πότε τα πήρες...Εγώ συνήθως όταν ο κύκλος μου ξεπερνούσε τισ 40-45 μέρες τα έπαιρνα για 5 μέρες και μετά από άλλες 5 αδιαθετούσα.

1UEbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω πάρει στο παρελθόν για ανωμαλία κύκλου... με εντολή του γιατρού μου εννοείται...κ εγω δεν κατάλαβα τον λόγο για τον οποίο τα πηρες...τεσπα,τουλάχιστον ελπίζω οτι στα χορήγησε ο γιατρός σου...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι δε το διευκρινησα σωστα. Ειχα κυλιδες αιματος στην 16 μερα του κυκλου μου και μου ειπε τηλεφωνικα να τα παρω,ειπε για ενδομήτριο. Τα πηρα 10 μερες και τωρα που και καλα ειχα περιοδο ειχα μονο καφε υγρα. Για αυτο ρωτησα μηπως επηρεαζουν. Ελπιζω να εδωσα νοημα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δε το διευκρινησα σωστα. Ειχα κυλιδες αιματος στην 16 μερα του κυκλου μου και μου ειπε τηλεφωνικα να τα παρω,ειπε για ενδομήτριο. Τα πηρα 10 μερες και τωρα που και καλα ειχα περιοδο ειχα μονο καφε υγρα. Για αυτο ρωτησα μηπως επηρεαζουν. Ελπιζω να εδωσα νοημα!

 

Γιατρός βέβαια δεν ειμαι αλλά, με σταθερό κύκλο κ ελεύθερη επαφή κάλλιστα μπορει να εισαι κ εγκυος...( αν αποκλειστεί πχ ανωμαλία λόγω κύστης κλπ)...απορώ δε με την ευκολία κάποιων γιατρών να κάνουν διάγνωση απο το τηλ κ να δίνουν κ χάπια...αποκλείεται δλδ το αίμα που είδες να ήταν αίμα εμφύτευσης; τεσπα, εγώ στη θέση σου καλού κακού θα εκανα κ μια χοριακή...εχεις παρατηρήσει κάτι άλλο; αν δεν αδιαθετησεις κλείσε ένα ρβ με το γιατρό σου για υπέρηχο... αν θες ενημέρωσε μας για την εξέλιξη...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι δε το διευκρινησα σωστα. Ειχα κυλιδες αιματος στην 16 μερα του κυκλου μου και μου ειπε τηλεφωνικα να τα παρω,ειπε για ενδομήτριο. Τα πηρα 10 μερες και τωρα που και καλα ειχα περιοδο ειχα μονο καφε υγρα. Για αυτο ρωτησα μηπως επηρεαζουν. Ελπιζω να εδωσα νοημα!

 

Κοριτσι μου πρεπει να σε εξετασει κ απο κοντα τα καφε δεν ειναι περιοδος κ επισης να σου δωσει κ να κανεις καποιες εξετασεις συνηθως δινουν προγεστερονη κ προλακτινη να κανεις. Χωρις ομως υπερηχο κ εξετασεις μη δεχεσε να περνεις φαρμακα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κλεισει ηδη ραντεβου με αλλο γιατρο αυριο το πρωι θα έχω νεα. Το μονο που παρατηρησα απο την ημερα ππυ τα σταματησα πονους στην κοιλια και τη μεση μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω κλεισει ηδη ραντεβου με αλλο γιατρο αυριο το πρωι θα έχω νεα. Το μονο που παρατηρησα απο την ημερα ππυ τα σταματησα πονους στην κοιλια και τη μεση μου

 

Εγκυος το εχεις αποκλεισει? Για να μην ανησυχεις συνηθως αιμα στα μεσα του κυκλου ειναι ορμονικη διαταραχη ομως ο γιατρος πρεπει πρωτα να αποκλισει εγκυμοσυνη κυστη πολυποδες κτλ. Καλα εκανες κ πηγες αλλου. Ενημερωσε μας αυριο καλα αποτελεσματα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Πηγα στη γυναικολογο μου ειπε οτι χαθηκε ενας κυκλος και ολα ειναι φυσιολογικα με τις τελευταίες εξετάσεις που ειχα κανει. Οχι ξανα φαρμακο χωρις εξετασεις λοιπον.Επισης το αυγουλακι μου θα ειναι ετοιμο για την τριτη! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Πηγα στη γυναικολογο μου ειπε οτι χαθηκε ενας κυκλος και ολα ειναι φυσιολογικα με τις τελευταίες εξετάσεις που ειχα κανει. Οχι ξανα φαρμακο χωρις εξετασεις λοιπον.Επισης το αυγουλακι μου θα ειναι ετοιμο για την τριτη! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρων!

 

Παλι καλα...καλη τύχη με το αυγουλακι ;)

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...