Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΩΡΙΜΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΙΔΕΣ - ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


γεια σου. δεν εχω προσωπική εμπειρία. εχω ακούσει ομως περίπτωση παρόμοια που τα κατάφεραν, ενω ξερω και εναν γνωστο που τωρα θα δοκιμάσει. ευχομαι όλα να πάνε κατ'ευχην

Link to comment
Share on other sites

LOIS, ότι γινεται, ναι γινεται. Δεν ξερω όμως αν έχει πιθανοτητες επιτυχιας ειδικά αν η γυναικα ειναι πανω από 35. Το σιγουρο ειναι ότι ίσως χρειαστει πιο πολλές προσπάθειες.

 

Η γνωμη μου: αν σε παιρνει ηλικιακα, οικονομικά, σωματικα και ψυχικά κανε καποιες προσπαθειες με αυτόν τον τρόπο. Αν δεις ότι δεν έχει αποτελεσμα, ίσως πρεπει να συζητήσετε με τον άντρα σου για δοτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Γεια σας κορίτσια και από εμένα και εμείς λόγω προβλήματος του σπέρματος μάλλον θα προσπαθήσουμε με σπερματιδες. και εγώ δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο θετικό αποτέλεσμα αλλά ο γιατρός που μας παρακολουθεί είναι αισιόδοξος.

Αυτήν την εξέταση για τίς σπερματιδες την έχουμε κάνει μόνο στο δικό του ιατρείο. Και θέλω να πάμε για κάπου αλλού να το επιβεβαιώσουμε ότι όντως υπάρχουν. Σπερματοζωάρια δυστυχώς δεν έχουμε ,έχουμε τη λεγόμενη αζωοσπερμία. Τελικά η πρώτη μας προσπάθεια θα είναι με σπερματιδες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
On 18/9/2018 at 1:04 ΜΜ, Kim30 είπε:

Καλησπερα σας Κορίτσια!!

Εχετε καποια εμπειρία με αυτο το θεμα;

ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ  εχω εμπειρία αν κ σε βιοψια δεν βρηκαμε σπερμα...1 χρονο μετα τη βιοψια εδωσε ο αντρας μου κ απο μηδεν σπερμα βγαλαμε 75000 εβγαλα 6 ωαρια φτιαξαμε 4 εμβρυα 2 εμβρυομεταφορες η μια εδωσε εγκυμοσύνη παλλινδρομη δυστηχως...Ειναι όλα τυχερα..να πινετε βιταμινες να τρωτε σωστα κ πιστη

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
On 2/12/2016 at 2:56 ΜΜ, kristinak είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα και εμείς λόγω προβλήματος του σπέρματος μάλλον θα προσπαθήσουμε με σπερματιδες. και εγώ δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο θετικό αποτέλεσμα αλλά ο γιατρός που μας παρακολουθεί είναι αισιόδοξος.

Αυτήν την εξέταση για τίς σπερματιδες την έχουμε κάνει μόνο στο δικό του ιατρείο. Και θέλω να πάμε για κάπου αλλού να το επιβεβαιώσουμε ότι όντως υπάρχουν. Σπερματοζωάρια δυστυχώς δεν έχουμε ,έχουμε τη λεγόμενη αζωοσπερμία. Τελικά η πρώτη μας προσπάθεια θα είναι με σπερματιδες.

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...