Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ερωτηση προς αγλαια για επικυνδινοτητα θηλασμου λογω εργασιας


efi25

Recommended Posts


Διαφημίσεις


στολη για διαλυσεις οκ αλλα οταν δε διαλυεις δε μπορεις να κυκλοφορεις με τη στολη στους ασθενεις!αυτες ειναι μονο για το χωρο των διαλυσεων.τα αγγλικα μου δεν ειναι καλα για να χρησιμοποιησω ορολογιες.μπορειτε να με βοηθησετε να συνταξουμε ενα γραμμα και να το στειλουμε αμεσα?μαλλον απο οτι εμεθα το πιθανοτερο ειναι να γυρισω στις 16 του μηνα και εχω φρικαρει:confused::confused:

 

Αν θέλεις γράψε μου το κείμενο στα ελληνικά έστω και στο περίπου τι θέλεις να ρωτήσεις και θα το μεταφράσω.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τα νεα δεν ειναι καλα θα γυρισω τελικα 16 του μηνα κι επισης μιλησα με τη συμβουλο θηλασμου και υπαρχει ακομα συγχηση.πρεπει να τηρουντε καποια πραγματα που ελαχιστοποιουν τις πιθανοτητες που ειναι σχεδον αδυνατον να τηρηθουν.που εστειλε καποια αρθρα που απαγορευουν ουσιαστικα τις θηλαζουσες να εργαζονται σε τετοια ποστα.τωρα τι κανω που πρεπει να γυρισω?ο αποθηλασμος ειναι μονοδρομος!δε γινεται να μεταφερθω σε αλλο τμημα γιατι απλα πληρωνομαι για αυτη τη δουλεια και μονο!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να επικοινωνήσεις με την Αγλαΐα Παπαδήμα; Δέχεται πμ;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

As you know, these drugs are very toxic and need to be taken seriously. This woman should use all available personal protective equipment and not take any shortcuts when working with these substances. She should probably wear a disposable gown or apron while preparing the drugs. The biological barrier between the blood and the breastmilk will reduce the amount of drug that ends up getting to the baby. The gown and the biological barrier should be enough to ensure the baby's safety. There are also the following things to consider:1. If the mother experiences a workplace accident (like a spill) that exposes her directly to one of these drugs, she should not breastfeed.2. If the mother develops ANY symptoms of exposure to these drugs, like rashes, diarrhea, etc, she should not breastfeed until the symptoms have resolved completely.*3. She should not expose the baby directly to chemical residues that may be on her clothing or skin. This will mean changing clothes and possibly bathing before handling the baby.

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου στειλανε απο το εξωτερικο βοηθησε η συμβουλος θηλασμου.ευχαριστω πολυ κορίτσια. Θελει προσπαθεια ελπιζω να μην ειναι πολυ επικυνδινο θα δω πως θα παει.

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

    Nobody has received reputation this week.

×
×
  • Δημιουργία νέου...