Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

38+3 εβδομ κ εγω στην μενθ


Recommended Posts

καλησπερα ειμαι κ εγω μαμα που ειχε το παιδακι της στην μενθ!!γεννησα με καισαρικη γτ το μπεμπε μου ειχε στενωση πνευμονικης βαλβιδας κ μου τον πειρανε 38εβδωμαδων 10 μερες στην μοναδα ,περασα πολλα ενα χειρουργειο στην 2 μερα ζωουλας του για κατι που κανενας δεν το περιμενε περα απο την καρδουλα του κ ειμασταν στην αναμονη για το μπαλανακη ......απλα ο ΜΑΧΗΤΗΣ μου το παλικαρη μου η ζωη μου ειμαστε 6 μηνων κ ακομα το παλευουμε δνε καναμε επεμβαση ομως μας ειχαν πει αλλα ειμαστε σταθερη.........ευχομαι ολα τα παιδακια μας να εινα γερα κ δυνατα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπραβο στον μαχητη σου μπραβο κ σε σενα 10 μερες ειμαστε στην μεν κ νιωθω καθε μερα να πεθαινω καθε βραδι παρακαλω την παναγια να μην κολλησουμε αλο μικροβιο σημερα πηγα να την δω κ της εχουν ξυρισει ολα τα μαλλακια κ το κεφαλακι της κατακοκκινο απο τις τρυπισιες χερια ποδια κατα μελανα

κανενα μωρακι δεν πρεπει να τα τραβαει αυτα εχω να την αγκαλιασω 10 μερες κ κοντευω να τρελαθω

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

αχ το κοριτσακι μου ευχομαι οτι κλαυτερο στο μωρακη σου σε νιοθω κ μουδιασα μολλις μου το εγραψες κ το διαβασα το ιδιο κ εγω καθε μερα κλαμα κ ειδηκα οταν εφυγε απο το νοσοκομειο εκει εκλαιγα με λυγμους κ γυρισα σπιτι με αδεια χερια......η παναγια μαζη σας!σε ποιο νοσοκομ ειστε!εγω ειμουν στο ελενα κ ηταν πολυ καλα τα προσεχαν πολυ τα μωρα κ ετρεχαν απο πανω τους ,εμενα μετα το χειρουργειο δνε ξυπναγε κ δνε επερνε οξυγονο κ χτυπουσαν συνεχεια τα μηχανιματα της καρδιας κ ετρεξαν πολη απο πανω του αυτο μου εμεινε παρα πολυ μεσα στο μυαλο μου εγιναν μπροστα στα ματια μου να προσπαθουν να τον σταθεροποιησουν αχ τ παιδακι μου περασε πολλα κ εχει δρομο ακομα μπρωστα του αχ καλη μου μακαρη συντομα να την παρεις αγκαλια την ζουζουνα σου

Link to comment
Share on other sites

τελος καλο ολα καλα για εσας!

το ιδιο ευχομαι κ για εμας σημερα ειμαστε ακομα καλιτερα ο γιατρος λεει ο σταφυλοκοκκος δεν ειναι σοβαρο μικροβιο αλλα μας παιδευει για να φυγει σιγουρα μεχρι την αλλη κυριακη θα μας εχουν μεσα το θεμα ειναι μηπως απο μεσα της αλλης εβδομδας μας κατεβασουν στην παιδιατρικη να τελειωσει την αντιβιωση της εκει να την παρω αγκαλια δεν αντεχω αλο μου λειπει πολυ

εγω γεννησα στο ριο πατρα κ δυστηχως πολλα μικροβια εκει ειναι μια κοπελα διπλα μας που μπηκε για να παρει το μωρο βαρος λογο προωροτητας κ ειναι μεσα 2 μηνες κ απο μικροβιο σε μικροβιο τους παει χθες ειδα του εβαζαν αιμα κ σημερα το ειχαν διασωληνομενο κ τρεμω μηπως κολλησει κατι κ το δικο μου

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στον μαχητη σου μπραβο κ σε σενα 10 μερες ειμαστε στην μεν κ νιωθω καθε μερα να πεθαινω καθε βραδι παρακαλω την παναγια να μην κολλησουμε αλο μικροβιο σημερα πηγα να την δω κ της εχουν ξυρισει ολα τα μαλλακια κ το κεφαλακι της κατακοκκινο απο τις τρυπισιες χερια ποδια κατα μελανα

κανενα μωρακι δεν πρεπει να τα τραβαει αυτα εχω να την αγκαλιασω 10 μερες κ κοντευω να τρελαθω

 

 

Λυπαμαι πολυ :( !Ξερω πως ειναι να φευγεις απο το μαιευτηριο χωρις παιδι,ξερω πως ειναι να το βλεπεις αβοηθητο στην θερμοκοιτιδα για μολις μιση ωρα το μεσημερι και μιση ωρα το απογευμα....

 

Ευχομαι να βγειτε το συντομοτερο δυνατον και να το πνιξεις στις αγκαλιστες!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κουράγιο.Μη στενοχωριέστε,θα βγουν τα μωράκια σας και θα τα ξεχάσετε όλα τα άσχημα.Και εγω γέννησα την κορούλα μου κ ειχε λοίμωξη και μου την κρατησαν 10 μερες στην μενθ.Πρηστηκαν τα ματια μου απο το κλάμα ,θυμαμαι κοιτάχτηκα στον καθρεφτη κ ειχα γινει σαν βατραχος ,ειπα δεν θα ξεπρηστουν ποτε.Μετα την 3η μερα εμενα μου επέτρεπαν να τη θηλαζω και πηγαινα 3-4 φορες τη μερα να τη θηλαζω.Δοξα το Θεό όλα πηγαν καλά ,τελικά δεν είχε ένα μικρόβιο που φοβόταν οι γιατροι κα βγηκαμε μετα από 10 μερες.Αλλα θυμαμαι τουσ γιατρουσ λιγομίλητους και χωρις να σε ενθαρρύνουν ιδιαίτερα .Μην αγχωνεστε όμως ακομα κ αν οι γιατροι δεν λένε πολλά ειναι για να καλυφθουν αυτοι για παν ενδεχόμενο.Ολα καλά θα πανε και θα τα παρετε σπιτι τα ζουζουνια σας.Περαστικά τους και να έχετε θετική ενέργεια.Θυμάμαι μια μαια όταν με ειδε να κλαιω μου λεει.((Τα βρεφη τις πρωτες μερες νιωθουν τη μανα σαν να μην εχει κοπει ο ομφαλιοσ λωρος)Αν εσυ μου λεει κλαις εδω τοτε τοι μωρο σου θα κλαιει κ θα οδυρεται πανω,Οπότε μετα από αυτο προσπάθησα να εχω θετική ενεργεια.Δεν ξερω αν εχει βάση αυτο που μου είπε αλλα έστω κ ενστικτωδως δεν ήθελα να εχει το μωρό μου αρνητικη ενέργεια.Το ίδιο να κανετε κ εσεισ για τα μωράκια σας.

Link to comment
Share on other sites

τελος καλο ολα καλα για εσας!

το ιδιο ευχομαι κ για εμας σημερα ειμαστε ακομα καλιτερα ο γιατρος λεει ο σταφυλοκοκκος δεν ειναι σοβαρο μικροβιο αλλα μας παιδευει για να φυγει σιγουρα μεχρι την αλλη κυριακη θα μας εχουν μεσα το θεμα ειναι μηπως απο μεσα της αλλης εβδομδας μας κατεβασουν στην παιδιατρικη να τελειωσει την αντιβιωση της εκει να την παρω αγκαλια δεν αντεχω αλο μου λειπει πολυ

εγω γεννησα στο ριο πατρα κ δυστηχως πολλα μικροβια εκει ειναι μια κοπελα διπλα μας που μπηκε για να παρει το μωρο βαρος λογο προωροτητας κ ειναι μεσα 2 μηνες κ απο μικροβιο σε μικροβιο τους παει χθες ειδα του εβαζαν αιμα κ σημερα το ειχαν διασωληνομενο κ τρεμω μηπως κολλησει κατι κ το δικο μου

καλη μου ευχομαι συντομα να την παρει αγκαλια την ζουζουνα σου εμεις ειμαστε 6'5 μηνων τωρα αλλα εχουμε ακομα θεμα με την καρδουλα κ ειμαστε συνεχεια στους γιατρους ,δεν ειχαμε τελος δηλ κ στης 8 νοεμβριου εχουμε κ ενα χειρουργειο ειναι βεβαια ρουτινας αλλα δνε παυει να ειναι χειρουργειο κ στην αναμονη για την καρδουλα ποτε θα κανουμε επεμβαση ειμαι μερικες φορες χαμενη τον βλεπω κ λεω γτ ψυχουλα μου ποιο πειραξες να περνας τοσα ,τον αγαπαω τοσο πολυ που σκοτονω γι αυτο,πρεπει να εισαι δυνατη να μου λες νεα σου κ μν φοβασε η παναγια θα ειναι διπλα σας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
καλη μου ευχομαι συντομα να την παρει αγκαλια την ζουζουνα σου εμεις ειμαστε 6'5 μηνων τωρα αλλα εχουμε ακομα θεμα με την καρδουλα κ ειμαστε συνεχεια στους γιατρους ,δεν ειχαμε τελος δηλ κ στης 8 νοεμβριου εχουμε κ ενα χειρουργειο ειναι βεβαια ρουτινας αλλα δνε παυει να ειναι χειρουργειο κ στην αναμονη για την καρδουλα ποτε θα κανουμε επεμβαση ειμαι μερικες φορες χαμενη τον βλεπω κ λεω γτ ψυχουλα μου ποιο πειραξες να περνας τοσα ,τον αγαπαω τοσο πολυ που σκοτονω γι αυτο,πρεπει να εισαι δυνατη να μου λες νεα σου κ μν φοβασε η παναγια θα ειναι διπλα σας

Κοριτσακι μου,ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου να γινει γρηγορα καλα το παλικαρι σου και να γινει η καρδουλατου υγιεστατη.

Γεννησα κι εγω προωρακι 32 εβ με προβλημα στην καρδουλα του.μειναμε στην μεν 2 ολοκληρους μηνες,περασαμε πολλα σκαμπανευασματα( και ξερω πως ενιωσες οταν χτυπουσαν τα μηχανηματα της καρδιας του μικρουλη.....γιατι το εχω ζησει...)αλλα ηρθε η ευτυχισμενη εκεινη μερα που τον πηρα στην αγκαλια μου και επιτελους φυγαμε απο κει μεσα λαμποντας απο ευτυχια!!!!!!

Εμεις καναμε ενα χειρουργειο (βοηθητικο) οταν ηταν 11 μηνων και εχουμε ακομα ενα να κανουμε.Ο Θεος ειναι Μεγαλος!!!!!ολα θα πανε καλα για ολα τα παιδακια.Ξερεις....περασαν 3 χρονια απο τοτε που ημασταν στην μεν.....δεν ξεχασα ποτε τι περασε το αγορακι μου.....λεω ομως ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ...που ειναι γερος και δεν κολλησε κανενα μικροβιο εκει μεσα.

Ευχομαι σε ολα τα παιδακια υγεια.....και να πανε ολα το γρηγοροτερο στο σπιτακι τους...στην αγκαλιτσα των γονιων τους!!!

Μανουλες υπομονη.......συντομα ολα αυτα θα ειναι ενα κακο ονειρο!!!!

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου,ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου να γινει γρηγορα καλα το παλικαρι σου και να γινει η καρδουλατου υγιεστατη.

Γεννησα κι εγω προωρακι 32 εβ με προβλημα στην καρδουλα του.μειναμε στην μεν 2 ολοκληρους μηνες,περασαμε πολλα σκαμπανευασματα( και ξερω πως ενιωσες οταν χτυπουσαν τα μηχανηματα της καρδιας του μικρουλη.....γιατι το εχω ζησει...)αλλα ηρθε η ευτυχισμενη εκεινη μερα που τον πηρα στην αγκαλια μου και επιτελους φυγαμε απο κει μεσα λαμποντας απο ευτυχια!!!!!!

Εμεις καναμε ενα χειρουργειο (βοηθητικο) οταν ηταν 11 μηνων και εχουμε ακομα ενα να κανουμε.Ο Θεος ειναι Μεγαλος!!!!!ολα θα πανε καλα για ολα τα παιδακια.Ξερεις....περασαν 3 χρονια απο τοτε που ημασταν στην μεν.....δεν ξεχασα ποτε τι περασε το αγορακι μου.....λεω ομως ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ...που ειναι γερος και δεν κολλησε κανενα μικροβιο εκει μεσα.

Ευχομαι σε ολα τα παιδακια υγεια.....και να πανε ολα το γρηγοροτερο στο σπιτακι τους...στην αγκαλιτσα των γονιων τους!!!

Μανουλες υπομονη.......συντομα ολα αυτα θα ειναι ενα κακο ονειρο!!!!

ευχαριστω δωρακη μου γλυκο ευχομαι κ σενα το παιδακι σου να γινει κ να πανε ολα καλα ε το αλλο χειρουργειο τι ειχε το παιδακι σου ακριβως!!!!!αχ με καταλαβενεις περασα πολυ στεναχωρια να φανταστεις οποτε μυριζω το ντισηπτικο που βαζαμε στα χερια μας για να μπουμε μεσα στην μοναδα μου ερχονται ασχημες εικονες στο μυαλο στεναχωριεμαι ετοιμη να κλαψω......αχ παναγια μου ολα καλα να πας πανε ...ευχαριστω για της ευχες σου κ σε σενα τα καλυτεραα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...