Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συσκευασίες


Συσκευασίες  

822

  1. 1. Συσκευασίες



Recommended Posts

Ήθελα να ρωτήσω αν κρατάτε τις συσκευασίες των παιχνιδιών και των επίπλων των μωρών σας.

Εμάς επειδή σχεδόν όλα είναι Χ2 μου φαίνεται αδύνατο... αλλά σκέφτομαι πως όταν δεν θα μας χρειάζονται πια και θα θελήσω να τα δώσω σε κάποια άλλη οικογένεια, ίσως να μην είναι ωραίο να τα δώσω χωρίς τη συσκευασία.

Μιλάω κυρίως για τα μεγάλα αντικείμενα, κρεβάτια, πάρκο, ρηλάξ, γυμναστήρια, και κανα δυο άλλα.

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πλακα με κανεις που λεμε και εδω πανω??Αμα τα κρατουσαμε και αυτα στο σπιτι θα κυκλοφορουσαν τα κουτια και οι τεραστιες jumbo σακουλες και εμεις θα καθομασταν στο δρομο να τα βλεπουμε!!!Δεν μας χωραει ο τοπος!!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πλακα με κανεις που λεμε και εδω πανω??Αμα τα κρατουσαμε και αυτα στο σπιτι θα κυκλοφορουσαν τα κουτια και οι τεραστιες jumbo σακουλες και εμεις θα καθομασταν στο δρομο να τα βλεπουμε!!!Δεν μας χωραει ο τοπος!!! :lol::lol:

 

 

 

 

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πλακα με κανεις που λεμε και εδω πανω??Αμα τα κρατουσαμε και αυτα στο σπιτι θα κυκλοφορουσαν τα κουτια και οι τεραστιες jumbo σακουλες και εμεις θα καθομασταν στο δρομο να τα βλεπουμε!!!Δεν μας χωραει ο τοπος!!! :lol::lol:

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!!!!

Αν θες να τα δωσεις μετα σε καποιον αλλον πιστευω αυτος θ απρεπει να εκτινησει την κινηση σου κ οχι να παρεξηγηθει επειδη δεν θα εχουν κουτι! Μα ουτος η αλλος θα ξερει οτι τα εχεις ηδη χρησιμοποιησει κ ειναι αδυνατον να κρατησεις τοσα κουτια.

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές κρατάω συσκευασίες από αντικείμενα μεχρι να σιγουρευτώ ότι δουλεύουν σωστά (πχ ηλεκτρονικές/ηλεκτρικές συσκευές και τέτοια), γιατί αν χρειαστεί να επιστραφούν πρέπει να έχεις και τη συσκευασία. Μετά πάνε για ανακύκλωση. :)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε γενικές γραμμές κρατάω συσκευασίες από αντικείμενα μεχρι να σιγουρευτώ ότι δουλεύουν σωστά (πχ ηλεκτρονικές/ηλεκτρικές συσκευές και τέτοια), γιατί αν χρειαστεί να επιστραφούν πρέπει να έχεις και τη συσκευασία. Μετά πάνε για ανακύκλωση. :)

 

Θα συμφωνησω !!!

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές κρατάω συσκευασίες από αντικείμενα μεχρι να σιγουρευτώ ότι δουλεύουν σωστά (πχ ηλεκτρονικές/ηλεκτρικές συσκευές και τέτοια), γιατί αν χρειαστεί να επιστραφούν πρέπει να έχεις και τη συσκευασία. Μετά πάνε για ανακύκλωση. :)

 

Ακριβώς τα ίδια κι εμείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε γενικές γραμμές κρατάω συσκευασίες από αντικείμενα μεχρι να σιγουρευτώ ότι δουλεύουν σωστά (πχ ηλεκτρονικές/ηλεκτρικές συσκευές και τέτοια), γιατί αν χρειαστεί να επιστραφούν πρέπει να έχεις και τη συσκευασία. Μετά πάνε για ανακύκλωση. :)

 

Ακριβώς τα ίδια κι εμείς.

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ μ'αυτό! Επιπλέον κρατάμε μερικές από αντικείμενα τα οποία στοιβάζονται καλύτερα μέσα στη συσκευασία τους (π.χ. ριλάξ)

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές κρατάω συσκευασίες από αντικείμενα μεχρι να σιγουρευτώ ότι δουλεύουν σωστά (πχ ηλεκτρονικές/ηλεκτρικές συσκευές και τέτοια), γιατί αν χρειαστεί να επιστραφούν πρέπει να έχεις και τη συσκευασία. Μετά πάνε για ανακύκλωση. :)

 

Ακριβώς τα ίδια κι εμείς.

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ μ'αυτό! Επιπλέον κρατάμε μερικές από αντικείμενα τα οποία στοιβάζονται καλύτερα μέσα στη συσκευασία τους (π.χ. ριλάξ)

 

To ίδιο κάνουμε κι εμείς. Δυστυχώς δεν υπάρχει χώρος για να κρατάμε πράγματα που δε θα χρειαστούμε άμεσα ή και καθόλου.

*

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές κρατάω συσκευασίες από αντικείμενα μεχρι να σιγουρευτώ ότι δουλεύουν σωστά (πχ ηλεκτρονικές/ηλεκτρικές συσκευές και τέτοια), γιατί αν χρειαστεί να επιστραφούν πρέπει να έχεις και τη συσκευασία. Μετά πάνε για ανακύκλωση. :)

Συμφωνώ!

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

και γω τις περισσοτερες συσκευασιες τις πεταω απο κουνια καροτσι και τετοια.αλλα κραταω τα ναυλον απο κουβερτες παπλωματα και τετοια πραγματα που θελουν φυλαξη το καλοκαιρι για να μην σκονιζονται,τα κουτια τα πεταω πιανουν πολυ χωρο και εχουμε μικρο σπιτι δεν εχουμε την πολυτελεια του χωρου για να τα κρατησω για μελλοντικη χρηση η αποθηκευση.

Link to comment
Share on other sites

Η μοναδική συσκευασία που έχω κρατήσει είναι από ένα παιχνίδι (γυμναστήριο μωρού).

Δεν υπάρχει λόγος να κρατάω τόση σαβούρα, μην τυχόν και τα δώσω κάπου αλλού μετά. Άσε που πολλά είναι δύσκολο να τα ξαναχωρέσεις στο κουτί τους άπαξ και τα ανοίξεις... Αν χρειαστεί θα τα δώσω χωρίς τη συσκευασία ή στην τελική μπορείς να αγοράσεις αργότερα κάποια χάρτινη κούτα και να βάλεις μέσα ό,τι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...
Σε γενικές γραμμές κρατάω συσκευασίες από αντικείμενα μεχρι να σιγουρευτώ ότι δουλεύουν σωστά (πχ ηλεκτρονικές/ηλεκτρικές συσκευές και τέτοια), γιατί αν χρειαστεί να επιστραφούν πρέπει να έχεις και τη συσκευασία. Μετά πάνε για ανακύκλωση. :)

 

Tο αυτό!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω τις κραταω! Πραγματικα δεν εχω χωρο για να τις κρατησω, σε ενα σπιτι 62 τετραγωνικα, τι να πρωτοβαλεις? :roll:

Παρολαυτα εχω χαρισει αρκετα απο αυτα χωρις τη συσκευασια τους. Δεν νομιζω πως πειραξε κανεναν! ;)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Σε γενικές γραμμές κρατάω συσκευασίες από αντικείμενα μεχρι να σιγουρευτώ ότι δουλεύουν σωστά (πχ ηλεκτρονικές/ηλεκτρικές συσκευές και τέτοια), γιατί αν χρειαστεί να επιστραφούν πρέπει να έχεις και τη συσκευασία. Μετά πάνε για ανακύκλωση. :)

ακριβως αυτο!:wink:

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

κραταω συσκευασιες τις οποιες ξερω οτι καποια στιγμη θα ξανα βαλω στο κουτι τους πχ απο αποστειρωτη, ειναι σχετικα μικρο, ζυγαριας την εχω ακομα στο κουτι οσο την χρησιμοποιουσα το κουτι το ειχα στην ντουλαπα κ τωρα πια ειναι συσκευασμενηστο κουτακι σαν καιουργια απο κρεβατακι με τιποτα που ο χορος αλλα συσκευασιες οπως καρεκλακια φαγητου τ κραταω κ μεχρι να ξαναμπει μεσα στο κουτι το καρεκλακι βαζω καλοκαιρινα κ χειμωνιατικα ρουχα στην ντουλαπα μου.. επισεις δεν πεταω ποτε συσκευασιες απο χριστουγεννιατικο δεντρο για να μην χαλανε τα κλαδια κ.τλ κ απο χριστουγεννιατικα παιχνιδια...

Link to comment
Share on other sites

Οι μόνες που κρατάω είναι από κουτιά παπουτσιών μου (άσχετο με μωρουδιακα!)

για να αποθηκευω της άλλης σεζόν. Από αλλα πράματα όχι λόγω χώρου όπως αναφέρθηκε, πάνε ανακύκλωση!

Πάντως συμφωνώ αν τα δώσεις αργότερα σε κάποιον θα πρέπει να εκτιμηθεί η κίνηση σου κ όχι το αν έχουν το κουτί τους

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Πλακα με κανεις που λεμε και εδω πανω??Αμα τα κρατουσαμε και αυτα στο σπιτι θα κυκλοφορουσαν τα κουτια και οι τεραστιες jumbo σακουλες και εμεις θα καθομασταν στο δρομο να τα βλεπουμε!!!Δεν μας χωραει ο τοπος!!! :lol::lol:

 

χαχαχαχχα!εγω τα φυλαω και οταν φτασω σ αυτο το σημειο κανω μια γενικη σκουπα και εξαφανιζω τα παντα!!!!!!!!!!!!!!οποτε γιατι δεν τα πεταμε απο την αρχη?αν δεν πεταξεις πραγματα το σπιτι δεν καθαριζει!!! τελος!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

δεν ψηφισα ούτε ναι ούτε όχι, γιατί η αλήθεια είναι ότι κάποιες φορές τα κρατάω κάποιες όχι, ανάλογα την περίπτωση. Κάτι που είναι εποχοακό για παράδειγμα μπορεί να το κρατήσω για να το αποθηκευσω. Σε γενικές γραμμές όμως όχι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...