Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπερα. Απο το πρωι ο μπεμπης στισ γουλιτσες του εχει αιμα.Η τελευταια ειχε πολυ και με ανησυχισε!!Ο παιδιατρος μου ειπε οτι μαλλον πρόερχεται απο τις ελαφρα θηλεσ μου. Να πω οτι επειδη ημουν αρρωστη εκανα αντλησεις με το θηλαστρο, υπαρχει περιπτωση να με τραυματησε εσωτερικα;Γιατι καπου το διαβασα κι αυτο! Επισης μεχρι τωρα θηλαζα με ψευδοθηλες,ο μπεμπης ειναι δυο μηνων, και εδω και τρεις μερες τις εβγαλα γιατι την επιασε τη θηλη μου αλλα μου τις εχει ερεθισει ελαφρα, οποτε μπορει να ειναι και απο αυτο.Εχει και λιγο βηχα και φοβαμαι μηπως εχει ερεθηστει το λαιμουδακι του.Καποια παρομοια κατασταση εχετε αντιμετωπισει;Το απογευμα εώ ραντεβου με λαρυγγολογο ελπιζω να μαθουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα.Πριν από 10 μέρες ενώ θηλάζζαμε είδα στο στόμα του μωρού αίμα. Μέτα το αρχικό σοκ είδα πως ήτανε από το στήθος μου.Κράτησε ένα 24ωρο προφανώς έσπασε κάποιο αγγείο γιατί όταν πατούσα το στήθος έβγαινε καθαρό γάλα αλλά όταν το μωρό έτρωγε ,έπινα και καθαρό αίμα :shock: :shock: Σκέψου ότι στις γουλίτσες του έβγαζε αίμα και όχι γάλα. Δεν ήτανε τίποτα τελικά,πέρασε.Η παιδίατρος μου είπε πως δεν πρόκειται να πάθει τίποτα αν πιεί αιμα ( όπως και 4 άλλοι παιδίατροι που ρώτησα-σκέψου σε τι κατάσταση ήμουν!!!) απλώς μπορεί να του φέρει ναυτία και να αλλάξει το χρώμα από τα κακάκια του. Όντως 2 μέρες μετά που έκανε ήτανε κατάμαυρα!!Και μετά από 3 μέρες που έκανε ξανά ήτανε μαυρο-λαδί. Έκανε μία βδομάδα να αποβληθεί το αίμα από τον οργανισμό του αλλά για μένα ήτανε κυρίως φρικιαστικό να βλέπω το παιδί με αίμα στο στόμα του.

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Πριν από 10 μέρες ενώ θηλάζζαμε είδα στο στόμα του μωρού αίμα. Μέτα το αρχικό σοκ είδα πως ήτανε από το στήθος μου.Κράτησε ένα 24ωρο προφανώς έσπασε κάποιο αγγείο γιατί όταν πατούσα το στήθος έβγαινε καθαρό γάλα αλλά όταν το μωρό έτρωγε ,έπινα και καθαρό αίμα :shock: :shock: Σκέψου ότι στις γουλίτσες του έβγαζε αίμα και όχι γάλα. Δεν ήτανε τίποτα τελικά,πέρασε.Η παιδίατρος μου είπε πως δεν πρόκειται να πάθει τίποτα αν πιεί αιμα ( όπως και 4 άλλοι παιδίατροι που ρώτησα-σκέψου σε τι κατάσταση ήμουν!!!) απλώς μπορεί να του φέρει ναυτία και να αλλάξει το χρώμα από τα κακάκια του. Όντως 2 μέρες μετά που έκανε ήτανε κατάμαυρα!!Και μετά από 3 μέρες που έκανε ξανά ήτανε μαυρο-λαδί. Έκανε μία βδομάδα να αποβληθεί το αίμα από τον οργανισμό του αλλά για μένα ήτανε κυρίως φρικιαστικό να βλέπω το παιδί με αίμα στο στόμα του.

 

Μια χαρά σε συμβούλευσαν και οι 5 παιδίατροι!

Όντως το μωρό σου δεν θα πάθει τίποτα από το αίμα που πίνει. Η δική σου ανησυχία ήταν το πρόβλημα. Περίεργο μου φαίνεται που δεν ανέφερες ότι πονούσες. Τώρα όλα καλά, έτσι;

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν πονούσα καθόλου ναι ,γι'αυτό και δεν το κατάλαβα ότι ήτανε από το στήθος μου!Ναι όλα καλά,μου είπε η παιδίατρος ότι υπάρχει ένα αγγείου που καταλήγει πιο επιδερμικά στο στήθος,ίσως να ήτανε αυτό..τίποτα σοβαρό μάλλον:)

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Κι αν εχουν ερεθιστει οι θηλες η' καποιο αγγειο σπασει οπως λες τι κανεις; Δεν το βαζεις στο στηθος και αντλεις; Συνεχιζεις κανονικα το θηλασμο και ας πινει αιματακι; Πως το αντιμετώπισες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ συνέχισα κανονικα δεδομένου του ότι ήμουνα εκτός σπιτιού μου για 10 μέρες και δεν είχα το θήλαστρο μαζί (έφυγα με την ελπίδα να μην τύχει τίποτα εκείνες τις μέρες με το στήθος και πήρα μαζι μόνο ένα μπιμπερό το οποίο δεν χρησιμοποίησα). Δεν πειράζει αν πιεί το μωρό αίμα.Όπως μου είπε και μία γυναικολόγος-σύμβουλος θηλασμού,το γάλα είναι λευκό αίμα,ζωντανός οργανισμός και τα δύο:)Απλώς μου είχε πει πως αν δεν περνούσε σε 7-10 μέρες να πήγαινα να με δει ένας μαστολόγος. Αλλά δεν κράτησε τόσο. Αν πονάς τότε πιθανόν δεν πιάνει σωστά το μωρό και σου ερεθίζει τις θηλές.Τους πρώτους 2 μήνες που δεν έπιανε σωστά από τον ένα μαστό, μου είχε σκίσει την θηλή στη μέση αλλά δεν μάτωσε ποτέ.Αλλά μιλάμε για πόνο..μετά από μία συνάντηση με σύμβουλο για άλλο θέμα ξεκίνησα να θηλάζω χωρίς κλάμματα:)

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...