Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS SOS SOS - Χρειαζόμαστε άμεση συμβουλή...


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Jean

    Jean 5 δημοσιεύσεις

  • Gatoni

    Gatoni 5 δημοσιεύσεις

  • Olg@

    Olg@ 4 δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 4 δημοσιεύσεις

Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας!

Την μεταφέρατε ή όχι ακόμη;

 

Δεν θα την μεταφέρουμε για τους εξής λόγους

 

1) Το ΙΚΑ τα καλύπτει όλα και πλέον το έχουμε εξακριβώσει με τους πάντες. Και το Μητέρα θα τα πάρει απευθείας από το ΙΚΑ οπότε δεν χρειάζεται να τρέξω να βρω λεφτά.

 

2) Δεν ενδείκνυται μεταφορά τόσο σύντομα ούτως η άλλως. Το μωρό προσαρμόζεται σιγά σιγά και περνά μια δύσκολη φάση οπότε μια νέα μεταφορά τώρα θα το έθετε σε κίνδυνο και μάλιστα αχρείαστο.

 

3) Και το σημαντικότερο πιστεύω...είμαστε 5 λεπτά από το Μητέρα. Η γυναίκα μου δεν οδηγά και εγώ δουλεύω ως αργά. Πράγμα που σημαίνει ότι αν μεταφέρονταν κάπου αλλού θα τη βλέπαμε μια φορά την ημέρα και κάποιες μέρες μπορεί και όχι. Τώρα θα τη βλέπουμε 2 φορές την ημέρα και ξέρω ότι είναι σημαντικό να έχουνε συχνή επαφή οι δυο τους κυρίως. Αφού εδώ και τώρα ακόμα....όταν πηγαίνουμε και της μιλάει την καταλαβαίνει και αρχίζει και βαράει σαν τρελή και κλαψουρίζει... :)

 

Δόξα τω Θεώ μέχρι τώρα όλα καλά...για μια ακόμα φορά ευχαριστούμε για τις ευχές σας...τις έχω μεταβιβάσει στη μητέρα και χάρηκε γνωρίζοντας ότι την σκέφτεστε. Να είστε πάντα καλά και εύχομαστε και εμείς ό,τι καλύτερο για τα δικά σας τα παιδάκια.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τωρα την ιστορια σας και συγκηνηθηκα πολυ ευχομαι ολοψυχα να σας πανε ολα καλα και στο τελος να τα θυμαστε ολα αυτα σαν ενα κακο ονειρο :)

 

........ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΠΡΑΒΟ!!! ΜΠΡΑΒΟ!!!! Ποσο πολυ χαρηκα!!!!

 

Τελος καλο ολα καλα....

 

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ ΠΑΝΤΑ...

 

Να ξερετε τα προωρα δυναμωνουν πολυ γρηγορα πραγματικα...

 

Θα περασει ο καιρος και για ποτε θα γινει "μεγαλη" κοπελα δεν θα το καταλαβαιτε...

 

Συγχαρητηρια και παλι... καλο κουραγιο...

 

Φιλια στη μαμα και τις ευχες μας.......

 

Με το καλο στο σπιτακι σας...

 

:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

εχουμε αραγε κανενα νεο απο το "gatoni" ?

ευχομαι να πηγαν ολα καλα και συντομα να παρουν αρχικα αγκαλιτσα το μωρακι και στην συνεχεια αγκαλιτσα και στο σπιτι το μωρακι...

 

περιμενουμε νεα σας!!!!

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να υποδεχτείτε το νέο μέλος της οικογένειάς σας.

Το ΙΚΑ καλύπτει 100% τα έξοδα θερμοκοιτίδας, αρκεί να στείλετε από το μαιευτήριο τα χαρτιά που πρέπει στο ΕΚΑΒ (θα σας τα εξηγήσουν εκεί όλα). Εμείς κάναμε 2 μήνες να τα πάρουμε τα λεφτά, αλλά ήταν 1300 € οπότε τα πληρώσαμε και τα πήραμε μετά. Μία κοπέλα όμως που είχε το μωρό της 3 μήνες και το ποσό είχε φθάσει 35.000 € μου είπε ότι έκανε διακανονισμό με το μαιευτήριο και θα τους πλήρωνε μόλις έπαιρνε τα λεφτά από το ΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εαν πας στο δημοσιο εννοητε πως καλυβετε απο το ικα απο την στιγμη π εχεις ασφαλεια . αλλα χωρις ν ειμαι συγουρη πανε απο το ικα και ρωτα τα παντα ακομα ακι απο το νοσοκομειο που προκειτε ν γεννησει αν σας πουν οτι πληρωνεις πανε σε αλλο νοσοκομειο κ ρωτα παντως πρωτη φορα το ακουω αυτο ν πηγαινεις στο νοσοκομειο κ ν πλγρωνεις απο πανω

Link to comment
Share on other sites

εαν πας στο δημοσιο εννοητε πως καλυβετε απο το ικα απο την στιγμη π εχεις ασφαλεια . αλλα χωρις ν ειμαι συγουρη πανε απο το ικα και ρωτα τα παντα ακομα ακι απο το νοσοκομειο που προκειτε ν γεννησει αν σας πουν οτι πληρωνεις πανε σε αλλο νοσοκομειο κ ρωτα παντως πρωτη φορα το ακουω αυτο ν πηγαινεις στο νοσοκομειο κ ν πλγρωνεις απο πανω

 

Βρε παιδιά απαντάτε σε ένα μήνυμα που είναι 2 χρόνια πριν (το 2008)!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...