Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κι εμεις βιαστικουληδες!


Recommended Posts

σας ευχαριστω φυγαμε 2080 κ σημερα που τον ζυγισα ηταν 2160.ειναι παααααρα πολυ μικρουλης...!

 

axou mwle den mporw na fantastw pwso mikro einai alla se ena mina den 8a xwraei sta rouxa tou, twso grigora 8a megalwsei!!

na se rwtisw kati apo rouxa ali8eia ti tou foras(mege8os). pwtaw giati i mikri mou uparxei periptwsi na genni8ei auti tin ebdomada (exw idi diastoli +suspaseis) i mexri tin alli deutera sigoura giati exei isxiaki proboli kai ston uperixo tin zigisei o giatros polu mikri kai fobamai min bgei pio katw apo 2500gr!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υπαρχουν ρουχαλακια για μικρα μωρακια "tiny-baby" καπως ετσι... το mothercare εχει σιγουρα!Με το καλο και σε σενα κουκλα :)

Εγω γεννησα 37w + 4d 3020γρ...μην αγχωνεσαι :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

Mην μπεις στον κοπο μεγαλωνουν τοσο γρηγορα που σε λιγο καιρο δεν θα του κανουν τα μικρα νουμερα. Θα δεις σε λιγες ημερες θα ειναι αλλο παιδακι!!! Εμενα του Μαριου στην αρχη δεν του εκανε το 0 νουμερο και τωρα που ειναι τριων μηνων απο την ημερα που γεννηθηκε, φοραει ρουχαλακια για 6 μηνων μωρακι. Στην αρχη και εγω φοβομουνα πως να τον αγγιξω που ηταν τοσο αδυνατος και μικρος.

Link to comment
Share on other sites

Χεχε κι εμεις ειμαστε μια σταλια ρουχα του φοραω τα παλια του Αντωνακη και μερικα που μου χουν φερει δωρο αλλα του κολυμπανε. Ασχετο μια και λεμε για μεγεθη αυτες τις πανες λιμπερο για προωρα τις εχει στο σουπερ μαρκετ? πηρα το newborn αλλα του κολυμπαει.Παντως τρωει σα λυσσασμενο καμια φορα και στο 2ωρο ξυπναει και τρωει τα χερια του και τον ταιζω 60 ml τρωει. Στο μεταξυ μετα σηκωνω και τον Αντωνη που ναι 12 κιλα ενω ο αλλος ειναι πουπουλακι.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου Ελίνα!

Όλα να πάνε καλά και οι ακόμη μεγαλύτερες στιγμές ευτυχίας έρχονται!

Ελπίζω κι εσύ να είσαι καλά με την υγεία σου!

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελίνα μου, έχω πολύ καιρό να μπω μέσα και ακόμα λιγότερο χρόνο στη διάθεση μου ώστε να περιηγηθώ και να διαβάσω τα νέα σου και των κοριτσιών. Μου έχει σηκωθεί η τρίχα από την χαρά και από την αγωνία για σένα και τον Χάρη. Χαίρομαι πολύ που είστε επιτέλους σπίτι και είμαι σίγουρη ότι από εδω και πέρα όλα θα στρώσουν!!!! Είστε και οι δυο σκληρά καρύδια. Μάκαρι να σας δούμε σύντομα

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω αντιμετωπίσει εκείνα τα συναισθήματα όπως θα έπρεπε.... τα έχω αφήσει "κάτω από το χαλί".

Ακριβώς έτσι αισθάνομαι κι εγώ!!! Σα να με σκιαγραφείς!

 

na se rwtisw kati apo rouxa ali8eia ti tou foras(mege8os).

Αν ρωτήσεις εμένα πάντως, έχει άπειρα ρούχα αλλά την πιο καλή εφαρμογή μέχρι τώρα την είχαν δύο φορμάκια που είχα πάρει από τα τζάμπο για νεογέννητα. Φαίνεται τα κινεζάκια είναι πολύ μικροκαμωμένα! Τώρα (40 μέρες μετά τη γέννα του) έφτασε να μοιάζει σωματικά με νεογέννητο στα 3400 κιλά και το φορμάκι του χωράει ίσα ίσα, αρχίσαμε να μην πλέουμε στα άλλα φορμάκια!

Συμβουλή από την μέχρι τώρα εμπειρία μου: Φοράτε τους φορμάκια χωρίς μανικάκι, μπαίνουν-βγαίνουν πιο εύκολα και δεν κινδυνεύετε να σπάσει κάνα δαχτυλάκι. Άλλωστε κάνει τρελλές ζέστες!

 

Ασχετο μια και λεμε για μεγεθη αυτες τις πανες λιμπερο για προωρα τις εχει στο σουπερ μαρκετ? πηρα το newborn αλλα του κολυμπαει.Παντως τρωει σα λυσσασμενο καμια φορα και στο 2ωρο ξυπναει και τρωει τα χερια του και τον ταιζω 60 ml τρωει. Στο μεταξυ μετα σηκωνω και τον Αντωνη που ναι 12 κιλα ενω ο αλλος ειναι πουπουλακι.

Για τις λίμπερο, τις έχω δει νομίζω σε μεγάλα σούπερ, αν κι εγώ του έβαλα την 1-4 απευθείας. Τις φορές που ήταν κατουρημένος ήταν όταν δεν την βάλαμε σωστά (πουλάκι να κοιτάει προς τα κάτω) ή την είχαμε πολύ χαλαρή (αυτά συνήθως τα κάνει ο άντρας μου, φοβάται μη τον σφίξει πολύ). Κι εμένα έτσι λυσσασμένα έτρωγε και μάλιστα ακόμα έτσι κάνει αν καθυστερήσουμε λίγο το μαμ του. Τώρα φτάσαμε τα 100ml ανά γεύμα.

Επίσης, να δεις για πότε δεν θα σου φαίνεται πουπουλάκι χαχαχα

Καλώς τον δεχτήκατε τον ομορφούλη, καλά ξενύχτια από δω και στο εξής :lol:

 

--

You came and changed the way I feel, no one could love you more

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον δέχτηκες σπιτάκι σας!!

να δείς για πότε θα κοψομεσιάζεσαι να σηκώνεις και τον νέο!!!

χαμπάρι δεν θα το πάρεις!!!

 

εύχομαι τα καλύτερα από δω και μπρος!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...