Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

μια χαρα θα τα πας!!! σας βλέπω με δυο μωράκια στο πίσω κάθισμα των τουτου σας να γυρίζετε την Ελλάδα!!!!

 

εγώ θα σου πω για τα αιγοκεράκια!!!!!αχχχχχχχ

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον συγχαρητηρια για το δευτερο μπαμπακι με το καλο , και να σου ζησει το πρωτο μωρακι. Μια χαρα θα τα καταφερεις μην ανησυχεις οι μανουλες ειναι παντα δυνατες , αν λαχει και ολας θα ερθουμε εμεις να σε βοηθησουμε . Εγω δεν ειμαι μοναχοπαιδι εχω και εναν αδερφο, οσο και τσακωνομουν μαζι του , ποτε δεν θα ηθελα να ημουν μοναχοπαιδι , και οσα παιδια εβλεπα μοναχοπαιδια εγω καταβαθος τα λειπομουν διοτι οτι καν γηνοταν εγω παντα ειχα καποιον να παιζω, ετσι και το παιδι μου θα ηθελα να εχει τουλαχιστον ενα αδερφακι , και επλιζω να μου δωση ο θεουλης και δευτερο αγγελουδι.

Link to comment
Share on other sites

Τα δίδυμά μου ήταν 6 μηνών. Δεν είχαμε κοιμηθεί 2 ώρες συνεόχμενες μεχρι τότε. Στο 6μηνο λοιπόν άρχισε να στρώνει το βράδυ τους και να καταφέρνουμε να κάνουμε 4 ώρες συνεχόμενου ύπνου (όχι κάθε μέρα, αλλά εεε κάτι γινόταν).

 

Στο μεταξύ παίζοντας κυνηγητό με κάτι ανήψια στραβοπατάω και σπάω το πόδι μου. 1 μήνα με νάρθηκα (επειδή ήμουν καλό παιδί..... δε μου βάλανε γύψο:) ) Όλο το σετ.... δίδυμα, θηλασμός, πεθερά, σπασμένο πόδι, αϋπνία. Όταν τα δίδυμα ήταν 7 μηνών βγάζω το νάρθηκα. Στους 7.5 μήνες.... αρχίζω να περπατάω πια κάπως νορμάλ και μαθαίνω πως είμαι 6 εβδομάδων!!

 

Έτσι γεννήθηκε ο τρίτος.... με 15 μήνες διαφορά από τα δίδυμα. Επίσης όταν εκείνος ήταν 11 μηνών εγώ ήμουν ήδη 5 εβδομάδων. Ο 3ος με την 4η έχουν 18 μήνες διαφορά.

 

Αααα ξέχασα να σου πω....

Ζω μια χαρά! Επιβιώνω! :)

 

Ήταν αρκετά αυτά που είπα ή θες να σου πω κι αλλες λεπτομέρειες; :lol:

 

εντιτ: Ξέχασα να σας πω.... σε όλο αυτό... βοήθεια από πουθενά! Ακόμα και με σπασμένο πόδι, εγώ μαγείρευα, σκούπιζα σφουγγάριζα κτλ. Μόνο μια κοπέλα είχα πάρει για τις ώρες που έλειπε ο σύζυγος και δεν έκανε τίποτα περισσότερο από το να σηκώνει και να μου δίνει τα παιδιά ή να τρέχει λίγο πιο γρήγορα π.χ. αν στραβοκατάπιναν στον ύπνο τους κτλ.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Pavlina συγχαρητηρια!!!!πολυ χαιρομαι οταν διαβαζω για εγκυμοσυνες ...:D:D:D:D:D

....μια και εγω θα ηθελα ενα δευτερο αλλα δυστυχως ειναι πολυ δυσκολο ..τελος παντον......

σου ευχομαι καλη εγκυμοσύνη, καλη λευτεριά ολα να πανε καλα!!! και σε λιγο καιρο να χαιρεσαι τα χαμογελα και τις αγκαλιτσες απο τα δυο σου ζουζουνακια!!

απεριγραπτη ευτυχια !!!!μπράβο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω αλλά και να το χωνέψω πως έγινε πάλι!

Εντάξει την πρώτη φορά το ήθελα πολύ το προσπαθούσα ακόμα και με χάπια και το κατάφερα! Αλλά τώρα?????

Ούτε σκοπό το είχαμε, ούτε εγώ ήθελα δεύτερο! Από το Πάσχα και μετά μπλέξαμε με πολλές δουλειές και ζόρια και ατυχίες (μέχρι που έκοψα τον αντίχειρα μου σε 3 σημεία και έκανα 7 ράμματα!) και ο προσωπικός μας χρόνος ήταν πολύ περιορισμένος!

Ωστόσο έχω και πολυκιστικές... αυτές με μαράνανε!

 

Το Σάββατο πήγα για μπάνιο στο Πόρτο Γερμενό. Με το που μπήκα μέσα πάγωσα και με έπιασε δυνατός πόνος στην κοιλιά μου (δεν ήξερα ακόμα ότι ήμουν έγκυος, αλλά τώρα κατάλαβα γιατί ο γιατρός μου δεν με άφηνε να κάνω μπάνια στην πρώτη εγκυμοσύνη). Τελοσπάντων, το ίδιο βράδυ ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος! Ενιωσα ότι το τέστ μου έβγαλε ένα φάσκελο! Τρελάθηκα! Δεν είπα τίποτα στον άντρα μου και αποφάσισα να το βγάλω. Έτσι και αλλιώς τη Δευτέρα είχα κανονίσει ραντεβού με το γυναικολόγο μου. Όταν πήγα εκεί του εξήγησα τι είχα... και με κοιτάει και μου λέει : εγώ δεν κάνω διακοπές. Δεν καταλαβα τι εννοούσε, και τον κοίταζα σαν να μου μιλούσε κινέζικα (σκεφτόμουν τι εννοεί? δεν πάει διακοπές τον Αύγουστο?) Και μου ξαναλέει "εγώ δεν κάνω διακοπές γιατί ασχολούμαι με τις τεχνητές εγκυμοσύνες και με ζευγάρια που δεν μπορούν να κάνουν παιδιά, οπότε δε θα ήταν σωστό να κάνω διακοπές" Και του απαντάω " Πλάκα μου κάνετε, δεν κάνετε εκτρώσεις???" "Αν θέλεις μπορώ να σου συστήσω άλλον" Αμ δεν ήθελα άλλον... ήθελα τον δικό μου! Κι έτσι αποφάσισα να το κρατήσω...

Είμαι ήδη 9 εβδομάδων, αλλά ο γιος μου είναι 11 μηνών...

 

Πως θα τα καταφέρω????? Ακόμα ο γιος μου δεν περπατάει... το θηλάζω και θέλει να στρογγυλοκάθεται πάνω στην κοιλιά μου... ειναι και 10 κιλά... Τι θα κάνω???

 

Κι επειδή δεν είμαι πρωτάρα, ξέρω καλά τι ζόρι με περιμένει.... Το μόνο καλό ειναι ότι πέτυχα καλύτερο μήνα απο την πρώτη φορά!

Τ'οτε γέννησα μέσα στο ντάλα καλοκαίρι (17/7) και τώρα μέσα στον Ιανουάριο...

 

 

Συγνώμη που σας τρέλανα και μάλιστα μετά απο καιρό απουσίας μου αλλά θέλω λίγο κουράγιο γιατί ακόμα δεν το έχω χωνέψει!

 

 

Νομιζω οτι ο γιατρος σου ειναι απιστευτος ανθρωπος και δεν κοιταει να τα παιρνει απο οπουδηποτε,πως λεγεται?και σε ποιο νοσοκομειο ειναι?

πιστευω οτι υποσεινηδητα ουτε εσυ ηθελες να το βγαλεις αν ηταν θα εβρισκες οποιονδηποτε χασαπη.σου ευχομαι να εχεις μια ευχαριστη και χωρις προβληματα εγκυμοσυνη

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ο γιατρος σου ειναι απιστευτος ανθρωπος και δεν κοιταει να τα παιρνει απο οπουδηποτε,πως λεγεται?και σε ποιο νοσοκομειο ειναι?

πιστευω οτι υποσεινηδητα ουτε εσυ ηθελες να το βγαλεις αν ηταν θα εβρισκες οποιονδηποτε χασαπη.σου ευχομαι να εχεις μια ευχαριστη και χωρις προβληματα εγκυμοσυνη

 

και γω πιστευω οτι ο γιατρος σου ειναι πολυ καλος ανθρωπος πανω απ'ολα!!σου ευχομαι να πανε ολα καλα και οντως η μανα ολα τα καταφερνει!!

anna και πελαγια οντως ειστε οι πιο μικρες που εχω δει!!!

πελαγια μου πως πας???ο μικρουλης??εγω ακομα περιμενω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sisika στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κάνει θεραπεία με ένα φάρμακο που το ξέρουν λίγοι... από αγγλία. δεν ξέρω όμως αν είχα σύνδρομο ή απλές... ξέρω ότι δεν ήταν από θηρωειδή και ξέρω ότι είχα περίοδο 6-7 φορές το χρόνο. Μετά τη γέννα είχα πάλι!

 

ERIANTON ο γιατρός μου όντως είναι πολύ καλός και του χρωστάω το πρώτο παιδί... (Δημητρούλης στο Ιασώ, βιογεννετική) Πραγματικά δεν ξέρω τι ήθελα να κάνω... κάθε 2 ώρες άλλαζα και γνώμη...

 

Ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω...

Χτές είδα σε μια ταβέρνα που είχαμε πάει μια οικογένεια με ένα παιδί και τους ζήλεψα... είπα "κοίτα τι ηρεμία έχουν!"

φοβάμαι πολύ! πραγματικά νιώθω ότι δε θα τα καταφέρω και ότι δεν έχω πια την υπομονή...

δεν πιστεύω ότι το δεύτερο θα είναι ήσυχο σαν το πρώτο....

ξέρω τι με περιμένει και φοβάμαι

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...