Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια εδω ΜΑΜΑ ΛΕΝΑ καλει υπερπεραν!Εχω στειλει 2-3μηνυματα αλλα μαλλον στο υπερπεραν.Τα χω κανει μουσκεμα με το

φορουμ.Πολυς πυρετος πολυς βηχας και πολυ γρινιαααααα:mad::mad:

Δεν μπορω να ψαχτω καθολου και κανω διαρκως λαθη.Επειδη εχω τα μικρα ακομα στο σπιτι κανουμε τα μαθηματα που μας φερνουν κανουμε και αυτα που γινονται στο σχολειο τα παιξα!!!!!

Μαρουσκακι οποιο μηνα κ αν γεννουσες το ιδιο περιπου θα ηταν αφου εχεις πισω τον υπολοιπο λαο η κουραση ειναι παντα πολυ αλλα οτι δεν θα χεις τουλαχιστον το πρωινο τρεξιμο για το σχολειο αυτο ειναι μεγαλο ατου.

Free dom να σου ζησουν οι αγορακλες!!!Πριν κανω τα αγορια μου ελεγα ΄΄αντε καλε πιο καλα τα κοριτσια πιο συννετες πιο ησυχες πιο νοικοκυρες....αμ δε ολο βλακειες ελεγα ηταν μικρες ακομα γι αυτο μου φαινοταν ετσι.Ολο φασαρια και κακο τζιμ τζιμ τζιμ τρογωνται διαρκως!Που βρισκουν ολες τις αιτιες κ μαλωνουν ουτε κ καταλαβα ποτε μου!Τα αγορια εχουν αλλη χαρη!!Ειναι πιο πονοψυχα κ με σεβονται περισσοτερο.Αχ γερα να ναι ολα!!!

ΜΑΜΑ-ΑGA ησουν η αιτια που μπηκα εδω μεσα ησουν η αδελφη ψυχη που μου φωναζε απο μακρια '''ελα ελα τρελοκαμπερο υπαρχουν κ αλλες παλαβες(κατα την πεθερουλα μου)που δεν στα

 

ματανε να θελουν κ αλλα παιδια.

 

Και σοβαρευομαι τωρα(για λιγο τουλαχιστον)ναι ειμαι σιγουρη πως θελω κ αλλο παιδι αν το θελει πρωτα ο Θεος φυσικα.Οσο για τον αντρα μου οντως δεν μετραει....οταν γυρισα τουμπα το θεμα κ ειπα ''ναι καλε τωρα ασε ποιος ξαναμπαινει σε ολη αυτη την διαδικασια ειδαμε κ παθαμε να ξεπαιδιασουμε ασε που αρχισα να νιω

θω οτι βγαινω απο την καταψυξη σιγα σιγα'' τσιμπησε κατευθειαν κ με ρωταει αμεσως ξινοντας το λατρεμενο κεφαλακι του το μαναρι μου (που αρχισε να αραιωνει επικινδυνα)''τι εννοης'';Και του απανταω (η ΜΕΓΑΙΡΑ) ε να τωρα να παω κ σε κανα κομμωτηριο να παω κ για καμια μπυριτσα το καλοκαιρακι με καμια φιλη ε;....τι λες;...

Απαντησ稨Κυρα λενη εσυ εισαι πιο πολυεξοδη απο τα παιδια....''κ ο νοων νοητο!!!Οποτε αν δεν μου πει ο καλος Θεουλης ''φτου σου κακηστρο''ισως κ να ερθει κανενα μπεμπακι ακομα.

Εσυ σε τι φαση βρισκεσαι;Με το θεμα κ 5 παιδι εννοω.

Love 4 να συμπερανω απο το 4 οτι εχεις κ εσυ 4;Αν δεν ερθει κ αυτο το μηνυμα θα φαω τον υπολογιστη!

Καληνυχτα σας κ συγνωμη για την πολυλογια!

 

θα τον τρελανεις τον αντρα σου Λενακι....αστον να αναρωτιεται τι θες τελικα....μεχρι να καταλαβει θα εισαι εγκυος!!!!πλακα κανω ετσι...ποτε δε θα υποστηριζα το να ξεγελαστει ο συζυγος για να κανει καποια παιδι...

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Xμμ...ναι οντως το εχω περασει αυτο το καλοκαιρινο που λες...βεβαια δεν ειχα 3+ νεογεννητο ...κατσε να σκεφτω αλλο θετικο....

Λοιπον...το βασικο για μενα θα ηταν πως περα απο μαθηματα που δε θα ειχαν...ταραν ταρανν...δε θα ειχα να σηκωθω πρωι πρωι να τα ετοιμασω για το σχολειο...ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ αυτο! Γενικοτερα βρε παιδι μου...το καλοκαιρι ολα κυλουν με πιο αργουουους ρυθμους:rolleyes:

 

Sorry δεν εχω αλλο επιχειρημα...η μαλλον εχω κατι να σου πω...τι το θελες τοο 4ο ε?!!! χαχαχαχα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

βαλτη εισαι κι εσυ καλε;;;μου φτανει η γκρινια του αντρα μου...ουφ....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά Μαρουσκάκι, κάτσε να γεννηθεί το μικράκι, να δει τη φατσούλα του να τρελαθεί ο άντρας σου(ειδικά αν είναι κόρη!), και μετά θα του το χτυπάς που γκρίνιαζε!;) Μόνο γερό μωράκι να εύχεσαι να έχεις καλή μου και πραγματικά όλα τα άλλα γίνονται -έχουμε ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας σε μωράκι στο πολύ στενό μου περιβάλλον και κάθε μέρα σκέφτομαι τι ευλογία είναι να έχουμε γερά παιδιά!

 

Μαμά Λένα, καλά ξηγήθηκες!:lol: Λες ηρεμούν μετά τα αγόρια; Γιατί τώρα νιώθω ότι έχω στο σπίτι μου δυο ταρζάν(ο τρίτος δεν περπατάει ακόμη)! Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δε μ ένοιαζε το φύλο κι αν δώσει ο Θεός και κάνω τέταρτο, κανένα πρόβλημα δε θα χω να είναι πάλι αγόρι. Κι ας βογκάνε όλοι όταν το ακούνε..

Link to comment
Share on other sites

Καλά Μαρουσκάκι, κάτσε να γεννηθεί το μικράκι, να δει τη φατσούλα του να τρελαθεί ο άντρας σου(ειδικά αν είναι κόρη!), και μετά θα του το χτυπάς που γκρίνιαζε!;) Μόνο γερό μωράκι να εύχεσαι να έχεις καλή μου και πραγματικά όλα τα άλλα γίνονται -έχουμε ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας σε μωράκι στο πολύ στενό μου περιβάλλον και κάθε μέρα σκέφτομαι τι ευλογία είναι να έχουμε γερά παιδιά!

Ναι βρε μανάρι μου, το ξέρω ότι θα το αγαπάει αλλά ώρες ώρες λέει κάτι λόγια που με πληγώνουν....Τι το θέλαμε και πώς θα τα καταφέρουμε....:?:?:?

Μαμά Λένα, καλά ξηγήθηκες!:lol: Λες ηρεμούν μετά τα αγόρια; Γιατί τώρα νιώθω ότι έχω στο σπίτι μου δυο ταρζάν(ο τρίτος δεν περπατάει ακόμη)! Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δε μ ένοιαζε το φύλο κι αν δώσει ο Θεός και κάνω τέταρτο, κανένα πρόβλημα δε θα χω να είναι πάλι αγόρι. Κι ας βογκάνε όλοι όταν το ακούνε..

 

Freedom...δηλώσεις για τέταρτο διαβάζω....:-P:-P:-P;

Όσο για το αν ηρεμούν μετά τα αγόρια...πόσο μετά?Μετά το στρατό ας πούμε?Γιατί ηρεμία ακόμη δεν ξέρω τι είναι.... 8,5 και 7 και 4 χρόνων τα καμάρια....:roll::roll::roll::roll:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Freedom...δηλώσεις για τέταρτο διαβάζω....:-P:-P:-P;

Όσο για το αν ηρεμούν μετά τα αγόρια...πόσο μετά?Μετά το στρατό ας πούμε?Γιατί ηρεμία ακόμη δεν ξέρω τι είναι.... 8,5 και 7 και 4 χρόνων τα καμάρια....:roll::roll::roll::roll:

 

E, αγχώνεται κι ο άντρας σου, λογικό απ τη μία.. Να πω την αμαρτία μου κι εγω στην τρίτη εγκυμοσύνη (έβγαλα τους τεσσερις μήνες σε πλήρη ακινησία) όλο γκρίνιαζα στον άντρα μου, ότι βιαστήκαμε για το τρίτο και τέτοια. Άδικα τον στεναχωρούσα τον καημένο. Μετά ήρθε το ζουζούνι μου κι ένιωσα πιο δυνατή από ποτέ- μετά τον πρώτο μήνα.

 

Αν όλα πάνε καλά, το τέταρτο δεν το "γλιτώνω" με τα μυαλά που κουβαλάμε κι εγω κι ο άντρας μου, όμως ακόμη είναι πολύ νωρίς, ας ξεπεταχτεί λίγο το μικρούλι..

 

Μετά τα δέκα δε θα ηρεμήσουν λιγάκι λες; ευελπιστώ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

E, αγχώνεται κι ο άντρας σου, λογικό απ τη μία.. Να πω την αμαρτία μου κι εγω στην τρίτη εγκυμοσύνη (έβγαλα τους τεσσερις μήνες σε πλήρη ακινησία) όλο γκρίνιαζα στον άντρα μου, ότι βιαστήκαμε για το τρίτο και τέτοια. Άδικα τον στεναχωρούσα τον καημένο. Μετά ήρθε το ζουζούνι μου κι ένιωσα πιο δυνατή από ποτέ- μετά τον πρώτο μήνα.

 

Αν όλα πάνε καλά, το τέταρτο δεν το "γλιτώνω" με τα μυαλά που κουβαλάμε κι εγω κι ο άντρας μου, όμως ακόμη είναι πολύ νωρίς, ας ξεπεταχτεί λίγο το μικρούλι..

 

Μετά τα δέκα δε θα ηρεμήσουν λιγάκι λες; ευελπιστώ..

 

Θα σου πω του χρονου αν ηρεμουν στα 10!!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Eμενα που ο μεγαλος παει 9 ειναι πλεον πολυ καλος και ωριμος....βεβαια ειναι και θεμα παιδιου...ο μικρος δεν ειμαι καθολου σιγουρη αν στα 9 θα ειναι οκ:oops:

 

Απο την αλλη αν περιμενουμε να πανε ολα 10 χρονων για να ηρεμησουμε μας βλεπω η ηρεμια μας να συμπεσει με τη συνταξη...:rolleyes: Οποτε ας ευχαριστηθουμε τη φασαρια τους!

Link to comment
Share on other sites

Eμενα που ο μεγαλος παει 9 ειναι πλεον πολυ καλος και ωριμος....βεβαια ειναι και θεμα παιδιου...ο μικρος δεν ειμαι καθολου σιγουρη αν στα 9 θα ειναι οκ:oops:

 

Απο την αλλη αν περιμενουμε να πανε ολα 10 χρονων για να ηρεμησουμε μας βλεπω η ηρεμια μας να συμπεσει με τη συνταξη...:rolleyes: Οποτε ας ευχαριστηθουμε τη φασαρια τους!

αντε καλε...σιγα μην παρουμε εμεις συνταξη...με βλεπω γιαγια με δεκα εγγονια και να εξεταζω φακελους νεων αγροτων χαχα....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

αντε καλε...σιγα μην παρουμε εμεις συνταξη...με βλεπω γιαγια με δεκα εγγονια και να εξεταζω φακελους νεων αγροτων χαχα....

 

Σωστα...και να μη σου πω οτι τα 10 εγγονια που ανεφερες μπορει να ειναι και λιγα:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σωστα...και να μη σου πω οτι τα 10 εγγονια που ανεφερες μπορει να ειναι και λιγα:mrgreen:

 

χαχα, ναι, πήρα ως μ.ό. τα 2,5 χαχαχα!;););)Αν μοιάξουν στους γονείς τους....φαντάζεσαι??:lol::lol::lol::lol:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λοιπόν....................

 

 

Υστερα από παρότρυνση από το marouskaki...που με ''μυρίστηκε''

Να σας πω πως ήταν για άλλη μια φορά γούρικο το θεματάκι μας!!

 

Please απαντήστε μόνο όσοι το βλέπετε θετικά...γιατι δεν αντέχω αλλο κράξιμο...

 

Επίσης εχω ακόμη τρελό αγχος πως θα το πω στο σοι ( του σύζυξ που ειναι αρνητικό)..

το σκεφτομαι 2-3 μέρες τωρα και έχω αρχισει να μην είμαι καλά ...να εχω πονακια κλπ..

μονο στην ιδεα...Ξερω πως ο Θεούλης τα κανονίζει έτσι και αλλιως...αλλά το κακό το μάτι όπως και να το κάνεις το παραδέχεται και η εκκλησία..

Και όταν ο άλλος ηδη καθε φορα που σε βλεπει...στα καλά καθούμενα σου λεει...

''μην τυχόν και κανεις άλλο παιδί...΄΄(

και...Όσοι κάνουν είναι ανεύθυνοι '''...

Και...''Ποτε δεν σας φανταζόμασταν με τόσα'' ..και ''πως θα τα ζήσετε'''

 

ωχ! δεν ξερω αν είναι οι ορμόνες μου...αλλά το θεωρώ γρουσουζιά βρε παιδί μου..

 

Τελοσπάντων!!

 

κατα τα άλλα έχουμε χαρούμενα...ευχάριστα νέα!!

και ο Θεός βοηθός!!

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι επισημα με το καλοοοοο στη μαμα πρωταθλητρια της παρεας μας!!!!!!!!ποσο καταλαβαινω το αγχος σου....το περασα κι εγω....προχθες το ειπε ο αντρας μου στους δικους του....τελικα ειχα πολυ αγχος για το τιποτα.βεβαια τους το ειπε απο το τηλεφωνο οποτε δεν ειχαμε αμεσες αντιδρασεις....αλλα παει περασε κι αυτο...ετσι δεστο...θα το πειτε και τελος....αμα αρχισουν τα μαμου....μη μπεις σε διαδικασια απαντησης...δε βγαζει πουθενα....τσαμπα θα πιαστει το στομαχι σου....αλλαξε δωματιο, φυγε απο το χωρο....το καλο ειναι που δε μενετε κοντα οποτε δε θα εχεις πολλα πολλα.βρε μηπως να το πεις κι εσυ απο το τηλ οποτε μεχρι να τους δεις να καταλαγιασει το θεμα;;;;τι τραβαμε κι εμεις....λες και θα τους πουμε οτι σκοτωσαμε ανθρωπο!!!!μην το παιρνεις τοσο βαρια....μη ξεχνας το νινι καταλαβαινει....εσενα ακουει επισης,εγω εχω καμια δυο βδομαδες ακομη χαχα!!!!!μαμα Λενα ακους;;;;;η μαμα-αγκα τα καταφερε!!!!και φυσικα ο Θεος θα ειναι βοηθος!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Mama aga συγχαρητήρια!!!!!!

I knew it!!!! :-D

Σε περίμενα!!!

 

Ένα μόνο: όποιος έχει εξυπνάδες να πει, να περιμένει λίγους μήνες να τις πει μπροστά στην αρμόδια φατσούλα...αν του βαστάει!!!

 

Να μη σκέφτεσαι κανέναν και τίποτα έξω από την άμεση οικογένειά σου.

Μην αφήσεις κανένα να σου το χαλάσει.

 

Σου εύχομαι μια ήρεμη και εύκολη εγκυμοσύνη!!!

Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι επισημα με το καλοοοοο στη μαμα πρωταθλητρια της παρεας μας!!!!!!!!ποσο καταλαβαινω το αγχος σου....το περασα κι εγω....προχθες το ειπε ο αντρας μου στους δικους του....τελικα ειχα πολυ αγχος για το τιποτα.βεβαια τους το ειπε απο το τηλεφωνο οποτε δεν ειχαμε αμεσες αντιδρασεις....αλλα παει περασε κι αυτο...ετσι δεστο...θα το πειτε και τελος....αμα αρχισουν τα μαμου....μη μπεις σε διαδικασια απαντησης...δε βγαζει πουθενα....τσαμπα θα πιαστει το στομαχι σου....αλλαξε δωματιο, φυγε απο το χωρο....το καλο ειναι που δε μενετε κοντα οποτε δε θα εχεις πολλα πολλα.βρε μηπως να το πεις κι εσυ απο το τηλ οποτε μεχρι να τους δεις να καταλαγιασει το θεμα;;;;τι τραβαμε κι εμεις....λες και θα τους πουμε οτι σκοτωσαμε ανθρωπο!!!!μην το παιρνεις τοσο βαρια....μη ξεχνας το νινι καταλαβαινει....εσενα ακουει επισης,εγω εχω καμια δυο βδομαδες ακομη χαχα!!!!!μαμα Λενα ακους;;;;;η μαμα-αγκα τα καταφερε!!!!και φυσικα ο Θεος θα ειναι βοηθος!!!

 

 

 

Ευχαριστώ marouskaki μου !!!

 

Από το τηλέφωνο θα το πει αναγκάστηκα γιατί δεν προβλέπεται να συναντηθούμε πριν το Πάσχα..

Μηπως να στειλω κανα mail...χιχιχ:confused:

 

Μαμα Λενα περιμένουμε νεα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Και παλι ο Θεός βοηθος Μarouskaki μου!!

Αντε να δούμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mama aga συγχαρητήρια!!!!!!

I knew it!!!! :-D

Σε περίμενα!!!

 

Ένα μόνο: όποιος έχει εξυπνάδες να πει, να περιμένει λίγους μήνες να τις πει μπροστά στην αρμόδια φατσούλα...αν του βαστάει!!!

 

Να μη σκέφτεσαι κανέναν και τίποτα έξω από την άμεση οικογένειά σου.

Μην αφήσεις κανένα να σου το χαλάσει.

 

Σου εύχομαι μια ήρεμη και εύκολη εγκυμοσύνη!!!

 

 

Ευχαριστώ Αννα μου!!!

 

Να είσαι καλά! ποσο ωραία τα λες...

ας τολμήσουν να τα πουν μπροστά στην φατσουλα..

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια μανουλα!!! Μην ακους κανεναν, αφου εσεις θελετε κι αλλο μωρο τι τους νοιαζει? Βεβαια ολες μας εχουμε ακουσει ΤΙΣ προσβολες μες στα μουτρα μας γιατι (ακουσον ακουσον) κανουμε παιδια και πρεπει να ντρεπομαστε λες και πουλαμε κρακ! Εμεις την τελευταια εγκυμοσυνη την ανακοινωσαμε σε τραπεζι μπροστα σε κοσμο για να αποφυγουμε τις χαριτωμενες σκηνες!!! Και παλι μην φανταστεις οι πιο πολλοι σταματησαν να τρωνε! Με τη μπουκια στο στομα εμειναν! Ακομα το θυμαμαι και λυνομαι στα γελια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο που σκεφτομαι οτι το καλοκαιρι θασυναντησουμε τις φατσουλες πιυ λεει η Αννα.... τα ξεχνω ολα....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Mama aga!!! Εύχομαι να χεις μια υπέροχη, εύκολη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο, τέλειο πλασματάκι που θα φέρει χαρά κι ευλογία στην οικογένειά σου!

 

Καθόλου να μην αγχώνεσαι για τ αρνητικά σχόλια και μην αφήσεις κανέναν να σου χαλάσει αυτή τη στιγμή, που είναι μοναδική όσα παιδάκια κι αν κάνουμε. Εσείς θα το μεγαλώσετε, εσάς αφορά μόνο το θέμα. Ο καθένας κουμάντο στο σπίτι του.. Α, ούτε το κακό μάτι μη φοβάσαι.. Αν ο Θεός ευλογεί κοπέλα μου, τίποτα μα τίποτα δεν μπορεί να σ αγγίξει! Και σε μια τόσο "γενναία"-κατά τη γνώμη μου- κίνηση σίγουρα ευλογεί.;)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια μανουλα!!! Μην ακους κανεναν, αφου εσεις θελετε κι αλλο μωρο τι τους νοιαζει? Βεβαια ολες μας εχουμε ακουσει ΤΙΣ προσβολες μες στα μουτρα μας γιατι (ακουσον ακουσον) κανουμε παιδια και πρεπει να ντρεπομαστε λες και πουλαμε κρακ! Εμεις την τελευταια εγκυμοσυνη την ανακοινωσαμε σε τραπεζι μπροστα σε κοσμο για να αποφυγουμε τις χαριτωμενες σκηνες!!! Και παλι μην φανταστεις οι πιο πολλοι σταματησαν να τρωνε! Με τη μπουκια στο στομα εμειναν! Ακομα το θυμαμαι και λυνομαι στα γελια.

 

αχαχαχαχαχαχα....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια μανουλα!!! Μην ακους κανεναν, αφου εσεις θελετε κι αλλο μωρο τι τους νοιαζει? Βεβαια ολες μας εχουμε ακουσει ΤΙΣ προσβολες μες στα μουτρα μας γιατι (ακουσον ακουσον) κανουμε παιδια και πρεπει να ντρεπομαστε λες και πουλαμε κρακ! Εμεις την τελευταια εγκυμοσυνη την ανακοινωσαμε σε τραπεζι μπροστα σε κοσμο για να αποφυγουμε τις χαριτωμενες σκηνες!!! Και παλι μην φανταστεις οι πιο πολλοι σταματησαν να τρωνε! Με τη μπουκια στο στομα εμειναν! Ακομα το θυμαμαι και λυνομαι στα γελια.

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!!

 

χαχα γελαω όπως τα περιγράφεις...με την μπουκια στο στόμα ε?

και εμάς έτσι τους κόβω να μένανε, αλλά ειμαστε μακριά για να το δω και αυτό!!

Ευχαριστώ όμως για την ενθάρρυνση! ;)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Mama aga!!! Εύχομαι να χεις μια υπέροχη, εύκολη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο, τέλειο πλασματάκι που θα φέρει χαρά κι ευλογία στην οικογένειά σου!

 

Καθόλου να μην αγχώνεσαι για τ αρνητικά σχόλια και μην αφήσεις κανέναν να σου χαλάσει αυτή τη στιγμή, που είναι μοναδική όσα παιδάκια κι αν κάνουμε. Εσείς θα το μεγαλώσετε, εσάς αφορά μόνο το θέμα. Ο καθένας κουμάντο στο σπίτι του.. Α, ούτε το κακό μάτι μη φοβάσαι.. Αν ο Θεός ευλογεί κοπέλα μου, τίποτα μα τίποτα δεν μπορεί να σ αγγίξει! Και σε μια τόσο "γενναία"-κατά τη γνώμη μου- κίνηση σίγουρα ευλογεί.;)

 

 

Free dom σε ευχαριστώ!!

 

Εχεις δίκιο ..ο Θεούλης ευλογεί και δεν πρέπει να ανησυχούμε..

αλλά μαλλον οι ορμόνες δεν με αφήνουν να ηρεμήσω αυτές τις μέρες..

οταν το μάθουν θα ηρεμήσω είναι η αλήθεια..(ελπίζω..χιχι)

Link to comment
Share on other sites

Free dom σε ευχαριστώ!!

 

Εχεις δίκιο ..ο Θεούλης ευλογεί και δεν πρέπει να ανησυχούμε..

αλλά μαλλον οι ορμόνες δεν με αφήνουν να ηρεμήσω αυτές τις μέρες..

οταν το μάθουν θα ηρεμήσω είναι η αλήθεια..(ελπίζω..χιχι)

Για καλό και για κακό άσε το σύζυγο να το πει, και ζήτησε του να μη σου μεταφέρει τα σχόλια!;)

Link to comment
Share on other sites

Για καλό και για κακό άσε το σύζυγο να το πει, και ζήτησε του να μη σου μεταφέρει τα σχόλια!;)

 

 

Ναι αυτό εννοείται!!

Δεν υπάρχει περίπτωση να το πω εγώ...

στο κάτω κάτω..αλλιώς θα σχολιάσουν σε εμένα ..και αλλιώς σε εκείνον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...

Είμαι μια μαμά δυο αγοριών 6 και 4 ετών.Εδώ και μερικούς μήνες μου έχουν μπει ιδέες για τρίτο παιδάκι...έλα όμως που ο σύζυγος δεν θέλει...:-(

Καθώς το τόπικ σας είναι γουρλίδικο και σας βλέπω έμπειρες :wink: στο να καταφέρνετε τους συζύγους, πείτε μου λοιπόν, τι κάνετε?

Ο άντρας μου γνωρίζοντας πλέον την επιθυμία μου "οπλίζεται σαν αστακός".Παίρνει πλέον τα μέτρα του και οι ελεύθερες επαφές είναι παρελθόν...Πως θα καταφέρω το επιθυμητο?

Μπορώ να του αλλάξω γνώμη?Ισχυρίζεται βασικά πως ένα ακόμη παιδί θα μας ζορίσει οικονομικά, δεν είναι σίγουρος για τις δικές μου αντοχές και νεύρα και επιπλέον πιστεύει πως στα 45 του είναι μεγάλος να ξαναγίνει μπαμπάς...

Έχω απογοητευτεί...Η αλήθεια είναι ότι οικονομικά ζοριζόμαστε καθώς εγώ δεν εργάζομαι πια, κι όσον αφορά τις αντοχές μου, πράγματι, είχα στιγμές που ξεσπούσα έντονα και ένιωθα μόνη στο μεγάλωμα των 2 παιδιών και τον σύζυγο αμέτοχο...

Ωστόσο μετά την βοήθεια ειδικού και άπειρες συζητήσεις με φίλες, άρχισα να έρχομαι πιο κοντά στα παιδιά, να τα χαίρομαι, να πιστεύω πιο πολύ σε μένα και στις δυνατότητες μου και να υπάρχει περισσότερη ηρεμία στο σπίτι...Νιώθω ότι θα μεγαλώσω πολύ καλύτερα ένα παιδί που πιθανόν θα έρθει...

Να σημειώσω πως κι ο σύζυγος βλέπει αλλάγή πάνω μου και ότι η οικογένειά μας λειτουργεί πολύ καλύτερα, διστάζει όμως...

Να σημειώσω τέλος πως είμαι 39 και τα περιθώρια ίσως στενεύουν...

Συγχωρείστε με για το μεγάλο ποστ είχα όμως ανάγκη να ανοίξω την ψυχή μου σε σας που καταλαβαίνετε...

Συγχαρητήρια στις νέες και στις μέλλουσες μανούλες...

Περιμένω τις απόψεις σας...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...