Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποδόσφαιρο στην παιδική χαρα


Recommended Posts

ξέρετε αν επιτρέπεται η άπαγορευεται;σήμερα παραλίγο να μου χτυπήσουν το παιδί 2 ετών πολυ άσχημα 3 παιδιά ηλικίας γύεω στα 12-13 καθώς έπαιζαν ποδόσφαιρο στην παιδική χαρά τα οποία παρά τις συστάσεις μου συνέχισαν να παίζουν και να χτυπάνε πολυ δυνατά την μπάλα.ειμαι σε έξαλλη κατάσταση κι σοκαρισμένη!Ο πατέρας δε του ενός που ήταν εκεί έπέπληξε ελαχιστα τον γιο του αλλά δεν τα πήρε να φύγουν την στιγμή που πιο διπλα υπάρχουν δημοτικά γήπεδα για ποδόσφαιρο στα οποία μπορούν να παίξουν!!απευθυνθηκα στον δήμο αλλα μίλησα με υπάλληλο που δεν ήξερε αν ειμαι νόμιμο να αναρτήσουν ταμπέλα για απαγόρευση χρήσης μπάλας και θα το ψάξουν μου είπαν και τρέχα γυρευε!

yTiOp3.png

 

nzfhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προσωπικα θεωρω οτι 12 ετων παιδια μπορουν να πανε αλλου να παιξουν και οχι στις κουνιες...οι κουνιες ειναι για τα μικρα.Για μενα μπαλα, ποδηλατα, πατινια ειδικα σε κουνιες γεματες πιτσιρικια δεν επιτρεπονται.Εμας οι κουνιες ειναι διπλα στο σπιτι μας...μια χαρα θα μας βολευε να παω τα μικρα με τα ποδηλατα να κανουν.επειδη ομως τα ποδηλατα τους ειναι μεγαλα και φοβαμαι ατυχηματα ποτε δεν τα παω εκει για ποδηλατο.Και οποτε ετυχε παιδια να τρεχουν με πατινια ποδηλατα και γενικως να θετουν σε κινδυνο τα μικρα παντα εγινε παρατηρηση απο καποιους γονεις.Εδω κυνηγητο παιζουν τα δικα μου και τρεμω μη παρουν σβαρνα κανα μικρο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι γίνεται αν παρά τις συστάσεις δεν φεύγουν η δεν σταματάνε να παίζουν!γιαυτο ψάχνομαι να δω αν μπορώ να επικαλεστώ την νομιμότητα την επόμενη φορά που θα υπάρχει παιδί να παίζει μπάλα στην παιδική χαρά.Για την ιστορία η μπάλα έσκασε με ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δύναμη 10 εκατοστα πάνω απο το κεφαλάκι του μικρού μου,αν τον είχε βρει στο κεφάλι με την δύναμη που είχε θα τον είχε αφήσει στον τόπο!

yTiOp3.png

 

nzfhp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι ισχυει αλλα επειδη μου εχει τυχει με δυο δεκαπενταχρονα(χωρις γονεις)να παιζουν μπαλα και τους ειπα ευγενικα ...υπαρχουν παιδακια μικρα εδω προσεξτε και τα σουτακια πιο ******(γιατι σουτακια παιζανε και οχι κανονικο ποδοσφαιρο) αν παιζανε κανονικα δεν θα το επετρεπα εγω εννοειτε παλι με ευγενικη συμπεριφορα....ευτυχως τα παιδια ηταν πολυ καλοσυνατα και το εκοψαν αμεσως....;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και γω τους το είπα πολυ ευγενικά στην αρχή αλλά με γείωσαν!ακομα και μετά το σκηνικό συνέχισαν να παίζουν κανονικά ποδόσφαιρο με την ανοχή του πατέρα ο οποίος κιόλας αποτι είπε τρόμαξε και αυτός με το χτύπημα της μπαλας...σκέψου να μην τρόμαζε κιόλας!

yTiOp3.png

 

nzfhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...