Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"φάγαμε" κρέμα προσώπου


Recommended Posts

καλημέρα, έχω τρελαθεί από την αγωνία μου. η μικρή μου πριν από καμία ώρα ανακάλυψα ότι έπαιζε με ένα άδειο σωληνάρι από κρέμα προσώπου (της aderma) και πρόσεξα ότι στο χειλάκι της και στην μπλούζα της είχε λίγη κρέμα. άνοιξα το στοματάκι της αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν έφαγε και πόση ποσότητα. δεν νομίζω να κατάπιε πολύ γιατί το σωληνάρι ήταν άδειο.... έχω σκάσει από την ανησυχία μου....σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο? να πάρω τηλέφωνο το κέντρο δηλητηριάσεων??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχει τυχει σε φιλη μου που ο γιος της καλυφθηκε ολοκληρος με πενατεν. Μιλαμε για πολυ πηχτη κρεμα. Τιποτα δεν επαθε.

 

Δεν ειναι κακο να παρεις τον παιδιατρο, αλλα το πιθανοτερο ειναι να σου πει να προσεξεις τις αντιδρασεις της, δηλ αν κανει εμετο, αν νιωθει ασχημα, αν ποναει κλπ.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι τιποτα.....aderma χαχαχαχ...και πενατεν την βρηκα ολο το προσωπο πασαλειμενο και εχουμε και φωτο και τι αλλο θες και λιγο σαμπουαν chicco?και λιγο sudocream????μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα φυσικα εκτος και αν εφαγε τα 300ml :lol: που αποκλειεται...εχεις ακομα να δεις....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και ο γιος μου είναι φαν της sudocrem!!! :lol::lol::lol:
και εμενα ηταν...αν δεν την δοκιμαζε δεν με αφηνε να του βαλω την πανα :lol::lol:

 

το ίδιο έκανε και η κόρη μου :?

 

Όταν μάθω να ανεβάζω φωτογραφίες θα ανεβάσω μια που είναι πλήρως καλυμένη

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και ο γιος μου είναι φαν της sudocrem!!! :lol::lol::lol:
και εμενα ηταν...αν δεν την δοκιμαζε δεν με αφηνε να του βαλω την πανα :lol::lol:

 

το ίδιο έκανε και η κόρη μου :?

 

Όταν μάθω να ανεβάζω φωτογραφίες θα ανεβάσω μια που είναι πλήρως καλυμένη

τι μου θυμησες τωρα.... :? οταν ξεχασα την sudocream στο κρεββατι του Μαριου...2 βδομαδες περασαν μεχρι να φυγει τελειως απο τα μαλλια του...ευτυχως απο τους τοιχους εφυγαν... :roll::lol:
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Συγνώμη που γελάω...... αλλά θυμήθηκα τα δικά μας...... NIVEA φάγαμε... αντί για το μάγουλο άνοιξε το στόμα. :lol::lol::lol:

Πήρα τηλέφωνο την παιδίατρο και αφού της εξήγησα τι έγινε γελούσε κι εκείνη άρα... δεν είναι για ανησυχία...

 

Μου είπε μόνο αν έφαγε πολύ, να πάρω μια γάζα και λίγο ορό και να της καθαρίσω το στόμα. Είχε φάει ποσότητα που αντιστοιχεί σε όγκο 2 ρεβυθιών κι έτσι δεν έκανα τίποτα αφού δεν υπήρχαν υπολείμματα.

 

Πάντως μίλα με την παιδίατρο για σιγουριά και ηρεμία δική σου! :wink:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω πρόσφατο περιστατικό, απλά να αναφέρω ότι σε περίπτωση που δεν βρίσκετε τον παιδίατρό σας, να παίρνετε τηλ στο κέντρο δηλητηριάσεων χωρίς δισταγμό.Απαντούν αμέσως χωρίς αναμονή και με υπευθυνότητα. Εμένα σε ανάλογο περιστατικό με βοήθησαν πάρα πολύ.Επειδή παίζει μεγάλο ρόλο το τι έχει καταπιεί ένα παιδί και σε ποιά ποσότητα, καλό θα ναι να ζητάμε τη συμβουλή ειδικών και να μην καθησυχαζόμαστε από μόνες μας. Το κάθε προιόν που μπορεί να καταπιούν θέλει και διαφορετική αντιμετώπιση πχ δεν κάνει να προξενήσουμε εμετό σε όλες τις περιπτώσεις. Δεν αναφέρομαι ειδικά στην κρέμα, αλλά γενικότερα. Ελπίζω να εξελίχθηκαν όλα καλά με την katfan.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...