Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ανεπιθυμητες εγκυμωσηνες στην εφηβεια


Recommended Posts

λιγο πολυ ολες οι γυναικες εχουν υποστει κατι τετοιο....εγω ειμαι 17 χρονων και εχω ολοκληρωσει τις σχεσεις μου εδω και καιρο...ο κυκλος της περιοδους μου ομως κατι εχει παθει τους τελευταιους 2 μηνες...η προηγουμενη περιοδος μου μου ηρθε με 4 μερες καθυστερηση, αυτο το μηνα ομως ειμαι στην 6 μερα και ακομα τιποτα....στις 22.05.14 ειχα κανει ερωτα με το αγορι μου χωρις να γινει κατι(περιμενα να αδιαθετησω κιολας).....2 μερες αργοτερα ξανακαναμε και με λερωσε χωρις να το καταλαβουμε και ασυναισθητα ακουμπησα τα υγρα με το χερι χωρις να το καταλαβω κ μετα επιασα εμενα για να δω αν μ ειχε ερθει η περιοδος...δεν ξερω αν μπορει να ειμαι εγκυος αλλα φοβαμαι πολυ...δεν σκεφτηκα να παρω το χ.ε.μ και το μετανιωνω....ελπζω μονο να ειναι απο το αγχος γιατι δινω πανελληνιες....οσες εχετε ερθει σε παρομοια θεση ενημερωστε με γιατι εχω φοβηθει παρα πολυ...:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δήμητρα καλημέρα.

Με το να ακουμπήσεις το σπέρμα πάνω και έξω από τον κόλπο σου, όχι είναι πολύ δύσκολο να έχεις μείνει έγκυος!!αλλά δεν είναι απίθανο να έχεις μείνει έγκυος από τα υγρά που βγάζει το αγόρι σου πριν την εκσπερμάτιση.

Αλλά...επειδή βλέπω ότι έχεις άγχος: Βάλτε προφυλακτικό, δεν είναι τίποτα!!

Ξέρω ότι τα αγόρια το αποφεύγουν όπως ο διάολος το λιβάνι,, και εγώ γενικά όσα αγόρια είχα, είχαμε μεγάλο θέμα στην αρχή, γιατί πολύ απλά με καμιά από τις προηγούμενες γκόμενές τους δεν είχαν χρησιμοποιήσει προφυλακτικό.

Αλλά όλα τα αγόρια μου τελικά μετά από λίγο καιρό συνήθιζαν την αίσθηση και δεν τους έκανε διαφορά. τους άρεσε εξ ίσου και με προφυλακτικό.

Να ξέρεις πως κανένα σχεδόν αγόρι (εκτός αν δε γνωρίζεστε καλά ή δεν έχετε σχέση) δε θα κάνει την κίνηση από μόνο του. Είναι κάτι που θα πρέπει να διεκδικήσεις εσύ. Γιατί...η μαύρη αλήθεια είναι πως, αν χτύπα ξύλο συμβεί κάτι..όλο το βάρος το επωμίζεται η γυναίκα. Μόνη σου θα νιώσεις τις ορμόνες σου να αλλάζουν, μόνη σου θα μπεις στο χειρουργείο... όσο δίπλα σου και να είναι το αγόρι σου.

 

Σχετικά με το ότι περίμενες περίοδο θα σου πω ότι έχει συμβεί σε γνωστό μου να πιάσει παιδί μία μέρα πριν την περίοδο . Κουλό, το ξέρω αλλά έγινε. Τίποτα δεν αποκλείεται, πόσο μάλιστα στην ηλικία που είσαι, που είσαι υπέρ - γόνιμη.

 

Τώρα σχετικά με τον κύκλο είναι φυσιολογικό να παρατηρήσεις μια αλλαγή με την έναρξη της σεξουαλικής σου ζωής. συμβαίνει αρκετά συχνά. Επειδή ωστόσο, δε χρησιμοποιείς επαρκή προφύλαξη, καλύτερα να κάνεις ένα τεστ κυήσεως, είτε στο φαρμακείο, είτε σε δημόσιο νοσοκομείο (όπου είναι και πιο φτηνό νομίζω) μία χοριακή.

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως εβαλα λιγο μεσα στον κολπο μου το χερι αλλα...μπορει να μην ηταν τιποτα...και παλι ανησυχω γιατι απο οσο ειπα ειμαι μολις 17 χρονων...το να πω στους δικους μου οτι ειμαι εγκυος(που μακαρι να μην ειμαι) θα ειναι πολυ δυσκολο για εμενα στην συνεχεια....με το αγορι μου δεν τα παμε και πολυ καλα και φοβαμαι και για αυτην την ανεπιθυμητη εγκυμοσύνη....βεβαια ηταν η πρωτη φορα που εγινε χωρις προφυλαξεις...παντα προσεχαμε...απλα αυτην την φορα οταν του ειπα να βγει απο μεσα μου τελειωσε αμεσως και ανυσηχω μηπως δεν προλαβε να βγει και να τελειωσε κ λιγο μεσα μου....ειμαι πολυ αγχομενη και ξερω πως και αυτο ειναι ενα αιτιο που αργει κιολας...:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Δημητρουλα μου,ενα πραγμα θα σου πω...

Χαλαρωσε.Μιλαμε για ενα τετελεσμενο γεγονος.Δε μπορεις να κανεις κατι πια για να ΜΗ ΜΕΙΝΕΙΣ εγκυος.Αν εμεινες,εμεινες,ετσι δεν ειναι;;;Απο κει κ περα,αλλο θεμα το τι κανεις.

Ηρεμησε κ ισως ετσι να σου ερθει κ η πολυποθητη περιοδος...

Link to comment
Share on other sites

λιγο πολυ ολες οι γυναικες εχουν υποστει κατι τετοιο....εγω ειμαι 17 χρονων και εχω ολοκληρωσει τις σχεσεις μου εδω και καιρο...ο κυκλος της περιοδους μου ομως κατι εχει παθει τους τελευταιους 2 μηνες...η προηγουμενη περιοδος μου μου ηρθε με 4 μερες καθυστερηση, αυτο το μηνα ομως ειμαι στην 6 μερα και ακομα τιποτα....στις 22.05.14 ειχα κανει ερωτα με το αγορι μου χωρις να γινει κατι(περιμενα να αδιαθετησω κιολας).....2 μερες αργοτερα ξανακαναμε και με λερωσε χωρις να το καταλαβουμε και ασυναισθητα ακουμπησα τα υγρα με το χερι χωρις να το καταλαβω κ μετα επιασα εμενα για να δω αν μ ειχε ερθει η περιοδος...δεν ξερω αν μπορει να ειμαι εγκυος αλλα φοβαμαι πολυ...δεν σκεφτηκα να παρω το χ.ε.μ και το μετανιωνω....ελπζω μονο να ειναι απο το αγχος γιατι δινω πανελληνιες....οσες εχετε ερθει σε παρομοια θεση ενημερωστε με γιατι εχω φοβηθει παρα πολυ...:cry::cry::cry:

 

Κάνε μία χοριακή εξέταση σε μικροβιολογικό για να ξέρεις σίγουρα.. επίσης πρέπει να καταλάβετε όλα τα κορίτσια σε αυτή την ηλικία ότι όταν δεν παίρνεις προφύλαξη ΠΑΝΤΑ υπάρχει ο κίνδυνος εγκυμοσύνης... δεν είναι απαραίτητο να ολοκληρώσει ο σύντροφος στον κόλπο της γυναίκας.. στον κύκλο μου 2 φίλες μου έμειναν έγκυες με τα προσπερματικά υγρά... επίσης ως γυναίκα δεν μπορείς να ξέρεις με σιγουριά πότε ακριβώς "τραβήχτηκε" ο σύντροφος... σε ένα τόσο σημαντικό θέμα όπως ένα παιδί, σε καμία περίπτωση δεν θα πρέπει να "αφήνεστε" στο τι θέλουν τα αγόρια.. κανένα αγόρι δεν θέλει να χρησιμοποιεί προφυλακτικό .. τις συνέπειες γλυκειά μου όμως τις επωμίζεται ΜΟΝΟ η ψυχή και το σώμα της γυναίκας.. σου εύχομαι να μην είσαι έγκυος, αλλά το πάθημα πρέπει να σου γίνει μάθημα, μην ξαναμπείς σε αυτή την διαδικασία, είσαι πολύ μικρή ακόμη.. εφόσον δεν θέλεις να κάνεις ακόμη παιδί, γιατί ρισκάρεις??? δεν σου κάνω κήρυγμα αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι δεν αξίζει για μία στιγμή ηδονής να θυσιάζονται αθώες ψυχές και να κουβαλάς μια ζωή τις τύψεις.. εάν το αγόρι σου δεν θέλει να χρησιμοποιείτε προφύλαξη άλλαξε αγόρι.. προς το παρόν κάνε την χοριακή και βλέπεις .. ένα βήμα την φορά... μην το αφήνεις και σε τρώει το άγχος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχομαι να μην εισαι αλλα να κανεις κ καμια εξεταση για σεξουαλικα μεταδιδομενα νοσηματα..πολυ στο χαλαρο το εχουν παρει τα πιτσιρικια..ας μην ειναι η μονη ανησυχια η ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη.

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτό είναι το πιο θλιβερό και ανησυχητικό σε όλες αυτές τις ιστορίες....

Γίνεται οτι γίνεται και μετά όλες τρελενεστε για το αν μείνατε έγκυος...συγγνώμη αλλά μια εγκυμοσύνη δεν ειναι οτι χειρότερο θα μπορούσε να συμβεί,..υπάρχουν άλλοι κίνδυνοι που μπορεί να σου στερήσουν τη ζωή σου όταν κανεις σεξ χωρίς προφύλαξη,ακόμα κ αν γίνει μια φορά...αυτα θα έπρεπε να σας απασχολούν πρώτα...ασε που σχεδόν καμιά σας δεν την παρακολουθεί γυναικολόγος....γιατί?είναι κρίμα....

ειλικρινά εύχομαι να μην είσαι έγκυος...

Link to comment
Share on other sites

παντα περναμε προφυλαξεις απλα αυτην την φορα επειδη ειχαμε 4 μηνες ν βρεθουμε κ απο το παθος της στιγμης το ξςχασαμε...προσπαθω παντα να του το θυμιζω κ πζντα μ 1000 ζορια το φοραει.....δεν εινναι οτι ν ειμαι εγκυος θα κακο καμοια αμβλωση απλα επειδη ειμαι μικρη και με το αγορι μου δεν ειμαστε και στα καλυτερα μας δεν θα ηταν οτι καλυτερο......υπο διαφορετικες συνθηκες πιστευω πως το μωρο θα ηταν ευχαριστη ειδηση...το μονο που με απασχολει αυτον τον καιρο ειναι οι πανελληνιες και η σχολη μου....δεν θελω να καταστρεψω το μελλον μου με ενα παιδι που δεν ηταν στην ουσια καρπος αληθινης αγαπης..αυτο το εχουμε παθει αλλη μιαφορα και ευτυχως ειχα παει μονη μ χωρις να του πω κατι και ειχα παρει το χ.ε.μ γιατι ηξερα οτι ακτι δεν πηγενε καλα...οπως με διαβεβαιωσε και η φαρμακοποιος που πηγα (αν ημουν θα ματωνα και θα μου ερχοταν νωριτερα περιοδο) έτσι και εγινε...δεν το εμαθε ποτε το αγορι μου...ξερω πως εδω οι περισσοτερες, αν οχι ολες, ειστε μανουλες, οποτε το να συζηταω για μια αμβλωση εδω περα θα ηταν οτι χειροτερο...πολλες απο εσας θα με κατακρινατε σιγουρα και θα σκεφτηκατε <<ας προσεχες μικρη, ηξερες τι μπορουσε να συμβει>> και δεν θα στεναχωρεθω αν καποια το γραψει δημοσια....θα ειναι σαν μια συμβουλη......οπως και να εχει ευχομαι να ευθυνεται το αγχος......(αυτην την χωριακη που την κανουμε και ποσο κοστιζει? )

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μ εγω πιο πολύ ανησυχώ για την υγεία σου κ για ολες τις ασθένειες που κυκλοφορούν....εμενα αυτο θα με έτρωγε...

καλη επιτυχία με οποιο αποτελεσμα κ αν έχεις..

Link to comment
Share on other sites

απο καποιο σ.μ.ν δεν φοβαμαι...ξερω οτι ειναι καθαρος γιατι και εγω ημουν η 1η του και αυτος ο 1ος μου...πιο πλ με καιει η εγκυμοσυνη....τι ειναι η χωριακη,που γινεται και ποσο κοστολογειται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω δε νομιζω να εισαι εγκυος....ο δικος μου κυκλος αλλαζει ευκολα ειτε απο αγχος, ειτε απο διατροφη. Ποτε ειχες τελευταια φορα περιοδο και ποτε περιμενες την επομενη?? και ποτε ειχες το ατυχημα??

Link to comment
Share on other sites

ολο αυτο μπορει να οφειλεται και σε κατι αλλο εκτος απο το ναα ειμαι εγκυος..? ελπιζω πς ναι γιατι δεν θα το αντεξω κατι τετοιο:cry:

 

Τι θα πει δε θα το αντεξεις;;;

Το οτι θα γινεις μαμα ή το κηρυγμα απο γονεις κ την αδιακρισια του κοινωνικου περιγυρου;Μην ακουω βλακειες!Απο τη στιγμη που αποφασιζεις να κανεις κατι(στην περιπτωση σου sex),πρεπει να εισαι σε θεση να αναλαβεις κ τις ευθυνες της πραξης σου!Οποιες κ αν ειναι αυτες...Αυτα τα μοιρολατρικα του τυπου *δεν αντεχω,πεθαινω,δεν μπορω * ειναι για γυναικουλες....Δεν νομιζω να εισαι ουτε να θες να δειχνεις.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δε νομιζω να εισαι εγκυος....ο δικος μου κυκλος αλλαζει ευκολα ειτε απο αγχος, ειτε απο διατροφη. Ποτε ειχες τελευταια φορα περιοδο και ποτε περιμενες την επομενη?? και ποτε ειχες το ατυχημα??

 

 

τελευταια φορα μου ειχε ερθει 28 μαρτιου παλι με καθυστερησ μιας βδομαδας, περιμενα ξανα στις 24 απριλιου...εγινε με προφυλακη μια φορα στις 22 και μια φορα χωρις στις 24:sad::-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι θα πει δε θα το αντεξεις;;;

Το οτι θα γινεις μαμα ή το κηρυγμα απο γονεις κ την αδιακρισια του κοινωνικου περιγυρου;Μην ακουω βλακειες!Απο τη στιγμη που αποφασιζεις να κανεις κατι(στην περιπτωση σου sex),πρεπει να εισαι σε θεση να αναλαβεις κ τις ευθυνες της πραξης σου!Οποιες κ αν ειναι αυτες...Αυτα τα μοιρολατρικα του τυπου *δεν αντεχω,πεθαινω,δεν μπορω * ειναι για γυναικουλες....Δεν νομιζω να εισαι ουτε να θες να δειχνεις.:confused:

 

 

οχι δεν ειμαι γυναικουλα...ειμαι μια παρα πολυ δυναμικη εφηβη και αυτο οφειλεται στο οτι εχω χασει την μητερα μου.....οταν ειπα χαρουλα οτι δεν θα αντεξω δεν εννοουσα να κανω καποια χαζομαρα στον εαυτο μου.....εννοουσα οτι ο πατρας μου, οι δικοι μου, ακομα και οι φιλοι μου θα με κατακρινουν και θα με απομακρυνουν.....δεν θα ειναι ευκολο να ειμαι μια εφηβη με ενα μωρο και το ξερω πως επρεπε να το σκεφτω νωριτερα ολο αυτο....φυσικα δεν θελω να ειμαι γιατι εχω μπροστα μου τοσα χρονια για να κανω οικογενεια...οχι απο τα 17....:?:???:

Link to comment
Share on other sites

δεν θα εισαι εγκυος...εγω σε καταλαβαινω....Στην ηλικια σου δεν ηθελα μωρο, εκανα σεξ και ειχαν τυχει και ατυχήματα ;) Σταθηκα τυχερη!!! Ευχομαι και εσυ το ιδιο!! Να κανεις τα παιδακια σου όταν θα εισαι ετοιμη!!!

Όλα καλα θα πανε.....

Link to comment
Share on other sites

Δημητρά μου, εγώ δεν είμαι εδώ για να σε κατακρίνω, γι αυτό εξέφρασε την όποια απορία σου ελεύθερα, ίσως να βρεις λύσεις, και φυσικά θα σου φύγει και ένα κομμάτι από το βάρος από την αγωνία που κουβαλάς και μπορείς να τη μοιραστείς με ελάχιστα άτομα..

Δεν είμαι στην ίδια φάση με σένα, είμαι παντρεμένη και μεγαλύτερη σε ηλικία, αλλά μπορώ να σε καταλάβω. Και έχοντας υπάρξει κι εγώ νέα με σεξουαλική ζωή, μπορώ να μπω στη θέση σου.

Εξ άλλου γι αυτόν το λόγο υπάρχει και "η γωνιά των εφήβων" για να μπορούν να μπαίνουν οι έφηβοι να ρωτούν και να συζητούν ελεύθερα, και να βρίσκουν λύση στα όποια ζητήματά τους!!

 

Σχετικά με τα αφροδίσια: Είναι ένα θεματάκι κι αυτό.. Πρέπει να το έχεις υπ όψιν σου!! Πολλά από αυτά δεν έχουν καν συμπτώματα!!! ένας λόγος ακόμη λοιπόν για το προφυλακτικό..

Αυτό γενικά όχι μόνο για την προκειμένη..

 

Για την πιθανή ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη: Μην κάθεσαι και αγωνιάς και βράζεις στο ζουμί σου !!!!!! ανέλαβε δράση! ό, τι έγινε έγινε, δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι, αντιμετώπισε το!! Καλύτερα να αντιμετωπίσεις την αλήθεια, όσο γίνεται πιο γρήγορα, ώστε να μπορέσεις να το χωνέψεις κιόλας.

 

 

Ο, τι και να γίνει πάντως, να θυμάσαι ότι όλα περνάνε αν τα αντιμετωπίσουμε, και ότι στο τέλος αυτό που έχει σημασία είναι να νιώθεις εσύ η ίδια ευτυχισμένη και ολοκληρωμένη.

 

Και κάτι για το αγόρι σου, αν μου επιτρέπεις... δεν είναι εντάξει... αλλά ξέρω ότι σ αυτή την ηλικία παίζει πολύ εγωισμός, και κουμάντο κάνει πιο πολύ το .... καταλαβαίνεις.

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

απο καποιο σ.μ.ν δεν φοβαμαι...ξερω οτι ειναι καθαρος γιατι και εγω ημουν η 1η του και αυτος ο 1ος μου...πιο πλ με καιει η εγκυμοσυνη....τι ειναι η χωριακη,που γινεται και ποσο κοστολογειται?

 

Θα σου δώσω μία συμβουλή και να με θυμάσαι.. ποτέ μην εμπιστεύεσαι τους άνδρες :) η εγκυμοσύνη μπορεί να σε καίει και σε καταλαβαίνω απόλυτα σε αυτή την φάση.. από εκεί και πέρα όμως ειδικά σε ότι αφορά τα νοσήματα θα έβαζες και το χέρι σου στην φωτιά ότι ο άλλος δεν έχει πάει με άλλη για να σε κολλήσει κάτι ή δεν έχει κάτι που δεν το ξέρεις?? με αυτά δεν παίζουμε...

1ον: κάνε μία χοριακή, σου παίρνουν λίγο αίμα, σε οποιοδήποτε μικροβιολογικό νομίζω ότι πρέπει να κοστίζει γύρω στα 20 ευρώ

2ον: εφόσον έχεις ολοκληρωμένες σχέσεις πρέπει να πας και σε γυναικολόγο.

3ον: ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ.

περιμένουμε νέα σου...

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειμαι γυναικουλα...ειμαι μια παρα πολυ δυναμικη εφηβη και αυτο οφειλεται στο οτι εχω χασει την μητερα μου.....οταν ειπα χαρουλα οτι δεν θα αντεξω δεν εννοουσα να κανω καποια χαζομαρα στον εαυτο μου.....εννοουσα οτι ο πατρας μου, οι δικοι μου, ακομα και οι φιλοι μου θα με κατακρινουν και θα με απομακρυνουν.....δεν θα ειναι ευκολο να ειμαι μια εφηβη με ενα μωρο και το ξερω πως επρεπε να το σκεφτω νωριτερα ολο αυτο....φυσικα δεν θελω να ειμαι γιατι εχω μπροστα μου τοσα χρονια για να κανω οικογενεια...οχι απο τα 17....:?:???:

 

Λυπαμαι ελικρινα για τη μητερα σου.Θα ηταν δυνατο στηριγμα για σενα τη δεδομενη στιγμη(κ γενικοτερα εννοειται).

Αυτο ηθελα να ακουσω απο σενα οτι δε θα κανεις κακο στον εαυτο σου , γι αυτο στα λεω λιγο χυμα.

Οσο για αυτους που λες οτι θα σε κατακρινουν , δικαιωμα εχει μονο ο ο πατερας σου να σε κρινει ,ως κηδεμονας σου.Οι φιλοι σου ανσε κατακρινουν σημανει οτι κακως ειναι στη ζωη σου.

 

Αν εισαι τελικα εγκυος υπαρχουν 2 οδοι , τις οποιες ολοι ξερουμε καλα.Προσωπικα ειμαι υπερ της μητροτητας ,αλλα αυτο ειναι ενα αλλο θεμα , που θα ανοιξουμε αν υφισταται η εγκυμοσυνη.

Προς το παρον να σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε καλα κ οτι θα αντιμετωπισεις την κατασταση με ωριμοτητα κ υπευθυνοτητα αν χρειαστει.Δε θα ρθει κ το τελος του κοσμου .Υπαρχουν πολυ χειροτερα προβληματα κ σιγουρα καπου εκειβεξω υπαρχουν ανθρωποι που θα σταθουν διπλα σου.

Περιμενω νεα σου...

Link to comment
Share on other sites

απο καποιο σ.μ.ν δεν φοβαμαι...ξερω οτι ειναι καθαρος γιατι και εγω ημουν η 1η του και αυτος ο 1ος μου...πιο πλ με καιει η εγκυμοσυνη....τι ειναι η χωριακη,που γινεται και ποσο κοστολογειται?

 

αληθεια που το ξερεις οτι ησουν η 1η? στο ειπε? και ξερεις οτι ειναι αληθεια? Καλυτερα θα ηταν εφοσον εχεις σεξουαλικη ζωη να μιλησεις μ ενα γυναικολογο ωστε να μην εχεις και αποριες του τυπου τι ειναι χοριακη?

Καλα θα ηταν να σε νοιαξει πρωτα η υγεια σου και μετα ολα τ αλλα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Τις προαλλες που ημουνα με το αγορι μου ειχαμε σεξουαλικη επαφη αλλα δεν διαθεταμε προφυλαξεις οποτε του ειπα να μην ολοκληρωσουμε, παρ'ολα αυτα τελικα μπηκε για πολυ λιγο μεσα μου. Απο τοτε εχω πολλες τυψεις και εχω μετανιωσει που τον αφησα εστω και για λιγο. Επιπλεον εχω ασπρα κολπικα υγρα και πρηξιμο στο στηθος και απο χθες μια ενοχληση στην κοιλια σαν πονο περιοδου. Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος; :-( Η προηγουμενη περιοδος μου ειχε ερθει στις 6 Απριλιου αλλα δεν εχω σταθερο κυκλο..

Link to comment
Share on other sites

Αν εγινε η επαφη γυρω στο Πασχα και μετα, θεωρητικα ναι..μπορει να εισαι εγκυος. Οι πιθανοτητες ελαχιστοποιουνται αλλα εξακολουθουν να υπαρχουν αν δεν εκσπερματωσε μεσα σου.

Ευχομαι να μην εχει συμβειαφου δεν το θες ;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας......μπηκα να ενημερωσω πως τελικα οτι εγινε εγινε.....ειμαι εγκυος και δεν μπορω να κν τπτ αλλο απο το να το κρατησω......

 

φυσικα με το αγορι μου προσπαθω να τα ξαναβρω κ πηγαινουμε μερα με την μερα καλυτερα...βλεπομαστε και συζηταμε για θεμματα που αλλες φορες δν υπηρχε να συζητουσαμε...λεμε να το παμε και οπου βγει..<3 <3

 

...ο πατερας μου ευτυχως το πηρε καλυτερα απο οτι πιστευα οτι θα το παρει....καναμε ολες τις εξετασεις και ειμαι οκ...θα μας βοηθησει και στα οικονομικα με τον θανο(το αγορι μου)....σε 2 βδομαδες αρραβωνιαζομαι αν και ειναι βιαστικο..εμενα δεν με πειραζει κ να μν αρραβωνιαστω απλα ο πατερας μου λεει πως θα ειναι καλυτερα ετσι και λογο του γεγονοτος με την μητερα μου...δεν νομιζω να ασχοληθω με τις σπουδες μου αν κ θα κανω μια προσπαθεια για τις πανελληνιες.....

 

Ευχαριστω ολοθερμα οσες κυριες μου συμπαρασταθηκαν στο προβλημα μου και με συμβουλεψαν........ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ........:D:grin:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...