Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σπυράκι στα γυναικεία γεννητικά όργανα


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Μια γρήγορη ερωτησούλα. Χρειάζομαι τα φώτα σας. Σε περίπτωση που μια κοπέλα εμφανίσει σπυράκι στην περιοχή των γεννητικών οργάνων, τί γιατρό πρέπει να επισκεφθεί? Γυναικολόγο ή δερματολόγο???

OX0Gp2.pnguIhfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ όταν ήμουν έγκυος στον πρώτο, είχα βγάλει ένα και πήγα σε δερματολόγο -αφροδισιολόγο. Μου είπε ότι είναι λόγω των ορμονών και όταν ενημέρωσα το γιατρό μου, μου είπε ότι αφού με είδε δερματολόγος είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλημέρα σε όλους! Ξανανοίγω το θέμα, γιατί θέλω να ρωτήσω αν έχει καμία κοπέλα αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα με μένα!

Είμαι στις μέρες μου να γεννήσω, και έχω βγάλει ένα σπυράκι εξωτερικά στο αιδοίο. Νόμιζα πως είναι θηλακίτιδα γιατί το έχω ξαναπάθει, σε φάση που δεν ήμουν έγκυος και πέρασε με λίγη travocort! Δεν το έχω πει ακόμα στο γιατρό μου, θα το αναφέρω σήμερα! Είχε καμία κοπέλα το ίδιο πρόβλημα? Μήπως πείραξε που έβαλα από μόνη μου travocort?Σε άλλη φάση στην εγκυμοσύνη, μου είχε πει να την χρησιμοποιήσω, δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα!

c3uigj8l12ghbm4e.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ξανανοίγω το θέμα, γιατί θέλω να ρωτήσω αν έχει καμία κοπέλα αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα με μένα!

Είμαι στις μέρες μου να γεννήσω, και έχω βγάλει ένα σπυράκι εξωτερικά στο αιδοίο. Νόμιζα πως είναι θηλακίτιδα γιατί το έχω ξαναπάθει, σε φάση που δεν ήμουν έγκυος και πέρασε με λίγη travocort! Δεν το έχω πει ακόμα στο γιατρό μου, θα το αναφέρω σήμερα! Είχε καμία κοπέλα το ίδιο πρόβλημα? Μήπως πείραξε που έβαλα από μόνη μου travocort?Σε άλλη φάση στην εγκυμοσύνη, μου είχε πει να την χρησιμοποιήσω, δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα!

 

καλημέρα!με το καλό!

κι εγώ,θυμάμαι,είχα βγάλει ένα σπυράκι εξωτερικά και είχα βάλει μια κρέμα που βάζουμε και σε κάθε σπυρί,κενακόμπ νομίζω λέγεται!

φαινόταν το πύον το οποίο και υποχώρησε μετά με την αλοιφή και δε με ενοχλησε ξανά

πες το όμως και στο γιατρό σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!με το καλό!

κι εγώ,θυμάμαι,είχα βγάλει ένα σπυράκι εξωτερικά και είχα βάλει μια κρέμα που βάζουμε και σε κάθε σπυρί,κενακόμπ νομίζω λέγεται!

φαινόταν το πύον το οποίο και υποχώρησε μετά με την αλοιφή και δε με ενοχλησε ξανά

πες το όμως και στο γιατρό σου

 

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου! Το είπα στον γιατρό μου και μου είπε δεν είναι τίποτα, δεν χρειάζεται λέει να βάλω τίποτα επάνω!

Το δικό μου δεν έχει πύον και το έχω πολλές μέρες! Δεν υποχωρεί!

Τέλος πάντων, φαντάζομαι κάτι θα ξέρει παραπάνω ο γιατρός...

c3uigj8l12ghbm4e.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

πριν 2 μηνες περιπου κατι με ενοχλουσε στο αριστερο εξωτερικο χειλος αναμεσα στις τριχες το επιασα και νομιζα οτι ηταν σπυρι και προσπαθησα να το ανοιξω αλλα μονο λιγο αιμα εβγαλε ωστοσο με ενοχλουσε τις επομενες ημερες ενω δεν περναγε ειχε μεγεθος στραγαλιου το ξαναπειραξα το πιεζα νομιζοντας οτι εχει πυον και ανοιξε και βγηκε απο μεσα ενα λιπωμα σαν στραγαλι ροζ χρωμα και ειχα αιμοραγια τρομερη αφου μεχρι να παω στην τουαλετα ειχε γεμισει το πατωμα αιματα τρομαξα να το σταματησω! εβαλα αμεσως betadin και καποια στιγμη σταματησε περασε μια εβδομαδα και ειχε μαραθει δεν ειχα προβλημα το παρακολουθουσα καθημερινα και πηγα στο γυναικολογο για κατι εξετασεις και το ειδε οτι ηταν μια κυστη και αφου ειχε κλεισει η πληγη με το betadin δεν χρειαζοταν να κανουμε κατι αλλιως θα μου το ανοιγε..μαλλον για το ιδιο πραγμα λεμε ειναι ορμονικο μου ειπε να μην ανησυχω..τωρα εχει περασει αλλα ειχα τρομαξει με τοσο αιμα.

Link to comment
Share on other sites

και εγω το εχω παθει και τελικα ηταν λεμφαδενας!πλακωθηκα στις αντιβιωσεις γιατι επεμενε,τελικα εφυγε αλλα μου αφησε ενα σημαδι γιατι το σκαλιζα σαν και σενα beautiful :rolleyes: νομιζα ηταν σπυρακι !

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

κοριτσια καλησπερα.....κ εγω και λιγες μερες εχω βγαλει ενα σπυρακι το οποιο με ενοχλει εξωτερικα στα μεγαλα χειλη....να ανησυχω???ο γιατρος μ μου ειπε να περασω να με δει γιατι ετσι δεν μπορει να ξερει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...