Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΟΠΥ ΜΑΡΟΥΣΙ, ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. HELP


vbrillis

Recommended Posts

Καλημέρα, οδευω προς εξωσωματική.

Μενω Παγκράτι και μου είπε η γραμματέας του γυναικολόγου οτι υπάγομαι στο Μαρούσι.

Πήρε τηλ. ο άντρας μου το πρωί και έκλεισε ραντεβού για επιτροπή στις 22 του Δεκέμβρη. Εγώ περίμενα σε κανενα διμηνο.

Εχω μια λιστα με δικαιολογητικά και εξετάσεις ου απαιτούνται, είμαστε κομπλέ.

Μόνο αυτά είναι; Νόμιζα ότι είναι πιο δύσκολο.

Μου είπαν ότι πηγαινω, μέχρι τις 9.30 το πρωί του είπε η κυρία στο τηλέφωνο, περνάω από την επιτροπή (τυπικό είναι είπε η γραμματέας του γυναικολόγου) και αμέσως (εννοώ την ίδια μέρα) πηγαινω στο ίδιο μέρος που έχει φαρμακείο και παίρνω τις ενέσεις που κοστίζουν 900 ευρώ, χωρίς να δωσω τίποτα;

Και επίσης, δίνει χρήματα ο ΕΟΠΥ για την εξωσωματική;

Τα φώτα σας παρακαλω

Βάσω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα παρεις τις ακριβες ενεσεις δωρεαν, και τις υπολοιπες απο το φαρμακειο με συμμετοχη.

για εξωσωματικη ο ΕΟΠΠΥ δεν δινει δραχμη. μονο ενα επιδομα μετα, των 350 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω, τις ακριβες που ειναι περιπου 900 ευρω μου ειπε ο γιατρος.

περναω επιτροπή και τις παιρνω αμεσως? μήπως ξέρεις? εχει φαρμακειο εοπυ εκει μου ειπαν (στο Μαρουσι δηλαδη) και τις παιρνω εκει αλλα δεν ξέρω πότε?

γιατι αν μου τις δωσουν αμεσως, ξεκιναω στον επομενο κυκλο. 2η ημερα ειπε ο γιατρος οποτε θα αρχισω πρωτοχρονιατικα ολεεεεεεεεεε :-P:razz::-P:razz::-P

για τις υπολοιπες το ξερω, πρεπει να ειναι η συμμετοχή κανενα 50άρικο.

και για το επιδομα το ξερω. δινω 3000 και παιρνω 350 :cool::shock::shock::shock::shock:

 

θα παρεις τις ακριβες ενεσεις δωρεαν, και τις υπολοιπες απο το φαρμακειο με συμμετοχη.

για εξωσωματικη ο ΕΟΠΠΥ δεν δινει δραχμη. μονο ενα επιδομα μετα, των 350 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω, τις ακριβες που ειναι περιπου 900 ευρω μου ειπε ο γιατρος.

περναω επιτροπή και τις παιρνω αμεσως? μήπως ξέρεις? εχει φαρμακειο εοπυ εκει μου ειπαν (στο Μαρουσι δηλαδη) και τις παιρνω εκει αλλα δεν ξέρω πότε?

γιατι αν μου τις δωσουν αμεσως, ξεκιναω στον επομενο κυκλο. 2η ημερα ειπε ο γιατρος οποτε θα αρχισω πρωτοχρονιατικα ολεεεεεεεεεε :-P:razz::-P:razz::-P

για τις υπολοιπες το ξερω, πρεπει να ειναι η συμμετοχή κανενα 50άρικο.

και για το επιδομα το ξερω. δινω 3000 και παιρνω 350 :cool::shock::shock::shock::shock:

 

Καλημέρα και καλή επιτυχία!!!!

Αφού πάρεις το χαρτί της έγκρισης θα πας πρώτα στον γυναικολόγο σου να στις συνταγογραφήσεις και μετά στο φαρμακείο του εοπυυ που είναι στο ισόγειο.

Να έχεις βγάλει ωστόσο φωτοτυπίες το χαρτί της έγκρισης γιατί δεν δίνεις το πρωτότυπο.

Με το καλό εύχομαι, καλή αρχή!!!!!!

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα και πάλι.

Φακελος ετοιμος για 22/12 που εχω ραντεβου. Πήγα σημερα στην συνεργάτη του γιατρου μου για να τον τσεκάρουμε και μου ειπε ότι πηγε πρόσφατα ενα ζευγαρι και την έκοψαν λεει επειδή ειναι μονο έξι μηνες παντρεμενοι και δεν έχουν προσπαθήσει αρκετά. Εγώ ειμαι ενα χρονο...

Και επισης, ότι χαμηλό ΑΜΗ που εχω εγω δεν είναι αιτία για να μου δικαιολογήσουν τις ενεσεις!!! Αλλά δεν θα έχω προβλημα λογικά και έγραψε στην αίτηση "πρωτοπαθής υπογονιμότητα".

υ.γ. δεν την ρωτησα αν τα παραδειγματα αυτά ειναι απο την επιτροπη στο Μαρούσι. Αρχίζω και φορτωνω. θα τους τα κανω καλοκαιρινα, χριστουγεννιατικες μέρες.

Ο φάκελος ειναι κομπλε. Μια προλακτινή έλειπε που την εκανα σημερα και αυριο θα ειναι ετοιμη. Ο άντρα μου πάντως ειναι χαλαρος. "Δημόσιο ειναι, σιγα μην κατσουν 2 μερες πριν τα Χριστουγεννα να ελέγχουν φακέλους" λέει :P.

Εχει περάσει καμία σας από την συγκεκριμένη επιτροπή?

 

Καλημέρα και καλή επιτυχία!!!!

Αφού πάρεις το χαρτί της έγκρισης θα πας πρώτα στον γυναικολόγο σου να στις συνταγογραφήσεις και μετά στο φαρμακείο του εοπυυ που είναι στο ισόγειο.

Να έχεις βγάλει ωστόσο φωτοτυπίες το χαρτί της έγκρισης γιατί δεν δίνεις το πρωτότυπο.

Με το καλό εύχομαι, καλή αρχή!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...