Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πόνοι κοιλιάς μετά τη γέννα


Lola Bunny

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω - όσες γεννήσατε φυσιολογικά και θηλάζετε- για πόσο καιρό μετά τη γέννα νιώθατε πόνο στην κοιλιά? Έχουν περάσει 3,5 μήνες που γέννησα και θηλάζω αποκλειστικά. Από την αρχή μέχρι και σήμερα έχω ελαφρά πονάκια στην κοιλιά, σαν πόνους περιοδου. Ο γιατρός μου είχε πει όταν γέννησα ότι είναι φυσιολογικό γιατι μαζεύει η μήτρα. Έχω αγχωθεί όμως. Ακόμη, μετά από τοσο καιρό μπορεί να πονάω? Μήπως είναι ανησυχητικό και πρέπει να πάρω τον γιατρό κανένα τηλέφωνο?

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω προσωπικα δεν εχω γεννησει ακομη για να ξερω αλλα σε ενα προσφατο σεμιναριο θηλασμου μου ειπαν οτι ιδιως οι γυναικες που θηλαζουν λογω οτι εκκρινουν μια συγκεκριμενη ορμονη βοηθα στο να επανελθει πιο γρηγορα σε σχεση με τις αλλες γυναικες που δεν θηλαζουν, η μητρα στην αρχικη της κατασταση και ισως σε εσενα να ειναι ας πουμε λιγο πιο επωδυνο..δεν πιστευω οτι ειναι κατι ανησυχητικο..βεβαια παντα υπαρχει και ο γιατρος σου οπου μπορεις να τον ρωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

τελικά, από το άγχος μου...τον πήρα τηλ. μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να πονάω, αλλα για να είμαστε σίγουροι μου είπε να κάνω και ένα τεστ εγκυμοσύνης για να αποκλείσουμε την πιθανότητα να είμαι έγκυος και έτσι να μεγαλώνει η μήτρα και να πονάω. Μέχρι να κάνω το τεστ βέβαια, πήγα στον άλλο κόσμο και γύρισα! Ευτυχώς βγήκε αρνητικό και έτσι μάλλον οι πόνοι θα είναι από το θηλασμό.

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...