Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

απο οτι εψαξα ενα αναλογο θεμα ειναι με 2 χρονων υψος και βαρος. εμενα με καιει το 3 χρονων κοριτσι.

 

τι υψος και τι βαρος εχει.

πειτε μου παρακαλω γιατι αρχιζω να ζοριζομαι αρκετα

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οι δικές μου είναι 99 και 98 ύψος, 14 και 13 κιλά αντίστοιχα.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορώ να σου πω για το γιο μου που ειναι 3 ετων και 4 μηνων. Ειναι 13.5 κιλά και 96 εκατοστά υψος. Ειναι μικρόσωμος αλλα εμεις που πήγαμε τελικά και σε γιατρό για να δούμε την ανάπτυξή του, μας ειπε πως είναι μια χαρά το παιδί. Εσένα πόσο ειναι η μικρή σου;

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου ειναι 18 κιλα και 104 εκ

μην αγχωνεσαι το καθε παιδακι αναπτυσεται με τους δικους του ρυθμους

προβλημα υπαρχει μονο αν ειναι πολυ κατω απο τις καμπυλες!!!!!!!

 

αχ μανουλες...ολες μας εχουμε ενα κοινο στοιχειο ΑΓΧΟΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε παιδια εξω απο την καμπυλη δεν ειναι αλλα ειναι 3 χρονων 13 κιλα και 90 ποντους. και τσιτωνω λιγο ....οχι για το αν θα γινει ψηλη. δεν με νοιαζει αυτο. εγω ειμαι 1,75 και ειχα παντα θεμα που ημουν ψηλη......δεν μου αρεσε ποτε. αλλα φοβαμαι μηπως πρεπει να εχω το νου μου για τιποτα αλλο πιο σοβαρο

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι 3 1/2 χρονών, περίπου 13,5 κιλά και 1 μέτρο περίπου.Ίσως 1-2 εκατοστά λιγότερο...

Το ξέρω ότι είναι αδυνατούλα, αλλά ποτέ δεν ανησύχησα (ούτε και η παιδίατρος).

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου είναι 2 χρονών και 7 μηνών και είναι 1 μέτρο και 19,5 κιλά. Το κοριτσάκι που μένει δίπλα μας είναι σχεδόν 3 χρονών και είναι 13 κιλά και 95cm. Η μάνα του παιδιού που είναι και φίλη μου της είπε ο ιατρός τους ότι το παιδί είναι μια χαρά. Όταν με ρωτάνε πόσο κιλά είναι η κόρη μου, δεν με πιστεύει κανείς γιατί το παιδί φαίνεται για λιγότερα κιλά. Το κάθε παιδάκι έχει διαφορετικό σκαρή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vouraikos αν κοιταξεις τις καμπυλες βλεπεις καποια ξαφνικη αλλαγη; αν το παιδι σου πχ γεννηθηκε στη 10η και συνεχιζει να βρισκεται εκει κοντα, φυσικα δεν εχεις κανενα λογο ανησυχιας. η διαθεση της πως ειναι; η ορεξη της; συνολικα κοιτα το το πραγμα, κ αν εκει δεν σου κολλαει κατι, τοτε πηγαινε να το ψαξεις κ περισσοτερο. ελπιζω να ειναι ολα ενταξει!:-)

Link to comment
Share on other sites

vouraikos αν κοιταξεις τις καμπυλες βλεπεις καποια ξαφνικη αλλαγη; αν το παιδι σου πχ γεννηθηκε στη 10η και συνεχιζει να βρισκεται εκει κοντα, φυσικα δεν εχεις κανενα λογο ανησυχιας. η διαθεση της πως ειναι; η ορεξη της; συνολικα κοιτα το το πραγμα, κ αν εκει δεν σου κολλαει κατι, τοτε πηγαινε να το ψαξεις κ περισσοτερο. ελπιζω να ειναι ολα ενταξει!:-)

 

ολα μια χαρα ειναι απο διαθεση κλπ. αυτο που με ανησυχει ειναι οτι εκει που ηταν μεχρι 2 χρονων στο 50% στα 3 ειναι λιγο πανω απο την χαμηλοτερη καμπυλη. και επειδη ειμαι υστερικια το μυαλο φτιαχνει σεναρια ...τρελα....μιλαμε για ξενυχτι!!

Η γιατρος μου ζητησε εξετασεις (λογω ιωσεων ακομα δεν τις εχω κανει) αλλα ειπε οτι τα κανει ολα αυτα σαν προληπτικες εξετασεις απο ολα τα παιδια(τα ζητησε και απο τον γιο μου και απο την ανηψια μου) δεν βρησκει λογο ανησυχιας ακομα!....αυτο το ακομα ομως.........................

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

ολα μια χαρα ειναι απο διαθεση κλπ. αυτο που με ανησυχει ειναι οτι εκει που ηταν μεχρι 2 χρονων στο 50% στα 3 ειναι λιγο πανω απο την χαμηλοτερη καμπυλη. και επειδη ειμαι υστερικια το μυαλο φτιαχνει σεναρια ...τρελα....μιλαμε για ξενυχτι!!

Η γιατρος μου ζητησε εξετασεις (λογω ιωσεων ακομα δεν τις εχω κανει) αλλα ειπε οτι τα κανει ολα αυτα σαν προληπτικες εξετασεις απο ολα τα παιδια(τα ζητησε και απο τον γιο μου και απο την ανηψια μου) δεν βρησκει λογο ανησυχιας ακομα!....αυτο το ακομα ομως.........................

ειναι και αυτος παντως ενας λογος να μην εχει καλη αναπτυξη αυτον τον χρονο......;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου πω για το γιο μου που ειναι 3 ετων και 4 μηνων. Ειναι 13.5 κιλά και 96 εκατοστά υψος. Ειναι μικρόσωμος αλλα εμεις που πήγαμε τελικά και σε γιατρό για να δούμε την ανάπτυξή του, μας ειπε πως είναι μια χαρά το παιδί. Εσένα πόσο ειναι η μικρή σου;

 

πονεμένη ιστορία και για μένα...

ο δικός μου σχεδόν τρία, ζήτημα να είναι 12 κιλα (θα κάνω πάρτυ) και 92 εκατοστα ύψος (πάλι πάρτυ)

 

έχει κανει και ο δικός μου ένα σωρό εξετάσεις κ όλα σούπερ!

μας μένει το τεστ ιδρώτα και η οστική ηλικία, που μάλλον δε θα του τα κάνω καν.

Link to comment
Share on other sites

τεστ ιδρωτα????

πωπωπω τρελα μου φαινονται ολα αυτα. αυριο θα παμε για εξετασεις και το μυαλο μου πρεπει να εχει ταξιδεψει σε φρικτα μερη ηδη....δεν ειμαι καλα ε???

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

μην τρελάινεσαι, σκέψου ότι η κόρη σου είναι πιο πολλά κιλά από το γιο μου!!

 

όλα καλά θα είναι να δεις!

έλα στο parentscafe στο "αδύνατα μωρά" να δεις πώς θα χαλαρώσεις!!!!

 

Υ. Γ. καλή επιτυχία στις εξετάσεις + περιμένουμε τα νέα σας!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

πονεμένη ιστορία και για μένα...

ο δικός μου σχεδόν τρία, ζήτημα να είναι 12 κιλα (θα κάνω πάρτυ) και 92 εκατοστα ύψος (πάλι πάρτυ)

 

έχει κανει και ο δικός μου ένα σωρό εξετάσεις κ όλα σούπερ!

μας μένει το τεστ ιδρώτα και η οστική ηλικία, που μάλλον δε θα του τα κάνω καν.

 

Πάνω κάτω στα ιδια ήταν και ο δικός μου τον Αυγουστο που ήταν 2 και 9 μηνών. Απλά ήταν 93 εκατοστά και 12,5 κιλά. Εμεις τον πήγαμε σε καθηγητή παιδιατρικής γιατί μας είχαν πρήξει τα πεθερικά μου. Εγω να σας πώ, κανένα άγχος δεν είχα με την ανάπτυξή του. Το κάθε παιδί έχει τους ρυθμούς του άλλωστε. Απο τη στιγμή που το παιδί μου είναι δραστηριο και έξυπνο, αδιαφορώ πλήρως αν θα γίνει ψηλός ή όχι.

Ο καθηγητής λοιπόν, δεν μας πρότεινε καν να κάνουμε εξετάσεις. Ειπε πως το παιδί ειναι μια χαρά και να μην ανησυχούμε. Στο ύψος είναι γύρω στο 50% τωρα και στο βάρος είναι στο 10%. Αν δω πως πέφτει κάτω απο το 10%, τότε θα το ψάξω περισσότερο.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω στα ιδια ήταν και ο δικός μου τον Αυγουστο που ήταν 2 και 9 μηνών. Απλά ήταν 93 εκατοστά και 12,5 κιλά. Εμεις τον πήγαμε σε καθηγητή παιδιατρικής γιατί μας είχαν πρήξει τα πεθερικά μου. Εγω να σας πώ, κανένα άγχος δεν είχα με την ανάπτυξή του. Το κάθε παιδί έχει τους ρυθμούς του άλλωστε. Απο τη στιγμή που το παιδί μου είναι δραστηριο και έξυπνο, αδιαφορώ πλήρως αν θα γίνει ψηλός ή όχι.

Ο καθηγητής λοιπόν, δεν μας πρότεινε καν να κάνουμε εξετάσεις. Ειπε πως το παιδί ειναι μια χαρά και να μην ανησυχούμε. Στο ύψος είναι γύρω στο 50% τωρα και στο βάρος είναι στο 10%. Αν δω πως πέφτει κάτω απο το 10%, τότε θα το ψάξω περισσότερο.

 

ο δικός μου είναι εκτός καμπύλης στο βάρος και στο 10% στο ύψος!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...