Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΚΑ-MENOPUR-ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΜΙΑ ΜΟΥ ΣΑΛΠΙΓΚΑ(ΕΞΩΜΗΤΡΙΑ ΚΥΗΣΗ),ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥ/ΚΕΣ,ΠΗΡΑ 3 ΦΟΡΕΣ SERPAFAR ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΝΕΙ MENOPUR ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ.ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΕΔΕΙΞΕ 10% ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ 28.000.000.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ 9 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟΧΗ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΕΣ.ΝΑ ΤΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΤΑ MENOPUR ΚΤΛ Ή ΘΑ ΕΛΠΙΖΩ ΑΔΙΚΑ?ΕΧΩ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ,ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΡΑΚΟΣ!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!ΝΑ΄ΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!

FOFIKO

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΟΥ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΑΠΟ ΕΞΩΜΗΤΡΙΑ ΚΥΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΑΛΠΙΓΓΑ.ΑΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ.ΑΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΠΑΛΙ?ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΣΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΣΕ ΠΕΡΝΕΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΕΙΜΕΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ.ΦΙΛΙΚΑ,

ΕΛΠΙΔΑ

Link to comment
Share on other sites

Fofiko,

 

Κορίτσι μου, μόλις με 10% κινητικότητα πως μπορεί ο γιατρός σου να σου συστήνει σπερματέγχυση; Εμείς με 27% συνολική (ταχεία και νωθρή) και πάλι καταφύγαμε στην εξωσωματική και με μικρογονιμοποίηση (διότι είχαμε και πολλές ανώμαλες μορφές)...

 

Ψάξτο λιγάκι ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΟΥ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΑΠΟ ΕΞΩΜΗΤΡΙΑ ΚΥΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΑΛΠΙΓΓΑ.ΑΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ.ΑΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΠΑΛΙ?ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΣΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΣΕ ΠΕΡΝΕΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΕΙΜΕΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ.ΦΙΛΙΚΑ,

ΕΛΠΙΔΑ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ.ΕΣΥ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΤΥΧΕ,ΠΟΥ ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΣΑΛΠΙΓΚΑ?

ΦΙΛΙΑ!

FOFIKO

Link to comment
Share on other sites

Fofiko,

 

Κορίτσι μου, μόλις με 10% κινητικότητα πως μπορεί ο γιατρός σου να σου συστήνει σπερματέγχυση; Εμείς με 27% συνολική (ταχεία και νωθρή) και πάλι καταφύγαμε στην εξωσωματική και με μικρογονιμοποίηση (διότι είχαμε και πολλές ανώμαλες μορφές)...

 

Ψάξτο λιγάκι ακόμα..

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ.ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΗΛ.?ΜΗΠΩΣ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Ή ΔΕΝ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΕ Η ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ?

ΦΙΛΙΑ!

FOFIKO

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Fofiko μου,

 

Με μόλις 10% κινητικότητα σίγουρα δεν θα έχετε αποτέλεσμα. Όποια θεραπεία και να σας δώσει να ξέρεις ότι τουλάχιστον ύστερα από 3 μήνες θα δείτε αποτέλεσμα γιατί το σπέρμα χρειάζεται 72 μέρες περίπου για να ανανεωθεί..

 

Εγώ θα σου πρότεινα να πας σ' ένα καλό ουρολόγο - ανδρολόγο να σας πει κι αυτός τη γνώμη του κι ύστερα προχωράς..

 

Αφού ξέρεις το πρόβλημα ξεκίνα από εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Με μία σάλπιγκα βουλωμένη και πολύ άσχημο αριθμο στα σπερματοζωάρια και μετά απο μία επέμβαση κιρσοκήλης όλα αυτά πριν από 10 χρόνια σήμερα.......έχουμε 4 παιδάκια!!!!!!!Η π΄ρωτη εγκυμοσύνη με σπερματένχηση(δίδυμη) και οι επόμενες κανονικά.........Κορίτσία με λίγη πίστη όλα γίνονται.......Υπομονή θέλει μόνο......

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΌΛΕΣ......

Link to comment
Share on other sites

FOFIKO ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΣΤΟ 1 ΕΚΑΤΟΣΤΟ ΤΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΑΣ(ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΗΛ) ΠΟΥ ΑΦΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ!!!ΤΡΕΛΟ ΛΑΧΕΙΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Κλάρα μου,

 

Δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν και περιπτώσεις σαν τη δική σου.. το θέμα είναι όμως ποιές είναι οι πιθανότητες επιτυχίας... όχι οι πιθανότητες να πιάσεις το τζόκερ.. κι εσείς κάνατε και επέμβαση κιρσοκήλης που πολύ πιθανόν βελτίωσε την κατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

Κλάρα μου,

 

Δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν και περιπτώσεις σαν τη δική σου.. το θέμα είναι όμως ποιές είναι οι πιθανότητες επιτυχίας... όχι οι πιθανότητες να πιάσεις το τζόκερ.. κι εσείς κάνατε και επέμβαση κιρσοκήλης που πολύ πιθανόν βελτίωσε την κατάσταση..

συμφωνώ για τις πιθανότητες και οτι κάθε περίπτωση είναι μοναδική.... στην δικία μας περιπτωση και μετα απο 6 μήνες απο την επέμβαση ό αριθμός ήταν...απαγορευτικός....και εγω επέμενα για εξωσωματική...αλλά ο γιατρός μου μου είπε πως επειδή η μια σαλπιγγα ήταν ΟΚ η λύση της σπερματένχησης ήταν η ιδανικότερη με τα δεδομένα που είχαμε εκεινη την στιγμη.....και την λύση της εξοσωματική την είχε ως..ύστατη προσπάθεια.......και σαφέστατα τα ποσοστα του σπέρματος με τα χρόνια θα βελτιώθηκαν (δεν ξανακάμε εξετάσεις ποτέ ξανα...)και ίσως γιαυτο και προέκυψαν και οι αλλές εγκυμοσύνες......γιαυτό λεω πως χρειάζεται επιμονή και πίστη.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

klara μου να σε ρωτησω κατι, στην σπερματεγχυση πηρες κλομιφαίνη?ή εκανες ενεσουλες για περισσότερα ωοθηλάκια?

εγώ έκανα μια αποτυχημένη και σε λίγο παω για τη δευτερη σπερματέγχυση..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...