Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΗΧΑΣ χωρις εμφανης αιτια


Recommended Posts

κοριτσια να σας ρωτησω γιατι σημερα αρχισα να ανησυχω ολιγον τι

ο μικρος μου περσι ειχε εναν ατελειωτο βηχα που ξεκινησε φλεβαρη και τελειωσε αυγουστο τωρα παλι ειναι 23 μηνων αρχισε να βηχει παρα παρα πολυη και παρολα τα αερολιν και φλιξοταιντ δεν γινεται τιποτα βηχει ανα μισο λεπτο σαν τρελλος τον πηγα παιδιατρο και μου ειπε οτι ειναι καθαρος χωρις ακροαστικα κτλ και οτι πρεπει να τον δει παιδοπνευμονολογος και αλλεργιολογος πρωτα παιδοπνευμονολογος γιατι φοβαται λογω της προωροτητας για τα πνευμονια του

 

οποτε στεναχωρεθηκα και τον ακουσω να βηχει και ασταματητα και με αγχωνει

 

ευχαριστω που με ακουσατε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαρά μου ευχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό!

Είχαμε εντονο βήχα αρκετες φορές κατα το παρελθόν,κοίταξα το βιβ.υγείας και είδα πως αρκετες φορες είχαμε πάρει aerolin κ flixotide θυμάμαι η διάγνωση ηταν Βροχιολίτιδα όπου εμφανίζεται συχνά σε επιδημίες κατά τη διάρκεια του χειμώνα και της άνοιξης.

Αλλά ο παιδιατρός σίγουρα θα στο είχε πει αν ηταν κάτι τετοιο...

 

Σίγουρα να το ψάξεις με πνευμονολόγο & αλεργιολόγο , να φύγει και απο το μυαλό σου οτι μπορεί να ειναι κάτι σοβαρο , και πολύ περισσότερο να σταματήσει το παιδί να βήχει και να υποφέρει ,να βρεθει μια θεραπεία.

 

Ολα να πάνε καλά στο Ραφαηλάκο μας !!!

1112205sv7co0wjpk.gif

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

fotinip και Αφροδιτακι ευχαριστω κοριτσακια ελπιζω και εγω οτι δεν θα ειναι τιποτα σοβαρο αλλα μας ταλαιπωρει πολυ απο περσυ για αυτο με αγχωσε λιγο η παιδιατρος που μου ειπε για τα πνευμονια του ραφαηλ σε συνδιασμο με την προωροτητα θα τον παω σε παιδοπνευμονολογο απο βδομαδα και θα δουμε

 

φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθερα...ακομα βηχει το αντρακι?????? :(:(:(:(:( εγω πειρα απο βηχα δεν εχω....τα ξαδερφια μου που ειναι διδυμα ταλαιπωρουντε συχνα απο βηχα χωρις αιτια αλλα τους περναει...

και σε αλλεργιολογο να πας αν ειναι τοσο επιμονος υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα αλλεργιας..επισης καλο ειναι να γνωριζετε οτι μια συναδελφος εδω ειχε το παιδι της με μονιμο βηχα...αερολιν και ξανα μανα αερολιν το αποτελεσμα...πηγε στο παιδων και βρηκανε οτι εχει αλλεργια στο αερολιν το παιδι :shock::shock::shock::shock:

θελει ψαξιμο...

Περαστικα στον Ραφαηλακο μας

Μάκια σας :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε Χαρά δεν ησυχάζουμε ποτέ. Το ίδιο είχε και ο Σπύρος στην ίδια ηλικία περίπου με τον Ραφαήλ και τα είχα δει όλα. Τι αναλύσεις τι ακτινογραφίες και γω δεν ξέρω τι δεν είχα κάνει. Θυμάμαι ήταν κάποια αργία και πηγαίναμε εκδρομή με το αυτοκίνητο έξω από την Κέρκυρα και στη διαδρομή ήθελε το παιδί να κοιμηθεί. Κοιμόταν και κάθε λεπτό έβηχε του χαμού. Με είχε πονέσει η καρδιά μου και ήμουνα και έγκυος. Αφού όταν φτάσαμε και συναντήσαμε εκεί τους δικούς μου αντί να τους χαιρετήσω έβαλα τα κλάματα. Τελικά ο αλλεργιολόγος μου είχε πει πως δείχνουν οι αναλύσεις ότι έχει τάση να είναι αλλεργικός αλλά δεν μπορέσαμε να βρούμε σε τι ακριβώς γιατί ήταν μικρός. Πάντως μου έδωσε σινκιουλέρ και μια άλλη σκόνη δεν την θυμάμαι τώρα και του πέρασε σπαθί. Σταδιακά μπορεί να τον ξαναπιάσει αλλά με το αερολίν τώρα του περνάει. Τι να πω υπομονή ξέρω πως είναι δύσκολο να μην μπορείς να βοηθήσεις τον μικρό σου να του δίνεις πολλά υγρά και πολύ ορό στην μυτούλα και υπομονή θα περάσει και αυτό δεν θα είναι κάτι σοβαρό να δεις όλα θα πάνε καλά. Πολλά φιλιά και ότι καλύτερο.

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαρά μου για παιδοπνευμονολόγο έχω να σου προτείνω κάποιον που είναι κορυφή, ανέλαβε το Κατερινάκι μας όταν ήταν ημερών βρεφάκι και είχε αρρωστήσει με βροχιολίτιδα.... είμασταν πολύ τυχεροι που μας τον σύστησε μια φίλη.

Χάρης Κατσαρδής λέγεται και ειναι επίκουρος καθηγητής Παιδιατρικής, διευθυντής του Παιδιατρικού Γεν.Νσοκομειίου Αθηνών. ΕΛΠΙΣ

Ρώτα τον παιδίατρο σας, σίγουρα τον ξέρει ...

Το καλο είνα πως έρχεται συχνά στην Πάτρα λόγω καταγωγής και βλέπει κάποια λίγα περιστατικά αν προλάβεις και κανονίσεις ραντεβού....

Αξίζει τον κόπο πιστεύω να "ακούσει" τον μικρό σου, έχει μεγάλη εμπειρία ο άνθρωπος.

Αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου πμ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρά μου και εγώ αυτόν που προτείνει η Ολγα εχω να σου πώ,ξέρω οτι έρχεται ανα 15 ημέρες στην Πάτρα και εχει βοηθήσει πάρα πολλα παιδια με βήχα ,μου έχουν πεί τα καλύτερα απο όλες τις απόψεις...

Περαστικούλια σας!!!!!!!

Τα λέμε και απο κοντά

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθερα Μαργαριτακι Ολγα μου και βικουλη σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση

ο βηχας χειροτερευει και ψιλοαγχωθηκα γιατι οι γιατροι τον συνδιαζουν με την προωροτητα και το κανουν τρισδιαστατο χωρις να μπορουν να μου πουν τι ακριβως ειναι

 

θα παω σε αυτον που μου ειπες ολγα και βικυ θα σου στειλω πμ

 

 

σημερα μετα της μετακομισης εν οψη παντα ο ραφαηλ με το χαμο που γινεται στο σπιτι πηρε ενα κομματι φιδακι αυτο για τα κουνουπια και εφαγε ενα κομματι καλα χαμος στο ισιωμα μιλησα με καραμανδανειο και κεντρο δηλητηριασεων για πλυση στομαχου μιλουσαν με κυριο συμπτωμα το βηχα που ηδη εχουμε αποφασισα μες στο χαμο να περιμενω να δω αντιδρασεις για καλη μας τυχη δεν εκανε τιποτα τον βηχα μονο που ειναι κλασσικο

 

καλα τα ματια μας και δεκατεσσερα να ηταν δεν προλαβαινονται

 

 

φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

pegi μου σε ευχαριστω χαθηκαμε τελευταια αλλα το τρεξιμο μου ειναι απιστευτο αυτο τον καιρο

 

 

ευτυχως με το φιδακι δεν ειχαμε καμια παρενεργεια πηγαν ολα κατ ευχην αλλα ο βηχας ατελειωτος θα παρω τηλ στο γιατρο που μου συστησατε και ελπιζω να βρουμε επιτελους την αιτια και να σταματησει

 

 

σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον

 

 

φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Χαρά τι κάνετε? Τα νέα του μικρούλι? Είναι καλύτερα? Εύχομαι το καλύτερο!!! φιλιά πολλά.

Καλά το πόσο με κουράζει να περιμένω μια μια μια το ξαναλέω απάντηση να δω τι κάνετε και αυτή να μην έρχεται? γιατί? άσε που όλο χάνω τα πμ τι κακό και αυτό που πάνε ε?

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ρε φιλενας μαργαριτα μην γκρινιαζεις αργησα αλλα απαντησα η ξανθια χαλια ημαστε χαλια τρεχουμε απο πνευμονολογο σε πνευμονολογο αστα βραστα

Link to comment
Share on other sites

και εμεις ειχαμε ιστοριες με το βηχα και συνεχεια αερολιν πηγαμε και σε

παιδοαλλεργιολογο και μας εδωσε σε σκονη κατι φακελακια αλλα μου διαφευγουν, και απο τοτε μια χαρα τα παμε

 

περυσι ηταν καλα και φετος

μου εκανε βηχα μια μερα και την πηγα και ηταν αλλεργια μου εδωσε σιροπι και ως διαμαγειας εξαφανηστηκε.

οποτε ψαξε για αλλεργιες

:wink:

 

περαστικουλια σας!!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά Ραφάηλ αν θέλεις έλα να κάνεις ντουέτο με τον Αντρέα!!!

 

Εμείς παίρνουμε Singulair κι από ότι εχω διαβάσει είναι για άσθμα..

Ο παιδίατρος μας είπε ότι είναι αλλεργία του καιρού και το έχουν

τα περισσότερα παιδάκια μέχρι την ηλικία των 4 ετών...

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

 

Εμείς παίρνουμε Singulair κι από ότι εχω διαβάσει είναι για άσθμα..

Ο παιδίατρος μας είπε ότι είναι αλλεργία του καιρού και το έχουν

τα περισσότερα παιδάκια μέχρι την ηλικία των 4 ετών...

 

πεστο χρυσοστοστομη μπραβο ετσι και εμεις Singulair :oops::oops:

και δεν το θυμομουν :roll:

 

αγαπητη Sam ολα καλα;

Link to comment
Share on other sites

TZOYTZA αρκετά καλά αν δεν υπήρχε στη μέση ο βήχας

ένα πρόσωπο γεμάτο κοκκινίλες και μια τάση κάθε κουβέρτα

που βάζω να γεμίζει εμετό......

 

εσύ πως τα πας?

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

αχ μωρε τα καημενουλια και εγω μολις ακουσω βηχα μου σηκωνετε η τριχα εχω φοβηθει με τοσα που περασαμε πριν 2 χρονια .

εμεις προς το παρον καλα ειμαστε καναμε βεβαια και το εμβολιο της γριπης γιατι περσυ με ειχε σωσει.

 

ευχομαι να το ξεπερασετε συντομα !!!!!!!!!

 

φιλια πολλαααααα :D:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...