Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κινέζικο Ημερολόγιο- Φύλο παιδιού


Recommended Posts

Κορίστια,

 

έτσι γι αστείο, γράψτε τις δικές σας εμπειρίες

επαληθεύεται το κινέζικο ημερολόγιο?

στη δική μου περίπτωση ναι!!!!

what is meant to be will be

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το κινεζικο ημερολόγιο λένε ότι προβλέπει το φύλο του μωρού, με βάση την ηλικί της μαμάς και το μήνα της σύλληψης...

θα προσπαθήσω να το βρω online και θα το αναρτήσω

what is meant to be will be

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

από τη μια δε θέλω να το πιστεύω γιατί δεν έχεο νόημα, αφού το φύλο καθορίζεται από τον άντρα

άπό την άλλη, όμως, σε όλες μου τις γνωστές έχει βγει αληθινό

what is meant to be will be

Link to comment
Share on other sites

χαχα κ εγω δεν θελω να τα πιστευω αλλα κ εμενα μου βγηκαν,,,τι να πεις ισως ισχυει τελικα!!!! εχω μια φιλη εγκυουλα θα ερθει σημερα θα την βαλω να κανει το τεστ αν κ αυτη δεν θελουν να μαθουν το φυλο του μπεμπε επειδη ειναι το πρωτο.....θα σας ξανα ενημερωσω το μαρτιο με το καλο οταν γεννησει,,,,

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω έχω ακούσει ότι βγαίνει, αλλά πριν μέρες μια άλλη κοπέλα έβαλε το ίδιο ημερολόγιο αλλά από κάποιο άλλο site, κι έβγαινε ακριβώς το αντίθετο φύλο απ' ότι βγάζει αυτό. Μετρούσε την ηλικία μας λίγο διαφορετικά. Ποιο να πιστέψουμε τώρα; Εγώ λέω να πιστεψω αυτό που με συμφέρει και μου βγάζει ότι θα κάνω κορίτσι. :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μμμμ, και εμένα μου γβάζει το αγοράκι μου ....κοριτσάκι!!!!:confused::confused::confused:

το καλό που του θέλω να είναι λάθος!!!

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά τις περισσότερες περιπτώσεις βγαίνει σωστο. Δεν έχει πέσει έξω σε καμιά απο τις 8 φίλες μου και τις δύο κουμπάρες μου!!! Όπως φυσικά και σε μένα! Όμως πριν απο ένα χρόνο που έκανα την έξυπνη σε μια άλλη κοπέλα περίμενε κορίτσι και της το έβγαλα αγόρι! Πάντως τις περισσότερες φορές είναι σωστό!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα μου το εβγαλε σωστο!!!!!:D:D ΑΓΟΡΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙ

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...