Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τεστ εγκυμοσυνης hometest


Recommended Posts

εχω παραγγειλει τα τεστ εγκυμοσυνης σε ταινιες που ειναι σαν στικακια..εχω ακουσει οτι ειναι εγκυρα αλλα κρατω κ τις επιφυλαξεις μου γιατι εδω αυτα που ειναι μαρκας κ παλι καμια φορα κανουν λαθος..τα εχει δοκιμασει καμια κοπελα?πρεπει να εχεις καθυστερηση για να το κανεις?η μπορει να δειξει κ απο πριν?:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα μπουλιτσα,τα συγκεκριμενα τα χρησιμοποιουσα αρκετο καιρο..εγω ειχα παρει κ ωορρηξιας .μπορω να σου πω οτι ειναι το ιδιο εγκυρα με τα υπολοιπα.την ωορρηξια μου την εβρισκαν παντα κ το διαπιστωνα μετα με υπερηχο στον γιατρο.τεστ εγκυμοσυνης δεν εχω δει θετικο κ ουτε προκειται αφου πλεον εμαθα οτι δε μπορω να μεινω εγκυος με τον παραδοσιακο τροπο.

μπορεις να τα κανεις κ 3 μερες πριν την περιοδο ,ξερω παρα πολλες κοπελες που εδειξε θετικο τοσο νωρις...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπουλιτσα,τα συγκεκριμενα τα χρησιμοποιουσα αρκετο καιρο..εγω ειχα παρει κ ωορρηξιας .μπορω να σου πω οτι ειναι το ιδιο εγκυρα με τα υπολοιπα.την ωορρηξια μου την εβρισκαν παντα κ το διαπιστωνα μετα με υπερηχο στον γιατρο.τεστ εγκυμοσυνης δεν εχω δει θετικο κ ουτε προκειται αφου πλεον εμαθα οτι δε μπορω να μεινω εγκυος με τον παραδοσιακο τροπο.

μπορεις να τα κανεις κ 3 μερες πριν την περιοδο ,ξερω παρα πολλες κοπελες που εδειξε θετικο τοσο νωρις...

 

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση....σου ευχομαι να δεις θετικο τεστ γιατι υπαρχουν κ αλλοι τροποι που μπορεις να τα καταφερεις κοριτσι μου!!σου ευχομαι τα καλυτερα!!:D

 

Υ.Σ.εκανα ενα 5 μερες πριν την περιοδο κ εδειξε αρνητικο..αρα τζιφος αυτον τον μηνα..εκτος κ το εκανα πολυ νωρις..γιατι εχω διαβασει οτι πολλες κοπελες ενω ειχαν αρνητικο τεστ μετα που επαναλαμβαναν τους εβγαινε θετικο...τωρα ,,τι να πω..αναλογα την περιπτωση...:roll:

Link to comment
Share on other sites

ααα κοριτσακι 5 μερες ειναι πολυ νωρις.....δεν μπορεις να ξερεις κ ποτε εγινε η συλληψη...κανε ενα αν εχεις τοση αγωνια μια μερα πριν την περιοδο οχι πιο νωρις...αλλα νομιζεις δε ξερω πως νιωθεις?ξερω ξερω........κ γω τα ιδια εκανα..σου ευχομαι με ολη μου τη ψυχη το επομενο να βγει θετικο++++ κ η αγωνια αυτης της ατιμης αναμονης να τελειωσει κ να ξεκινησει η 9μηνη αναμονη για το μωρακι σου!

Link to comment
Share on other sites

ααα κοριτσακι 5 μερες ειναι πολυ νωρις.....δεν μπορεις να ξερεις κ ποτε εγινε η συλληψη...κανε ενα αν εχεις τοση αγωνια μια μερα πριν την περιοδο οχι πιο νωρις...αλλα νομιζεις δε ξερω πως νιωθεις?ξερω ξερω........κ γω τα ιδια εκανα..σου ευχομαι με ολη μου τη ψυχη το επομενο να βγει θετικο++++ κ η αγωνια αυτης της ατιμης αναμονης να τελειωσει κ να ξεκινησει η 9μηνη αναμονη για το μωρακι σου!

 

 

το θεμα ειναι οτι το εκανα με απογευματινα ουρα..:roll:σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου..να εισαι καλα...:)παρολο που εχω ηδη ενα παιδακι αλλα πριν λιγους μηνες ειχα μια παλινδρομη κ θελω πολυ να μεινω εγκυος παλι κ να χαρισω ενα αδερφακι στον μικρο..μακαρι να τα καταφερω κ να πανε ολα καλα αυτην την φορα γιατι εχω περασει κ πιο δυσαρεστες καταστασεις στο παρελθον που ακομα δεν εχω ξεπερασει αλλα προσπαθω να κοιταω μπροστα κ να ειμαι αισιοδοξη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Από που τα παραγγέλνεις αυτά τα τέστ?Είναι αξιόπιστα? Και ποιο το κόστος τους?[/quote

 

 

http://www.hometest.gr/δες εδω..ειναι πολυ φθηνα..τωρα αν ειναι εγκυρα θα δειξει..:)

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο παιδί μου είχα κάνει 3 από αυτα τα τεστ 7 μέρες πριν την περίοδο μεσημέρι. Εδειξαν πολύ αχνα θετικά. Εκανα 2 τεστ φαρμακείου αρνητικά και την επόμενη έκανα χοριακη επίσης αρνητική αλλά κάπου στο 3,5. Τελικά ήμουν έγκυος. Τωρα πάλι ιδιου τύπου τεστ έκανα αγορασμένα από ebay ομως 7 μέρες νωρίτερα και έδειξαν αχνα θετικά. Λίγες μέρες μετά έκανα clear blue και βγηκε θετικό. Προσωπικά τα εμπιστεύομαι ΠΟΛΥ αλλά εδω μέσα έχω διαβάσει κοπέλες που δεν ήταν ευχαριστημενες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ με αυτά τα τεστ οωρρηξίας έμεινα έγκυος και με αυτά της εγκυμοσύνης έμαθα ότι είμαι έγκυος. Είχα κάνει ένα 2 μέρες πριν την καθυστέρηση και βγήκε αρνητικό, την μέρα που περίμενα περίοδο βγήκα αχνά θετικό και την επόμενη επίσης αχνά θετικό. Επειδή κι εγώ είχα αμφιβολίες, την ίδια μέρα (1η καθυστέρησης) πήρα ένα clearblu από το φαρμακείο και ήταν ξεκάθαρα θετικό.

Πάντως συνιστώ ανεπιφύλακτα τα τεστ οωρρηξίας σε όσες προσπαθούν να συλλάβουν! Εγώ τα κατάφερα και ήταν σχεδόν απίθανο να συμβεί!

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Επειη και γω το σκεφτομαι εδω και μερες να παραγγειλω δεν συμφερουν με τπτ απο το φαρμακειο καθε 3 και λιγο σε ποσες μερες ηρθανε και με ποιο τροπο πληρωσατε γιατι δεν εχω πιστωτικη γινεται με αντικαταβολη;

ky1Ap2.png?YVrPElRM
Link to comment
Share on other sites

Γινεται και με αντικαταβολή αν θυμάμαι καλά όμως έχεις μια μικρή επιβάρυνση. Δεν κάνουν πολλές μέρες. Μπορείς και στο σαιτ τους να δεις λεπτομέριες

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα στο hometest κ είδα τα τεστ ωορηξίας κ εγκυμοσύνης. Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ με εκείνα που πήρα από Αγγλία αλλά πιο ακριβά. Το πακέτο των 20 ωορηξίας + 5 εγκυμοσύνης κάνει περίπου 18 Ευρώ(δεν είδα αν έχει έξτρα μεταφορικά) κ γω πριν 2 βδομάδες πήρα 15 ωορηξ + 10 εγκυμ με περίπου 9 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Τα παρήγγειλα Κυριακή απόγευμα κ Παρασκευή πρωί ήταν εδώ.

gZufp3.png

1fKrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγορασα κι εγω τα τεστ ωορρυξιας σε στικακια μαζι με τα εγκυμοσυνης. 75 ωορρυξιας και 25 εγκυμοσυνης γυρω στα 40 ευρω εαν θυμαμαι καλα. Δεν εχω και πολυ σταθερο κυκλο. Τα δοκιμασα αυτα τον μηνα και εδειξαν την ωορρυξια μου την Παρασκευη και το Σαββατο που μας περασε ενω ειχα αρχισει να τεσταρω απο την προηγουμενη Τριτη 12η μερα του κυκλου μου. Δειχνουν οτι δουλευουν.

Καλη επιτυχια σε ολες μας κοριτσια.

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα κοριτσια τα ειδα κι εγω αυτα τα τεστακια.να ρωτησω λοιπον η ασχετη πτωτον αν τα δοκιμασε καποια πως γινονται:confused:;ποτε γινονται;δεν εχω ιδεα.help:confused:

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα κοριτσια τα ειδα κι εγω αυτα τα τεστακια.να ρωτησω λοιπον η ασχετη πτωτον αν τα δοκιμασε καποια πως γινονται:confused:;ποτε γινονται;δεν εχω ιδεα.help:confused:

 

καλημερα!μαλλον ρωτας για τα ωορρηξιας ετσι? εγω τα χρησιμοπιουσα για 4 μηνες και ειναι σχετικα ευκολα...ξεκινας απο τη δεκατη μερα κυκλου (αναλογα και τον κυκλο παντα) και κανεις 1 καθε μερα ή μερα παρα μερα οταν βρισκει την ορμονη που ανεβαινει στην ωορρηξια βγαζει δευτερη γραμμουλα που σημαινει θετικο και ξεκινας εντατικες προσπαθειες ...:-D:-D!

Οδηγιες χρησης σου στελνουν μαζι ετσι κ αλλιως ..α!!και νομιζω οτι και στο σαιτ τις αναγραφει!Ελπιζω να βοηθησα λιγο..

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nαι, στο σαιτ εχει αναλυτικες οδηγιες. Εγω, απο εκει τις βρηκα γιατι δεν μου εστειλαν μαζι με τα τεστ. Και ειναι οπως τα ειπε η luna82. Καλο θα ειναι επισης να το κανεις το τεστ περιπου ιδια ωρα καθε μερα και ΟΧΙ με τα πρωτα πρωινα ουρα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω βρε κοριτσια.παντως απο κυκλο ειμαι νταν πιο νταν δε γινεται δηλαδη 28 μερες οποτε θα ειναι σχετικα ευκολο να κανω τα τεστακια.αντε ας το κανω κι αυτο μπας και δουμε φως στο τουνελ.:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Τα συγκεκριμένα τεστ εγκυμοσύνης τα είχα πάρει και εγώ.Έκανα ένα μια μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε αρνητικό.Είχα καθυστέρηση όμως και την τέταρτη μέρα καθυστέρησης έκανα άλλο ένα που βγήκε πολύ αχνό θετικό(έβγαλα τα μάτια μου να δω τη γραμμή).Την ίδια μέρα έκανα χοριακή και έδειξε 100 μονάδες.:D

Αλεξία

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Kalispera koritsia, eimai neo melos sti selida, diavazw omws arketo kairo ta posts sas ta opoia exoun poli edniaferon. Opws ki eseis etsi ki egw pira tin apofasi me to sizigo mou na apoktisoume mwraki kai eimaste sti periodo dokimasiwn :)

 

8a i8ele na sas rwthsw gia ta test woriksias apo th hometest.gr ta opoia pira ki egw. I 2h grammi gia to an to test einai 8etiko emfanizete panw sti gialisteri epifaneia? 'h akribws dipla apo ti grammi elegxou?

Epeidi emena san na emfanizontai 3 grammoyles, i grammi elegxou ka8arh, i 2h axnh poli dipla tis kai mia 3h entoni panw sti gialisteri leuki epifania tou test.

 

Sas euxaristw polu.....

Link to comment
Share on other sites

Τα ωορρηξίας θεωρώ ότι ήταν στην περίπτωσή μου έυστοχα ξέροντας ήδη από το γιατρό ου ότι είχα στην 16η 18η ημέρα. Τα εγκυμοσύνης όμως μου έδειχαν αρνητικό, ενώ τελικά ήμουν έγκυος και τα τεστ κάποιας συγκεκριμένης επώνυμης μάρκας μου έδειξαν θετικό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις γραμμές είναι σίγουρα δύο και όχι τρεις και αν θυμάμαι καλά ούτε η δεύτερη εμφνίζεται πάνω στη γυαλιστερή επιφάνεια αλλά κοντά στη γραμμούλα ελέγχου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Asterak, τη δεύτερη γραμμή (την αχνή που λες) θα κοιτάς. Τη γραμμή στην άκρη του γυαλιστερού αγνόησέ την, δεν έχει σχέση. Τα χρησιμοποίησα για δυο μήνες τώρα, και είμαι πολύ ευχαριστημένη, κυρίως, έπειδή λόγω του χαμηλού τους κόστους μπορείς, όσο πλησιάζες την επίμαχη μέρα, να κάνεις 2 τεστ την ημέρα, και έτσι να εντοπίσεις ακριβώς την ημέρα που προηγείται της ωορρηξίας. Με τα ακριβά της clearblue κάνεις μια φορά την ημέρα, και μπορείς να χάσεις την άνοδο της ορμόνης LH...

793cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...