Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κόντρα σε όλα, γιατί ΘΕΛΩ!


Recommended Posts

να σας πω κ εγω την δικη μου ιστορια...πηγα κοντρα σε ολους τους γιατρους που ελεγαν το μακρυ τους κ το κοντο τους!γιαυτο πολλες φορες πρεπει να ακολουθουμε το ενστικτο μας κ να παιρνουμε κ τα ρισκα μας..

εγω το 2005 ειχα γεννησει ενα πανεμορφο κοριτσακι που ολα εδειχναν μια χαρα αλλα δυστυχως δεν ηταν ετσι..μετα απο καποιες ενδειξεις φαινοταν οτι το παιδι μου ειχε καποιο σοβαρο προβλημα..τωρα απο την γεννα ηταν,,απο τη κοιλια,,απο την συλληψη,,ακομα δεν εχουμε μαθει κ ας καναμε ενα σωρο εξετασεις..μετα απο 10 μηνες μαθαμε απο μαγνητικη οτι το παιδι ειχε πολλες εγκεφαλικες βλαβες χωρις να μαθουμε απο τι προκληθηκαν...νοσηλευτηκε στο παιδων για αρκετο χρονικο διαστημα..μας ανακοινωσαν χωρις την παρουσια ψυχολογου ενα τοσο σοβαρο θεμα κ με μια ψυχρα οτι το παιδι σας πασχει απο μια σοβαρη νοσο κ ειναι ζητημα ημερων να το χασω..μου εφυγε η γη κατω απο τα ποδια μου!ημουν εγω κ η μητερα μου στο δωματιο οταν μας το ανκοινωσαν κ δεν μπορουσα να συνελθω,,ο αντρας μου ελειπε..προσπαθουσα να τον παρω τηλ κ ετρεμαν τα χερια μου,,δεν ηξερα τι να του πω!οτι θα χασουμε το παιδι μας?που καναμε τοσα ονειρα γιαυτο?κ απο τι?απο μια νοσο που ουτε οι ιδιοι οι γιατροι δεν ηξεραν αν πραγματι ηταν αυτο η κατι αλλο,,που οπως αποδειχτηκε μετα απο καιρο,,δεν ηξεραν αν πραγματι το παιδι ειχε νοσο η κατι αλλο!ενα μπερδεμα!ε,,απο κει αρχισε ο γολγοθας μας!βγηκαμε απο το παιδων εφοσον οι γιατροι σηκωσαν τα χερια ψηλα κ δεν μπορουσαν να κανουν κατι αλλο..μας ειπαν οτι υπαρχει περιπτωση να μην μπορεσουμε να κανουμε αλλο υγιες παιδι γιατι μαλλον κατι ειχα εγω κ ο αντρας μου στα γονιδια μας κ γιαυτο το παιδι γεννηθηκε με προβληματα...μια απογοητευση!ενα γιατι?καθε μερα κλαμα!να βλεπω ενα μικρο πλασματακι να ταλαιπωρειται κ να μην ξερω τι να κανω για να το βοηθησω!μεχρι κ σε γενετιστη πηγαμε κ δεν ηξερε κ αυτος τι ακριβως συνεβαινε παρα μονο αν καναμε αλλο παιδι δεν χρειαζοταν να κανουμε προγεννητικο ελεγχο απο την στιγμη που δεν ξερουμε ακριβως τι ειχε το παιδι..ακουστε απαντηση επιστημονα!κ ο πιο ξακουστος ετσι?να μην σας τα πολυλογω στα 3 χρονια το εχασα το παιδακι μου..αντεξε 3 ολοκληρα χρονια απο την αγαπη μου κ απο την φροντιδα μου,,κατι που δεν περιμεναν οι γιατροι γιατι μου ειχαν πει οτι θα το εχανα πιο νωρις με τα σοβαρα προβληματα που ειχε...μες στην αγκαλια μου εφυγε...

απο κει κ μετα τι?αρχισε ο συλλογισμος με τον αντρα μου..τι να κανουμε?να ρισκαρουμε να κανουμε αλλο παιδι?κ αν παλι μας τυχει το ιδιο?κ αν ηταν τυχαιο γεγονος,,θα μεινουμε με την απορια?αυτες οι σκεψεις μας ετρωγαν καθημερινα...συν την στεναχωρια κ ενα μεγαλο γιατι που χασαμε ενα αγγελουδι χωρις να ξερουμε το γιατι..απο τα πολλα το πηραμε αποφαση να παμε κοντρα στα λεγομενα των γιατρων..να ξεκινησουμε προσπαθειες κ με την πιστη μας στον θεο να καταφερουμε να κανουμε ενα υγιες παιδι..γιατι αυτο μας εκαιγε..ενα υγιες παιδι!οχι αγορι,,οχι κοριτσι,,δεν μας ενδιεφερε το φυλο οπως πολλοι που στεναχωριουνται γιαυτες τις λεπτομερειες..γερο παιδι!μονο αυτο!μετα απο 1 χρονο λοιπον εμεινα επιτελους εγκυος!μες στο αχγος κ μες στην αγωνια για 9 μηνες!μεχρι να γεννηθει οτι κ εξετασεις εκανα δεν με ικανοποιουσαν που εβγαιναν καλες γιατι κ στο πρωτο δεν ειχε φανει κατι απο τους υπερηχους..εγω ηθελα να το δω με τα ματια μου οτι ειναι καλα!

το 2009 γεννησα ενα υγιεστατο αγορακι που τωρα ειναι 2,5 ετων κ μας εχει παρει τα μυαλα!!:P

 

που θελω να καταληξω με την ιστορια μου?οτι δεν το εβαλα κατω,,δεν ακουσα κανεναν,,γιατι αν ακουγα τωρα δεν θα ειχα τον πριγκιπα μου!ακολουθησαμε το ενστικτο μας με τον αντρα μου,,πηγαμε κοντρα σε ολους,,εκεινος με στηριξε παρα πολυ κ ηταν πιο πολυ αισιοδοξος απο μενα να πω την αληθεια κ με επεισε οτι ολα θα πανε καλα,,κ ετσι εγινε κ τον ευγνωμονω γιαυτο!η αληθεια ειναι οτι δεν ξεπερασα ποτε τον χαμο του πρωτου μου παιδιου,,δεν περασε ουτε μια μερα που να μην την σκεφτομαι,,υπαρχει μια ξεχωριστη θεση στην καρδια μου για εκεινην κ ποτε δεν θα ξεχασω αυτο το γεγονος που μου στιγματισε ολη μου την ζωη!

 

 

αλλα ο γιος μας,,εφερε την χαρα,,την αισιοδοξια κ το χαμογελο παλι στα χειλη μας!!:P

 

Η ιστορία σου με έκανε να δακρύσω.Εύχομαι το πρώτο σου μωρό να ξεκουράζεται και να χαίρεστε τον υγιέστατο γιό σας αλλά προπάντων την αγάπη σας που ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό για την τωρινή σας ευτυχία.Μακάρι να μην σας συμβεί ξανά τίποτα δυσάρεστο.Καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και κάπως έτσι φανταζόμουν να ξαναέμπαινα στο forum και να έγραφα αυτό που θα γράψω:

 

το τεστάκι βγήκε θετικό! έτσι απλά!

 

δεν μπορώ ακόμα να το πιστέψω! φοβάμαι και να το ξανασκεφτώ μην τυχόν και το γρουσουζέψω...!

 

Συγχαρητήρια,, Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!!:)

 

Τελικά η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο ,,,, σε όλα!!!!!

 

Τέτοια να ακούμε να φτιάχνεται και η δικιά μας ψυχολογία;)

Gdt4p2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια θέλω να μοιραστώ κάτι μαζί σας...

Μετά από όλα αυτά που πέρασα με χειρουργεία, λαπαροσκοπικά, υποβοηθήσεις, ivf... κλάματα και ξενύχτια χωρίς αποτέλεσμα... αποφάσισα να αλλάξω.

 

Λέω, θα χάσω βάρος (πολύ άσχημα μου καθόταν) και θα αρχίσω να βγαίνω!

Δεν άφησα Π-Σ-Κ που να μην πάω κάπου (όχι πολυέξοδα πράγματα), δεν άφησα γνωστό και φίλο σε ησυχία. Και άρχισα να περνάω καλά!

Και όσο περνούσα καλα - τόσο ήθελα κι άλλο!

(βέβαια, κάπνιζα πάαααρα πολύ και έπινα και ολιγον τι!)

Μέχρι που, χωρίς φάρμακα, χωρίς κλάματα, χωρίς καν να έχω σημειώσει ημ/νια τελευταιας περιόδου, τσουπ, πριξημο στο στήθος... και σκέφτηκα...

ας πάρω τον γιατρό τηλέφωνο γιατί κάτι δεν πάει καλά.

 

Και τότε μου ήρθε "φλασιά" μια κουβέντα που είχα με μια φίλη πριν χρόνια.

Μου είχε πει ότι είχε κάποιο θέμα με το στήθος της και κάθε φορά πριν της δώσει την αγωγή ο γιατρός της ζητούσε να κάνει ένα τεστ εγκυμοσύνης.

Σκέφτηκα λοιπόν, να προλάβω και να κάνω το τεστ πριν πάω στον γιατρό για να κερδίσω χρόνο. Και με κέρδισε η στιγμή...

 

Δεν θα σας κουράσω με συναισθηματικά γιατί απλά... δεν μου επιτρέπω να έχω. Φοβάμαι τόσο πολύ μην ξυπνήσω και έχει τελειώσει...

 

Προς το παρόν νιώθω ότι όλα θα αλλάξουν... πως; δεν ξέρω!

 

F.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια θέλω να μοιραστώ κάτι μαζί σας...

Μετά από όλα αυτά που πέρασα με χειρουργεία, λαπαροσκοπικά, υποβοηθήσεις, ivf... κλάματα και ξενύχτια χωρίς αποτέλεσμα... αποφάσισα να αλλάξω.

 

Λέω, θα χάσω βάρος (πολύ άσχημα μου καθόταν) και θα αρχίσω να βγαίνω!

Δεν άφησα Π-Σ-Κ που να μην πάω κάπου (όχι πολυέξοδα πράγματα), δεν άφησα γνωστό και φίλο σε ησυχία. Και άρχισα να περνάω καλά!

Και όσο περνούσα καλα - τόσο ήθελα κι άλλο!

(βέβαια, κάπνιζα πάαααρα πολύ και έπινα και ολιγον τι!)

Μέχρι που, χωρίς φάρμακα, χωρίς κλάματα, χωρίς καν να έχω σημειώσει ημ/νια τελευταιας περιόδου, τσουπ, πριξημο στο στήθος... και σκέφτηκα...

ας πάρω τον γιατρό τηλέφωνο γιατί κάτι δεν πάει καλά.

 

Και τότε μου ήρθε "φλασιά" μια κουβέντα που είχα με μια φίλη πριν χρόνια.

Μου είχε πει ότι είχε κάποιο θέμα με το στήθος της και κάθε φορά πριν της δώσει την αγωγή ο γιατρός της ζητούσε να κάνει ένα τεστ εγκυμοσύνης.

Σκέφτηκα λοιπόν, να προλάβω και να κάνω το τεστ πριν πάω στον γιατρό για να κερδίσω χρόνο. Και με κέρδισε η στιγμή...

 

Δεν θα σας κουράσω με συναισθηματικά γιατί απλά... δεν μου επιτρέπω να έχω. Φοβάμαι τόσο πολύ μην ξυπνήσω και έχει τελειώσει...

 

Προς το παρόν νιώθω ότι όλα θα αλλάξουν... πως; δεν ξέρω!

 

F.

 

εντελει εισαι ????

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια θέλω να μοιραστώ κάτι μαζί σας...

Μετά από όλα αυτά που πέρασα με χειρουργεία, λαπαροσκοπικά, υποβοηθήσεις, ivf... κλάματα και ξενύχτια χωρίς αποτέλεσμα... αποφάσισα να αλλάξω.

 

Λέω, θα χάσω βάρος (πολύ άσχημα μου καθόταν) και θα αρχίσω να βγαίνω!

Δεν άφησα Π-Σ-Κ που να μην πάω κάπου (όχι πολυέξοδα πράγματα), δεν άφησα γνωστό και φίλο σε ησυχία. Και άρχισα να περνάω καλά!

Και όσο περνούσα καλα - τόσο ήθελα κι άλλο!

(βέβαια, κάπνιζα πάαααρα πολύ και έπινα και ολιγον τι!)

Μέχρι που, χωρίς φάρμακα, χωρίς κλάματα, χωρίς καν να έχω σημειώσει ημ/νια τελευταιας περιόδου, τσουπ, πριξημο στο στήθος... και σκέφτηκα...

ας πάρω τον γιατρό τηλέφωνο γιατί κάτι δεν πάει καλά.

 

Και τότε μου ήρθε "φλασιά" μια κουβέντα που είχα με μια φίλη πριν χρόνια.

Μου είχε πει ότι είχε κάποιο θέμα με το στήθος της και κάθε φορά πριν της δώσει την αγωγή ο γιατρός της ζητούσε να κάνει ένα τεστ εγκυμοσύνης.

Σκέφτηκα λοιπόν, να προλάβω και να κάνω το τεστ πριν πάω στον γιατρό για να κερδίσω χρόνο. Και με κέρδισε η στιγμή...

 

Δεν θα σας κουράσω με συναισθηματικά γιατί απλά... δεν μου επιτρέπω να έχω. Φοβάμαι τόσο πολύ μην ξυπνήσω και έχει τελειώσει...

 

Προς το παρόν νιώθω ότι όλα θα αλλάξουν... πως; δεν ξέρω!

 

F.

Συγχαρητηρια κοπελα μου ... σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη.Καπως ετστι εγινε και με εμενα.Περασα και εγω απο ολα αυτα τα σταδια που λες (σπερματεγχυσεις,λαμπαροσκοπησεις,εξωσωματικες).. και το μηνα που αποφασισα να περασω καλα και να μην τα βαψω μαυρα εμεινα εγκυος.Και ασφαλως οπως και εσυ .. ηταν ο μηνας με τις μεγαλυτερες καταχρησεις... δηλ τσιγαρο φουλ(καπνιζω και σαν φουγαρο καποιες φορες) αλκοολ πολυ (πηγαινε σε παρτυ κλπ και ειμαι και λιγο επιρεπης) χορο με 12ποντα και ξενυχτια.Μου εκατσε ομως γιατι προφανως ειχα καλη ψυχολογια.Τιποτα αλλο δεν μετραει.Θελει καλη ψυχολογια κοριτσια και ολα θα ερθουν!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητηρια κοπελα μου ... σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη.Καπως ετστι εγινε και με εμενα.Περασα και εγω απο ολα αυτα τα σταδια που λες (σπερματεγχυσεις,λαμπαροσκοπησεις,εξωσωματικες).. και το μηνα που αποφασισα να περασω καλα και να μην τα βαψω μαυρα εμεινα εγκυος.Και ασφαλως οπως και εσυ .. ηταν ο μηνας με τις μεγαλυτερες καταχρησεις... δηλ τσιγαρο φουλ(καπνιζω και σαν φουγαρο καποιες φορες) αλκοολ πολυ (πηγαινε σε παρτυ κλπ και ειμαι και λιγο επιρεπης) χορο με 12ποντα και ξενυχτια.Μου εκατσε ομως γιατι προφανως ειχα καλη ψυχολογια.Τιποτα αλλο δεν μετραει.Θελει καλη ψυχολογια κοριτσια και ολα θα ερθουν!

 

Δώστε μου και εμένα λίγο θάρρος...Έχω αρχίσει να απελπίζομαι...Τί κάνω λάθος?

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν κάνεις λάθος κοριτσάκι μου καλό.. Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι δεν πρέπει να μας παίρνει από κάτω. Πρέπει αυτές τις μέρες που είναι και γιορτές να βάλουμε κι εμέις τα γιορτινά μας, να ντυθούμαι όσο πιο όμορφα μπορούμε, να προσπαθήσουμε να βάλουμε κι ένα γιορτινό χαμόγελο και να απολαύσουμε τις μερές! Πρέπει να χαλαρώσουμε και θα έρθει από μόνο του! Κι εγώ σήμερα δεν είμαι και πολύ καλά, με έχει πιάσει μια κατάθλιψη ένα πράμα (από τις συνηθισμένες μου). Σήμερα κάνει πάρτυ η αδελφή μου και δεν θέλω με τίποτα να πάω επειδή δεν έχω καθόλου όρεξη και ξέρω ότι δεν θα είμαι καλή παρέα και εδώ και 1 ώρα προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να χαλαρώσει και να γίνω αληθινά καλή παρέα απόψε!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν κάνεις λάθος κοριτσάκι μου καλό.. Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι δεν πρέπει να μας παίρνει από κάτω. Πρέπει αυτές τις μέρες που είναι και γιορτές να βάλουμε κι εμέις τα γιορτινά μας, να ντυθούμαι όσο πιο όμορφα μπορούμε, να προσπαθήσουμε να βάλουμε κι ένα γιορτινό χαμόγελο και να απολαύσουμε τις μερές! Πρέπει να χαλαρώσουμε και θα έρθει από μόνο του! Κι εγώ σήμερα δεν είμαι και πολύ καλά, με έχει πιάσει μια κατάθλιψη ένα πράμα (από τις συνηθισμένες μου). Σήμερα κάνει πάρτυ η αδελφή μου και δεν θέλω με τίποτα να πάω επειδή δεν έχω καθόλου όρεξη και ξέρω ότι δεν θα είμαι καλή παρέα και εδώ και 1 ώρα προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να χαλαρώσει και να γίνω αληθινά καλή παρέα απόψε!

 

Δεν ξέρω gkougkou...σήμερα και εγώ είμαι χάλια...Εκανα τον αύγουστο τεστ Παπ, υπέρηχο, όλα οκ...Γιατί δεν τα καταφέρνω? Κάνω λάθος στις γόνιμες? στη στάση? ή απλά δεν έτυχε?Τα χω χαμένα...

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω gkougkou...σήμερα και εγώ είμαι χάλια...Εκανα τον αύγουστο τεστ Παπ, υπέρηχο, όλα οκ...Γιατί δεν τα καταφέρνω? Κάνω λάθος στις γόνιμες? στη στάση? ή απλά δεν έτυχε?Τα χω χαμένα...

Δεν έτυχε βρε καρδούλα μου. Χαλάρωσε λίγο. Η στάση κατά τη γνώμη μου δεν παίζει κανένα μα κανένα ρόλο. Το σπέρμα ξέρει πολύ καλά το δρόμο του! Αφού είναι όλα οκ όπως λες, χαλάρωσε, προσπάθησε να το βγάλεις από το μυαλό σου και είμαι σίγουρη, πολύ σίγουρη πως θα έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις! Θα έρθει από μόνο του. Η θετική ενέργεια είναι το πιο σημαντικό πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δεν θα σας κουράσω με συναισθηματικά γιατί απλά... δεν μου επιτρέπω να έχω. Φοβάμαι τόσο πολύ μην ξυπνήσω και έχει τελειώσει...

 

F.

 

Nα σκέφτεσαι θετικά και κυρίως κοίταξε να απολαύσεις την περίοδο αυτή, απο ότι διάβασα έχεις περάσει πολλά και έχεις ταλαιπωρηθεί, πάρε μια βαθιά ανάσα χαμογέλα και ετοιμάσου να ζήσεις την μαγική αυτή εμπειρία!

εύχομαι να πάνε όλα καλά!:-P

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έτυχε βρε καρδούλα μου. Χαλάρωσε λίγο. Η στάση κατά τη γνώμη μου δεν παίζει κανένα μα κανένα ρόλο. Το σπέρμα ξέρει πολύ καλά το δρόμο του! Αφού είναι όλα οκ όπως λες, χαλάρωσε, προσπάθησε να το βγάλεις από το μυαλό σου και είμαι σίγουρη, πολύ σίγουρη πως θα έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις! Θα έρθει από μόνο του. Η θετική ενέργεια είναι το πιο σημαντικό πιστεύω!

 

Μακάρι ρε Gkougkou...μακάρι...ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια...Απλά, είμαι στη φάση που πιστεύω πως θα ταλαιπωρηθώ αρκετά γι αυτό το θέμα..Τέλος πάντων, δεν θέλω να είμαι γκρινιάρα...Ας είμαστε όλες γερές και αγαπημένες με τους άντρες μας και ίσως να μας συμβεί....Σε ευχαριστώ και πάλι...;)

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι ρε Gkougkou...μακάρι...ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια...Απλά, είμαι στη φάση που πιστεύω πως θα ταλαιπωρηθώ αρκετά γι αυτό το θέμα..Τέλος πάντων, δεν θέλω να είμαι γκρινιάρα...Ας είμαστε όλες γερές και αγαπημένες με τους άντρες μας και ίσως να μας συμβεί....Σε ευχαριστώ και πάλι...;)

Τίποτα κορίτσι μου. Εδώ είμαστε όλες οι κοπέλες για να δίνουν η μια θάρρος και κουράγιο στην άλλη. Κι εγώ σου λέω βγες από τη φάση που νομίζεις ότι θα ταλαιπωρηθείς αρκετά για το θέμα αυτό. Βάλε μέσα σου θετική ενέργεια και πες στον εαυτό σου: ’’Ναι αδιαθέτησα σήμερα.. Ε καϊ;’’ Τον άλλο μήνα θα προσπαθήσω ξανά. Και ή προσπάθεια αυτή για το στόχο μας κορίτσι μου, είναι πραγματικά απόλαυση! Ζήσε και νοώσε τον έρωτα με τον σύζυγό σου και όλα θα έρθουν από μόνα τους πολύ σύντομα! Το νοιώθω ότι το 2012 είναι τυχερό για όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

geia sas omorfa koritsia!eimai kainouria sto forum gi ayto zitw prokatavolika sugnwmi gia toixon lathakia! loipon..eixa periodo stis 21 noemvriou!anamesa sth 12h kai 13h mera kaname me ton arr****iastiko mou eleythera!! argotera sths 12 dekemvriou piga sto gynaikologo kai mou eipe pws iparxei mia mavri skia sthn wothikh mou kai pws ayto simaine pws eimai stis gonimes imeres pragma adunaton giati den kolaei me thn imera pou mou irthe periodos k otan tou to eipa eipe pws apla kathisterise h woriksia mou!! episis mou eipe pws exw polla igra {legontas pws einai apo thn woriksia}!! simera exoume 23 tou mina kai den mou exei erthjei akomi periodos!! iparxei pithanotita na eimai egkyos kai na min to eide o giatros epeidh itan nwris??{den tou exw kai poli empistosini giati twra metakomisa athina logo metatheshs tou arr****iastikou mou kai piga prwth fora }!! THA ME VOITHISETE??? :-P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

funk_u2, πόσο λυπάμαι...Διάβασα την ιστορία σου και θαυμάζω το κουράγιο σου, όπως και των υπόλοιπων κοριτσιών που δεν το βάζουν κάτω...Είσαστε όλες παραδείγματα προς μίμιση για το ψυχικό σθένος και το θάρρος που δείχνετε...Και αυτά να κρατάς πάντα μέσα σου...Και θα έρθει το αγγελουδάκι σου...Είναι στο δρόμο προς την αγκαλιά σου, αυτό να σκέφτεσαι..Εύχομαι να είσαι καλά εσύ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπομονή! Θα περάσει κι αυτό και θα 'ρθει και το μωράκι. Μην ξεχνάς να πεισμώνεις. Όταν έχασα τη σάλπιγγα, πείσμωσα και είπα "παιδί θα κάνω, ακόμα κι αν χάσω και την άλλη σάλπιγγα". Μου λέγαν "δε φοβάσαι να ξαναπροσπαθήσεις? Αν ξανατύχει εξωμήτριο?"

Είχα πεισμώει τόσο πολύ που δεν άκουγα τίποτα.

Υπομονή και πείσμα. Θα έρθει!

NnQYp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

funk_u2 κοπέλα μου σε νιώθω.....ο πόνος δεν θα περάσει ποτέ.....άλλα έρθει η στιγμή που θα το σκέφτεσαι και θα νιώθεις μια πίκρα.....κάθε εμπόδιο σε καλό....πίστεψε το....πόσο σε νιώθω....και έγω έτσι το έχασα.....αλλά είμαι σίγουρη και βάζω το χέρι στη φωτιά πως ήταν από αμέλεια γιατρων....επειδή δεν με πρόσεξαν ενώ γνώριζαν το ιστορικό μου......και εγώ δεν γνώριζα πολλά πράγματα....αρχάρια βλέπεις.....χρείαστηκα αρκετό χρόνο να το ξεπεράσω.....βασικά μετά από 7 μήνες για την ακρίβεια.....και τώρα βλέπω μπροστά.....αυτό που με νευρίαζε ξέρετε βρε κορίτσια τι ήταν...?????Έλεγα έχασα το μωράκι μου (αποβολή 7 βδομάδα) και μου λέγανε.....εεεε....δεν ήταν μωράκι ήταν μόνο κύτταρα.....????:confused:ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΥΤΤΑΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!!Έχασα την ευκαιρία να γεννήσω το ΜΩΡΑΚΙ μου....Οποιος δεν το ζήσει δεν μπορεί να καταλάβει.....funk_u2 όλα θά πάνε καλά πίστεψε με.....πάρε το χρόνο σου μην ακούς κανέναν....εδώ είμαστε......η μία για την άλλη και ας μην γνωριζόμαστε προσωπικά......Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο όπως το εύχομαι για όλες μας.Το ΚΕΦΑΛΙ ΨΙΛΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Funk_u2,τι κανεις?Εχεις να γραψεις καιρό.Παντως μακάρι να μπορουσα να υιοθετησω τον τιτλο σου και στην ζωη μου,γιατι εγω ζω για τους αλλους και το ποτήρι ειναι παντα αδειο!

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...