Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ-ΥΨΗΛΗ;;;;;;


Recommended Posts

κοριτσια ειμαι 4εβδ και 5 ημ εγκυος

ειχα λιγο αιμα-καφε χθες και σημερα και πηγα για εξεταση προγεστερονης η οποια βγηκε 91,6

ξερει καμια τι σημαινει η υψηλη τιμη προγεστερονης;

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μολις βρηκα οτι οι φυσιλογικες τιμες ειναι 9-47 το 1ο τριμηνο

δε γνωριζει καποια κατι

ακομα δε μπορεσα να επικοινωνησω με το γιατρο μου και εχω αγωνια

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Απο αυτά που εχω και γω διαβάσει και καταλάβει ειναι οτι η προγεστερόνη στην εγκυμοσύνη πρεπει να ειναι υψηλή!!! Δεν νομίζω οτι θα επρεπε να ανησυχεις. Αντιθέτως ειναι καλό!! Εγω εχω 23,07 για παράδειγμα. Θα το πεις στον γιατρό σου και θα σου πει εκεινος. Η υψηλή προγεστερόνη βοηθάει στην καλή εμφύτευση του εμβρύου στην μήτρα. Ολα καλά θα ειναι!!! Καλή εγκυμοσύνη να εχουμε... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Απο αυτά που εχω και γω διαβάσει και καταλάβει ειναι οτι η προγεστερόνη στην εγκυμοσύνη πρεπει να ειναι υψηλή!!! Δεν νομίζω οτι θα επρεπε να ανησυχεις. Αντιθέτως ειναι καλό!! Εγω εχω 23,07 για παράδειγμα. Θα το πεις στον γιατρό σου και θα σου πει εκεινος. Η υψηλή προγεστερόνη βοηθάει στην καλή εμφύτευση του εμβρύου στην μήτρα. Ολα καλά θα ειναι!!! Καλή εγκυμοσύνη να εχουμε... :)

 

καλη εγκυμοσυνη και σε σενα

μου κανει εντυπωση γιατι εχω αιμα και μου ειπε να παρω utrogestan που ειναι προγεστερονη

εχω παρει μονο ενα το μεσημερι αλλα την εξεταση την εκανα το πρωι πριν το παρω

τελος παντων δε βρισκεις ακρη

τελικα καλο η κακο μας κανει που τα ψανουμε ολα;

παλια σου ελεγε κατι ο γιατρος το ακολουθουσες και τελος

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γνωριζεις κατι η ετσι το λες;

 

Νομιζω οτι η πολυ υψηλη προγεστερονη ειναι ενδειξη 2 εμβρυων. Εξαρταται βεβαια απο τα ορια του καθε εργαστηριου. Παντως κακο δεν ειναι. Θα δεις σε 2 εβδομαες στον υπερηχο. Με το καλο

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσακι εγω ξερω οτι η προγεστερονη πρεπει να ειναι απο 40 μεχρι 160 στο πρωτο τριμηνο....Και ειναι φυσικο και πρεπει να ανεβαινει ..

Αυτα...Με το καλο ολα να σου πανε...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κοριτσακια να σασ ρωτησω κατι που με απασχολει....εκανα εξετασεισ προγεστερονησ την 21 μερα του κυκλου μου(κυκλοσ 28 μερεσ) κ βγηκε πολυ υψηλη 62 με οριο το 25 αν θυμαμαι καλα....οι απαντησεισ εγραφαν κ το ευροσ των τιμων στη φαση τησ εγκυμοσυνησ κ εκει πεφτει μεσα η δικη μου τιμη...:confused::confused: τι συμβαινει???μπορει να μαι εγκυοσ??εχει τυχει σε καμια αυτο??

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια να σασ ρωτησω κατι που με απασχολει....εκανα εξετασεισ προγεστερονησ την 21 μερα του κυκλου μου(κυκλοσ 28 μερεσ) κ βγηκε πολυ υψηλη 62 με οριο το 25 αν θυμαμαι καλα....οι απαντησεισ εγραφαν κ το ευροσ των τιμων στη φαση τησ εγκυμοσυνησ κ εκει πεφτει μεσα η δικη μου τιμη...:confused::confused: τι συμβαινει???μπορει να μαι εγκυοσ??εχει τυχει σε καμια αυτο??

 

βρηκα εδω κατι πραγματακια,για την προγεστερονη..κοιταξε τα μηπως και βρεις κατι.παντως σιγουρα δεν εισαι εγκυος?περιοδο ειχες κανονικα την τελευταια φορα? http://translate.google.gr/translate?hl=el&langpair=en%7Cel&u=http://www.natural-hormones.net/progesterone-symptoms-high-levels.htm

:P
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρηκα εδω κατι πραγματακια,για την προγεστερονη..κοιταξε τα μηπως και βρεις κατι.παντως σιγουρα δεν εισαι εγκυος?περιοδο ειχες κανονικα την τελευταια φορα? http://translate.google.gr/translate?hl=el&langpair=en%7Cel&u=http://www.natural-hormones.net/progesterone-symptoms-high-levels.htm

mary μου ευχαριστω για το λινκ!!!δε ξερω αν ειμαι...περιμενω σημερα κ εχω μια αγωνιαααα!!!μου φουσκωσε κ τα μυαλα η εξεταση προγεστερονησ...παντωσ πολλαπλη ωορηξια δε νομιζω να χα γιατι εκανα υπερηχο αυτο το κυκλο κ ηταν ενα ωοθηλακιο που εσπασε...:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

mary μου ευχαριστω για το λινκ!!!δε ξερω αν ειμαι...περιμενω σημερα κ εχω μια αγωνιαααα!!!μου φουσκωσε κ τα μυαλα η εξεταση προγεστερονησ...παντωσ πολλαπλη ωορηξια δε νομιζω να χα γιατι εκανα υπερηχο αυτο το κυκλο κ ηταν ενα ωοθηλακιο που εσπασε...:confused::confused::confused::confused:

 

ναι αυτο θα σε ρωταγα τωρα,για πολλαπλη ωορηξια..μωρε ποτε δεν ξερεις..δεν κανεις ενα τεστακι κοριτσι μου?δεν θελω να σου φουσκωσω τα μυαλα,αλλα μου φαινεται περιεργο?μηπως εχεις παρει utrogestan?

:P
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο θα σε ρωταγα τωρα,για πολλαπλη ωορηξια..μωρε ποτε δεν ξερεις..δεν κανεις ενα τεστακι κοριτσι μου?δεν θελω να σου φουσκωσω τα μυαλα,αλλα μου φαινεται περιεργο?μηπως εχεις παρει utrogestan?

οχι δεν πηρα φαρμακα προγεστερονησ...προσ το παρον προσπαθουμε φυσιολογικα.....αχχχ τι να πω..σημερα κρατηθηκα κ δεν εκανα τεστ...ειπα ασ εχω πρωτα την καθυστερηση κ μετα...εχω ξανακανει εξεταση προγεστερονησ κ ποτε δεν ηταν υψηλη, ηταν εντοσ φυσ.οριων αλλα προσ τα κατω φυσιολογικα.....κοντοσ ψαλμοσ αλληλουια που λενε... σε λιγεσ μερεσ θα ξερω,...αντε να περασουν ομωσ:mad:....

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν πηρα φαρμακα προγεστερονησ...προσ το παρον προσπαθουμε φυσιολογικα.....αχχχ τι να πω..σημερα κρατηθηκα κ δεν εκανα τεστ...ειπα ασ εχω πρωτα την καθυστερηση κ μετα...εχω ξανακανει εξεταση προγεστερονησ κ ποτε δεν ηταν υψηλη, ηταν εντοσ φυσ.οριων αλλα προσ τα κατω φυσιολογικα.....κοντοσ ψαλμοσ αλληλουια που λενε... σε λιγεσ μερεσ θα ξερω,...αντε να περασουν ομωσ:mad:....

 

καλα αποτελεσματα σου ευχομαι!:P

:P
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...