Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΟΚΕΤΟΣ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ???


xuito

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 9ο ΜΗΝΑ ΜΕ ΠΗΤ 1/3/2009.

ΠΡΙΝ 3 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ , ΣΤΙΣ 25/2/2006 ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΞΑΦΝΙΚΑ , ΚΙ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ 35 ΧΡΟΝΩΝ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΒΗ , ΕΝΟΙΩΣΑ ΟΤΙ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΓΜΑ ΜΟΥ , ΟΤΙ ΕΝΗΛΙΚΙΩΘΗΚΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ. ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ (ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΤΟΝ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΠΟΤΕ).

 

ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ , ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ , ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΑΣ , Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ (ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΟΜΑ).

 

ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ : Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΙΣ 25/2/2009 ΔΗΛΑΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ. ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ , ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ, ΧΩΡΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ, ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΙ 3 ΜΕΡΕΣ

ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΗΤ.

 

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ?

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


O μονος λογος που θα σου ελεγα να μην πας με ραντεβου ειναι γιατι πηγα κ εγω κ τελικα δεν καταφερα να γεννησω με φυσικο.

Η μικρη μου ερχοταν με προσωπικη προβολη κ μετα απο 13 ωρες εγω ειχα 0 διαστολη, οπως καταλαβαινεις εκανα καισαρικη...

Η μαμα σου βαθια μεσα της πιστευει οτι θα ξαναγεννηθει ο μπαμπας σου ή θα ηθελε αντι για τον θανατο του μπαμπα σου εκεινη την μερα να γιορταζετε την γεννηση του γυιου σου?

Οπως κ να εχει σου ευχομαι οτι κ να αποφασισεις με το καλο να γεννησεις το μωρακι σου!

Link to comment
Share on other sites

Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΝΤΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ...

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ , ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ

ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ,ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ

ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ , ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΝ Ο ΛΟΓΟΣ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ

ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΣ...ΜΗΠΩΣ ΠΑΜΕ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗ ΦΥΣΗ???

ΟΛΑΝ ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ

ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 25, ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ: ΟΧΙ, ΚΑΤΣΕ ΜΕΣΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΣΟΥ??/ :lol:

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν παιζουν ρολο οι ημερομηνιες...Ασε τα πραγματα να ερθουν φυσιολογικά...

Ο πατερουλης σου ειναι και θα ειναι στην μνημη και στην καρδιά σας βαθια μέσα ριζομένος...Μην μπλέκετε δυο διαφορετικά πράγματα...Ετσι κι αλλιώς θα πάρει και το ονομά του...

Ολα να πάνε καλά ευχομαι ,οτι κι αν αποφασίσεις...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΣΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΚΥΛΗΣΟΥΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΕΧΩ ΠΕΙΡΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΗ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥΣ. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΜΩΡΟ. :shock:

Link to comment
Share on other sites

αυτό που θέλετε να κάνετε,{και συγνώμη αν στο λέω έτσι ψυχρά}αν κατάλαβα καλά είναι να αντικαταστήσετε τον πατέρα σου με το μωρό.αυτό κατα την γνώμη μου είναι λάθος.καλή μου δυστυχώς ουτε τον μπαμπά σου θα φέρεις πίσω ,αλλα και στο παιδί ρίχνετε μεγάλο βάρος.προσέξτε το.και όπως ειπε και η yls μην πάτε ενάντια στη φύση.γνώμη μου πάντα

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τις προηγουμενες κοπελες,με το ζορι θα βγει το παιδι πριν την ωρα του; η φυση θα κανει τη δουλεια της.Και βεβαια δεν ειναι ωραιο να σχετιστει ενα χαρουμενο γεγονος με την απωλεια του μπαμπα σου.Δεν θα αλλαξει κατι,οποια μερα πριν ή μετα γεννηθει το μωρο.Με το καλο να ερθει!

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ : Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΙΣ 25/2/2009 ΔΗΛΑΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ. ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ , ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ, ΧΩΡΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ, ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΙ 3 ΜΕΡΕΣΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΗΤ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ?

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ 1/3/9 ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΩΝ ΟΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΥΤΗ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ ΚΑΙ Η 42η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΟΚΕΤΟ, ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΙ ΜΕΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ. ΜΠΟΡΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ.

ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΑ 35 ΣΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΤΟΚΕΤΟ, ΛΟΓΩΝ ΤΩΝ ΤΕΧΝΗΤΩΝ ΠΟΝΩΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ - ΑΡΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΩΡΑ ΘΑ ΠΟΝΑΣ.

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΥΚΓΗΡΙΑ ΚΑΤ'ΕΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΘΛΙΒΕΡΗ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΖΩΟΥΛΑ ΣΑΣ. ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΣΥ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΘΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΟ!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ

ΠΡΩΤΟΥΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Μην απασχολείς το μυαλουδάκι σου με λάθος σκέψεις ... η αγάπη που έχεις στον πατέρα σου δεν έχει καμιά σχέση με την ημερομηνία γέννησης του παιδιού σου, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι τέτοιο για να τον τιμήσεις, τον τιμάς ούτως ή άλλως με το που τον σκέφτεσαι και τον έχεις συνεχώς μέσα στην καρδούλα σου!!! Σημασία δεν έχει πότε θα γεννηθεί το μωράκι σου ... σημασία εχει να έρθει γερό και όποτε αυτό είναι έτοιμο ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

΄Ασε τη φύση να κάνει τη δουλειά της... Μην επέμβεις, άλλωστε δεν γνωρίζεις πότε θα επιλέξει το ίδιο το μωράκι να έρθει στον κόσμο!

Θα σου πω τη δική μου ιστορία! Ο γιος μου, ο οποίος πήρε και το όνομα του πεθερού μου είχε ΠΗΤ 9/3. Ο πεθερός μου είχε φύγει την 1/3 και ο άντρας μου έλεγε σε όλους πως το παιδί θα γεννιόταν εκείνη την ημέρα! Στις 28/2, πάμε για εξέταση και το καρδιοτοκογράφημα δε δείχνει επικείμενο τοκετό.΄Εχουμε μέρες ακόμη, λέει η γιατρός. Ο άντρας μου σίγουρος όμως πως θα γεννούσα την επόμενη μέρα...! Ξημερώνοντας λοιπόν 1/3, στις 5 π.μ. σπάσανε τα νερά!!! Πηγαίνοντας στο μαιευτήριο, έπαιρνε τα αδέρφια του να τους πει ότι πάμε για τοκετό και δεν τον πίστευαν, νόμιζαν πως τους έκανε πλάκα! Τελικά το μωρό, λόγω προκλητού τοκετού, άργησε και γεννήθηκε ακριβώς μετά από 24 ώρες, το προαίσθημα του άντρα μου όμως βγήκε αληθινό!!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι μου στ' αλήθεια το σκέφτεσαι σοβαρά αυτό που λες?

Τι παει να πει "να κάνω το χατήρι της μάνας μου"... για γέννα θα πας, δε θα αγοράσεις παλτό!... Το παιδί σου δεν είναι μετεμψύχωση του πατέρα σου, είναι ένας άλλος, εντελώς διαφορετικός άνθρωπος, γιατί θες να του προσδώσεις "ιδιότητες" που δεν υπάρχουν? Ο πατέρας σου δεν είναι μαζί σας πια, ποιος ο λόγος να φορτώσεις σ' ενα παιδάκι ένα τόσο βαρύ φορτίο? Δεν έχεις να αποδείξεις σε κανέναν την αγάπη σου για τον πατέρα σου, σε κανεναν, ούτε καν στη μάνα σου. Άλλο να έρθει το παιδί από μόνο του στις 25 και άλλο να το βγάλεις με το ζόρι τη συγκεκριμένη ημερομηνία. Και σκέψου και κάτι άλλο, όταν με το καλό του χρόνου έρθει ο καιρός να γιορτάσετε τα πρωτα γενέθλιά του, τι θα κάνετε? Το πρωί το μνημόσυνο του μπαμπα σου και το απόγευμα το πάρτυ του παιδιού? Πώς σου φαίνεται αυτό?

Μπορεί να ακούγομαι απότομη, αλλά ζήτησες την άποψή μας και αυτή ειναι η δική μου. Και για την ιστορία: κι εγώ έχασα τον πατέρα μου, δεν έχει περάσει ούτε 1,5 χρόνος ακόμα, μέρα που να μην κλάψω δεν υπάρχει, ακόμα και τώρα εύχομαι να ήμουν εγώ στη θέση του, τόση αδυναμία του είχα. Ομως το παιδί μου δε θέλω να το συνδέσω με εκείνον, θα πάρει το όνομα του πεθερού μου και είμαι σιγουρη ότι αυτό θα ήθελε και ο μπαμπας μου. Αυτην την ερώτηση κανε κι εσύ στον εαυτό σου: του πατέρα σου πιστεύεις θα του άρεσε να το κάνεις αυτό?

Λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου, σε καταλαβαίνω απόλυτα, αλλά δε θα τον φέρεις πίσω με αυτόν τον τρόπο... :cry:

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...