Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μάλλον πρώιμα άγχη...


Recommended Posts

Κοριτσια μεταπήδησα εδώ απτην προηγούμενη ενότητα "θέλω να μείνω έγκυος", καθότι σήμερα είδα μία αχνή γραμμή στο clearblue και μία στο selfclear...έχω τρελαθεί απτι χαρά μου και απτις φοβίες μου και θέλω τη συμβουλή σας που ήδη ξέρετε.....

Είμαι στην 28η μέρα του κύκλου, και έχω πολλούς πόνους στη κοιλιά και τις σάλπιγγες, κανονικά σαν περιόδου, και πιο έντονους θα λεγα....Όταν βήχω ή φτερνίζομαι με σφάζει κανονικά....

Εδώ και 4-5 μέρες είμαι και άρρωστη με δέκατα, μπούκωμα κλπ. Καθώς λοιπόν σίγουρη ότι θα αδιαθετήσω, πήρα Depon, ronal, lysopaine, dexarinaspray...και πριν πάρω και άλλο ένα χάπι λέω δε κάνω ένα τεστ? Και.......θετικούλι.....

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλωσήρθες στο κλαμπ.... και εγω ειχα πόνους στην αρχη, μην ανησυχείς... όσο για τα φαρμακα που πήρες δεν νομίζω ότι έγινε και τίποτα γιατί πολλές από εμάς που δεν περιμέναμε την εγκυμοσύνη είχαμε κανει καταχρήσεις πριν το μάθουμε...π.χ. εγω είχα πλακωθεί στις μπύρες εκείνο το μήνα...

 

Ευχομαι να πάνε όλα πολύ καλά, και σε μερικούς μήνες να μιλάμε για τα παιδάκια μας....

 

(Δεν είσαι τρισευτυχισμένη???Τι μου θύμισες τώρα...εγώ είχα πάθει πλάκα όταν εκανα το τεστ...και σε εμένα ίσα ίσα φαινόταν η γραμμή....και πήγα κατευθείαν για χοριακή και.... Να το το μωρό...)

Link to comment
Share on other sites

όχι απλά ευτυχισμένη.....πετάω...αλλά λόγω των πόνων και των φαρμάκων τα χω παίξει....καλέ πονά πάρα πολύ....έχω φρικάρει...αχ μακάρι να να το μωρό μου...δε μπορώ να το ξεστομίσω, μόνο να το γράφω μπορώ....δε το πιστεύω...θα ξανακάνω τεστ αύριο και Τετάρτη χοριακή είπε ο γιατρός αν είναι πάλι θετικό....αχ τώρα που γράφω πονάω πολύ.....αουτς

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης αυτής ήμουν στα κακά μου χάλια...συνάχι, κατάπτωση...αφού νόμιζα οτι μου συμβαίνει κάτι πολύ κακό!

Είχα βάλει και otrivin και μετά με φόβισαν πως θα μου καταστρέψει τη βλενογόνο στη μύτη και έβαλα αυτό με το θαλασσινό νερό...δεν θυμάμαι πώς το λένε...τουλάχιστον αυτό ήταν ακίνδυνο...

Και παυσίπονα δεν παίρνω, αλλά ήμουν τόσο χάλια (ανέβασα και πυρετό εκείνες τις μέρες) και πήρα panadol extra...

Όταν έκανα το τεστ, στο τσακ να πάρω αντιβίωση ήμουν, πανικοβλήθηκα με αυτά που είχα πάρει, αλλά ο γιατρός με καθησύχασε και μάλιστα μου είπε οτι όταν ποναω ή δεν νοιώθω καλά κάποιες φορές ας παίρνω panadol δεν βλάπτει...

Με το καλό να επιβεβαιωθεί η εγκυμοσύνη σου και περαστικούλια σου!

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

και μενα με ποναγε η κοιλια μου πολυ σαν περιοδο,εκανα και σεξ και μετα ποναγα πιο πολυ!ηταν καθαρη δευτερα και ειχα πιει 4-5 ουισκι ειχα φαει στρειδια ωμα και αφθονο ουζο!!την τριτη που εκανα το τεστ ετσι για να δουμε μηπως μιας και δεν προσπαθουσαμε για παιδι μου ηρθε κολπος.ολα καλα θα πανε ολες λιγο πολυ εχουμε κανει καποια μικρη καταχρηση πριν μαθουμε οτι ημαστε εγκυος!μην ανησηχεις και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη :D συγχαρητηρια :!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όλα θα πάνε καλά!!!

διάβασα σε ένα βιβλίο ότι στην αρχή της εγκυμοσύνης είναι εύκολο να αρρωστήσεις λιγάκι, λόγω των μεταβολών του οργανισμού!!!

εγώ ανακάλυψα ότι ήμουν έγκυος την 10η εβδομάδα(ποτέ δεν είχα περίοδο πριν το τρίμηνο,και προσπαθούσα 20 μήνες χωρίς αποτέλεσμα ,τί φταίω??)!!

είχαν προηγηθεί οι γιορτές οπότε από ξενύχτια,ποτά,φαγητά και πολύυυυ σεξ :?:? ήμουν φουλ!!!αρρ'ωστησα κιόλας και πήρα και αντιβίωση :shock::shock: καταλαβαίνεις ότι μέχρι την 12η ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα, μήπως είχα κάνει κακό στην μπουμπού μου!!!

τελικά όλα καλά!!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ ευχαριστώ πολύ με ανακουφίσατε.....ελπίζω να πάνε καλά τα πράγματα.

Ξανάκανα τεστ σήμερα και είναι πολύ πιο έντονο το + από χτες.....τι καλά!!

Ελπίζω να παραμείνω στη παρέα εδώ!!!!!!!!!!!!!!

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, έπαιρνα ένα μήνα μέχρι και την ημέρα της καθυστέρισης aucmentin των 1000mgr = 1gr μεγάλη ποσόσοτητα και τα μωρά σούπερ! μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά :D

Link to comment
Share on other sites

Είναι κλασσικό σύμπτωμα εγκυμοσύνης οι πόνοι χαμηλά στην κοιλιά. Η μήτρα προετοιμάζεται γι' αυτά που θα ακολουθήσουν. :wink: Κάνε λίγο υπομονή, θα δεις ότι σε λίγες εβδομάδες θα ηρεμήσεις.

 

Επίσης μην είσαι τόσο σίγουρη ότι είσαι κρυωμένη, για ρίξε μια ματιά κι εδώ:

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=9252&postdays=0&postorder=asc&start=0

:)

 

Καλή συνέχεια!!!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Α αυτό ήταν πολύ ενημερωτικό!! Με επιτέλους, ποσα συμπτώματα υπάρχουν πλέον???? Και μιλάω εγώ που ακόμα δε ξέρω αν καλά καλά είμαι.....

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κορίτσια πολύ με ανακουφίσατε....σήμερα πονάω πολύ λιγότερο....ο γιατρός επιμένει να μην ανησυχώ, αλλά εγώ είμαι psycho!! Τώρα ανησυχώ που σε μια νύχτα μέσα σταμάτησα να πονάω!!! Χάλια η κατάστασή μου ε???

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

τελικά μάλλον είχα δίκιο που ανυσυχούσα...έκανα σήμερα χοριακή, μόνο 33 μονάδες...σχεδόν ανύπαρκτη για 32η μέρα κύκλου....

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

τελικά μάλλον είχα δίκιο που ανυσυχούσα...έκανα σήμερα χοριακή, μόνο 33 μονάδες...σχεδόν ανύπαρκτη για 32η μέρα κύκλου....

 

Πήρες το γιατρό σου τηλεφωνο?? Τί σου είπε???

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια τον πήρα...δεν είναι ιδιαίτερα αισιόδοξος φυσικά...

Είμαι στην 32 μέρα κύκλου και η συλληψη έγινε το πολύ 14-15 Οκτωβρη....άρα δε φαίνεται να εξελίσσεται.

Ελπίζω μόνο να μη χρειαστεί να κάνω απόξεση και να μην είναι εξωμήτριο...δε θα το αντέξω...

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανε υπομονη μέχρι να πας στο γιατρό... είναι αλήθεια ότι είναι χαμηλή η τιμή αλλά ποτέ δεν ξέρεις... Οτι και να γίνει πάντως μην απογοητεύεσαι... Στις περισσότερες από εμας εχει τυχει κάτι παρόμοιο... Ευχομαι να πάνε όλα καλά... Εσύ να εισαι καλά και το μωρό θα ερθει...

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου, στην περίπτωση που έχει σταματήσει να εξελίσσεται η εγκυμοσύνη με τις μονάδες που αναφέρεις ΔΕΝ θα χρειαστείς απόξεση! (το έχω ζήσει και αυτό! απόξεση έκανα σε μία παλλίνδρομη στη 10η εβδομάδα).

Θα σου έλεγα να επαναλάβεις τη χοριακή 2 ημέρες μετά τη πρώτη, αν ανέβηκαν έστω και λίγο έχεις ελπίδες, (γιατί μπορεί να άργησες να κάνεις ωορρηξία αυτόν τον μήνα) αν είναι οι ίδιες ή έπεσαν περίμενε αίμα.

Ελπίζω να έχει πιαστεί αργότερα το μωρό και να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρός είπε ν την επαναλάβω 4 μέρες μετά(μάλλον για πιο σίγουρα?) και περιμένει να δει δραματική αύξηση για να είναι αισιόδοξος...

Τα συμπτωματάκια που έιχα πάντως σχεδόν εξαφανίστηκαν άρα μάλλον οι μονάδες πέφτουν...

Ελπίζω να τελειώσει ήρεμα...δε παιζει να πιάστηκε nat left μετά τις 15 του μήνα...

Τη Δευτέρα που θα έχω συγκεκριμένα νέα θα σας πω...Κλαψ, βιάστηκα να έρθω στο τόπικ σας!

Φιλιά σε όλες!

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα παραπάνω, μετά από τον γιο μου είχα μία παλίνδρομη στη 10η εβδομάδα, έπειτα μία βιοχημική και τώρα δόξα ο ΘΕΟΣ πάνε όλα καλά με τα διδυμάκια μου.

Είναι ψυχοφθόρο βέβαια να έχεις αποβολές αλλά καλύτερα μία βιοχημική τώρα παρά μία παλίνδρομη σε μεγάλη εβδομάδα, που θα έχεις ξεθαρρέψει και θα ονειρεύεσαι το μωράκι σου και κάποιος να έρθει να στο πάρει....

Κι έτσι να είναι και να πέσουν οι μονάδες και να φύγει με αίμα, σκέψου ότι είσαι από τις τυχερές που μένουν έγκυος, άρα και από τον επόμενο μήνα μπορείτε αμέσως να ξεκινήσετε τις προσπάθειες.... που ξέρεις τον άλλο μήνα μπορείς να ξαναμείνεις και να είναι και διδυμάκια, σαν και εμένα :wink:

Link to comment
Share on other sites

χιχι με έκανες και χαμογέλασα natleft...θα είναι υπέροχο να έχεις δύο μωράκια, θα είναι τόσο δεμένα μεταξύ τους, μου φαίνεται απίστευτο θαύμα...

Η κοιλίτσα σου μεγαλώνει πιο γρήγορα τώρα ε? Εύχομαι να είναι ακόμα καλύτερη εμπειρία απτη πρώτη σου!

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Η κοιλιά μου αυτή τη στιγμή μοιάζει με επτά μηνών, φάση έχει που μία κλωτσάει η κόρη (αριστερά) και δεξιά κλοτσάει ο γιος. Όταν όμως κλοτσούν πάνω ή κάτω δεν καταλαβαίνω πιο από τα δύο είναι! Φάση έχει, πάντως είπα, με τόση μουρμούρα που είχα ρίξει για τα 2 παιδάκια που έχασα, μου τα έστειλε ο Θεούλης πίσω για να σταματήσω να μιλάω....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...