Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γαστρεντεριτιδα χωρις διαρροια??????


Recommended Posts

εχω τη μικρη 4 μερες αρρωστη,με εντονους πονους στην κοιλια με ναυτιες κ 2 εμετους πονοκεφαλο κ δεκατα.την πηγα στο γιατρο κ μου πε γαστρεντεριτιδα.υπαρχει γαστρεντεριτιδα χωρις διαρροια αλλα με δυσκοιλιοτητα?εχω αγχωθει πολυ δεν λεει να συνερθει.μ ανυσηχουν οι πονοκεφαλοι.εχετε αναλογη εμπειρια?

line_flow3_beg_minie_time_1124164800_text_f4ef20ece5ebe9ede1eae920eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΕΜΕΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΡΟΙΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΚΑΤΑ ΟΥΤΕ ΠΥΡΕΤΟ.ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΚΑΝΕ 7ΕΜΕΤΟΥΣ.ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ ΤΟ ΛΥΠΗΘΗΚΕ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ΄.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΜΟΡΦΕΣ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑΣ.ΑΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΝΤΟ.ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ 3 24ΩΡΑ.ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΜΙΚΡΗ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γαστρεντερίτιδα με διάρροια!! πως αντιμετωπίζεται?? παράλληλα κάνουμε και εμετούς, και πυρετό 38-39.

Για τους εμετούς δεν τις δίνω να πιει τίποτα για περίπου ένα τέταρτο και μετά σιγά σιγά με το κουτάλι λίγο νερό για να μην αφυδατωθεί και να συνηθίσει το στομάχι της, για τον πυρετό ανά τρίωρο τα αντιπυρετικά και χλιαρό μπανάκι.

Με τις διάρροιες τι γίνεται? Πρώτη φορά μου έτυχε και δεν ξέρω τι να κάνω, ο γιατρός μας λέει πως δεν πρέπει να ανησυχώ και θα υποχωρήσει σιγά σιγά. Αυτό που θα με ανησυχεί είναι ο εμετός και ο πυρετός τα οποία τα ελέγχω αν κάνω αυτά που μου λέει. Δυο μέρες όμως τώρα και έχει γίνει η ζουζούνα μου μισή. Φοβάμαι να την πάω και στο Παίδων με την έξαρση της ίωσης μην μου κολλήσει και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...