Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΙΑ QUINNY


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! :)

 

Έχει καμια σας το καρότσι Quinny Speedy?

 

Ενώ το είχα απορρίψει σαν ιδέα, αρχίζω και σκεφτομαι για τέτοια αγορά επειδή μου είπαν καποιοι φιλοι (που έχουν το Freestyle) ότι το έχουν βολευτεί πολυ στην "οδήγηση" και οτι δεν υπάρχει θέμα για το χώρο που καταλαμβάνει κλειστό (ο λόγος που το είχα απορρίψει).

 

Γενικά μου αρέσει ο σχεδιασμος αυτής της εταιρίας, αλλά δεν ξέρω τί γίνεται με τη λειτουργικότητα. :?:

 

Αν έχετε Quinny, μπορείτε να με διαφωτίσετε σχετικά με:

 

1) βαρος καροτσιού

2) διαστάσεις (ανοικτό κ κλειστό)

3) ηλικία μωρού που μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

 

Είμαι στη σκέψη για το Speedi και το Buzz (το παλιό μοντέλο, όχι με το υδραυλικό σύστημα).

 

Τί λέτε? Καλή σκέψη?

 

 

Thanx για τις πληροφορίες :cool:

d5dup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας,

 

αντίστοιχo θέμα υπάρχει επίσης και εδω:

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=176&start=0

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν όταν λέω παλιό Buzz εννοώ το πολύ παλιό και όχι το Buzz που ήταν πριν το Buzz 4. Το καινούριο το απορρίπτω επειδή έχει υδραυλικό σύστημα και είναι μη δοκιμασμένο. Έχεις κάποιο Quinny Naina;

d5dup2.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν όταν λέω παλιό Buzz εννοώ το πολύ παλιό και όχι το Buzz που ήταν πριν το Buzz 4. Το καινούριο το απορρίπτω επειδή έχει υδραυλικό σύστημα και είναι μη δοκιμασμένο. Έχεις κάποιο Quinny Naina;

 

Σκοπεύω να πάρω το Quinny Buzz το τρίτροχο, μάλλον σε κόκκινο γιατί τα άλλα χρώματα δεν μου αρέσουν. Το υδραυλικό σύστημα εγώ το θεωρώ πλεονέκτημα, σε κάθε περίπτωση, η ευελιξία του quinny είναι το δυνατό του σημείο. Το έχω δει να ελίσσεται σε καφετέρια ανάμεσα στα τραπέζια και έχω πάθει πλάκα! Το μόνο που με φρενάρει λίγο είναι που άλλοι μου λένε ότι δεν κάνει για νεογέννητο και άλλοι ότι κάνει :roll: και δεν ξέρω ποια είναι η αλήθεια τελικά. Σε κάθε περίπτωση βέβαια, στο 1ο τρίμηνο που θα είναι καταχείμωνο, πόσες βόλτες πια θα κάνουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμείς είχαμε καταλήξει στο Βuzz αλλά τελικά αγοράσαμε το Stokke Χplory. Είναι λίγο πιο ακριβό αλλά αξίζει πραγματικά! Στο Βuzz μας προβλημάτισε η θέση του καροτσιού η οποία είναι πολύ χωστή και κλειστοφοβική αφού το παιδί είναι πολύ στριμωγμένο και σε άβολη θέση. Επιπλέον, είναι για 6 μηνών και πάνω και όχι για νεογέννητο. Μπορείτε να το δείτε στο φυλλάδιο του Buzz που το τονίζει ιδιαίτερα. Αυτό ισχύει για όλα τα καρότσια και αναγράφεται στις σχετικές οδηγίες τους. Άσχετα με το τι λένε στα μαγαζιά. Αυτό θέλει πολύ προσοχή!! Πιο πριν το βάζουμε στο πορτ μπεμπέ εκτός αν είναι τόσο ανεπτυγμένο το μικρό που δεν χωράει εκεί οπότε χρησιμοποιούμε λίγο νωρίτερα από τους 6 μήνες, το κάθισμα του καροτσιού.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επιπλέον, είναι για 6 μηνών και πάνω και όχι για νεογέννητο. Μπορείτε να το δείτε στο φυλλάδιο του Buzz που το τονίζει ιδιαίτερα. Αυτό ισχύει για όλα τα καρότσια και αναγράφεται στις σχετικές οδηγίες τους. Άσχετα με το τι λένε στα μαγαζιά. Αυτό θέλει πολύ προσοχή!! Πιο πριν το βάζουμε στο πορτ μπεμπέ εκτός αν είναι τόσο ανεπτυγμένο το μικρό που δεν χωράει εκεί οπότε χρησιμοποιούμε λίγο νωρίτερα από τους 6 μήνες, το κάθισμα του καροτσιού.

 

Τα καρεκλάκια αυτοκινήτου βέβαια που ενσωματώνονται στα καρότσια για νεογέννητα, δεν είδα να έχουν μικρότερη κλίση από το κάθισμα του quinny buzz σε οριζόντια θέση. Άντε βγάλε άκρη

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...