Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

'Ελλειψη βιβλιαρίων υγείας παιδιών


AKADU

Recommended Posts

ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ (ΕΛΕΝΑΣ) ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ, ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ.

 

ΣΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.....

 

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ??????

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΞΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ????

 

Υ.Γ. ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ.....

 

edit admin 27/7/11

καθώς το θέμα υπάρχει απο το 09...

Αγαπητά μέλη παρακαλούμε ψηφίστε στην ψηφοφορία που ανοίξαμε για αυτό το θέμα

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=95825

 

έτσι ώστε να υπάρξει μια εικόνα για το ποσοστό των γονέων που δεν παραλαμβάνουν βιβλιάρια,

όπως και το εάν υπάρχει διαφορά απο δημοσιο σε ιδιωτικό μαιευτήριο σε σχέση με αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τι να σου πω δεν ξερω ,εγω γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο στο Αλεξανδρας και μου εδωσαν το βιβλιαριο υγειας του παιδιου συμπληρωμενο με την ημερομηνια γεννησης ποσα κιλα , υψος κλπ επειτα το συμπληρωσε και ο παιδιατρος του νοσοκομειου με τις αιματολογικες και για ικτερο κανονικα επρεπε να στο δωσουν απο το Ελενα δεν τους ξαναενοχλεις καλυτερα;

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελλάς όντως το μεγαλείο σου!

 

Και εγώ γέννησα στο Έλενας. Όταν φεύγεις από το μαιευτήριο σου το δίνει ο παιδίατρος (νομίζω ο Διευθυντής της Παιδιατρικής). Εγώ το παρέλαβα την ημέρα της αναχώρησής μας από την προϊσταμένη του ορόφου.

Την οικογένειά μας και τα μάτια μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ!!!

 

ΕΜΑΣ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ,ΤΟ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ......ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ????????

 

ΤΙ ΝΑ ΠΩ.....

 

ΑΝ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΛΕΤΕ??? ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΙΚΠΑ ΑΥΤΗ......

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας μανούλες!!!!

Δεν ξέρω αν υπάρχει αλλού αυτό το θέμα...να με συγχωρέσετε αν υπάρχει....

Γεννήσαμε στις 7 Απρίλη και όταν φύγαμε από την κλινική ΔΕΝ μας έδωσαν το μπλε βιβλιάριο υγείας παιδιού διότι λέει υπάρχει έλλειψη από το Υπουργείο Υγείας,....

Παίρνουμε τηλ. στην κλινική εδώ και ένα μήνα και οι κοπέλες (που δεν φταίνε) μου λένε ότι δεν έχουν έρθει ακόμα....

Συνέβη και σε εσάς κάτι αντίστοιχο?

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω γεννησα στις10-4 στο ΜΗΤΕΡΑ και δεν ειχαν ουτε κ εμενα να δωσουν..Νευριασα παρα πολυ.Η μαια μου ειπε οτι εχουν "ελλειψη" εδω και μηηηηηνεεεες και μαλλον θα συνεχισουν για πολυ καιρο ακομα.εχω μια φωτοτυπια και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι! Παρομοίως. Την απορία την έλυσε ο παιδίατρος. Όντως η έλλειψη είναι λόγω υπουργείου. Τα αλλάζουν νομίζω μου είπε, γι αυτό. Και θα καθυστερήσουν αρκετά. Ο γιατρός είπε πως θα προσπαθήσει να βρεί.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα καθυστερήσουν αρκετά????Εμάς μας λένε στο Νοσοκομείο ότι τα περιμένουν κάθε μέρα....τώρα....ο Θεός και η ψυχή τους....

Έχουν σπάσει τα νεύρα μου και δεν ξέρω που θα βρω....ο παιδίατρος πάντως δεν έχει....

κλαψ κλαψ....

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα!

Κι εγω πριν 3 χρονια που γεννησα στο ΜΗΤΕΡΑ το ιδιο προβλημα υπηρχε!Περνουσε ο καιρος και βιβλιαριο πουθενα,μια φωτοτυπια μας δωσανε και πανω εκει εγραφε ο παιδιατρος!

Στο τελος πηγε ο αντρας μου και το πηρε.Δεν θυμαμαι ομως απο που, θα τον ρωτησω και θα σας πω αμεσα γιατι αμα περιμενετε απο τα μευαιτηρια σωθηκατε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηλιάννα μου σ'ευχαριστώ κι εσύ να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου!!!

 

EUGENI θα με έσωζες αν μου έλεγες!!!!Γιατί όντως αν περιμένουμε από τα μαιευτήρια ΚΑΗΚΑΜΕ!!! Όχι τίποτα άλλο αλλά φοβάμαι ότι και να έρθουν θα τα δώσουν και θα κρατήσουν για "δικά" τους άτομα....έτσι ΔΥΣΤΥΧΩΣ συμβαίνει πάντα....αν έχεις βίσμα στην Ελλάδα ΟΛΑ γίνονται....απλά είμαι από Ηράκλειο Κρήτης...ελπίζω αν τα πήρε από καμιά Υπηρεσία να υπάρχει αντίστοιχη εδώ....και πάλι σ'ευχαριστώ!!!!

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ηλιάννα μου σ'ευχαριστώ κι εσύ να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου!!!

 

EUGENI θα με έσωζες αν μου έλεγες!!!!Γιατί όντως αν περιμένουμε από τα μαιευτήρια ΚΑΗΚΑΜΕ!!! Όχι τίποτα άλλο αλλά φοβάμαι ότι και να έρθουν θα τα δώσουν και θα κρατήσουν για "δικά" τους άτομα....έτσι ΔΥΣΤΥΧΩΣ συμβαίνει πάντα....αν έχεις βίσμα στην Ελλάδα ΟΛΑ γίνονται....απλά είμαι από Ηράκλειο Κρήτης...ελπίζω αν τα πήρε από καμιά Υπηρεσία να υπάρχει αντίστοιχη εδώ....και πάλι σ'ευχαριστώ!!!!

 

Μολις μιλησα με τον συζυγο αλλα δυστυχως μετα απο τοσα χρονια δεν θυμαται απο πια υπηρεσια πηγε και το πηρε!

Παντως θυμαμαι οτι ο παιδιατρος μας ειχε πει να παμε νατο παρουμε απο εκει.

Δεν ρωτας κι εσυ τον δικο σας μηπως και σε βοηθησει?

Παντως αν θυμηθει θα σου πω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Γέννησα τον Ιανουάριο και δεν είχαμε προβλημα με το βιβλιάριο...

Είναι λίγο απίθανο βέβαια, αλλά μήπως παίζει ρόλο και το μαιευτήριο; Εγώ γέννησα Ιασω, εσείς;

Link to comment
Share on other sites

εμείς δεν αντιμετωπίσαμε κάτι τέτοιο, προφανώς πριν εξίμιση μήνες δεν υπήρχε έλλειψη, μπορώ όμως να το ψάξω απο το υπουργείο(λόγω δουλειάς) και να σας πω μόλις έχω νεότερα...αν ενδιαφέρεστε βέβαια...το σίγουρο είναι πως θα έρθουν κάποια στιγμή, απλως πότε!!εχει ενδιαφέρον μάλλον να μάθουμε τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...