Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ ΧΑΝΙΑ


Recommended Posts

Μένω στην Αθήνα και με βολεύει να κάνω εξωσωματική λόγω δουλείας τον Αύγουστο. Είδα ότι μια μονάδα στα Χανιά είναι ανοιχτή τον Αύγουστο!!! Μπήκα στο site τους και είδα ότι θέλουν 1300?. Έχει κανείς από εσάς καμία εμπειρία σε αυτό το κέντρο;

To good to be true...!!!

 

2000 πλήρωσα πριν λίγο καιρό. Πετύχαμε με την πρώτη αλλά δυστυχώς η εγκυμοσύνη κατέληξε σε παλίνδρομη.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φανή Κώστας μπραβοοο!!πολυ χαρικα για σενα και ας μην εχουμε ξαναμιλισει........ειμαι στο σταδιο π ψαχνω π να παω...και το οτι κατι θετικο αρχιζει να υπαρχει και στα χανια ειναι καλοοοο..γιατι μεχρι τωρα αθηνα........δεν ξερω........ οπως εχω αναρτισει ψανχω για λουτραδη κ κακαλετρη........αλλα τωρα μπορει να σκεφτω και γιακουμακη.....

ολα καλα σ ευχομαι!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια μου καλημερα!εγω μονο καλα λογια εχω να πω για το συγκεκριμενο κεντρο!ειμαι 40 χρονων και πετυχα εκει με την πρωτη!τωρα ειμαι 5 μηνων εγκυος και τα ωραρια μου δεν ηταν και τα καλυτερα!και εγκυος να μην εμενα δε θα ειχα να πω κατι κακο!επειδη συνολικα ειναι η τριτη προσπαθεια πανω κατω ξερω τι γινεται!καταλαβαινω οτι καποια κοριτσια που δεν τα καταφερνουν μπορει να τα ριχνουν ολα στο κεντρο αλλα δεν ειναι σωστο!εγω ειμαι ευχαριστημενη απο ολους εκει!

 

φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

μεταφέρθηκαν δημοσιεύσεις σε μη ορατό αρχείο καθώς κρίθηκαν ότι παραβιάζουν τους κανόνες του forum της ΕΕΕΓείτε αναφορικά με την διαφήμιση-δυσφήμιση είτε ως σχολιασμό συμπεριφοράς μελών/προσωπική αντιπαράθεση.

 

Παρακαλούμε ενημερωθείτε για την Διαφήμιση και δυσφήμιση στο φόρουμ - τι επιτρέπεται και τι όχι εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=24069

 

Σας υπενθυμίζουμε δημοσιεύσεις που σχολιάζουν / κρίνουν / χαρακτηρίζουν την συμπεριφορά/τα γραπτά/την προσωπικότητα άλλων μελών δεν επιτρέπονται: o σχολιασμός της συμπεριφοράς των μελών, και η παρέμβαση για την εξομάλυνση διαφορών είναι αποκλειστικά θέμα της διαχείρισης και των συντονιστών του forum της ΕΕΕΓ.

 

Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση ή κάποιο προσωπικό μήνυμα που θεωρείτε περίεργο επιθετικό ή ενάντια στους κανόνες, κάντε αναφορά δημοσίευσης - δείτε εδώ πως λειτουργεί http://parents.org.gr/news/a354

Κανόνες του φόρουμ της ΕΕΕΓ : http://parents.org.gr/forum/misc.php?do=showrules

Τι είναι οι κάρτες ειδοποίησης - Infractions ; : http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=55586

 

Ευχαριστούμε

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

καλησπερα!!μολις εκλεισα ραντεβου στο κεντρο κ ανυπομονω να παω....ευχομαι ν εχω ελπιδες....

 

Καλημέρα!! Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου.

Εκεί έκανα κι εγώ την πρώτη μου επιτυχημένη προσπάθεια.

Πάντα υπάρχουν ελπίδες.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κοριτσια!!πηγα τελικα στο κεντρο ολα ηταν πολυ καλα...μιλησα με τον κ..Δαφνή...

πολυ ευγενικος κ ανθρωπινος..τωρα θα δουμε κ το αποτελεσμα....

 

εμαθα απο την γυναικολο οτι με τον δαφνη στο εκει κεντρο γινεται κ εξωσωματικη οχι μονο με τον κ.Γιακουμακη ΑΛΛΑ και με τον κ.Ζερβομανωλακη....

 

απο χειμωνα βλεπουμε...

τωρα ξεκουραση....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ..!!!

Link to comment
Share on other sites

Κ εμείς κάναμε τη δεύτερη προσπάθεια μας στο συγκεκριμένο κέντρο πριν λίγες μέρες (την πρώτη την κάναμε στη Θεσσαλονίκη )κ τη Δευτέρα πάω για β χοριακή...ανεξάρτητα από το ποιο θα είναι το αποτέλεσμα,μείναμε πολύ ικανοποιημένοι και από το κέντρο και από όλους εκεί μέσα. Αν βεβαίως έχουμε και θετικό αποτέλεσμα θα είμαστε SUPER ικανοποιημένοι!!!!! δυστυχώς όμως και οι γιατροί δεν είναι θεοί....

Εύχομαι σε όλες μας καλή επιτυχία και καλή υπομονή....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μαρία τι έγινε τελικά με την χοριακή που θα έκανες την Δευτέρα; τα καταφέρατε;

 

δυστυχώς η 1η χοριακή ήταν μόλις 17 κ μετά έπεσε....

ίσως την επόμενη φορά να είμαστε πιο τυχεροί...

καλή τύχη σε όλους μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δυστυχώς η 1η χοριακή ήταν μόλις 17 κ μετά έπεσε....

ίσως την επόμενη φορά να είμαστε πιο τυχεροί...

καλή τύχη σε όλους μας...

 

Σημασία έχει ότι έμεινες έγκυος καλή μου.

Η δική μου χοριακή ξέκινησε με 8.5 μετά 16, μετά 49 και αφού έφτασε στο 339 κατέληξε σε βιοχημική. Συμβαίνουν κι αυτά τι να κάνουμε. Καλή επιτυχία στην επόμενή μας προσπάθεια!

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σημερα μετα απο επισκεψη στο κεντρο για υπερηχο παρακολουθησης για την νεα μου προσπαθεια εξωσωματικης ειχα την ευχαριστη θεση να γνωρισω και εγω απο κοντα μετα απο ολα οσα εχω ακουσει,τον γυναικολογο κον ΣΥΚΟΥΤΡΗ που συνεργάζεται με το κέντρο.

Η γνωμη μου δεν θα μπορυσε να ειναι διαφορετικη για ολο το team του κεντρου αυτου(κον ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ, κον ΔΑΦΝΗ,οι νοσοκομες,οι κυριες στην υποδοχη και στο γραφειο κ.λ.π) και μόνο τα καλυτερα μπορω να πω.

Δεν ξερω τι αποτελεσμα θα εχω στην προσπαθεια μου αυτη, ευχομαι βεβαια να το πετυχω αυτην την φορα, αλλα ειλικρινα σε ολη την διαδικασια οσες φορες και αν εχω κάνει ,ποτέ δεν ενοιωσα ασχημα γιατι η αντιμετωπιση τους εκτος απο ιατρικης πλευρας ηταν ανθρωπινη και αμεση.

Τους ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!! Εύχομαι τέλειο μήνες εγκυμοσύνες στις ήδη και εγκυούλες και καλή δύναμη στις υπόλοιπες που προσπαθούμε.

Στο εν λόγω κέντρο έίχα έκανα την πρώτη μου προσπάθεια τον Μάιο η οποία ήταν επιτυχημένη μεν αλλά κατέληξε σε βιοχημική δε.

Εχθές κάναμε εμβρυομεταφορά 3 εμβρύων και περιμένουμε.

Μόνο θετικές εντυπώσεις έχω από το κέντρο και το κόστος κάθε φορά 2000?.

Καλη επιτυχία σε όλες μας!

Φιλικά, τόνια!

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
γεια σας. Θα ήθελα να ρωτήσω την mva αν τελικα έκανε εμβρυομεταφορά και πως πήγε;; Αν επιτρέπετε το κόστος;;ευχαριστώ

 

 

Συγνωμη που αργησα να απαντησω αλλα η κατασταση μου δεν μου επιτρεπει να ειμαι πολυ ωρα ορθια....

Και ναι καναμε την τυχερη μας προσπαθεια στο κεντρο του κ.Γιακουμακη και αυτην την φορα το πετυχαμε.

Αυτην την στιγμη ειμαι 2 μηνων σε διδυμακια και το μονο που ευχομαι να πανε ολα καλα μεχρι το τελος.

 

Και οσον αφορα το κοστος αναλογα κυμαινεται απο 1.300 - 2000 ευρω.

 

Και σε οσες ειναι σε προσπαθεια να εχουν τα καλυτερα αποτελεσματα και στις εγκυουλες να εχουν μια ομορφη τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

gia sas koritsia eimai kainoyria sto site alla to parakoy8o poli kairo..8a i8ela poli na moy peite ti gnomi sas kai na me boi8isete giati exo ftasei se mia katastasi pou den paei allo oute psixologiia oute oikonomika...prin apo peripou 2 xronia prospa8ousa me ton antra mou gia paidi otan eidame oti meta apo ena xrono tipota apofasisame na to psaksoume kai eidame iti eixame provlimma sto sperma kinitikotita posotita morfologia..kaname to gamo mas kai to afisame...meta to gamo kaname tin proti eksosomatiki sto iraklio kritis xoris apotelesma kai ka8olou eyxaristimenoi apo tous giatrous...sinexisame stin a8ina me 2 akoma apotiximenes prospa8ies....exo kanei apo eksetaseis ta panta exo kanei mexri kai anosologikes ekana...eixame vrei mono mia mikri endomitriosi poy egine laparoskopisi 8erapia klp..oyte apo a8ina emina eyxaristimeni den evriska pote to giatro den iksere ti na mou pei stis apotixies to mono pou eipe itan gia proemfiteytiko elenxo pou kostyizei 2 xiriarika parapano...rotisa gia ton elenxo ayto kai mou eipan oti apo ti stigmi poy exoume kanei kariotipo den eiparxei logos....piga loipon sta xania kai isos katalikso ekei 8a i8ela na mou peite empeiries...giati den antexo allo pragmatika!!!isos na kanane kati la8os kai oi giatroi den ksero ti na po exo apogoiteytei xoris kapoio provlima se emana toses apotixies...

Link to comment
Share on other sites

liza kalispera exo kai ego stin athina 2 apotiximenes kai mia sto iraklio me ne8arinei poli ayto poy les kai pigan ola kala kai xairomai prgmatika eimai kainouria sto foroum parapano exo grapsei kai ego me liga logia tin istoria mou 8a xairomoun poli na ti diavaseis kai na mou peis ti gnomi sou eyxaristo ek ton proteron

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...