Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΣΕΣ ΠΗΡΑΤΕ PRE-PAR...


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια...ελπίζω να είστε όλες καλά :wink:

 

Όσες πήρατε pre-par φαντάζομαι τα πήρατε για συσπάσεις έτσι; Πόσο καιρό τα παίρνατε; Πότε είδατε ανακούφιση; Τα σταματήσατε κάποια στιγμή; Το νινί μετά περίμενε ή ακόμη βιαζόταν να γεννηθεί;

Πολλές ερωτήσεις κι ελπίζω να μην σας ζάλισα...απλά προχθές ο γιατρός μου είπε πως θα με έχει σε στενή παρακολούθηση λόγω των συσπάσεων κι ότι μπορεί να γεννήσω νωρίτερα...αλλά ο μπουμπούκος μου εκεί που συνέχεια τον βλέπαμε μεγαλούτσικο, τώρα τον βλέπουμε μία εβδομάδα μικρότερο :?:shock: ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυφ! Καλά οι μετρήσεις είναι σχετικές πιστεύω, αλλά ένα άγχος με έπιασε κι εμένα λίγο...μέχρι στιγμής πολύ χαλαρή ήμουν κάπου δεν έπρεπε να αγχωθώ κι εγώ;

Με ενδιαφέρει αν γεννήσατε όντως νωρίτερα λόγω των συσπάσεων που είχατε κι απλά τις σταματήσατε για λίγο καιρό με τα χάπια!

Ελπίζω να μην τα έγραψα πολύ μπερδεμένα και δεν βγάλετε άκρη :lol::roll:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σαρεδελακι μου αγαπημενο... μια ερωτηση... Ενω παιρνεις τα πρεπαρ πονασ ακομη?? εχεισ συσπασεισ? εγω τα παιρνω εδω και εναμιση μηνα, εμαι στην 26 εβδοαμδα αλλα εδω και 20 μερες δεν ποναω καθολου.. που και που ποναω μια στις τοσες.. παιρνω μισο χαπακι καθε εξι ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που έφτασες δεν πιστεύω να σε πειράζει να γεννήσεις λίγο νωρίτερα? Εγώ θα το άκουγα σαν θαύμα αν μου το λέγανε αυτό :P

Όσο για το βάρος και το μικρότερο-μεγαλύτερο από τις μέρες του, αυτά αλλάζουν από βδομάδα σε βδομάδα. Εμένα η κολλητή μου ήταν πίσω 2 εβδομάδες και της είχε πει ο γιατρός ότι θα της έπαιρνε το παιδί γιατί δεν έπαιρνε καθόλου βάρος και στην τελευταία επίσκεψη που ήταν να κανονίσουν τις λεπτομέρειες είχε καλύψει το μωρό την απόσταση που του υπολειπόταν και την άφησε κι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τους πόνους που είχα την μέρα που πήγα άρον άρον στην κλινική...που και που πονάω...απλά με ενδιαφέρει να μάθω τι γίνετε αφού τα σταματήσω τα χάπια, αυτό θα γίνει στην 36η εβδομάδα.

 

Κοπέλες που είχανε αυτήν την εμπειρία τί μπορούνε να μου πούνε...ήρθε το νινάκι νωρίτερα τελικά;;; Τί παίζει;;;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου είχε πεί η γιατρός όποτε νιώθω πόνο ν απαίρνω από μισό 3 φορές την ημέρα... στην αρχή αντε να τα πήρα λίγο, αλλά όταν έκανα την αμνιο τα έπαιρνα για 15 ημέρες και χωρίς να εχω κάποιο πρόβλημα πόνου ιδιαίτερο.

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδώ που έφτασες δεν πιστεύω να σε πειράζει να γεννήσεις λίγο νωρίτερα? Εγώ θα το άκουγα σαν θαύμα αν μου το λέγανε αυτό :P

Όσο για το βάρος και το μικρότερο-μεγαλύτερο από τις μέρες του, αυτά αλλάζουν από βδομάδα σε βδομάδα. Εμένα η κολλητή μου ήταν πίσω 2 εβδομάδες και της είχε πει ο γιατρός ότι θα της έπαιρνε το παιδί γιατί δεν έπαιρνε καθόλου βάρος και στην τελευταία επίσκεψη που ήταν να κανονίσουν τις λεπτομέρειες είχε καλύψει το μωρό την απόσταση που του υπολειπόταν και την άφησε κι άλλο!

 

Φυσικά και δεν με πειράζει να γεννήσω λίγο νωρίτερα...αλλά θέλω να μεγαλώσει λίγο ακόμη το νινάκι μου...να μην βγεί γατάκι :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ο γιατρος μου μου εχει δωσει pre-par. Ειχα πονους περιοδου για καποιες μερες και μου τα εδωσε.Ενα τεταρτο καθε 6 ωρες μεχρι να μπω στον 9ο. Αλλα εμενα μου προκαλεσαν ταχυκαρδια και περνω Isoptin 20 λεπτα πριν παρω το pre-par. Καμια αλλη ειχε την ιδια παρενεργεια?

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα φοβερή ταχυκαρδία, όπως και ο μπέμπης μου...

Δεν το ξαναπήρα. Δεν πολυχρειάστηκε βέβαια.

Από ό,τι έμαθα, η ταχυκαρδία είναι πολύ συχνή μετά το πρεπάρ.

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πιο συνηθισμένη παρενέργεια σ΄αυτά τα χάπια, αλλά εμένα δεν με άγγιξε αυτό ευτυχώς...βέβαια έχω από φυσικού μου κάτι παλμούυυυυυυυυυς...στα ύψη :lol::lol:

Καλά και για απλούς πόνους περιόδου πιά δίνουνε κατευθείαν χάπια;;; ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ! Μήπως ήταν πολύ πιο δυνατοί οι πόνοι σου από πόνους περιόδου;

Πάντως εγώ είχα φρικτούς πόνους καμία σχέση μ΄αυτούς της περιόδου...είχε πετρώσει για μέρες η κοιλιά και με πονούσε κι όοοοοοοοοοολη η κοιλίτσα...αφού νόμιζα πως θα γεννήσω. Κατευθείαν μου ζήτησε ο γιατρός να πάω στην κλινική όπου ήταν εκείνη την στιγμή και με έβαλε στον καρδιοτοκογράφο, όπου διαπίστωσε αρκετά δυνατές συσπάσεις! "Βιάζεται ο γιος" αυτό μου είπε! :lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

να είναι καλά οι ανθρωποι που έβααν και τις οδηγίες στα ελληνικά ν αδιαβάσουμε τις παρενέργειες και τα ανεπηθύμητα αποτελεσματα ώστε να μην αγχωνόμαστε............

 

μακαλά όλοι νομίζουν ότι μιλάμε ισπανικά???????

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να είναι καλά οι ανθρωποι που έβααν και τις οδηγίες στα ελληνικά ν αδιαβάσουμε τις παρενέργειες και τα ανεπηθύμητα αποτελεσματα ώστε να μην αγχωνόμαστε............

 

μακαλά όλοι νομίζουν ότι μιλάμε ισπανικά???????

 

καλά αυτό πάλι όταν το είδα φρίκαρα...μα αν είναι δυνατόν!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

σαρδελάκι μου αν κρίνω από μένα δεν είναι απόλυτο ότι επειδή έχεις συσπάσεις θα γεννήσεις και πιο γρήγορα. τα pre-par θα τα έπαιρνα και εγώ αλλά λόγω ενός μικροπροβλήματος που είχα στην καρδιά δεν τα πήρα τελικά για να μη μου προκαλέσουν ταχυπαλμία.έπαιρνα όμως buscopan και αν θυμάσαι μέχρι να μπω στον 9ο ήμουν σχεδόν τελέιως ξάπλα...ο γιατρός φοβόταν ότι θα γεννήσω νωρίτερα κι όμως η μικρή μας κορόιδεψε κανονικότατα!!! την παρασκευή που ξαναπήγα στον γιατρό δεν είδε κάποιο σημάδι ότι θα γεννήσω γρήγορα και να φανταστείς ότι από κάποιο σημείο και μετά μόνο στο ταβάνι δεν έχω ανέβει...οπότε δεν μπορείς να είσαι για τίποτα σίγουρη..εγώ απλά επειδή είχα μπει στο τρυπάκι ότι θα γεννήσω αμέσως μόλις μπω στο μήνα μου, τώρα με πιάνουν τα νεύρα μου που οι μέρες περνάνε και η μικρή δεν λέει να βγει :? γι'αυτό χαλάρωσε και μην αγχώνεσαι γιατί τίποτα δεν είναι απόλυτο :wink:

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

σαρδελάκι μου αν κρίνω από μένα δεν είναι απόλυτο ότι επειδή έχεις συσπάσεις θα γεννήσεις και πιο γρήγορα. τα pre-par θα τα έπαιρνα και εγώ αλλά λόγω ενός μικροπροβλήματος που είχα στην καρδιά δεν τα πήρα τελικά για να μη μου προκαλέσουν ταχυπαλμία.έπαιρνα όμως buscopan και αν θυμάσαι μέχρι να μπω στον 9ο ήμουν σχεδόν τελέιως ξάπλα...ο γιατρός φοβόταν ότι θα γεννήσω νωρίτερα κι όμως η μικρή μας κορόιδεψε κανονικότατα!!! την παρασκευή που ξαναπήγα στον γιατρό δεν είδε κάποιο σημάδι ότι θα γεννήσω γρήγορα και να φανταστείς ότι από κάποιο σημείο και μετά μόνο στο ταβάνι δεν έχω ανέβει...οπότε δεν μπορείς να είσαι για τίποτα σίγουρη..εγώ απλά επειδή είχα μπει στο τρυπάκι ότι θα γεννήσω αμέσως μόλις μπω στο μήνα μου, τώρα με πιάνουν τα νεύρα μου που οι μέρες περνάνε και η μικρή δεν λέει να βγει :? γι'αυτό χαλάρωσε και μην αγχώνεσαι γιατί τίποτα δεν είναι απόλυτο :wink:

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλη μου arma...πάντως κι εγώ στο τέλος αυτό θα πάθω που έπαθες κι εσύ :lol::lol: γιατι μπήκα κι εγώ στο τρυπάκι ότι θα γεννήσω μόλις μπω στον μήνα μου, αλλά μου φαίνεται πως ο μπέμπης μου απλά μας κοροιδεύει και το διασκεδάζει :lol::lol::cool::cool:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

να είναι καλά οι ανθρωποι που έβααν και τις οδηγίες στα ελληνικά ν αδιαβάσουμε τις παρενέργειες και τα ανεπηθύμητα αποτελεσματα ώστε να μην αγχωνόμαστε............

 

μακαλά όλοι νομίζουν ότι μιλάμε ισπανικά???????

Έλα ντε!!! Κι εγώ όταν μου τα έφερε ο άνδρας μου νόμιζα ότι ήταν μαϊμού! Δεν έχω ξαναδεί φάρμακα χωρίς οδηγίες στα ελληνικά. Από όσο ξέρω, είναι παράνομο να κυκλοφορεί στην αγορά οποιοδήποτε προϊόν που δεν αναγράφει οδηγίες, συστατικά κλπ στα ελληνικά. Οι εισαγωγείς υποχρεούνται να βάζουν ελληνική ετικέτα, έστω και αυτοκόλλητο. Πόσο μάλλον ένα φάρμακο... Δεν καταλαβαίνω πως επιτρέπεται αύτό...

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε...

Πάντως εμένα ο γιατρός απλά με ενημέρωσε ότι μπορεί να μου παρουσιαστούν ταχυπαλμίες αλλά να μην ανησυχώ και να τα συνεχίσω γιατι δεν είναι ώρα για να γεννήσουμε :wink: (δεν πειράζουν ούτε εσένα μου είπε ούτε και το νινί)!

Για άλλες παρενέργειες δεν μου μίλησε...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σαρδελάκι μου αν κρίνω από μένα δεν είναι απόλυτο ότι επειδή έχεις συσπάσεις θα γεννήσεις και πιο γρήγορα. τα pre-par θα τα έπαιρνα και εγώ αλλά λόγω ενός μικροπροβλήματος που είχα στην καρδιά δεν τα πήρα τελικά για να μη μου προκαλέσουν ταχυπαλμία.έπαιρνα όμως buscopan και αν θυμάσαι μέχρι να μπω στον 9ο ήμουν σχεδόν τελέιως ξάπλα...ο γιατρός φοβόταν ότι θα γεννήσω νωρίτερα κι όμως η μικρή μας κορόιδεψε κανονικότατα!!! την παρασκευή που ξαναπήγα στον γιατρό δεν είδε κάποιο σημάδι ότι θα γεννήσω γρήγορα και να φανταστείς ότι από κάποιο σημείο και μετά μόνο στο ταβάνι δεν έχω ανέβει...οπότε δεν μπορείς να είσαι για τίποτα σίγουρη..εγώ απλά επειδή είχα μπει στο τρυπάκι ότι θα γεννήσω αμέσως μόλις μπω στο μήνα μου, τώρα με πιάνουν τα νεύρα μου που οι μέρες περνάνε και η μικρή δεν λέει να βγει :? γι'αυτό χαλάρωσε και μην αγχώνεσαι γιατί τίποτα δεν είναι απόλυτο :wink:

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλη μου arma...πάντως κι εγώ στο τέλος αυτό θα πάθω που έπαθες κι εσύ :lol::lol: γιατι μπήκα κι εγώ στο τρυπάκι ότι θα γεννήσω μόλις μπω στον μήνα μου, αλλά μου φαίνεται πως ο μπέμπης μου απλά μας κοροιδεύει και το διασκεδάζει :lol::lol::cool::cool:

 

 

μάλλον έχουν καταλάβει πόσο χαζομανούλες είμαστε και μας εκμεταλλεύοντα από τώρα!χεχε :lol: σκέψου να βγουν τι θα μας κάνουν :roll::roll::roll:

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααααααχ εκεί να δείς γλέντια :roll::roll::lol::lol::cool::cool:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα μονο πονους περιοδου, αλλα και πονους στη μεση και μια εντονη πιεση κατω χαμηλα κι εγω ενιοθα σαν να θελω να γεννησω.Η κοιλια μου δεν πετρωνε παντως απο οτι μου ειπε ηταν συσπασεις. NST δεν μου εκανε.

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα μονο πονους περιοδου, αλλα και πονους στη μεση και μια εντονη πιεση κατω χαμηλα κι εγω ενιοθα σαν να θελω να γεννησω.Η κοιλια μου δεν πετρωνε παντως απο οτι μου ειπε ηταν συσπασεις. NST δεν μου εκανε.

 

Καλύτερα βέβαια θα ήταν να σε είχε βάλει και στον καρδιοτοκογράφο. Ο γιατρός μου είναι πολύ ψείρας, δεν του αρέσει καθόλου να δίνει φάρμακα και θα δώσει μόνο εφόσον έχουν γίνει όλες οι εξετάσεις που πρέπει και θεωρηθούν απαραίτητα τα φάρμακα!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εξηγείτε αυτό;;; Χμμμμμμμμμμμμμμμ....εγώ πάντως είχα φρικτούς πόνους...πονούσε όλη η κοιλιά κι ένιωθα να σφίγγεται και να χαλαρώνει, αλλά ο πόνος της κοιλιάς επικρατούσε. Γενικά ο πόνος που ένιωθα δεν είχε καμία σχέση μ΄αυτούς της περιόδου, πονούσα πάρα πολύ...και σαν χαζό που είμαι άντεξα όλο αυτόν τον πόνο γύρω στις 30 ώρες...δεν ήθελα βλέπετε να ενοχλήσω τον γιατρό μου Μ. Σάββατο. Τί τούβλο Θεέ μου! Και την Κυριακή του Πάσχα που τον πήρα τηλ. και του το είπα άκουσα...ουκ ολίγα :oops::oops:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εξηγείτε αυτό;;; Χμμμμμμμμμμμμμμμ....εγώ πάντως είχα φρικτούς πόνους...πονούσε όλη η κοιλιά κι ένιωθα να σφίγγεται και να χαλαρώνει, αλλά ο πόνος της κοιλιάς επικρατούσε. Γενικά ο πόνος που ένιωθα δεν είχε καμία σχέση μ΄αυτούς της περιόδου, πονούσα πάρα πολύ...και σαν χαζό που είμαι άντεξα όλο αυτόν τον πόνο γύρω στις 30 ώρες...δεν ήθελα βλέπετε να ενοχλήσω τον γιατρό μου Μ. Σάββατο. Τί τούβλο Θεέ μου! Και την Κυριακή του Πάσχα που τον πήρα τηλ. και του το είπα άκουσα...ουκ ολίγα :oops::oops:

 

sardelaki μου και εγώ έκανα το Doppler 33+6 ημερών η εξέταση έδειξε τρις περιτυλίξεις γύρω από το λαιμό του αλλά πολύ χαλαρές τρόμαξα πολύ και είπε ο γιατρού μου ότι ήταν τόσο χαλαρές που αύριο μπορεί να μην το έχω, και του είπα να μην επιστρέψω στο νησί , εκείνος βέβαια μου είπε να γυρίσω αλλά να μην σκύβω και να μην κουράζομαι καθόλου, μου έδωσε το pre-par ½ του χαπιού κάθε 6 ώρες.

Σήμερα 33+6 ημερών πήγα στον οικογενειακό μας γιατρό(είναι παθολόγος βέβαια αλλά του έχω εμπιστοσύνη μεγάλη ) και μου έκανε ένα υπέρηχο για να δώ τον μπέμπη μου και δεν βρήκε ότι ο λώρος είναι στο λαιμό του, μάλλον έγινε όπως το είπε ο γιατρός (γυναικολόγος) μου, το έβγαλε ο μπεμπούλης μου από το λαιμό του δόξα το θεό….. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και ο γιατρός μου και ο οικογενειακός μας γιατρός μου είπε ότι δεν θα πάρω τον μήνα μου όλο!!!!!!!!!!!

Βιάζονται οι άντρες μας να τους πάρουμε αγκαλιά μου φαίνεται…

Φιλιά σου εύχομαι ότι καλύτερο και με ένα πόνο..!! :lol::lol::lol:

dev170bss__.png
Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ stell@ μου...κι εγώ σου εύχομαι το ίδιο! Για να δούμε ποιά θα γεννήσει πρώτη...εσύ ή εγώ; Μιά και έχουμε και ίδια ΠΗΤ! :lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

εγώ έπαιρνα το pre-par μέχρι και την 36 εβδομάδα ταυτόχρονα με isoptin λόγω ταχυκαρδίας , τελικά ο μπέμπης γεννήθηκε την 37 εβδομάδα μόλις πέρασε η επίδραση των φαρμάκων από τον οργανισμό μου.

YVnYp3.png

 

IcqGp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ έπαιρνα το pre-par μέχρι και την 36 εβδομάδα ταυτόχρονα με isoptin λόγω ταχυκαρδίας , τελικά ο μπέμπης γεννήθηκε την 37 εβδομάδα μόλις πέρασε η επίδραση των φαρμάκων από τον οργανισμό μου.

 

Σοβαρά gp??? Κι εμένα μέχρι την 36η εβδομάδα μου είπε ο γιατρός πως θα τα πάρω και μετά θα τα σταματήσουμε!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...