Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστηματα για φορεματα Θεσσαλονικη


renata

Recommended Posts

Κορίτσια απο Θεσσαλονίκη τη βοήθειά σας

Ψάχνω φόρεμα για τη βάπτιση που είναι σε 26 μέρες απο τώρα και δεν εχω πολύ χρόνο για ψάξιμο στα μαγαζιά μένω δυτικά και με βολεύει το κέντρο και η εδώ περιοχή έχετε κάτι υπόψιν?

Θέλω κάτι όχι πολύ φορτωμένο αλλα να μην ξεπερνάει σε τιμή τα 300 ευρόπουλα

Μου είπανε για τα σίνεμα τα ξέρει καμία λέτε εκεί να βρώ κατι σε αυτά τα λεφτα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

geia sou renata!

to kserw egw to magazi...ontws exei poly wraia kommatia alla nomizw oti isws einai kai ligo pio akriba giati fernei kai apwnyma kommatia!

allo magazi pou tha mporouses na deis einai to bequeen pou einai stin mitropolews konta sta fenafresh

allo i fena

kai ena akomi ta karen millen (tsimiski kai paylou mela)pou einai pio oikonomika sigoura(ennow me 300euro exeis olles epiloges)!

allo ena pou thimithika einai to fan fan i fun fun grafetai, den thimamai, stin mitropolews apenanti apo social cafe stin mitropoli.

autaaaaaaaaaaaaaaaa pros to paron!

Τα μωράκια είναι τα ωραιότερα άνθη.......

Link to comment
Share on other sites

renata μου μπορώ να σου προτείνω τα εξής

1)Τον Τασο Μητρόπουλο στο Cosmos

2)Ta cinema πανακριβα..απο 600 έως όσο θες

3)Το μαγαζί Maestri στην αρχη της Τσιμισκή αριστερά πρός ΧΑΝΘ μεριά

4)Πολύ ωραία πράγματα έχει ένα μαγαζί στην Νεάπολη απέναντι από την εκκλησία,το midway

5)Μπορείς να πας στη ΦΕΝΑ στην Εγνατία και στον Σαπίδη που είναι παραδίπλα νομίζω

6)Πολύ ωραία κ καλές τιμές έχει ένα μαγαζί στην Μητροπόλεως, λίγο παραπέρα από το Social,πηγαίνοντας προς Παύλου μελά η κατεύθυνση στα αριστερά σου.

Έχω πολλά ακόμα στο μυαλό μου..θα επανέλθω εάν δεν βολευτείς!!! Καλά ψώνια!

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ ωραία κ καλές τιμές έχει ένα μαγαζί στην Μητροπόλεως, λίγο παραπέρα από το Social,πηγαίνοντας προς Παύλου μελά η κατεύθυνση στα αριστερά σου.

Το μαγαζι λέγεται Μουρλο Κούκου.

Εγώ αγόρασα φόρεμα από τα MAESTRI.

Ήταν το δεύτερο φόρεμα που αγόρασα από το συγκεκριμένο μαγαζί και δεν το μετάνιωσα καμία από τις δύο. Τιμή 320 ολομέταξο πολύ λιτό με άψογη εφαρμογή!

Επίσης πρέπει να πώ ότι οι κοπέλες θα σου προτίνουν κάτι που θα σου ταιριάζει. Εγώ πήγα για άλλο κομμάτι, πριν μου το δώσουν να το δοκιμάσω μου έδωσαν και αυτό που τελικά αγόρασα λέγοντας "αυτό θα σου ταιριάξει καλύτερα"

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζι λέγεται Μουρλο Κούκου.

Εγώ αγόρασα φόρεμα από τα MAESTRI.

Ήταν το δεύτερο φόρεμα που αγόρασα από το συγκεκριμένο μαγαζί και δεν το μετάνιωσα καμία από τις δύο. Τιμή 320 ολομέταξο πολύ λιτό με άψογη εφαρμογή!

Επίσης πρέπει να πώ ότι οι κοπέλες θα σου προτίνουν κάτι που θα σου ταιριάζει. Εγώ πήγα για άλλο κομμάτι, πριν μου το δώσουν να το δοκιμάσω μου έδωσαν και αυτό που τελικά αγόρασα λέγοντας "αυτό θα σου ταιριάξει καλύτερα"

καλησπέρα. που είναι τα MAESTRI?

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν nicole,σκέψου οτι είσαι πάνω στην Τσιμισκή στην Χανθ,προχωράς πρός κέντρο κέντρο,εβερεστ ας πούμε.είσαι όλο τσιμισκή,περνάς την Εθνικής Αμύνης και μετά από κάποια μέτρα τώρα 50 είναι 100,200!!θα σε γελάσω.Είναι 2 μεγάλες βιτρίνες με τα πιό φανταστικά φορέματα που θα δεις ποτέε.Κι εγώ ήθελα φόρεμα απο εκει για την βάφτιση του μπεμπαρα μου αλλα τώρα θα κάνουμε γαμοβάφτιση οποτε πανε τα ονειρα!!Σνιφ σνιφ

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν nicole,σκέψου οτι είσαι πάνω στην Τσιμισκή στην Χανθ,προχωράς πρός κέντρο κέντρο,εβερεστ ας πούμε.είσαι όλο τσιμισκή,περνάς την Εθνικής Αμύνης και μετά από κάποια μέτρα τώρα 50 είναι 100,200!!θα σε γελάσω.Είναι 2 μεγάλες βιτρίνες με τα πιό φανταστικά φορέματα που θα δεις ποτέε.Κι εγώ ήθελα φόρεμα απο εκει για την βάφτιση του μπεμπαρα μου αλλα τώρα θα κάνουμε γαμοβάφτιση οποτε πανε τα ονειρα!!Σνιφ σνιφ

 

Εννοείς καθώς προχωράμε από την κάτω πλευρά? δηλ. στα αριστερά μας? νομίζω ότι κατάλαβα. Όντως έχει ωραία βιτρίνα, αλλά μου φαίνεται ότι έχει πολύ μικρά νούμερα... Φοβάμαι ότι θα πάω και θα μου πουν "δεν έχουμε ρούχα για εσας..." (τα κιλά της εγκυμοσύνης με έχουν ρίξει :-()

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια συγγνώμη με μπερδέψατε για το μαεστρι

εγώ έρχομαι απο δυτικά απο πλατεία Αριστοτέλους ας πούμε απο την μεριά που είναι τα μαρκς εν σπένσερ κατευθύνομαι προς αρχές Τσιμισκή προς Χανθ και είναι απο αυτη τη μεριά ή την απέναντι?

Και κάτι ακόμη διαθέτω μέχρι 300 ευρώ θα βρώ κάτι ή θα είναι όλα απο εκεί και πάνω(σας θυμίζω οτι δεν έχω χρόνο μην ψάχνομαι άδικα)...

Link to comment
Share on other sites

Απο την απέναντι.Φαντάζομαι θα εχει κάτι σε αυτην την τιμη,δεν στο υπογράφω κιολας..!!Αν θες θα ψάξω σε ενα περιοδικο γαμου που πηρα τωρα μια βιοτεχνια βραδινων ενδυματων καπου στην Πτολεμαιου,Συγγρου δεν θυμαμαι το οποιο εχει πολυ ωραια κι εντυπωσιακα φορεματα σε καλυτερες τιμες λογω θεσης κ λογω του οτι ειναι βιοτεχνια.

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Ετοιμάζομαι κ εγώ για βάφτιση κ θέλω να βγω στα μαγαζιά!!! Με σώζετε με τα μαγαζιά που προτείνετε!!! :)

Εγώ σκεφτόμουν κ το ESTEL. Έχει κάποια ωραία φορεματάκια κ απ'όσο θυμάμαι καλές τιμούλες! Το μαγαζί ήταν στην Ερμού κοντά στο Βυζάντιο αλλά πέρασα προχθές κ είχε ταμπέλα ότι μεταφέρεται προσωρινά στην Πτολεμαίων! Πού είναι αύτη η Πτολεμαίων;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ θα προτείνω ένα μαγαζί στην γωνία ακριβώς Εθνικής Αμύνης και Τσιμισκή.

Βέβαια έχει αλλάξει η επωνυμία απο τότε που ψώνισα εγώ για τα βαφτίσια μας, φαντάζομαι ότι το έχουν οι ίδιοι και κάναν ανακαίνιση. Αν όντως ισχύουν αυτά που φαντάζομαι, ήταν πολύ φθηνότερο απο το Μaestri, πολύ εξυπηρετικοί, με μεγάλη ποικιλία παρά το μέγεθος του καταστήματος, και την βιτρίνα και με ποικιλία στα νούμερα.

Λίγο πιο πέρα με κατεύθυνση προς κέντρο στο δεξί χέρι έχει ανοίξει και μαγαζί dragona, ρίξε μια ματιά και κει.

καλή επιτυχία

«Δικαίωμα δεν είναι κάτι που σου δίνει κάποιος, αλλά κάτι που κανείς δεν μπορεί να σου πάρει». Ramsey Clark

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Βγήκα μια βόλτα στα μαγαζιά να δω τί θα πάρω για τη βάφτιση! Ένα έχω να πω..... Α Π Ο Γ Ο Η Τ Ε Υ Σ Η ! ! !

Εκτός του ότι δεν με ενθουσίασε κάποιο φόρεμα ιδιαίτερα, δεν μου έκανε κ κανένα! Όλα ήταν φυσιολογικά στο σώμα κ στο στήθος στενά! Αλλά γενικότερα δεν υπήρχαν νούμερα!

Θα δω κ αύριο τί θα βρω! Πιστεύω να φανώ πιο τυχερή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

happymama2 είδα στο site τους τη καινούρια collection αλλά δεν με ενθουσίασε κάτι!

 

Πάντως σήμερα βρήκα φόρεμα :)))

Στον Σαπίδη στην Εγνατία! Πολύ μεγάλη ποικιλία είχε! Η αλήθεια είναι ότι στο τέλος προσπαθούσα να διαλέξω ανάμεσα σε 3 φορέματα! ;)

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως όσα φορέματα δοκίμασα κανένα δεν άγγιξε τα 300 ευρώ! Πολύ καλές τιμές κ πολύ μεγάλη ποικιλία!!! Ενθουσιάστηκα! :) (φαίνεται ε;;; ) :D

Link to comment
Share on other sites

τι χρησιμο τόπικ! και εγω τα ιδια αναρωτιέμαι..θα κάνω τις επόμενες ημέρες μια βόλτα απο αυτά που λέτε...για το Μουρλοκούκου που ξέρω συμφωνώ απόλυτα!!! ωραία ρούχα πάντα!! αυτόν τον Σαπίδη δεν τον ήξερα αλλά θα πάω να δω και εκεί...στη Φενα πάντως βρε κορίτσια δεν με ενθουσίασε κάτι...πολύ αμπιγέ τα βρήκα για πρωϊνή βάφτιση

Link to comment
Share on other sites

happymama2 από 235 μου το άφησε 220 χωρίς να της το ζητήσω! (Λες να με συμπάθησε;;; ) :D

Τώρα από νούμερα δεν ξέρω πώς τα υπολογίζουν σ'αυτά τα φορέματα... το δικό μου γράφει πάνω GR 52 (έχει κ για άλλες χώρες τα νούμερα. Σε περίτωση που εσύ τα υπολογίζεις με βάση κάποια άλλη χώρα να σου τα πω!) Εγώ πάντως είμαι 1.70 και 76 κιλά!

Α...Επίσης είδα κ ένα άλλο ταμπελάκι πάνω στο φόρεμα που γράφει 2XL !

Link to comment
Share on other sites

τελικά πήρα φόρεμα απο το midway του mischalis 300 ευρόπουλα πολύ όμορφο απλό και αρκετά μοντέρνο όπως το θελα,στο χρώμα της άμμου με πετρούλες στο λαιμό(έχει κάτι σαν κολάρο να το πω?)στο χρώμα του ήλεκτρου και του χρυσού και τις ίδιες πέτρες τις 'εχει και γύρω απο ένα άνοιγμα που κάνει ανάμεσα στο στήθος θα ανεβάσω φωτό όταν το πάρω γιατι το έχουνε κρατήσει για επιδιόρθωση....Πάντως στο κατάστημα έχει τέλεια πράγματα...

Αααααα βρε κορίτσι ξέρει καμια να μου πεί τί μπορώ να κάνω με κάτι σαν σημαδάκια που σπυράκια που είχα βγάλει παλαιότερα στην πλάτη μου?δεν θέλω να φαίνεται έτσι....

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΛΑΡΟ??????????......:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

χμ...όσο για την πλάτη γιατί δεν κοιτάζεις κάτι σε εσάρπα στην ίδια απόχρωση του φορέματος????...ή σε μπολερό...αλλά θα μου άρεζε νομίζω καλύτερα σε εσάρπα....

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

renata εγώ θα πρότεινα να πας μια βόλτα στα Hondos σ'αυτές τις κοπέλες που σε βάφουν κ να ζητήσεις να σου βάλουν κάποιο make-up στα σημαδάκια που έχεις κ αν δεις ότι τα καλύπτει παίρνεις το make-up. Δοκίμασε 2-3 μάρκες εκεί πέρα κ όποιο τα καλύπτει καλύτερα, παίρνεις αυτό! ;)

Δηλαδή τα μοντέλα πώς βγαίνουν στη πασαρέλα;;; Οι περισσότερες έχουν ένα σωρό σημαδάκια κ δεν φαίνεται τίποτα με αυτά που τους βάζουν! :)

Link to comment
Share on other sites

Μικρή κινέζα, ευχαριστώ. ΄Οταν θα βγω για φόρεμα, θα πάω μια βόλτα από εκεί. Και αν χάσω και κανένα κιλό, θα είναι ακόμη καλύτερα.

Renata, γιατί δε δοκιμάζεις make-up της coverderm? Εχω ακούσει ότι υπάρχει ένα που καλύπτει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη εχω φιλη που δουλευει στα χοντος,ειναι στα αρτεκο που ειναι επαγγελματικα,εχουν ενα σπρευ που η φιλη μου το δινει ολο για γαμους,σε νυφες δηλαδη γιατι ειναι πολυ καλυπτικο για το σωμα.επισης κανε καμια απολεπιση ή πέρνα καμια βολτα απο τα φαρμακεια που κ εκει βρισκεις πολυ καλα,φαρμακευτικα κ εξειδικευμενα προϊοντα.

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...