Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ζωηρο εμβρυο= ζωηρο μωρο???


Recommended Posts

σε καταλαβαινω κ εγω παντως!!!!!!!!!πολυυ πολυ κλοτσια τρωω τυχαινει βραδια που ξαπλωνω ανασκελα κ με κουναει ολοκληρη απο τις κλοτσιες!ξαπλωνω πλαγια κ παει κ χωνεται εκει στα πλευρα κ τεντωνει τα ποδια σαν να μου λεει ''οχι γυρνα απο την αλλη''!!

επισης η κοιλια μου απο μακρια φαινεται να κινειται ξαφνικα να αδειαζει απο δεξια κ απο αριστερα να δημιουργειται λοφος αφου μερικες φορες απο τοσο κουνημα που κανει κ εγω να κοιταω την κοιλια μου(με ενα χαζο χαμογελο ευτυχιας)με παιρνει κ ουπνος με νανουριζουν οι κινησεις!κ λεω απο τωρα αν αντι αν κοιμησω εγω εσενα κοιμιζεις εσυ εμενα καλα παμε!ειναι πραγματικα πολυ ωραιο συναισθημα απλα μερικες φορες απορρεις ''μηπως το παρακανει;;τι το επιασε;;ειναι καλα;;''

ttd6a24.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koριτσια ετσι ηταν και ο μικρος μου και πραγματι μετα την γεννηση συνεχισε να ειναι πολυ ανυσηχος.Οποτε τον επαιρνε ο υπνος και πηγαινα να τον αφησω πεταγοταν σαν ελατηριο και γενικα ολη μερα χτυπιοταν και κλαιγ!(ασχετο) Σωτηρια ειδα μονο οταν αρχισα να τον φασκιωνω ελαφρια αλλα μολις ζεστανε ο καιροςτο σταματησα!

Link to comment
Share on other sites

ωχ μη λέτε τέτοια κορίτσια γιατί η μπεμπούλα μου προς το παρόν είναι σχετικά ήσυχη (33 εβδομάδων) κάνει τουρλώματα μια αριστερά και μια δεξιά και καμιά φορά αναπηδά και μου κουνά όλη την κοιλιά. αλλά ποτέ δεν με πίεσε στα πλευρά κ.α.τέτοια. δεν πιστεύω να μου βγεί ταλιμπάν????? και να τρέχω!:lol:

SVjLp2.pngiZAzp3.png
Link to comment
Share on other sites

ωχ μη λέτε τέτοια κορίτσια γιατί η μπεμπούλα μου προς το παρόν είναι σχετικά ήσυχη (33 εβδομάδων) κάνει τουρλώματα μια αριστερά και μια δεξιά και καμιά φορά αναπηδά και μου κουνά όλη την κοιλιά. αλλά ποτέ δεν με πίεσε στα πλευρά κ.α.τέτοια. δεν πιστεύω να μου βγεί ταλιμπάν????? και να τρέχω!:lol:

 

Δεν ξερω αν ισχύει.....

 

αλλά η μικρή μου οσο ήταν στη κοιλιά σαν να μην υπήρχε....

 

νωχελικά κουνήματα και αραια πολύ αραια καμιά κλωτσια...

 

και τωρα οντως την φωνάζω ταλιμπάν!! χαχαχαχαχ :D:D

 

Μην ανυσηχεις για αυτα βρε.....καθε παιδί ειναι διαφορετικό και ξεχωριστό!

 

Με το καλό να υποδεχτείς το μπουμπουκάκι σου ;)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Εμένα ο γιός μου από την αυχενική μας τρέλανε, τι κολυμπούσε, τι τράβαγε το λώρο και εξελίχτηκε όντως σε ένα παιδάκι λίγο νευρικό!!!Το δεύτερο κοιμάται στην κοιλιά όλη μέρα....άντε να δούμε τι θα βγει...

5o64p3.png

CQZ6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι τελείως τυχαίο αυτό. Ακόμα και οι ήσυχοι άνθρωποι κουνάνε πολύ χέρια πόδια. Από την άλλη δεν είναι υγιής η ακινησία. Άρα ας το απολαύσουμε!!!!!!!!:-P:razz::-P:razz:

JXShp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Το δικό μου ήταν αρκετά δραστήριο στην κοιλιά , κατά τα λεγόμενα του γιατρού. Τώρα είναι τριών μηνών, πολύ παιχνιδιάρης, κοινωνικός και καθόλου γκρινιάρης!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...