Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ενημερωση στο topic που παρακολουθω


Recommended Posts

απο τοτε που αλλαξε το φορουμ δεν μου ερχεται ενημερωση στο email μου οτι υπαρχει απαντηση στο topic που παρακολουθω.πρεπει να κανω κατι το οποιο δεν γνωριζω?η αληθεια ειναι οτι με την αναβαθμιση σας εχω χαθει λιγο.πως βαζω BOLD στα γραμματα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα!!!

Για να κάνεις τη γραμματοσειρά bold αρκεί να πατήσεις το Β που βλέπεις στον επεξεργαστή.

Η δεύτερη σου ερώτηση σχετικά με τα mail έχει απαντηθεί κι εδώ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=38761

Για να μην ψάχνεις σου κάνω copy paste τις αρχικές απαντήσεις εδώ.

 

Για το αν θα λαμβάνεις mail μπορείς να το ρυθμίζεις κάθε φορά που απαντάς αλλιώς θα πρέπει να ακολουθήσεις την εξής διαδικασία:

Θα ανοίξεις την καρτέλα Βοηθήματα.

Θα επιλέξεις την Επεξεργασία Επιλογών και εκεί που λέει Μηνύματα & Ειδοποιήσεις στην Προεπιλεγμένη μέθοδο εγγραφής σε θέματα θα επιλέξεις να λαμβάνεις ή να μη λαμβάνεις e-mail ή ακόμη και κάθε πότε να λαμβάνεις e-mail ανάλογα με το τι θέλεις να γίνεται.

 

Επίσης υπάρχει και μια άλλη ρύθμιση στην οποία μπορείτε να φτάσετε

εάν πατήσετε τα Βοηθήματα

δεξιά στο μενού που θα ανοίξει κάτω στα Διάφορα θα δείτε Θέματα που παρακολουθείτε

 

 

ή και

 

εάν πατήσετε το Πίνακα Ελέγχου,

αριστερά.

 

Υπάρχει στο αριστερό μενού η επιλογή

 

Θέματα που παρακολουθείτε

 

Αυτή η επιλογή από όσο γνωρίζουμε δημιουργείται αυτόματα χωρίς να πατήσετε ότι θέλετε να σας σταλεί κάποιο εμαιλ.

Πατώντας σε αυτή τη φράση, θα δείτε θέματα στα οποία έχετε δημοσιεύσει.

 

Ανοίγοντας τα θέματα που παρακολουθείς θα δεις πως δίπλα έχει ένα κουτάκι που θα σου λέει αν έχεις ειδοποιήση. Για δοκίμασε :P

*

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Παρότι ακολούθησα τις οδηγίες που επισυνάψατε παραπάνω και μάλιστα πήγα και στον πίνακα ελέγχου, προκοπή δεν είδα! Η άλλη λύση είναι να μην βγαίνεις καθόλου από το θέμα ή καταλαβαίνω λάθος?

Να ρωτήσω και κάτι σχετικώς άσχετο? Αν δεν γράψω στο topic για λίγη ώρα με αποσυνδέει, γιατί?

 

Sorry, αλλά είμαι καινούρια γι'αυτό και οι χαζές ερωτήσεις.

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites

beagle αφού σου πω καλώς ήλθες στο parents να σου απαντήσω και στις ερωτήσεις σου.

Λοιπόν αν δε βγαίνεις καθόλου από το θέμα απλώς κάνοντας μια ανανέωση στη σελίδα θα μπορείς να δεις αν υπάρχουν νέες απαντήσεις. Όμως δε γίνεται να έχουμε συνεχώς ανοικτό κάποιο θέμα ή τον υπολογιστή με τις ώρες. Κάποια στιγμή αναγκαστικά θα πρέπει να κλείσουμε την καρτέλα του θέματος ή τον υπολογιστή. Όταν θα ξανανοίξεις τον υπολογιστή κι εφόσον δε θέλεις να ενημερωθείς για κάτι άλλο παρά μόνο για τα θέματα που παρακολουθείς έχεις τη δυνατότητα μέσω του e-mail σου ή απλώς ελέγχοντας την επιλογή θέματα που παρακολουθώ να δεις αν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις χωρίς να ψάχνεις. Αν επιλέξεις να ενημερώνεσαι με e-mail για τα νέα μηνύματα που δημοσιεύονται στα θέματα που παρακολουθείς δε θα χρειάζεται καν να μπεις στη διαδικασία να ψάξεις οτιδήποτε στο forum εφόσον με μια ματιά στα mail σου θα ξέρεις αν έχει δημοσιευτεί κάτι καινούριο ή όχι.

Ελπίζω να βοήθησα λγάκι.

 

Όσο για την άλλη ερώτηση σου για την (απο)σύνδεση για κοίταξε στο σχετικό θέμα:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=38755

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αnna+ σε ευχαριστώ και για το καλωσόρισμα και για την απάντηση.

 

Τελικά αυτό κάνω "Θέματα που παρακολουθώ" , αν και μόλις γκρίνιαξα μία -δύο ειδοποιήσεις μου ήρθαν. Προφανώς δεν προλαβαίνει να ενημερώνει για κάθε νέα δημοσίευση σε ένα topic με μεγάλη κίνηση.Whatever καινούρια είμαι και θα μάθω.

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites

valiagz δοκίμασε καλύτερα από τα Βοηθήματα και την Επεξεργασία Επιλογών και εκεί που λέει Μηνύματα & Ειδοποιήσεις στην Προεπιλεγμένη μέθοδο εγγραφής σε θέματα να επιλέξεις να λαμβάνεις e-mail.

 

Επίσης όταν απαντάς σε ένα θέμα μπορείς να επιλέγεις να ενημερώνεσαι για νέες απαντήσεις επιλέγοντας κάτω από το μήνυμα στις

Πρόσθετες επιλογές

Παρακολούθηση θέματος -> Τύπος Ειδοποίησης: Άμεση ειδοποίηση με e-mail

*

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Διαφημίσεις

Δεν χρειάζεται να απαντήσεις . Πατάς "Εργαλεία θεμάτων" , επίλεγεις "Παρακολουθήστε αυτό το θέμα" και τελείωσες...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας,

 

Παρακαλούμε ενημερωθείτε για τέτοιου είδους ερωτήματα

στο υπόμνημά με τίτλο : οδηγίες για τα πάντα

 

και ειδικά το θέμα σας απαντάτε εδώ :

 

Συνδρομή σε θέματα και ενημέρωση νέων απαντήσεων και στο email σας

 

οδηγίες εδώ:

http://parents.org.gr/forum/showpost.php...4&postcount=26

 

Ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Το παρόν κλειδώθηκε καθώς τώρα δημιουργήσαμε ένα νέο thread (θέμα )

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1429123#post1429123

στο οποίο μπορείτε να γράφετε εκεί τις απορίες - ερωτήσεις σας και να είναι συγκεντρωμένες εκεί, για μελλοντική αναζήτηση και άλλων χρηστών

Ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...