Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΛΥΚΟ ΒΑΦΤΙΣΗΣ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ


KATIA22

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ...ΒΑΦΤΙΖΩ ΤΗ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΓΛΥΚΟ (π. χ. ΠΑΣΤΑ) ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ. ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΡΙΘΜΟ ΑΤΟΜΩΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ. ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με το καλό η βάφτιση.

και εμείς το ίδιο κάναμε. όσοι ήταν στην εκκλησία, ήταν καλεσμένοι κ στο τραπέζι γι αυτό κ μετά το φαγητό μας είχε κάνει το κέντρο, ατομικό γλυκάκι για τον καθένα ( άσπρο με το γαλάζιο μονόγραμμα του μωρού πάνω) κ μοιράσαμε αντί για τούρτα.

όπως κ τις μπομπονιέρες τις δώσαμε εκεί.

κ καλύτερα είναι έτσι για μένα.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εφ όσον είναι όλοι καλεσμένοι στο τραπέζι να βάλεις και τις μπομπονιέρες εκεί και το γλυκό.Και δε χρειάζεται να στηθείτε με το μωρό για να σας χαιρετήσουν.Θα σας ευχηθούν στο τραπέζι!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

και μεις το ίδιο καναμε..τις μπομπονιέρες τις είχαμε στο τραπέζι , μέσα στο πιάτο του καθενός και για γλυκό κόψαμε τούρτα στο τέλος...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις καναμε το ιδιο αλλα τελικά την χαιρετούρα στην εκκλησία δεν την γλυτώσαμε. Υπήρχαν κάποιοι που είχαν πει οτι θα ερθουν στο τραπέζι και τελικά

δεν τα κατάφεραν. Ευτυχώς που είχα πάρει μερικές στην εκκλησία.

Θα προτιμούσα τελικά να τα είχα δώσει στην εκκλησία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω που ειχε catering πισω απο την εκκλησια δεν εδωσα γλυκο , μονο τη μπομπονιερα..

 

αλλα δεν γλυτωσαμε να τρεχει η μαμα μου στο μπουφε για να παρει γλυκα για αυτους που τελικα μας ειπαν οτι θα φευγαν....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Με το καλό η βάπτιση...

Εμείς είχαμε τον ίδιο αριθμό ατόμων στην εκκλησία και στο τραπέζι αλλά ευτυχως είχαμε γλυκό στην εκκλησία... γιατί κάποιοι από τους καλεσμένους δεν μπορούσαν να είναι και στο τραπέζι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ, είχα όλους τους καλεσμένους στο τραπέζι. Για τους λόγους όμως που είπαν και τα κορίτσια, έδωσα μπομπονιέρες και γλυκό στην εκκλησία. Πάντως και σαν καλεσμένη, και να πάω στο τραπέζι, δεν μ' αρέσει να φεύγω με άδεια χέρια από την εκκλησία. Το γλυκό μπορεί και να λείπει γιατί είναι προαιρετικό αλλά η μπομπονιέρα νομίζω πως όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι αν ολοι ειναι καλεσμενοι στο τραπεζι μπορει καλλιστα να τα μοιρασει κ τα δυο εκει.. Απο εκει κ περα οποιος δεν μπορεσει να ερθει ας προσεχε.. Η ας ειχε ειδοποιησει νωριτερα, να μην κανει κ εξτρα κρατησεις η κοπελα.. Η γαιδουρια ειναι δικη τους οχι δικη της. Οφειλουμε να ειδοποιουμε οτι δεν θα παρεβρεθουμε σε ενα τετοιο τραπεζι, γιατι ο αλλος πληρωνει ανεξαρτητα απο αν θα παμε η οχι κ το ξερετε πολυ καλα αυτο, οτι πληρωνεις αναλογα με τα ατομα που κλεινεις κ οχι με τα ατομα που θα ερθουν τελικα.

Αν στην τελικη συμβει κατι εξαιρετικα επειγον σε καποιον πχ ασθενεια φανταζομαι δεν θα παει ουτε στην εκκλησια.. ε του δινει μια μπομπονιερα μετα.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγώ συμφωνώ μαζί σου dora...επίσης οι δικοί μου καλεσμένοι ήταν πολύ ικανοποιημένοι που δεν περίμεναν μια ώρα στην ουρά και πήγαν απευθείας στο μαγαζί

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βαριεμαι τοσο πολυ τη διαδικασια της χαιρετουρας που σε πολλα μυστηρια αν ειμαι καλεσμενη στο κεντρο φευγω χωρις μπομπονιερα κ γλυκο. Αν δεν ειμαι καθομαι μονο κ μονο για να ευχηθω. Αν εχω εναλλακτικη το αποφευγω. Αν στην τελικη μου αρεσουν τοσο πολυ οι μπομπονιερες ζηταω μια μετα. Γενικα δεν ειμαι φαν του ειδους κ κουτακια, τουλια κλπ παντα τα πεταω. πολλες φορες τρωω κ τα κουφετα κ δεν φτανουν καν στο σπιτι. Μονο τα μαρτυρικα απ΄της βαφτισης κραταω που λεει οτι δεν κανει να πεταξει σταυρο (αν εχουν σταυρο πανω)..

αγαλματακια κλπ τα χαριζω στη μανα μου που της αρεσουν.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις και στις 2 τις βαπτισεις γλυκο ειχαμε στο τραπεζι απλα και μονο σαν επιδορπιο μετα το γευμα.Ποτε δεν ειμουνα θετικη με το γλυκο στη βαπτιση γιατι ειναι ασχετο με το μυστηριο.Ετσι κι αλλιως για να ευχαριστησεις τους καλεσμενους δινεις την μπομπονιερα.Αυτο ομως ειναι απλα και μονο η προσωπικη μου αποψη...

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...